برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 5 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 42
    Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,591 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

The Handmaid's Tale | بحث و گفتگــو پیرامــون فصـل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول سریال The Handmaid's Tale که پخش خود را با 3 قسمت از 26 آپریل 2017 (6 اردیبهشت 96) از سرویس اینترنتی Hulu آغاز می‌کند، بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید، تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده‌اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

Im a Bird
    سپاس
    13,840
    از این کاربر 3,440 بار در 220 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Handmaid's Tale | بحث و گفتگــو پیرامــون فصـل اول

. . . . . . . . . قسمت اول ، دوم و سوم

» واقعا وظیفه دونستم بیام اینجا ابراز ارادتی بکنم و برم. کلا تو تاپیک هایی که به اندازه کافی در مورد یک سریال یا فیلم بحث میشه، اظهار نظر نمی کنم چون گفتنی ها کلا گفته میشه. الان هم این جا دیگه گفتنی ها گفته شده.
    اما انقدر تحت تاثیر این سریال قرار گرفتم که اومدم در صحنه باشم. احتمالا دو سه تا از چین و چروک های پیشونیم در آینده به خاطر این سریال باشه، یعنی انقدر که من رو غرق خودش می کنه، با هر اتفاقی توی سریال کلا صورتم به هم میریزه (میپاشه). داستان هم واقعا لحظه به لحظه جذاب تر از قبل میشه (در مجموع به هیچ چیز و هیچ کس نمیشه اعتماد کرد توی داستان). سریال در دسته ی سریال های ؛ سیستمی _ هدفونی برای من قرار میگیره به این معنا که کلا یا با سیستم صوتی یا هدفون خوب ببینین یا بدون این ها اصلا نبینین بهتره چون نصفش هدر میره عملا در جای جای هر قسمت مو به تن آدم راست میشه. یک احساس درونی هم دارم که فکر می کنم اگر یک بیننده ی خانم، فیلم رو ببینه نابود میشه از ناراحتی . . .
    فکر می کنم دلیل این که شاهد اینچنین فیلم برداری خوبی توی سریال هستیم به خاطر کارگردانی خانم رید مورانو باشه که کلا فیلم بردار بوده الان چند سالی هست که کارگردانی هم می کنه. این که کارگردان و تهیه کننده یه خانم هست جالبه، به خصوص با توجه به موضوع داستان که رو حقوق زنان تاکید ویژه داره.
    همچنین شما رو به مطالعه درمورد توتالیتر و Gilead دعوت می نمایم. :D
    کلا رمانش هم خیلی موفق بوده، به غیر از فیلم و سریال و اپرا و ... یک گروه موسیقی هم یکی از آلبوم هاشون رو که خوب هم هست تحت تاثیر این رمان ساختن به نام
    Lakes of Canada - Transgressions از ساندکلود میتونین گوش بدید .

Transgressions
    .
    .

.
    .
    .
    .

Damn it
    سپاس
    3,305
    از این کاربر 4,077 بار در 191 پست سپاس گزاری شده

از اونجایی که دیدم رفقا به این سریال خیلی علاقه‌مند شدن، گفتم لینک دانلود کتاب اصلی این مجموعه در سال 1985 به قلم مارگارت آتوود نگاشته شده رو براتون بذارم. نکته‌ی جالب در باره‌ی این کتاب اینه که مارگارت اون موقع این وضع رو در سال 2005 پیش‌بینی کرده بود و الان که در سال 2017 هستیم، سریالی بر این اساس ساخته شده. حوادث گویا در کمبریج ماساچوست امریکا رخ میده. خود مارگارت طی مصاحبه‌ای گفت که

اغلب می‌شنویم که مگر ممکن است چنین شده باشد، ولی بله، یکـبار چنین اتفاقی افتاده! هنگامی که پیوریتن‌ ها افرادی که با عقایدشان ساز مخالف میزدند رو تبعید کردند، لذا من کمبریج را به‌عنوان ستینگ داستان انتخاب کردم
    نکته‌ای که خیلی توجه منو به خودش جلب، نام‌های افراد بود! اینم یه خلاقیت از جانب مارگارت بود! یه بار دیگه هم به این اسامی دقت کنید:

Offred, Ofglen, Ofsamuel

اون Of های اولش خیلی چشمگیره. خب جریان از این قراره طبقه‌ی Handmaid حق انتخاب اسمی برای خودشون ندارن و اسمشون از اضافه‌شدن Of به اسم رئیسشون گرفته میشه!

دیگه خدمتتون عارضم، یکم هم درباره‌ی رنگ‌های حساب‌شده این سریال یا رُمان حرف بزنیم.
    شاید جالب شده که چرا مارگارت به کرَات از The Red توی رمانش استفاده کرد. مصادیقش هم کم نیست. لباس، دستکش و کفش‌های طبقه‌ی Handmaid ها هم قرمزه! از این هم بگذریم، Red Center هم که...
    رنگ قرمز علاوه بر شرم، به توانایی بچه‌ دار شدن زن هم مربوطه. البته این یک انتخاب هوشمندانه‌ بوده. چرا که آفرد بعدا این رنگ قرمز رو به خون و مرگ مرتبط می‌کنه و... (اسپویل ممنوعه دیگه )

جالبه بگم، داستان نیم‌تنه‌هایی هم به مسائل دیـنـی زده و استفاده جنسی از Handmaid ها رو با کتب مقدس توجیه می‌کنه. اینکه طبق متن تورات حضرت یعقوب بعلت ناتوانی همسرانش، «بلهاه» و «زلفا» ندیمه‌هایشان رو به همسری گرفت تا برایش بچه بیاورند و از این پوشش، برای سرپوش گذاشتن یا بهتره گفت توجیه اعمال دیکتاتورها استفاده می‌کنه.

در کل نماد‌های این سریال در رنگ‌ها خلاصه نمیشه. جنبه‌ی نمادین یا به قول فرنگی‌ها سیمبلیک سریال در عین حال که به رنگ‌ها وابسته‌ست، از رنگ فراتره.

نمیدونم به گُل‌ها توجه کردید یا نه.

زنبق آبی نمادی از ایمان و امیدواری و لاله‌ی قرمز هم نمادی از زیبایی و زندگی ـه. گریزی به همون بحث رنگ‌شناسی قبلیمون داشته باشم، چرا لباس زن‌ها آبیـه؟ چون اونها باید امیدوارانه به بچه‌دار شدن Handmaid ها ایمان داشته باشن و صبر کنن تا برای شوهرهاشون بچه بیارن.

در کل این سریال بد شکل جذبم کرده. حالا بعداً هم یه سری اطلاعات دیگه درباره‌ی نحوه‌ی گریم این سریال و علتی که باعث شده بازیگرها کم‌آرایش به نظر بیان و علت و در کل چون و چرای آرایش در رمان و فلسفه‌ و برداشتش قرار میدم. در کل می‌تونم بگم، مارگارت اتوود به طرز عجیبی اختیار رو درباره‌ی زن‌ها زیر سؤال بُرده. حتی اینکه Handmaid ها چرا حق آرایش ندارن هم جای بحث داره...

سپاس
    418
    از این کاربر 2,378 بار در 131 پست سپاس گزاری شده

قسمت اول

معمولا سریال هایی که از روی رمان ساخته میشن عالی از آب در میان چون نویسنده های دنیای کتاب و رمان همیشه به تمام جزئیات توجه میکنن. چیزی که توی نویسنده های دیگه پیدا نمیشه [نمونه بارز ـش سریال GOT که از روی رمان ساخته شده]

5. 16 کاربرِ زیر از Rick Grimes بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    418

قسمت دوم

نمیشه گفت از این قـسمت هم به انـدازه قـسمت اول لـذت بردم امــا خُب بازهم به اندازه خودش خوب بود .
    نمیدونم چرا اما دوست داشتم commander دیگه رو هم ببینم، و کمی هم داستان ـشون رو مـتوجه بـشم تا بتونم مقایسه کنم .
    سریال سرشار از احساسات ـه، اما هـیچی از اون هیجان های دلهره‌آور نداشت [چند سکانس داشت اما حـسـی به من دست نداد]، پس از این جنبه دوست ـش نداشتم .

معلومه رمـان قـوی‌ای پشت این سریـال ـه پس حتمی یه سری هم به رمان میزنم [نه اینکه کامل بخوام بخوانم، در حد اینکه با دنیاش بیشتر آشنا بشم]

7. 15 کاربرِ زیر از Rick Grimes بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,753 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

ای کاش مترجمین سایت این سریال برای ترجمه بر میداشتن سریال خوبیه

9. 7 کاربرِ زیر از ESajad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964

- رستگاران، متواضعین هستند.

- رستگاران کسانی هستند که بخاطر پرهیزگاری، متحمّل عذاب می‌شوند؛ برای آنها سرزمینی در بهشت، وجود دارد.

3 قسمت بیشتر نگذشته، احساس می‌کنم دارم یه سریال درجه‌یک می‌بینم. قسمت سوم تا اینجا، بهترین قسمت سریال بوده. و باتوجه به موضوعـش، اصلاً غیرعادی و غیرطبیعی به‌نظر نمیاد؛ و همین ترسناک‌ترش کرده.

11. 14 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964

I Have No Mouth and I Must Scream

عنوان قسمت چهارم: Nolite Te Bastardes Carborundorum
    به انگلیسی: Don't let the bastards grind you down
    به فارسی: نذار حـ ـرام‌زاده‌هـ ـا بهت ظلم کنن

قسمت به قسمت تلخ‌تر و تاریک‌تر میشه. یه‌جاهایی دهنم باز می‌مونه. از قسمت اول منتظر بودم آرامش افرد به‌هم بخوره و بالاخره در قسمت چهارم اون فروپاشی روحی بهش دست داد. توی زمینه‌ی فلش‌بک من دو تا سریال رو خیلی قبول داشتم؛ لاست و POI؛ ولی توی این 4 قسمت به‌قدری فلش‌بک‌های خوب و حساب‌شده زده این سریال که توی این‌زمینه هم عاشقش شدم. یووان استراتووسکی هم بالاخره توی قسمت 3 و 4 یه‌خودی نشون داد؛ هرچند به‌نظرم هنوز پتانسیلـش بیشتر از این حرف‌هاست. خلاصه بعد از قسمت سوم و حالا قسمت چهارم، می‌تونم بگم من یه #طرفدار هستم. و از اون سریال‌هاییه که اگه نظر درست‌حسابی هم نداشته باشم، دلم می‌خواد در موردش یه پستی بدم.

الیزابت ماس هم نحوه‌ی بازیش، حالت چهره‌ش، و به‌قول اونوریا body language ـش معرکه‌ست.

مشاهده محتوا اسپویلر

10/10

13. 19 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    418

E 03
    مشاهده محتوا اسپویلر

ایـنـجـاسـت کــه شــاعــر مــیـگـه: وات‌دِ‌ف . ا . ک

15. 15 کاربرِ زیر از Rick Grimes بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,973
    از این کاربر 2,245 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

منم فعلا دو قسمت دیدم و خیلی مجذوبش شدم
    همه چیزش عالیه مخصوصا موسیقی متن و بازیگران
    کاملا با نظرات هومن و علی هم موافقم و به بهترین شکلی توضیح میدن
    حتما ببینید که از دستتون میره

17. 10 کاربرِ زیر از pejmanmm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964

Commander: بچه. مگه چیز دیگه‌ای هم واسه زندگی کردن وجود داره؟

Offred: دوست داشتن

Commander: دوست داشتن؟

Offred: آره

Commander: دوست داشتن واقعی نیست. هیچوقت چیزی بیشتر از میل جنـ ـ ـسـ ـی نبوده. با یه سلسله عملیات خوب برای عرضه و تقاضا.

Commander
    : ما فقط می‌خواستیم، دنیا رو جای بهتری کنیم

Offred: بهتر؟

Commander: بهتر بودن همیشه به این معنا نیست که برای همه بهتر باشه. همیشه به این معناست که برای برخی، بدتر میشه.

چه دیالوگ‌های خوبی داره این سریال حرکت افگلن رو هم پسندیدم؛ سریال نشون داد پاش بیوفته، ترسی از خشونت هم نداره. Commander هم مثل اینکه واقعاً عاشق افرد شده؛ البته به قول خودش عشقی وجود نداره، هوس افرد کرده، زنش هم متوجه شده، فکر کنم به همین خاطر روشو کرده بود اونور. نیک هم که eye ـه، ولی با این‌حال افرد عاشقش شده؛ یا اینکه یه برنامه‌ای داره.

19. 10 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 5 اولیناولین 1234 ... آخرینآخرین