برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 11
    My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

Steins;Gate | ســفر در زمان با دانشمند دیوانــه!!

نام: Steins;Gate

نوع: سریال

وضعیت: تمام شده

تعداد قسمت‌ها: 24 + یک اسپشال و فیلم

سال پخش: 2011

استودیو: White Fox

ژانر: علمی-تخیلی، هیجانی

منبع: Visual novel

مدت زمان هر قسمت: 24 دقیقه

رده سنی: بالای 13 سال
    اشتاین گیت انیمه‌ای است که سفر در زمان را خیلی زیبا به دور از هرگونه کلیشه‌ای به تصویر می‌کشد. در ساختن شخصیت ها به آرامی کار می‌کند و بوسیله این نوع شخصیت سازی داستان را به پیش می‌برد و با یک فاینال عمیق انیمه را به اتمام می‌رساند. شخصیت‌ها با رفتار‌های بچگانه و احمقانه شاید باعث شوند بیننده قیل از شروع داستان اصلی، انیمه را ول کند ولی شخصیت‌هایی که در آغاز نابالغ اند با رو به رویی با کشمکش‌هایی که نحوه زندگی‌ـشان را تحدید می‌کند، به افرادی بالغ تبدیل می‌شوند. سفر در زمان در مرکز این کشمکش‌ها قرار دارد و تحدید می‌کند که شخصیت ها را از هم جدا کند. ساخت آرام شخصیت‌های انیمه سرانجام به یکی از راضی کننده‌ترین شخصیت سازی‌های تمام زمان‌ها تبدیل می‌شود.

داستان انیمه در ناحیه‌ی آکیهابارای توکیو اتفاق می‌افتد. در روز 28 جولای سال 2010 که "رینتارو اوکابه" و دوستش "مایوری شینا" در حال رفتن به ساختمان رادیو کایکان برای یک کنفرانس هستند و در آنجا رینتارو دختری به نام "کوریسو ماکیسه" را را پیدا می‌کند که غرق در خون روی زمین افتاده است. در حالی که او سعی دارد یک پیام درباره این حادثه به دوستش "دارو" بفرستد، یک رخداد عجیبی را تجربه می‌کند و آدم های دور و برش ناپدید می‌شوند. هیچکس متوجه این تغییر نشد و او سریعا به سمت "کوریسو" رفت و دید به طرز عجیبی زنده و سرحال است. او پی برد که پیامی که برای ایتارو فرستاده بود یک هفته قبل از اینکه بفرستد بدست او رسیده بود. رینتارو نتیجه گرفت که مایکروویو-موبایلی که با دوستش در حال توسعه‌ی آن هستند، در واقع یک دستگاه سفر در زمان است که قابلیت فرستادن پیام به گذشته را دارد!

ال سای کونگورو

سپاس
    8,158
    از این کاربر 7,215 بار در 698 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Steins;Gate | ســفر در زمان با دانشمند دیوانــه!!

مرثیه‌ای بر غم تکرار درد ِ

چند سالی بود می خواستم این انیمه رو که تویه سایت MAL هم جز برترین انیمه‌های تاریخ معرفی شده رو ببینم و متاسفانه نمی شد تا این که بالاخره کار رو شروع کردم.
    زمینه چینی انیمه تو یه قسمت های اول (تقریبا میشه گفت نیمه اول) تا حدود زیادی نیاز بود. چرا که شخصیت اصلی قراره تو یه چرخه ی طولانی از تلاش و شکست گیر کنه و باید بیننده رو هم تا حدی با اون آشنا کنه. تلاش هایی که اون را تا حد نابودی پیش میبره. با این که از ابتدا قراره با چند تا شخصیتی که فقط به دنبال رویاهای کودکی خودشون افتادن آشنا بشیم. رنگ خاکستری و فضای سنگین افراد اصلا احساس شادی آوری رو به ببننده نمیده. خنده‌های پر از غم و درد پرفسور دیوانه..مهربانی مایوری و شخصیت مصمم کوریسو و هر مشخصه ای دیگه ای از شخصیت ها تا حد خوبی جا میوفته. اما خروج اوکابه در آخر انیمه از ورطه‌ی تکرار به نظرم سطحی تر از اون همه درد و رنجی بود که کشید و انتظار رو فراتر برده بود. شاید به خاطر همین برای اون یک فیلم درخور ساختن که انصافا به پایان بندی انیمه تا حد زیادی کمک کرد و شالوده ی شخصیت اوکابه و رو بهتر از کل 24 قسمت به ماها نشون داد. من شخصا فیلم کار رو بهترین قسمت اون میدونم، که دیدنش به نظرم برایه طرفدارهای انیمه خالی از لطف نیست و تقریبا کار رو به نحو درخشانی تموم میکنه.
    نکته دومی هم که سری جدید انیمه (حالا یا فیلم و یا سریالش رو تاریخ دقیق پخشش زیاد مشخص نیست) هست که خلاصه داستانی فوق العاده هم داره و اون هم این که این دفعه اوکابه و کوریسو به جایه ماشین زمان به قابلیت شبیه سازی انسانی دست پیدا می کنن. و همین موضوع باعث شده که برای پخشش (تو خبرها گفته شده که تو همین امسال هم خواهد بود.) شدیدا لحظه شماری هم بکنم. به هر حال انیمه روانشناختی خوب چند وقتیه کمیاب شده و نباید از موفقیت خیره کننده کارهای این چنینی هم غافل بود.

یه تشکر ویژه از امین به خاطر زحمت معرفی

سپاس
    7,829
    از این کاربر 7,169 بار در 358 پست سپاس گزاری شده

من مدت ها پیش اومدم شروع کنم ببینمش، اپیزود یک رو کامل ندیده دراپش کردم گفتم بعداً می بینم بعد گذشت و گذشت تو یکی از این ویدئوهای یوتیوب واسم کلاً اسپویل شد، ناامیدی تمام وجودم رو فرا گرفت و ازش خداحافظی کردم تا روزی که تقدیر دوباره اونو سر راه من قرار بده اون روز امروز بود، دلم کشید ببینمش و اینا رفتم لینک دانلود پیدا کردم و اومدم انجمن دیدم که تاپیک زدین واسش یونیورس ایز گیوینگ می عه ساین
    ممنون بابت تاپیک
    Ma nama Jeff

4. 26 کاربرِ زیر از Miss Harley بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,483
    از این کاربر 23,477 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

منم تمومش کردم الان ... تقریبا دوسال بود دانلودش کرده بودم و همون دوسال پیش هم خیلی تعریف شنیدم ازش ولی این تِم فوق‌العاده خاکستریش و موضوعِ ماشین زمانش میزد تو ذوقم اجازه نمیداد برم سمتش تا اینکه چند روز پیش استارت کردم بالاخره ... دمشون گرم فیلمنامه‌ی فوق‌العاده منسجمی داشت، حالا نمیدونم از رو مانگا بوده یا نه[برام هم مهم نیس:دی] اما خیلی منسجم بود وتمام قسمت‌ها مثل تیکه‌های پازلی از قبل آماده شده بود! واقعا کیف میداد! پایانش هم خوب بود ولی من راضی بودم بعد از اپیزود 22 دیگه ادامه ندن ...

6. 23 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,829

توووو تووووووووووووو‌ رووووووووووووووو!
    ***متن حاوی اسپویلره***
    با این حرف پستم رو شروع می‌کنم که I don't give a single f&*k about their perfectly perfect story ولی آخه چرا شخصیت اوکابه، ببخشید، کیوما انقد "نمیدونم چه کلمه‌ای واسش استفاده کنم" بود؟!

شخصیت به یادموندنی که اسکیزوتایپال باشه خیلی کم پیدا میشه در واقع میشه گفت اصن پیدا نمیشه، البته یادی هم کنیم از ساتو تاتسوهیرو!

داستانش از نظر تایم ترولی بودن و سای فای و این حرفا کم نذاشته بود واقعاً... ولی من دوست داشتم اولین دی-میل تصادفی بوجود نمیومد، یکی از میستری هایی که سعی داشتم واسه خودم حل کنم فلسفه‌ی همین اولین دی-میل بود که تو اپیزود 21 پوپیده شد رو همه فرضیه‌هام به جز همین تصادفی بودنش... البته خب اگه معنی پشت‌اش می‌ذاشتن یه لوپـه دیگه ایجاد می‌کرد.

یه نکته دیگه که برام جالب بود، سناریوهاییـه که مثه تارعنکبوت بهم مربوطن و توی انیمه فقط فیلدهای آلفا و لاینِ اشتاین گیت (+) از فیلد بتا رو داریم؛ لاین‌های دیگه نشون داده نمیشن که مثلاً تو یه اندینگ، اوکابه با روکا بچه‌دار میشن، تو یدونه دیگه با فریس ازدواج میکنه، درکل با همه‌ی کارکترا مزدوج میشه این اوکابه.

یکی دیگه از خفن بودن‌های اشتاین گیت این بود که حتی میم کالچر رو هم کاور کرده بود، خیلی حال کردم
    درهرصورت آخرشم که افسرده شدم...

صحنه‌های به یاد موندنی زیاد داشت، خیلی اسکرین شات گرفتم...

اوکی...

اِل سای کانگروو!

پ ن: گایز اگه کسی یکی از ChäoS;HEAd, Robotics;Notes, ChäoS;Child, Occultic;Nine رو دیده خیلی دوست دارم بدونم چجوری به اشتاین گیت مربوط میشن...
    Ma nama Jeff

8. 24 کاربرِ زیر از Miss Harley بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

My Mind is Like a Tarantino Movie!
    سپاس
    6,171
    از این کاربر 7,121 بار در 548 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Miss Harley نمایش پست ها
    پ ن: گایز اگه کسی یکی از ChäoS;HEAd, Robotics;Notes, ChäoS;Child, Occultic;Nine رو دیده خیلی دوست دارم بدونم چجوری به اشتاین گیت مربوط میشن...
    مانگاکاشون یه نفره و همه‌شون توی یک دنیای مشترک اتفاق میوفتن. ولی داستاناشون متفاوته و تا جایی که میدونم هیچ ربطی به هم دیگه ندارن.

درضمن من آخر نفهمیدم از اشتاین گیت خوشت اومد یا نه؟

10. 21 کاربرِ زیر از Being Amin بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,829

نقل قول نوشته اصلی توسط Being Amin نمایش پست ها
    مانگاکاشون یه نفره و همه‌شون توی یک دنیای مشترک اتفاق میوفتن. ولی داستاناشون متفاوته و تا جایی که میدونم هیچ ربطی به هم دیگه ندارن.

درضمن من آخر نفهمیدم از اشتاین گیت خوشت اومد یا نه؟
    هووووم یه جا دیدم مثلاً head تو سال 2009 اتفاق میوفته، child تو 2015 و... می خواستم ببینم بهم برخوردم داشتن... که پس هیچی

وااااااااای انقد بد علاقه‌ام رو ابراز کردم یعنی؟
    Ma nama Jeff

12. 21 کاربرِ زیر از Miss Harley بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,320
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

Can't find yourself. Lost in your lies

14. 22 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,000
    از این کاربر 1,263 بار در 152 پست سپاس گزاری شده

چند وقت پیش موفق شدم این انیمه رو ببینم...یادمه در به در دنبال یه انیمه درست درمون می گشتم چیزی پیدا نمی شد تا اخر این انیمه به تورم خورد...معرکه بود این انیمه...
    بیشتر اپیزودای ابتدایی انیمه به دلم نشست تا فاینال...اگه تو مایه ی این انیمه چیزی سراغ دارین لطفا معرفی کنین

16. 9 کاربرِ زیر از eric بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

سلام علیکم به انیمه بین ها و نبین ها!
    همونطور که گفتن، 10_12 تای اولی مقدمه و ریتم آروم و شادی داره و اگه با این اوصاف ادامه بدید و ببینیدش، کم کم با شخصیت ها کنار میاید و باهاشون آشنا میشید و خوشتون میاد ازشون در ادامه به زیبایی انیمه کمک میکنه این آشنایی. ولی کم کم از 12 به بعد شخصیت ها به کنار میرن و اوکابه نقشش زیاد میشه، بخصوص "دارو" super hukah! فضای داستان هم تاریک و تراژدیک میشه.
    فیلم نامه منسجمه ظاهرا ولی خیلی هوشمندانه نیست فکر کنم، اگه درست متوجه شده باشم. یعنی به نظرم داستان سوراخ داشت یا من متوجه نشدم.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    مثلا اینکه برای برگردوندن dmail ها و دوباره یک دیمیل جدید میفرستادن، ایراد داشت، چونکه اون هم یک تاثیری میتونه رو وقایع بزاره دیگه.

و منطقِ پشت قسمت آخر رو نمیفهمم، مگه معیار تغییر جهان فقط نگاه اوکابه هست که اگه اون نفهمی تغییر صورت گرفته جهان هم واقعاً بی تغییر بمونه؟ اینو نفهمیدم!

تو شحصیت ها هم با مایوریاصلا ارتباط برقرار نتونستم بکنم، مهربون و اینها بود ولی بسیار هم رو مخ بود! اوایل که نقشش بیشتر بود، هر دو دقیقه یه دودورود میگفت که گوش خراش بود!
    بد نبود درکل ولی خیلی هم عالی نبود.
    سریال آلمانی dark رو بیشتر پسندیدم تو این زمینه.

18. 7 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین