برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 31
    کاش زندگی فست فوروارد داشت
    سپاس
    3,436
    از این کاربر 11,190 بار در 388 پست سپاس گزاری شده

نوستالژی های تلویزیون

▂▃▄▅▆▇█▓▒░نوستالژی های سریالی - کارتونی تلویزیون]░▒▓█▇▆▅▄▃▂

سلام به همه ی دوستان،مطمئننا همه ی ماها با سریال ها و کارتون خاصی از دوران بچگی و نوجوانی خاطره خوبی داریم که تا ابد هم در یادمان خواهند ماند.در این تاپیک شما می توانید از سریال ها و کارتون ها و حتی فیلم های سرگرم کننده تلویزیون در دوران نوجوانی خود صحبت کنید و به بقیه دوستان هم به اشتراک بگذارید.

سپاس
    109
    از این کاربر 918 بار در 104 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : نوستالژی های تلویزیون

کارتون مورد علاقم فوتبالیست ها بود یادش بخیر چه قدر منتظر میشدیم تا جمعه ساعت 2 شه بعضی وقت ها هم که روز خاصی بود یهو میدیدی نمیزاشت چه ضدحالی میخوردیم
    بعدش کارتون میتی کومان رو دوس داشتم
    افسانه سه برادر
    لاکپشت های نینجا که خیلی خیلی دوس داشتم
    دوقلوهای افسانه ای
    گالیور
    چوبین
    گامبا که از دست اون راسو فرار میکردن بعضی وقتا هوس میکنم دوباره ببینمش
    بلیک و مورتیمر
    ساعت برنارد که فک کنم همه ارزو داشتن داشته باشنش خیلی خوب بود
    سندباد
    وروجک و نجار
    رعد ابی
    کوتلاس هم جزو بهترین ها بود خیلی گیرا بود

اون موقع اصلا از انشرلی خوشم نمیومد برام جذابیت نداشت اصلا مدتی که انشرلی پخش میشد جمعه ها دیگه جذابیت نداشت
    خونه مادربزرگه ایکیوسان هاکلبرفین هم دوس نداشتم

یه سریالم بود به اسم کاش و کاشکی هیچ نسخه ای ازش تو اینترنت نیست فقط چن تا کلیپ هست اگه پیدا شه دوس دارم باز ببینمش

3. 14 کاربرِ زیر از giumartan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,951
    از این کاربر 49,385 بار در 2,813 پست سپاس گزاری شده

یک. یه کارتونی بود در مورد وایکینگ ها. یه مشت وایکینگ بودن و یه بچه وایکینگ که همیشه یه گندی بالا می اوردن این بچه مث "ای کی اوسان" یه دستی به دماغش میکشید راه برون رفت از بحران رو پیدا میکرد.

دو. خدا لک لک ها را دوست دارد. یه کار سادومازوخیستی سمی بود که سازنده ش با الهام از سینمای پازولینی اینو ساخته بود. یکی از دلایل مازوخیست بودن نسل ما و علاقه مون به امثال گاسپار نوئه همین لک لک ها هستن.

سه. سرندیپیتی یه کارتونی بود یه بچه و یه هیولای دریایی میرفتن ولگردی (خداییش یادم نمیاد چه غلطی میکردن).
    نکته جالبش اینجا بود که من رو هیولای دریایی کراش زده بودم. تباهی بی پایان بنده از همون نقطه آغاز شد.

چهار. کوتلاس سم کودکی ما بود. سازنده های کوتلاس رو اسید و ال اس دی یه چیزی ساخته بودن که هنوز که هنوزه کسی نتونسته تو سینما و تلویزیون به اون سطح از سمی بودن برسه.

پنج. بلیک و مورتیمر عالی بود. البته باید فسفر زیادی میسوزوندی تا بفهمی چی به چیه، چون اون الدنگی که تو صدا و سیما مسئول پخش بود خیلی موقع ها قسمت های تکراری میذاشت پشت سر هم تا میومدی بفهمی کی به کیه قیمه ها ریخته میشد تو ماستا.
    Dark نسل ما بلیک و مورتیمر بود.

شش. گربه سگ داستان یه سگ و گربه بود که توی هم بودن همیشه. دستگاه گوارششون چطور کار میکرد خدا میدونه. ولی یه شخصیت الدنگ و سمی داشت که یه خرگوش بی پدر مادر بود. اونو دوس داشتم.

هفت. ساعت برنارد زمان ما کیمیا بود، همه دنبال ساعت برنارد بودن. خیلی ها واسه در رفتن از مدرسه یا تقلب تو امتحان ولی اینجانب از همون زمان دنبال مفاسد و فجورات بودم و ساعت برنارد اگه دستم میومد جهانو به لرزه درمیوردم.

هشت. بستنی ها. این کارتون نبود از این برنامه های عروسکی بود، که البته اونم نبود. یه چندتا آدم رو کرده بودن تو لباس بستنی و با مجری شر و ور میبافتن. از زیبایی های این برنامه همین بس که یکی از بستنی ها کاکائویی بود.
    "آنتی ریسیسم بودیم وقتی بلک لایوز متر مد نبود."

نه. یه کارتون دیگه بود که هنوزم کابوسش رو میبینم. یه چندتا قطار بودن که دماغ و دهن داشتن حرف میزدن. یعنی اینا به غایت زشت و کریپی بودن و تا به امروز موجبات خ.ایه کردن مارو فراهم میکنن.

ده. مجموعه ای از کارتونهای جانسوز بودن که آدم دوست داشت درجا با کارد میوه خوری هاراکیری کنه، از حنا گرفته تا آنشرلی و بقیه این مزخرفات.
    انقدر فضای مسمومی داشتن این کارتونا که نمیذاشتن حتی از موهای قرمز آنشرلی لذت مفسدانه ببریم.

و البته کارتونای دیگه ای مث فوتبالیستا (که مطمئنم همتون حتی یه بارم که شده حین فوتبال تو محله وقتی توپ میومد زیرپاتون موسیقی متنشو زمزمه میکردین )، یارو حاکم بزرگ که میومد به مفسدین فی الارض بیلاخ میداد، انواع و اقسام تام و جری و میگ میگ و بقیه، اون کارتون اردک پولداره که یه کلفت داشت دستش (بالش؟) همیشه شکسته بود و به شدت فضای گاتیک و کریپی داشت، لوک خر شانس هم بود که من شخصا طرفدار دالتونا بودم و حتی اون سگه رو هم از لوک بیشتر دوس داشتم و خیلی چیزای دیگه.

5. 18 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

IM PATHETIC
    سپاس
    63,493
    از این کاربر 90,551 بار در 4,561 پست سپاس گزاری شده

"لوک خوش شانس":یکی از برنامه ها مورد علاقم بود منتظر بودم صبح جمعه بشه بشینم ببینمش .مخصوصا تقابل شخصیت بدبین "ژالی" و ساده و خوش بین "گوش فکر" و برادر بزرگ دالنون ها رو دوست داشتم.
    "افسانه سه برادر": با معیارها الان این برنامه مناسب سن کودک و نوجوان نیست, ولی هم نسخه عروسکیش و هم انیمشنش رو با دقت می دیدم. داستان آموزنده ای داشت.فکر کنم کامل هم پخش نمی شد و یک دفعه از یه جایی ناتمام پخشش رها می شد."لیوبی" و مشاور جنگیش و "لوپو" و "سائوسائو"کارکترا جالبی برام بودن.
    "دژ فضایی":انیمه جذابی بود و موقعیت ها داستانی زیادی داشت .البته بازهم نصفه پخش شد و آخر داستان مشخص نشد یا لااقل من ندیدم.
    "کوتلاس":این کارتون واقعا عالی بود با یه طراحی ساده گرافیکی ولی داستان خیلی جذاب.
    "قلعه دوک ها":اینم از کارتون ها خوب طنز اون دوره بود مخصوصا اربابشون و شخصیت خدمتکار که با دست شکسته بیشتر از اینکه کار کنه خرابی به بار می آورد.
    »»یه فیلم کوتاه هم بود که اسمش رو هیچوقت نفهمیدم زیادهم تکرارش پخش نشد.ولی اگر الان دوباره پخش بشه میشینم نگاهش میکنم.کل داستان درباره پسر کشتی گیری بود که مدام تو مسابقه شکست می خورد.بالاخره با کلی کار روحی و روانی و تمرینات سخت زیر نظر مربیش تصمیم میگیره مجددا شانسش رو امتحان کنه. بعد دنبال کردن ماجرا و دیدن حوادث و تلاش خستگی ناپذیر کشتی گیر جوان منتظر برد شخصیت بودیم ولی خوب نتیجه چی بود:یه شکست سنگین دیگه ! تنها تفاوتش این بود که این دفعه به خاطر باختش ناراحت نبود.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

7. 19 کاربرِ زیر از yaser63 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,513 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

یه حسی بهم میگه بالا اومدن این تاپیک ارتباطی مویرگی با ساخته جدید سوریلند داره، واقعا چرا فامیلی تارو، میساکی بود

بدون شک بهترین انیمیشنی که از تلویزیون دیدم کوتلاس بوده، عاشق اون کاراکتر بودم و هستم، آرمان‌خواه کمال‌گرای خطی !

ولی خوب هیچ برنامه کودکی به اندازه فوتبالیست‌ها نسل ما رو جذب نکرد، این عشق فوتبال هم نتیجه همون کارتون کذایی هستش

کسی تا حالا قسمت آخر خیلی از این کارتون‎های زمان بچگی‌مون رو دیده اصلا؟! مورد عجیبه خلاصه

تیتراژ این کارتون‌ها واسه خودشون عجیب بودن! موسیقی تیتراژ بچه‌های کوه آلپ، بچه‌های مدرسه والت و کوتلاس خود گویای واگرایی نسل ما هستش

والبته بهترین دوبلورهایی که تا حالا تاریخ به خودش دیده! وقتی مرحوم عطاالله کاملی با اون صداش میگفت "زندگی منشوریست در حرکت دوار" مو به تنم سیخ می‌شد

چوبین شاید یکی از معدود کارتون‌هایی بود که قسمت آخرش رو (البته سانسور شده) دیدم! یه کاراکتر انقلابی با اون ستاره درخشان روی مچش! مرگ بر برونکا و اون سگ‌های مکانیکیش

اون باخانمان چی بودش! نتیجه‌ش شده یه مشت افسرده پلاس در چت باکس انجمن با افکار مالیخولیایی

دیگه خیلی نمی‌خوام به داستان اصلی اوشین و دختری به‌نام نل اشاره کنم! بگذریم! شما هم خیلی دنبالش نگردید

ممول شاید نایس‌ترین چیزی بود که از اون جعبه لامصب پخش شد

جا داره به قوی‌ترین خرس دنیا، بامزی هم اشاره کنم! آقای س ک س که، جیمبو، گوریل انگوری و پروفسور بالتازار هم باید یاد بشه ازشون

و برنامه دیدنی‌ها با اجرای جلال مقامی عزیز و دوست‌داشتنی، مسابقه هفته که مرحوم منوچهر نوذری همیشه طرف یه کم سن و سال رو می‌گرفت و می‌گفت ببینید با این سم کمش این شرکت کننده چقدر اطلاعاتش زیاده و البته حتما یکی از شرکت کنندگان رو هم قهوه‌ای می‌کرد!

هعییییی

پ ن: اینکه فیلتر انجمن ترجمه فارسی Mr. Hiccup رو سانسور می‌کنه دیگه از همه چی عجیب‌تره
    Our existence is but a brief crack of light between two eternities of darkness

9. 19 کاربرِ زیر از aramis2800 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    109
    از این کاربر 918 بار در 104 پست سپاس گزاری شده

شوالیه های عدالت

جنگ درندگان

اینارو هم کانال 5 میزاشت فکر میکنم جمعه شبا بود یه مدت کارتون میزاشت

11. 13 کاربرِ زیر از giumartan بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,145
    از این کاربر 16,193 بار در 1,156 پست سپاس گزاری شده

خب دیگه همه چی رو دوستان معرفی کردن، اینم مجموعه نوستالژی‌های مورد علاقه بنده

13. 20 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Im a Bird
    سپاس
    13,840
    از این کاربر 3,440 بار در 220 پست سپاس گزاری شده

خیلی چیزا رو گفتین و با همشون واقعا خاطره دارم. همین الان هم چندتاشون رو روی هاردم دارم و گهگاه نگاه می‌کنم.
    فقط دارم فکر می‌کنم اینا چی بود ما می‌دیدیم؟
    منم سه چهارتا از سم خالص‌ترین و فریکی‌ترین کارتون‌های دوران کودکیم رو بگم و برم. فقط بگم که واقعا دوتاش ترسناک بود برام ولی میدیدمشون نمی‌دونم چرا همشون هم فاز مریضی دارن.

1. اژدها سواران (شهر فضایی). اون اژدها قرمز مشکیه واقعا کابوسی بود واسه خودش اون نریشن اولش هم واقعا آدم جفت می‌کرد.

2. قلعه هزار اردک. این لامصب هم نریشن ترسناک با ژانر کمدی داشت. آدم قشنگ به هم می‌پیچید. قلعه هزار اردک رو هنوز می‌بینم. (فقط اونجا که نانی میگه من ترتیبش رو میدم )

3. آخری هم که واقعا خیلی جذاب بود، شهر دایناسورها (گروه ضربت) بود برام. اون رئیس بزرگشون خیلی خفن بود. پر از موسیقی جز هم هست.

سپاس
    3,884
    از این کاربر 1,992 بار در 143 پست سپاس گزاری شده

دوستان از نوستالژی‌های دوست داشتنی مثل فوتبالیست‌ها، لوک خوش‌شانس گفتن...
    این دو تا کارتون بهترین روزای بچگی و نوجوونی رو باهاشون سپری کردم
    Mega Man 1994 >> یادمه جمعه‌ها پخش می‌شد و یه روز باد شدیدی میومد و آنتن به فنا رفت قبل از پخش کارتون و من نتونستم اون قسمت‌ـو ببینم... تا چند روز حالم گرفته بود سر اون ماجرا
    الانم تو آرشیوم هست و هر از چند گاهی میرم سراغش و برمی‌گردم به اون دوران...
    0
    TMNT 2003 >> چهار برادر (لئو، رافائل، مایکی و داناتلو) به همراه استاد اسپلینتر از محبوب‌ترین و نوستالژی‌ترین شخصیت‌ها برام هستن... تا به الآن کلی نسخه دیگه هم از لاک‌پشت‌های نینجا ساخته شده ولی هیچ‌کدوم این نمی‌شه!
    دوبله‌ای که برای این مجموعه ارائه شده رو از صدای اصلی کاراکترها بیشتر دوست دارم ولی متاسفانه تمام‌‌ فصلاش دوبله نشد
    بالاخره امسال رفتم کل‌ـشو گرفتم و هفت فصلو دیدم... همین الان‌ـشم ندیده باشی و بخوای شروع کنی لذت‌بخش و عالیه...

16. 20 کاربرِ زیر از ARCTIC بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25
    از این کاربر 74 بار در 7 پست سپاس گزاری شده

هوهوخان باد مهربان

من که به شخصه تصورم از خدا ایشون بود
    نمیدونم چرا عکس میذارم لود نمیشه ! این لینک عکس

یه سریال هم بود که متاسفانه اسم رو نمیدونم ، شبکه دو شب ها میذاشت ، خارجی بود
    یه بابایی سفر در زمان رو میسازه بعد همکارش میاد اینو میدزده و تو زمان رهاش میکنه
    یه دختر و پسر هم که ظهرا بچه هاشون بودن میرن دنبالش تا پیداش کنن و هر بار هم که میخواستن برگردن به زمان حال باید یه وسیله خاص رو برمیداشتن
    مثلا یادمه رفته بودن پیش فرعون مصر و اونجا میخواستن بکشنشون سریع عصاش رو برداشتن و برگشتن زمان خودشون

18. 9 کاربرِ زیر از mohamadbij بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,985
    از این کاربر 3,273 بار در 350 پست سپاس گزاری شده

حاجی پشمای سازنده های لک لک ها ریخت با این تحلیلت اون مورد اول هم ویکی بود اسمش. Vicky the Viking

20. 5 کاربرِ زیر از VIVA THE ROCK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین