برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 31
    کاش زندگی فست فوروارد داشت
    سپاس
    3,436
    از این کاربر 11,190 بار در 388 پست سپاس گزاری شده

نوستالژی های تلویزیون

▂▃▄▅▆▇█▓▒░نوستالژی های سریالی - کارتونی تلویزیون]░▒▓█▇▆▅▄▃▂

سلام به همه ی دوستان،مطمئننا همه ی ماها با سریال ها و کارتون خاصی از دوران بچگی و نوجوانی خاطره خوبی داریم که تا ابد هم در یادمان خواهند ماند.در این تاپیک شما می توانید از سریال ها و کارتون ها و حتی فیلم های سرگرم کننده تلویزیون در دوران نوجوانی خود صحبت کنید و به بقیه دوستان هم به اشتراک بگذارید.

سپاس
    3,436

پاسخ : نوستالژی های تلویزیون

عاشق سفر های میتی کومان بودم.معمولا سریال در روز های تعطیلات درگذشت بزرگان مذهبی پخش میشد.
    شخصیت مرد علاقه من داداش کایکو بود که قدرتمند بود و خیلی سریع هم جوش می آورد.زنبه یا ذنبه سگ وفادار این گروه هم خیلی بامزه و دوست داشتنی بود

سپاس
    1,731
    از این کاربر 2,963 بار در 313 پست سپاس گزاری شده

من جزو دسته‌ای ام که عاشق تلویزیون نبود! روزها تو کوچه مشغول گِل بازی(مزرعه خیالی!) یا تیله بازی یا فوتبال بودم. شب‌ها هم اجازه نداشتم تلویزیون ببینم! هیچ کارتونی رو بطور کامل دنبال نکردم. تنها کارتونی که تا قبل از نونهالیم دیدم فوتبالیست‌ها بود، اونم نه بطور کامل! خلاصه اینکه مثل همسن‌هام خاطره آنچنانی از کارتون‌ها ندارم. شاید الانم به همین دلیل باشه که انیمه و انیمیشن نمیبینم. با اینکه ته ذهنم میدونم حاوی نکات پرمغزی هستن اما باز یه‌جوری خودمو فریب میدم میگم مال بچه‌هاست! اینم تاثیرات کودکیه من!

4. 16 کاربرِ زیر از Lou Bloom بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,436

سریال هشت بهشت ۱۳۶۷

تو همین تلویزیون ما با محدویدت هایی که همه از آن اطلاع دارند.واقعا در نهایت محدویت مالی و فشاری که بر انها می آوردند ساخت سریال امری بسیار دشوار است و پروژه باید از هفت خان رستم رد شود.یکی از سریال های خوبی که در کمال سادگی و با محدویت ساخته شده سریال هشت بهشت است.فکر می کنم هشت قسمت داشت و از شبکه 2 پخش می شد.داستان و ماجراهایی که در این سریال پیش می امد واقعا عالی بودند.خلاصه داستان این بود: گروهی در کارونسرایی که قصد سفر به مکه را داشتند قرار گذاشتند هر شب باید یک نفر از انها خاطره یا ماجرایی برای گروه عازم مکه تعریف کند.هر داستان واقعا عالی با خلاقیت و پیام های اخلاقی وعرفانی داشت.هنوز هم بعضی وقت ها این سریال جالب و خوش ساخت که از محدود سریال های خوب ساخته شده تا به امروز است تماشا می کنم .این سریال با اختلاف زیادی بعد از 30 سال هنوز ار کارهای آبکی ساخته شده یک سرو گردن بالا تر است.و به معنای واقعی سریال بود.زنده یاد حسین پناهی هم نقش عالی در این سریال بازی کردند .روحش شاد

6. 24 کاربرِ زیر از Nevah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,905
    از این کاربر 9,840 بار در 915 پست سپاس گزاری شده

لذتی ک میگ میگ داشت فراموش نشدنی و بالاخره اپیزود اخر اقا گرگه ب حقش رسید.خخخ

عاشقش بودم.

هیچ وقت نتونستم قسمت اخرشو ببینم.خوشم از سگه میومد ک ی استخون داشت همیشه باهاش بازی میکرد.

I'm Justice

8. 22 کاربرِ زیر از KING STANNIS بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    525
    از این کاربر 815 بار در 67 پست سپاس گزاری شده

من متولد 63 هستم
    اغلب مواردی که دوستان نوشتن رو در کودکی و نوجوونی دیدم
    و جالب اینجاس که از خیلیاش متنفر بودم (از بچگی ، فراستی وار تلوزیون تماشا میکردم)

هشت بهشت عالی بود .. مخصوصا موسیقی متنش و دوبله و بازیگرایی مثل حسین پناهی

از گیوم تل و سریال نقابدار و پینوکیو و از این دست سریال ها (برادران شیر دل و ...) به شدت متنفر بودم و هستم

از کارتون ماسک و کاراگاه گجد ، بخاطر دوبله شیرینش خوشم میومد. همینوطور میتی کومان !

یه چیز خاص که نمیدونم چرا دنبالش میکردم ، سریال هلیکوپتر پلیس بود! شاید چون اون زمان به "هوا فضا" و تکنولوژی های پروازی علاقه داشتم

10. 16 کاربرِ زیر از mahdi206 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

نوستالژی خالص

yusuf yuzlu

یکی از بهترین سریال هایی که از تلویزیون ایران پخش شده سریالی که توی ایران به نام "گمگشته" معروفه ولی اسم اصلیش میشه "پسری با چهره یوسف" سریالی که خاطرات خیلی زیادی باهاش دارم از تیتراژ خاطره انگیزش بگیر تا بازپخش ساعت 3 شب ـش که چشمامونو مثل تام توی تام و جری با چوب کبریت باز نگه میداشتیم که یه قسمتشو از دست ندیم واقعا سریال خیلی قشنگی بود ارزو دارم یه بار دیگه این سریال رو ببینم

تیتراز سریال

12. 24 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,436

نمیدونم چرا کارت های دوران بچگی ما همیشه موضوعی تلخ داشت و همراه با غم و غصه بود.با این حال وقتی با انیمیشن ها و کارت های فعلی پیشرفته مقایسه می کنم باز هم آن کارتن های زمان ما بسیار بهتر بودند.داستان بهتری برای گفتن اشتند،با شخصیت ها میتوانستیم ارتباط بر قرار کنیم.برایشان دل بسوزانیمفهمدردی باهاوش کنیم.همیشه فکر می کردم وقتی هم که بزرگ بشم به کارتن دیدن را ادامه خواهم داد که این طور نشد.یکی از کارتن های خوب اون موقع انیمیشینی ژاپنی واقها این ژاپنی ها اُستاد خلق بازی کارتن و انیمیشن و کامیک هستند.یکی از بهترین کارتن های دوران بچگیم پسر کوهستان بود که روزی پسری، پدرش به طور ناگهانی انها را ترک می کند چند روز بعد پسر داستان ما با عقاب طلایی آشنا می شود و به دنبال او به راه می اُفتد.در هر قسمت در آخر کار عقاب طلایی یک نشان و علامت جدید به او میداد و او را یک قدم به پیدا کردن پدرش نزدیک تر می کرد.

14. 18 کاربرِ زیر از Nevah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Nothing is Impossible
    سپاس
    448
    از این کاربر 710 بار در 75 پست سپاس گزاری شده

یکی از سریال هایی که بچگی می دیدم (نه بهترین) ساعت برنارد بود.

یه سریالی هم می داد اسمش رو نمی دونم. یه عده بودند ماشینی داشتند که غیب می شد، از خودش هولوگرام می ساخت. اون هم باحال بود

16. 10 کاربرِ زیر از Skadi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,825
    از این کاربر 12,768 بار در 817 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Skadi نمایش پست ها
    یکی از سریال هایی که بچگی می دیدم (نه بهترین) ساعت برنارد بود.

یه سریالی هم می داد اسمش رو نمی دونم. یه عده بودند ماشینی داشتند که غیب می شد، از خودش هولوگرام می ساخت. اون هم باحال بود
    اسم اون سریال هم آکویلا بود.
    برای منم نوستالژیک ترین انیمیشنی که می دیدم سفر های میتی کومان بود.یه چند تا سریال هم بود که "بلیک و مورتیمر" و "باب مورن" و "هاکلبری فین"از اینا هم خوشم میومد.
    از این خونه مادربزرگ هم اصلا خوشم نمیومد و برای من بیشتر شبیه سریال ترسناک بود

18. 12 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,567
    از این کاربر 19,864 بار در 1,349 پست سپاس گزاری شده

>>>مقدمه
    چقدر دوست داشتم یه 15- 16 تا از این کارتون هایی که دوران بچگی دیدم رو براتون معرفی کنم ولی دیدم حیفه زحمت این دوستانمون اینجا حروم میشه ترجیح دادم تقسیم کار کنیم و ادامه بدیم این تاپیک رو البته با هم.
    راستش دوستان بیشتر سریالا رو اسم بردن و خدایی هم به حق همشون جز نوستالژی هامونه، خب البته هستند بینمون پیرمردایی هم که دعوت می کنم ازشون بیان تو گود و روی این جوونا رو کم بکنند، با اجازه صاحب مجلس که جز کاربران در حال ورود به انجمنه منم سه تا از زیر خاکی ترین کارتون های بچگیم رو بذارم بلکه یه خورده محدوده سنی مشخص بشه میدونم کار اشتباهیه ولی تاپیک پتانسیل بالایی داره برای نکته برداری و کپچر.
    امیدوارم همراهیم کنید اسم نمی برم که ناراحت نشید یه موقع چون جدیدا خیلی حساس شدید بعضی هاتون آره با خودتم که میدونی :*

پ.ن : من لینک دوبله رو نمیذارم ولی خدایی برید چک کنید و فقط بخندید که چی به خوردمون می دادند

Dragon Flyz

اگه دیده باشید این کارتون رو که به اسم کهربا میشناسیدش، فقط مقدمه ای که هر بار اول هر قسمت پخش می شد من رو درگیر کرده الان و در زمان بچگی کلا اژدها، کهربا، تکنولوژی، جاهای مخوف و هر بار ماموریتی که باید گروه انجام می داد، یادمه من با پخش صبح شبکه یک/ دو می دیدم بعدها دیگه خبری ازش نشد ولی زمان خودش گرافیکش از توی تلویزیون سیاه سفید ما هم معلوم بود خوبه، .
    یادمه این دستبندهایی که رو دستاشون هست رو من جز آرزوهام بود یکیشون رو داشته باشم، همه کاری میکردند با اینا.
    یه مقایسه ای انجام بدید مقدمه رو، من که روده بر میشم اگه دوبله و ترجمه مقدمه اینا شبیه هم باشه. حالا شما هم یه زحمتی بکشید و یه سرچ ساده بزنید قاطی روزگار بچگی ما بشید.

Les exploits d'Arsène Lupin

هنوزم با گذشت چندین سال من که عاشق دختره ام و فقط به خاطر موهای (جینجر/ نارنجی یا قرمز نمیدونم خاطراتم محو خدایی) بانو می دیدم وگرنه کی براش آرسن لوپن فرانسوی ها مهمه خدایی. من اینو پخش بعدازظهر جمعه میدیدم فک کنم اگه مغزم درست یاری بکنه شایدم نه، با بلیک و مورتیمر قاطیش کردم ولی کلا اون کارت لامصب فریک طور مثل خوره به جونت می افتاد.

Robin Hood no daibôken

انیمه می دیدم وقتی انیمه دیدن مد نبود
    خدایی روتون میشه با کسی که اینا رو دیده کل انیمه بندازید، نه خدایی با چه رویی، فک کنم غیر یاسر و هادی نباشه کسی بتونه اصالت این انیمه رو تایید کنه. بزرگترین حسرت زندگیم این بود که هیچوقت اینو تموم نکردم، یادم نیست من نتونستم به پخش هاش برسم یا تلویزیون از پس دوبله اش برنیومد، خلاصه سال ها بعد یه بار کامل گرفتم دیدمش و فهمیدم همون دومی بود، بس که این انیمه به تلویزیون اندیشه ارادت داره.

یه سرچ کوتاه بزنید و ببینید کلیپ های اورجینال و اصلی رو می فهمید چی میگم پس کم لطفی نکنید.

>>>مؤخرة
    یه خورده احساسی شدم خدایی بعد از تفکر راجع به بچگیم، در کل به نظرم ادامه بدید این تاپیک رو دو خط نوشتن خستتون نمیکنه مطمئنا.
    حالا بازم کارتون های خوب بود، سرورم ایکیوسان، Toshishun، بابا لنگ دراز (که بزرگترین سرقت دوبله و ترجمه اس و با سرنوشت عده ای بازی کرد)، آنشرلی، شارلوت هلمز (این خیلی خدا بود تو مجموعه افسانه های کهن بود)، سلطان فوتبالیست ها ورژن قدیمی خدایی یه چیز دیگه اس، پسر کوهستان، بلیک و مورتیمر، ساعت برنارد، من میدونم نمیشه گالیور و به نظرم خدای این مجموعه های بچگی ما وروجک و نجار.

شروع کنید ببینم چی تو چنته دارید بابابزرگ ها و البته جوانان که امید من به شماهاست

20. 13 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین