برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 12 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 112
    سپاس
    12,483
    از این کاربر 23,477 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

The Leftovers | بحث و تبادل نظر پیرامون فصل سوم و پایانی سریال

در این تاپیک می توانید پیرامون فصل سوم و پایانیِ سریال The Leftovers بحث و تبادل نظر کنید. لطفا برای جلوگیری از اسپویل شدنِ داستان برای دیگر کاربران، عدد اپیزود مورد بحثتان را در ابتدای پست ذکر کنید و در صورت لزوم از تگ اسپویلر استفاده نمایید.

Clear Eyes , Full Heart , Can't Lose
    سپاس
    8,960
    از این کاربر 9,991 بار در 735 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Leftovers | بحث و تبادل نظر پیرامون فصل سوم و پایانی سریال

چقـدر فوق العاده داره پیش میره این فصـل؛ تا حالا دو قسمت عالـی رو دیدیم. دقیقـاً مثـل فصـلِ آخر بلـک سـِیلز داره میشه که بی نقـص بود، تا یه سـریال فراموش نشدنـی رو به جـا بزاره. تو این قسمت به چندتا سوال جواب داده شد و در عوض چندتا سـوال اضافه کرد. Carrie Coon هیچ حـرفی درمورد بازیش برای گفتن نزاشت، واقعا فوق العاده ـس، چه بازیگر طبیـعی و محشریه این بشـر، همیشه اون حسی رو که بایـد به بیننده منتقـل میکنه.

تایم لایـن این فصـلِ سریال آدم رو دیـوانه میکنه، داری یه چیـزی رو میبینی بعـد یهو میره سـراغ آینده و یه چیزایی نشون میده که کلـی سوال باقی میزاره لعنتی، آخـر این اپیزود هم مثل اپیزود قبل آینده رو نشون داد و این بار چندتا تا زن دنبال کویـن بودن که کویـن اشتباه رو فکر کنم گرفتن ولی نکته ای که اینجا ذهنمو درگیر خودش کرد اینه که وقتی پـدرِ کوین رو نشون دادن دقیقاً تو همون سن و شکلی بود که ما الان در زمان حـال میشناسیم و اگه اون آینده بود پس چـرا هیچ تغییری نکرد و اگـر آینده نبود اون زن ها تو استرالیا برای چی دنبال کویـن بودن و از جونش چی میخـواستن؟!

مـوسیقی متن هم مثل همیشه با هنرنمایی مکـس ریـکتر بـی نقص بود و به نظرم به درکِ سکانس خیلی کمک میکنه. آدم از یه سریال که اینطور داره پیـش میره و بیـننده رو همیشه میخکـوب میکنه چیز بیشتری هم میتونه بخواد؟! واقعـاً دیدن این سـریال لـذتِ نابی رو به آدم منتقـل میکنه.

سپاس
    8,960

I Used to hear voices and the voices said; what do you looking for?a
    So I Said "Purpose"a

4. 21 کاربرِ زیر از Hossein_124 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    409
    از این کاربر 757 بار در 70 پست سپاس گزاری شده

.

خب قسمت سوم هم دیدیم ... از اونجایی که نظری ندیدم حدس میزنم رضایت دوستان در این قسمت کمتر برآورده شده باشه .
    انقدر این سریال در هر قسمت ما رو شگفت زده کرده که شاید بنظر بیاد این قسمت کمتر هیجان انگیز باشه ... اما.... اما..
    مخالفم .... این قسمت یکی از مهمترین قسمت ها هست که هیجانش در قالب دیالوگها حضور داره ...
    نمیخوام داستان رو بگم فقط از دوستان تیم ترجمه خواهش میکنم سریعتر این قسمت رو ترجمه کنند تا بقیه دوستانی که از زیرنویس استفاده میکنن وقتی این قسمت رو تماشا کردن در انتهای اپیزود با دهان نیمه باز به فکر فرو برند.
    واقعا قسمت هیجان انگیز و بسیار مهمی هست .یکی از قسمتهایی که ارتباط بین وقایعی که قبلا دیدیم روشن میشه و البته سوالهای جدید هم طبق معمول مطرح میشه.
    .

.

این قسمت بر محور بازی Scott Glenn ( پدر کوین ) رئیس پلیس قبلی ، مثال زدنی بود .... خیلی جاها منو یاد فرنک گلگر در سریال Shameless انداخت.
    .
    .

سپاس
    8,960

قـسمت سـوم
    ---------------

سـه قسمت و سـه پـایان بـندیِ دیـوانه کننده! تو این سه قسمت علاوه بر روند فوق العاده یِ هر اپیـزود و داستانش، سه پایان بندیِ نـاب رو شاهد بودیم به نظرم، چند دقیقه ی آخر این اپیـزود با موسیـقیِ همیشه بی نظیرِ مکس ریکتر خیلی محشـر بود. روشن شد که سکانس پایانیِ قسمت قبل تو زمان حال بود و اون زن کی بود و چی میخواست و چـرا اونکـارو کرد. تو این اپیـزود از دوتا سکانس خیلی لذت بردم، اولیـش سکانسی که کوین برای سانـدِی داستانش رو تعریف میـکرد و دومی هم سکانس پـایانی و تعریف کردن داستان از زبـان گـریس، واقعاً قشنگ آدم حـس میکنه همه چیز رو با این نحـوه ی روایتِ داستان.

بازیگرایِ این سریال واقعاً هرکدومشون فوق العاده ـن، یه اپیـزود یک ساعته رو اختصاص میدن به یه نفر و هیـچ افتـی رو شاهد نیستیم. Scott Glenn چقـدر خوب بود، تا حالا اینطور بهش پرداخته نشده بود تو سریال و همیشه برای دقایقی فقط حضور داشت ولـی یک اپیـزود یک ساعته یِ عالـی رو به نمایـش گذاشت. قسمت بعد هم فکر کنم دیوانه کننـده ترین اپیـزود تا الان بشه با این پـرومویی که من دیدم.

سپاس
    409
    از این کاربر 757 بار در 70 پست سپاس گزاری شده

.
    و قسمت چهارم ......

وضعیت من الان اینه : هفته بعد چی میشه ..... یعنی ممکن هست علیرغم اعلام قبلی مبنی بر اتمام سریال در این فصل ، تصمیم گرفته بشه این سریال رو به سه فصل ختم نکنن ..

در هر قسمتی که Justin Theroux و Carrie Coon با هم در صحنه های پر چالش حضور پیدا میکنن باید شاهد اوج بود ....
    یکی از دیدنی ترین اپیزودها ..... تاثیرگذارترین بازیها ...... چالشی ترین داستانها .... و نوستالژیک ترن موزیک ها در کل سریال .

سرنخهای کوتاه و رمزآلود و داستانهای بزرگ هر دفعه غافلگیرمون میکنه ..

استعاره ها از اولین دیالوگها ، زمانی که کوین و نورا قصد دارند باتفاق از گیت خروجی خارج بشند شروع میشه
    مامور فرودگاه : You two together ?
    کوین و نورا با حالتی ناشی از دستپاچگی به همن نگاه میکنن و کوین میگه : Yes we are
    مامور فرودگاه : Australia , huh? Long trip
    در جائیکه نورا تصمصم میگیره در صف بازرسی متفاوتی قرار بگیره و کوین میخواد با اشاره به اینکه پلیس هست براش استثناء قائل بشن تا
    بتونه در کنار نورا و همون صف بازرسی قرار بگیره، مامور فرودگاه به عنوان نیروی فائقه یادآور میشه :
    Then you can't go with her
    و نورا با رفتار خاصش در زمانی که نمیخواد چیزی رو به کوین توضیح بده میگه :
    I'll just see you on the other side,okay

دارم فکر میکنم بعد از The Leftovers به این راحتیها نمیشه سریالهای معمولی رو دیگه تماشا کرد
    .
    .

سپاس
    138
    از این کاربر 522 بار در 75 پست سپاس گزاری شده

من زیاد عادت ندارم یه سریالی رو دو بار ببینم حتی یه اپیزود دوست ندارم یه کتاب رو دو بار بخونم و... و به نظرم این شاهکار کاری کرد که من دو باره بشینم و ببینمش. محتوای حرف من اسپویلر هست و بلد نیستم چجوری اسپویلر آلرت بدم اینجا ولی دارم میگم که اگه سریال رو ندید اید ادامه مطلب رو نخونید.
    نمیدونم اسمش رو چی بزارم یه چیز ماورایی یا یه اتفاق ولی هرچی که هست خیلی دقیق داره کار خودش رو انجام میده. کوین اشتباه میکنه ایوی رو تو تلوزیون میبینه و دنبالش میره و میره همونجایی که تلوزیون داشت ایوی رو پخش میکرد و باباش که اتفاقی چندین ماهه گم شده میبینتش و پیداش میکنه. خوب تا اینجا مشکلی نیست ولی چیزی که من میخوام بگم یه چیز عجیبه. وقتی دقیقه ۱۴ هست فکر کنم که ایوی رو نشون میده تو تلوزیون یه پلاکارد دستشه که نوشته Surrah 81 همونجوری که میدونید توجه من رفت به سمت سوره! خیلی واسم جالب بود سوره ۸۱ یعنی چی؟ گفتم شاید منظورش قرآن باشه رفتم قران رو باز کردم اگه فهمیدید سوره ۸۱ چی بود؟ التکویر!!!
    هنگامی که آفتاب تابان تاریک می شود
    و ستارگان آسمان تیره می شوند
    و کوه ها به رفتار آیند

وااای فقط اینجا رو نگاه کنید
    آیه ۷
    و هنگامی که از دختران زنده بگور شده بازپرسند
    که آن بی گناهان را شما به چه جرم و گناه کشتید؟

فکر کنم اگه من اشتباه نکرده باشم خیلی از مسائل رو فهمیدم و فهمیدم لفت اورز چجوری قراره تموم شه. واسم خیلی عجیب بود
    "Most of us experience life as a linear progression... ...but this is an illusion - because every day, life presents us with an array of choices... ...each choice leads to a new path. To go to work. To stay home. And each choice we take creates a new reality."

سپاس
    8,960

قـسمت چهـارم
    ----------------

وقتی رسیدم به آخرایِ ایـن اپیزود به خودم گفتم "ایـن سریال داره منـو دیوانه میـکنه و من خـوشم میاد". واقعاً وقتی لفـت اورز تموم بشه نمیـدونم باید چنین حسی رو با دیدن چی یا انجام دادن چه کـاری تجربه کنم. ایـن قضیه ی رفتن پیش کسایی که ناپدید شدن هم داره نـورا رو قشنگ دیـوانه میکنه، وقتی که ردش کردن و برگشت به هتل و اونطور که عصبی شد و سیـگار میکشید حس کردم نـورا نمیخواست مچشون رو بگیـره، نورا واقعاً میخواست این کارو تجـربه کنه، در واقع نـورا میخواست باور کنه که میتونه بره پیـشِ بچه هاش و اون عصبانیت برای این نبود که نتونست کلاهبرداریشون رو ثابت کنه بلـکه برای این بود که نتونست به سـمتِ امیدی که داشت بره.

اون حرف هایی هم که کویـن به نـورا زد واقعاً داغون کننده بودن، نـورا قشنگ هنگ کرد با شنیـدن همچین حرفایی. شخصاً فکرشو نمیـکردم کویـن دلش انقدر از نـورا پُـر باشه، همیشه میدیدم که کویـن با همه چیزِ نـورا کنار میاد ولی انگـار نتونست دیگه تو خودش نگـه داره. من عاشق اون تیـکه ـش بودم که گفت "آخرین باری که همه چیزو بهت گفتم ولـم کردی و رفتی"، خیلی به جا و مناسب بود این دیـالوگ ولـی اون تیـکه که به نـورا گفت "پـس بهتره تو هم بری پیـشِ بچه هات" واقعاً دلم برای نـورا سوخت، قـشنگ نابودش کرد این یه جمـله.

ایـنکه کویـن ایـوی رو دید و اونطـوری رفت دنبالش باعث شد که پـدرش اونو ببینه و بیـاد دنبالش و چیزی که برام قابل توجه بود تیـکه ای بود که پـدرش ازش پرسیـد تنهایی؟ و کویـن هم جواب داد آره، میشه حـدس زد کویـن میخواد راهشو از نـورا جدا کنه که امیـدوارم حدسم غلط باشه و اینکارو نکنه. حالا قسـمت بعد که مَـت و لـوری و جـان دارن میان استرالیـا پیـشِ کوین ولی تا اینا برسن فکر کنم پـدرِ کوین یبار کویـن رو به کشتن بده تا با خانواده یِ گـِریس حرف بزنه. فقط چهـار قـسمت مونده، لعنـتی.

پـرومویِ قـسمت بعد: It's a Matt, Matt, Matt, Matt World

سپاس
    2,624
    از این کاربر 6,613 بار در 909 پست سپاس گزاری شده

یه دوستی تو انجمن تی وی سنتر خیلی نظرات عالی ای داشت تو تاپیک های این سریال. خیلی دوست دارم اگه این پست رو میخونه یه نظری هم بده در رابطه با این فصل

11. 15 کاربرِ زیر از KEVIN GARVEY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,289 بار در 185 پست سپاس گزاری شده

هیچ وقت فک نمیکردم leftovers به یکی از بهترین سریالای عمرم تبدیل بشه . این فصل هم تا اینجا شاهکار بوده. همه چی تو اوجه. کارگردانی، بازیگری، فیلمبرداری ،موسیقی که دیگه حرفشو نزن نابود میکنه . این جاستین تراکس و کری *** چه بازی میکنن
    مشاهده محتوا اسپویلر
    آخر قسمت 4 هم که بابای کوین اومد. چه قدر خوشحال شدم این دو تا رو با هم دیدم. 4 قسمت آینده کارای این دو تا دیدنیه

13. 21 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

عبدالله عمر بکاست اما عذر نخواست
    سپاس
    484
    از این کاربر 1,498 بار در 149 پست سپاس گزاری شده

شاید دقت نکرده باشید که هیچ جواب درستی برای اون سوال وجود نداره! و همش دروغه!
    https://goo.gl/VdOVKm

15. 14 کاربرِ زیر از عبدالله بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 12 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین