برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 17 از مجموع 17
    Yo .... Miste White
    سپاس
    32,964
    از این کاربر 45,590 بار در 2,807 پست سپاس گزاری شده

Ozark | بحـث و گفتگــو پیرامــون فـصـل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول سریال Ozark که محصول شبکه‌ی Netflix می‌باشد و تمامی قسمت‌های آن در تاریخ 21 جولای 2017 [جمعه 30 تير 1396 ] منتشر می‌شود، بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید، تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده‌اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

سپاس
    49
    از این کاربر 256 بار در 39 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Ozark | بحـث و گفتگــو پیرامــون فـصـل اول

سلام
    اگه شما متوجه شدید که چه جوری 8 میلیون دلار رو پول شویی کرد برای منم توضیح بدید .......... دقیقا چیکار میکرد ؟ ............. مثلا اون ساخت کلیسا اگه می تونست بسازه خوب یکی دو میلیون خرج میکرد بدون اینکه مالیات بده ولی از این کار چی بدست میاورد و چی به دل ریو میرسید

3. 8 کاربرِ زیر از ZYX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    381
    از این کاربر 1,502 بار در 178 پست سپاس گزاری شده

نتفلیکس فصل دوم را جمعه نهم شهریور پخش خواهد کرد

5. 12 کاربرِ زیر از hgot بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ZYX نمایش پست ها
    سلام
    اگه شما متوجه شدید که چه جوری 8 میلیون دلار رو پول شویی کرد برای منم توضیح بدید .......... دقیقا چیکار میکرد ؟ ............. مثلا اون ساخت کلیسا اگه می تونست بسازه خوب یکی دو میلیون خرج میکرد بدون اینکه مالیات بده ولی از این کار چی بدست میاورد و چی به دل ریو میرسید
    پول شوییش اینطوریه که یه کسب و کار داره که از مردم پول نقد میگیره، پولی که از مردم واقعا میگیره، مثلا صدهزار دلار باشه، این میگه که من 500هزار در آوردم و اینطوری 500 هزار تای باقی رو از پول کارتل وارد سیستم بانکی میکنه.

!Life's a rollercoater but still unfair

7. 15 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    49
    از این کاربر 256 بار در 39 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezaraki نمایش پست ها
    پول شوییش اینطوریه که یه کسب و کار داره که از مردم پول نقد میگیره، پولی که از مردم واقعا میگیره، مثلا صدهزار دلار باشه، این میگه که من 500هزار در آوردم و اینطوری 500 هزار تای باقی رو از پول کارتل وارد سیستم بانکی میکنه.
    تشکر ..... حالا اگه بخواهیم این روش رو در مورد ساخت کلیسا توضیح بدیم چه جوری میشه اونجا که فقط خرج کردنه در آمدی وجود نداره ؟

9. 7 کاربرِ زیر از ZYX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,295
    از این کاربر 1,815 بار در 201 پست سپاس گزاری شده

تشکر ..... حالا اگه بخواهیم این روش رو در مورد ساخت کلیسا توضیح بدیم چه جوری میشه اونجا که فقط خرج کردنه در آمدی وجود نداره ؟
    من سریال و هنوز ندیدم ولی سوال شما نظرمو جلب کرد, دوست عزیز چی بهتر از کلیسا که درآمد مردمی و اهدایی کسب کنه و اون مصونیت از سیستم مالی و افکار عمومی هم به اسم دین داشته باشه

11. 9 کاربرِ زیر از 125yahel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

خواهش می کنم، این یکم پیچیده تره، ولی نه خیلی، اینطوری که اون هزینه هایی که قراره برای کلیسا بکنه، مثلا میشه 1 میلیون، این میگه که شدش 5 میلیون. این 5 میلیون رو چطوری وارد سیستم بانکی میکنه؟ از چند نفر واسطه استفاده میکنه، واسطه مثلا 100 هزار دلار سیمان میخره، به مارتی میفروشه 500 هزار دلار و این 400 هزار تا رو میزنه به جیب. ولی خب این شخص واسطه است و این پولی که اضافه میمونه رو میرسونه بدست کارتل.

یادت باشه که فصل اول مارتی 8 میلیون پول داشت که تمیز هم بود و کسی ازش نمی پرسید که اینو از کجا آوردی! فقط لازم داشت یه جا خرجش کنه که برسه به دست کارتل. به خاطر همین تو خرید های اون باری که داشت هم میگفت مثلا 25 تا کولر خریدم ولی 4 تا در واقع بهش می رسید و بقیه پول میرسید دست واسطه و بعد کارتل

فکر کنم اینطوری شد که گفتم، حالا ولی دقیق یادم نیست و مطمئن نیستم.

!Life's a rollercoater but still unfair

13. 9 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,567
    از این کاربر 19,864 بار در 1,349 پست سپاس گزاری شده

پایان فصل اول
    بالاخره تونستم برای بار دوم فصل اول رو ببینم. همون بار اول هم که فصل 1 رو تماشا کردم معتقد بودم سریال خوبیه ولی بعدها با کاهش امتیاز (از 8.8 به 8.4) نتونستم خودمو راضی کنم که سراغ فصل‌های بعدی برم. ولی الان با توجه به اینکه زمان پخش فصل 4 نزدیکه حتما دو فصل باقی مونده رو تماشا می‌کنم.

به نظرم واسه ما توی این کشور پول‌شویی معنایی نداره چون همه پول ها شسته شدند، پس تا حدودی نباید موضوع برامون شگفت‌انگیز باشه ولی خب به هر حال مغز بشر دنبال تجربه‌های جدید می‌گرده و اینم دقیقا یکی از هموناست. ایرادات کوچیک ولی زیادی توی خط داستانی دیده میشه یکیش همین روند پول‌شوییه که به نظرم با یه سری فلش‌بک دیگه جبران کنه(فکر کنم دیدمش توی بخشی از فصل دوم ولی دقیق یادم نیست) ولی در کل بخش جنایت‌های سازمان‌یافته‌ی این سریال زیاد خوب نیست مخصوصا اینکه اف.بی.آی خیلی درگیره ولی هیچ‌کاری نمیکنه (فکر کنم بهونه‌شون این بود که الان دنبال دستگیری بن‌لادن هستیم و جنگ علیه موادمخدر برامون اهمیتی نداره و اون ماموره به تنهایی با شخصیت خاکستری‌ش دنبال اجرای عدالت و گیرانداختنِ کارتل و مارتی ـیه) دومین مورد صحنه شکنجه مارتی توسط "دل" بود وقتی ناخن‌هاش رو میکشید بازم میتونست حرف بزنه و فحش بده انگار این قسمت کشیدن ناخن براش خیلی راحته، یا حتی اونجایی که به دوست جونا اسلحه میفروشند و تکیه‌شون روی طمع فروشنده‌ست و الخ...
    اما تعلیق و پیچش‌های داستانی نقطه‌ی قوت این سریاله حتی یکی از اپیزودها تعریف غیرخطی داستان رو پیش‌گرفت که فکر کنم نقطه‌ی عطف سریال و نقطه‌ی شروع داستانِ مارتی و وندی بود. به نظرم قسمت 10 اوج هنرنمایی اسنل‌ها بود و انصافا جفتشون هم خوب انتخاب شدند فقط ایرادی که می‌تونم بگیرم به بخش آخره که به خاطر یه توهینی (redneck) که خودشون هم در قبال بقیه استفاده کردند اینجوری همه چیز رو بردند رو هوا، امیدوارم با یه دلیل و استدلال خوب این بخش رو جمع کنند چون هر چقدرم هیجان رو برده باشه بالا ولی حرف مارتی درست بود که حالا که اینکارو کردید بعدش چی؟
    به نظرم سعی داره از تله‌هایی شبیه اونچیزی که توی بریکینگ بد بود استفاده کنه یعنی یه عملی از کسی سربزنه بعد عکس‌العملش تموم شخصیت‌ها رو ببره به اون سمتی که فقط یه راه فرار باقی بمونه. البته با این ایراداتی که به وضوح دیده میشه فکر نکنم بتونند تا سطح بریکینگ بد برسند...
    بخش‌هایی که پیرمرده و روث هستند جز بهترین قسمت‌هاست در کل روث رو خیلی دوست دارم جایزه رو هم گرفته ولی امیدوارم بازم بخش های خوبی ازش ببینم. بیتمن لیدر خوبیه برای بازیگرا و فکر کنم مکمل‌هاشم زیادی خوبند امیدوارم از بین روث وندی هیچکدوم تا آخر حذف نشن...
    خیلی حرف زدم که

15. 16 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12