برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما چه امتیازی را برای این قسمت در نظر می گیرید؟

رأی دهندگان
169. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

1 0.59%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

1 0.59%
  • 5

0 0%
  • 6

1 0.59%
  • 7

9 5.33%
  • 8

8 4.73%
  • 9

38 22.49%
  • 10

111 65.68%
صفحه 18 از 24 اولیناولین ... 81617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 از مجموع 235
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,485
    از این کاربر 90,513 بار در 4,559 پست سپاس گزاری شده

Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هفتم , اپیزود ششم

Season 7, Episode 6, Death Is the Enemy

خلاصه داستان اين قسمت: ....

قوانین تاپیک:
    1-این تاپیک مخصوص بحث پیرامون قسمت ششم از فصل هفتم سریال می باشد پس اگر این قسمت را مشاهده نکرده اید لطفا جهت جلوگیری از آشکار شدن محتوای اپیزود بدون خواندن پست ها,تاپیک را ترک نمایید درغیر اینصورت مسئولیت اسپویل شدن این اپیزود بر عهده خواننده مطلب می باشد.
    2-از قرار دادن هرگونه مطلب و اسپویلر مرتبط با قسمت های آتی سریال در این تاپیک,چتباکس و... خودداری نمایید.اسپویلرهای فصل هفتم سریال صرفا و فقط در این تاپیک قرار خواهد گرفت.
    3-از قرار دادن مطالب به صورت کپی/پیستی از سایر سایت های پارسی زبان,لینک دانلود اپیزودهای مجموعه,تصاویر میمیک, خنده دار,تبلیغات,اسپم... در این تاپیک خودداری نمایید.
    4-لطفا به شخصیت یکدیگر احترام گذاشته و از تبدیل بحث و گفتگو به مشاجره خود داری نمایید.هرگونه مطلب حاوی توهین و تمسخر سایر اعضا بدون اخطار توسط تیم مدیریت پاک خواهد گشت.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,754 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هفتم , اپیزود ششم

فرق گیمز اوف ترونز با خیلی از سریال های دیگه این بود که داستان،فضا سازی و لوکشین های بی نظیری داشته
    انگار سریال نمی دیدی یک فیلم سینمایی بزرگ می دیدی تمام نکته ها دیالوگ ها سکانس ها با برنامه ریزی هستند
    شما اپیزود دیوار فصل سوم رو ببیند در حد یک فیلم سینمایی برای این اپیزور پول حرج کردن
    الان نویسنده کتاب تغمه اب واتیش کتابش رو تموم نکرده یعنی ممکنه داستان خیلی متفاوت از سریال باشه
    وقتی به طور دلخواه از چندین جلد کتاب داستان های خاصی رو در بیاری و خیلی از داستان های جذاب فرعی رو حذف کنید
    نمونش بانوی سنگدل یا داستان جنگ های رابرت،فرزندان جنگل رو حذف کنی مجبور در فصل های انتهایی فط به کلیت داستان
    تکیه کنی و همون رو تا انتها بری دیگه راه برگشتی نیست الان میشه داستان مثلا زندگی ایگان تارگرین رو نشون داد نمیشه
    پس میان داستان رو به راحتی تموم می کنند شما فصل قبل رو بینید چه قدر طولانی و کند بود داستان ها چه قدر کند پیش می رفتند
    من الان فک می کنم جان اسنو و رفقا یک هسرو ناکامورا یا یک دریچه تو سریال لاست دارند که اینقد سریال داستان وزمان رو طی می کنند
    قبول شما میخواهید یک کلاغ رو بفرستید دنریس رو بیاره خوب خیر سرتون شما نویسنده هستید یک تیم نویسندگی کامل دارید
    مارتین رو دارید یک داستان یک اتفاق یک داستان برای این اتفاقات بوجود بیارید نه یک کلاغ با موتور فوق جت بفرستید تا دنریس رو بیاره
    خیلی از طرفداران این سریال که ابهت و بزرگی این سریال رو در فصل های ابتدایی دیدن دل زده می شوند چرا
    شش فصل به کندی و با انتظار فوق العاده کشنده ای رو طی کردن تا فصل جدید رو ببنید ولی به یکباره
    اینقد اتفاق و داستان حوادث روی که شش فصل منتظرش بودید رو به خورد ببینده میدی که به این حجم اتفاق عادت نداره
    گاف های داستانی زیادی داره که اصلا برای این سریال قابل قبول نیست میدونید چرا چون سازندگان این سریال توقع بیننده های خودش رو تا این حد
    بالا برده که فقط حد کمال این سریال رو قبول می کنند با دیدن این فصل متوجه شدم که گیمز اوف ترونز دیگه بهترین سریالی نیست که دیدم
    دوم بحث هزینه و بودجه برای سریالی مثل گیمز اوف ترونز و شیکه اچی بی او مسخره است
    قبل از شروع این فصل رییس شبکه اچی بی گفت تا هر زمانی که سازندگان این سریال بخواهند ما هزینه ای ساخت این سریال رو براورده می کنیم
    پس مشکل هزینه نیست مشکل اینه که سازندگان گیمز اوف تزونز دیگه از سریال گات خسته شدن میخوان سریع تمومش کنند
    فقط اگر یکی از دوستان میدونه به من بگه فصل ششم از روی کدوم کتاب ساخته میبشه ایا کتاب اخره که تموم نشده یا نه
    این هایی که من گفتم ایراد و گیر الکی نیست انتظاراتیه که من از سریال گیمز اوف تورنز دارم

3. 5 کاربرِ زیر از ESajad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,624
    از این کاربر 6,613 بار در 909 پست سپاس گزاری شده

یادمه تو همین تاپیک های سریال تو فصول قبل همه گیر میدان به کشدار بودن داستان. مثلا یکی میگفت

چرا شاه شب نمیرسه به دیوار که البته هنوز نرسیده.
    چرا اریا اونجوریه، چقدر میخواد ول بچرخه
    چرا دنریس اونجوریه، چرا به وستروس نمیره
    چرا برن به کلاغ سه چشم نمیرسه و......

الان که همه اشون خط داستانی شون کامل شده و داستان داره هسته اصلی شو نشون میده همون دوستان که این حرف ها رو میزدن الان دارن به سرعت داستان گیر میدن.

نمونه اش بنده خدایی تو سایت زومجی قشنگ این قسمت رو از بالا تا پایین گرفت روش کلا شستس..
    بابا این همون سریاله که چه چه میزدی؟

یاد همون دوستی میوفتم که میگفت نمیتونم از قاب بندی ایراد بگیرم

5. 5 کاربرِ زیر از KEVIN GARVEY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    27
    از این کاربر 221 بار در 36 پست سپاس گزاری شده

دوستان از سریال لذت ببرید.کلا 8 قسمته دیگه مونده.چه بخواید.چه نخواید.چه کمپین بزنید.چه امضا جمع کنید چه نکنید کلا 8 قسمته دیگه مونده و قراره داستان از این هم سریع تر پیش بره!
    فصلایه پیش همه از این شاکی بودن که چرا انقدر داستان کند یش میره که چرا دنریس بعد از 6 فصل هنوز به وستروس نرسیده و چرا و چرا و چرا...
    8قسمته دیگه از سریال مونده با لذت ببینیمش و بذاریم تموم شه بره

7. 9 کاربرِ زیر از ya33er بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    76
    از این کاربر 597 بار در 93 پست سپاس گزاری شده

با اینکه جوگیر شدم روز لو رفتن نسخه lake به این اپیزود نمره 10 دادم ولی اعتراف میکنم ضعیفترین اپیزود در این 66 اپیزود بوده تا حالا. خیلی اتفاقات محیرالعقول توش افتاده که حتی با استدلال فانتزی بودن سریال هم نمیشه روشون ماله کشید. از کلاغ و فاصله و تله پورت و... که بگذریم، من بزرگترین مشکلم با سیاهی لشکرهای غیبی گروه جان اسنو هست که ما همیشه تو نماهای دور و نزدیک و بسته و باز فقط 7 تا آدم میدیدیم ولی یکهو تو صحنه خرس فهمیدیم نفرات دیگه ای هم بودن ولی نامرئی بودن.( این صحنه رو من اونروز دو سه بار عقب- جلو کردم و مدام اعضای گروه رو سرشماری میکردم و میدیدم اینا که هفت نفرشون زندن. پس اون کی بود که پاره پوره شد؟ بعد متوجه سیاهی لشکر نامرئی و دقیقه نودی شدم) یکی دو تا از این سیاهی لشکرهای نامرئی هم فکر کنم روی صخره مردن
    یا قضیه اون زنجیر و کلی ماجرای دیگه

منم فکر میکنم که بنیاف و وایز واسه سریال بعدیشون هیجان زده هستن و میخوان زودتر سر و ته GOT رو هم بیارن

9. 6 کاربرِ زیر از jackie aprile بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1
    از این کاربر 0 بار در 0 پست سپاس گزاری شده

سلام به دوست گرامی
    در اینکه این قسمت پر از اشتباهات عجیبه کارگردانی بود شکی نیست، ولی اگر آخر قسمت پنج رو نگاه بکنی وقتی اون هفت نفر میان بیرون یکسری باربرهم دارن پشت سرشون میان...

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,754 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط jackie aprile نمایش پست ها
    با اینکه جوگیر شدم روز لو رفتن نسخه lake به این اپیزود نمره 10 دادم ولی اعتراف میکنم ضعیفترین اپیزود در این 66 اپیزود بوده تا حالا.
    خیلی اتفاقات محیرالعقول توش افتاده که حتی با استدلال فانتزی بودن سریال هم نمیشه روشون ماله کشید.
    از کلاغ و فاصله و تله پورت و...
    که بگذریم، من بزرگترین مشکلم با سیاهی لشکرهای غیبی گروه جان اسنو هست
    که ما همیشه تو نماهای دور و نزدیک و بسته و باز فقط 7 تا آدم میدیدیم ولی یکهو تو صحنه خرس فهمیدیم
    نفرات دیگه ای هم بودن ولی نامرئی بودن.( این صحنه رو من اونروز دو سه بار عقب- جلو کردم
    و مدام اعضای گروه رو سرشماری میکردم و میدیدم اینا که هفت نفرشون زندن. پس اون کی بود که پاره پوره شد؟
    بعد متوجه سیاهی لشکر نامرئی و دقیقه نودی شدم) یکی دو تا از این سیاهی لشکرهای نامرئی هم فکر کنم روی صخره مردن
    یا قضیه اون زنجیر و کلی ماجرای دیگه

منم فکر میکنم که بنیاف و وایز واسه سریال بعدیشون هیجان زده هستن و میخوان زودتر سر و ته GOT رو هم بیارن
    دقیقا من همین نکته رو ایراد بزرگی میدونم من میگم اون شخصی که خرس دریدش شاید بیرون از دیوار بوده باشه و جزیی از این گروه نباشه
    ولی اونی که از روی صخره پرت شد و تیکه پاره شد نه هاوند بود نه تورمند نه دنداریون نه جورا پس کی بود اینا گروهشون هفت نفر بود
    گندی به قلعه برگشت فقط توروس کشته شد اونی که از روی صخره پرت شد کی بود ؟

دوم ببیند سازندگان سریال این همه برای رسیدن دنریس به وستروس وقت صرف کردن که دقیقا هم درست بوده دنریس داشت ارتشش رو جمع میکرد
    ریتم تند سریال به هیجان سریال اضافه میکنه خیلی عالی میشه ولی بی خیال شدن واقعیت های زمانی وستروس و اسوس کلا جهان نغمه و اتش رو خراب میکنه
    و به داستان سریال خیلی ضربه میزنه
    همیشه قرار نیست چون گیمز اوف ترونز رو دوست داریم اشتباهات رو قبول نکنیم ولی باقی سریال ها زیر تیربار انتقادات نابود کنیم
    اگر بین هرکدوم از این قسمت ها مثل قسمت دوم چهارم و ششم یک قسمت مقدمه چینی و داستان گویی وجود داشت خیلی بهتر بود

12. کاربر زیر از ESajad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ESajad نمایش پست ها
    دقیقا من همین نکته رو ایراد بزرگی میدونم من میگم اون شخصی که خرس دریدش شاید بیرون از دیوار بوده باشه و جزیی از این گروه نباشه
    ولی اونی که از روی صخره پرت شد و تیکه پاره شد نه هاوند بود نه تورمند نه دنداریون نه جورا پس کی بود اینا گروهشون هفت نفر بود
    گندی به قلعه برگشت فقط توروس کشته شد اونی که از روی صخره پرت شد کی بود ؟

دوم ببیند سازندگان سریال این همه برای رسیدن دنریس به وستروس وقت صرف کردن که دقیقا هم درست بوده دنریس داشت ارتشش رو جمع میکرد
    ریتم تند سریال به هیجان سریال اضافه میکنه خیلی عالی میشه ولی بی خیال شدن واقعیت های زمانی وستروس و اسوس کلا جهان نغمه و اتش رو خراب میکنه
    و به داستان سریال خیلی ضربه میزنه
    همیشه قرار نیست چون گیمز اوف ترونز رو دوست داریم اشتباهات رو قبول نکنیم ولی باقی سریال ها زیر تیربار انتقادات نابود کنیم
    اگر بین هرکدوم از این قسمت ها مثل قسمت دوم چهارم و ششم یک قسمت مقدمه چینی و داستان گویی وجود داشت خیلی بهتر بود

متاسفانه دوستان عزیز اصلا توی دیدن سریال دقت نمیکنن ؛ و چون دقت نمیکنن سوالاشون جواباش توی سریال هست . اینا گروهشون هفت نفر نبود ؛ بیشتر از هفت نفر هست .
    توی اون جنگ با خرس و وایت واکر ها این سربازای نایت واچ بودن که کشته میشدن

الانه که دوستان بگن خب مگه میشه باید یکی از افراد اصلی کشته میشد ؛ بعله میشه از اون هفت نفرم توروس کشته شد .

14. 11 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    76

اقا من انتقادم بابت سیاهی لشکرهای نامرئی رو پس میگرم. چون نیک نگریستم دیدم که اینا 12 نفر بودن حتی. منتهی چون تو این قسمت خیلی روی هفت سامورایی یاران حلقه تاکید شده بود، آدم هفت نفر می بینه همشون رو
    من بزرگترین بحرانم بابت این ایپزود بود که حل شد. روی بقیه حوادث محیرالعقول با استدلال فانتزی بودن ماله میکشم

16. 3 کاربرِ زیر از jackie aprile بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط jackie aprile نمایش پست ها
    من بزرگترین بحرانم بابت این ایپزود بود که حل شد. روی بقیه حوادث محیرالعقول با استدلال فانتزی بودن ماله میکشم

آخه ایرادای شما هم محیرالعقول هست ؛ اگه یه ایراد کامل درست بگیری که توی همین اپیزود یا توی اپیزود های قبلی جوابش نباشه ؛ من قبول میکنم .

حتی در مورد تلپورت کلاغ ها که همتون هی ایراد میگیرید ؛ اونروز دقت کردم توی اپیزود 5 یا 4 بود زمانی که برن استارک (کلاغ سه چشم) وارگ شد و کلاغ ها رو فرستاد سمت نایت کینگ تا ببینه کجا هستن شما سرعت کلاغ ها رو دیدین چون دقیقا دوربین از چشم کلاغ داشت صحنه ها رو میگرفت ؛ خب پس باز هم نتیجه میگیریم منطق تلپورت کلاغ ها و سرعتشون با زمانبندی استارت فرستادن گندری از یک شب تا صبح که طول کشید تا به دنریس خبر بده ؛ دقیقا درسته .

میگید آخر اپیزود چطوری وایت واکرها زنجیر به اون بزرگی اوردن ؟

یعنی ادم شاخش در میاد از این سوال ؛ منطق داستانی اینطور حکم میکنه که اونا این زنجیر رو داشته باشن ؛ یعنی چی ؟ یعنی زمانی که استاد کینزلندیگ اون تیرکمان عظیم جسه رو توی زیرزمین نشون سرسی داد باید این منطق سوال شما باشه چطور کله به اون بزرگی یکی از اژدها های تارگرین ها بود رو جابه جا کردن توی زیرزمین ؟

اینطور سوال پرسیدن در مورد سریال فقط فقط الکن بودن سوال رو نشون میده ؛ سوالای غیر منطقی و غیر هدفمند که نشون میده 2 تا نقد فیک و غیر حرفه ای از دو تا سایت بدون هویت خوندید که ایراد گرفتن و شما هم به خودتون گفتین پس اینا ایراده .

روند سریال تند هست قبول کسی منکرش نیست ؛ اما ایا خاندان معروفی مونده که بخواد سریال روش مانور بده ؟ توی این فصل تمام خاندان ها از والدر فری تا تایرل تا مارتل و حتی تارلی همگی نابود شدن ؛ توقع نباید داشته باشید که سریال دقیقا منطق روایی فصل قبل رو رعایت کنه ؛ تمامی شخصیت های ریز و درشت زیر پرچم دو ملکه قرار گرفتن یا سرسی یا دنریس ؛ خب پس دیگه نمیدونم دنبال چه مجهولاتی هستید که سریال ریتمش کند بشه ؟

میگید بینوف و وایس دنبال اینن که سریال تموم شه و سریال بعدیشون بسازن ؟ یعنی واقعا اینقدر ساده لوحانه به داستان نگاه میکنید ؛ سریال بازی تاج و تخت برعکس اعتباری که به اینا داده به خیلی از ادمای بزرگتر از اینا نداده ؛ اینا هنوز یه فصل دیگه دارن تا پایان ؛ پس نمیان کیفیت فدای تموم کردن بکنن ؛ و دوم hbo درخواست اسپین آف داده ؛ مشخصه که سریال اینقدر واسشون هم سود داشته هم اعتبار که اسپین آف هم میخوان درست کنن .

میگید به عقل جور در نمیاد که دنریس و جان تصمیم گرفتن یه وایت واکر رو اسیر کنن تا نشون سرسی بدن تا باور کنه ؟

حرف شما تا زمانی درسته که بدونیم سرسی جزو کدوم خاندان و جز کدوم جغرافیای وستروس هست ؛ وقتی سرسی از جنوب وستروس هست و تا حالا غیر از اپیزود اول فصل 1 که وارد وینترفل شد هیچوقت پاش شمال نزاشته چه برسه حتی سمت دیوار رفته باشه ؛ توقغ دارین داستان جن و پری رو قبول کنه .

همین الان یه مثال معاصر میزنم ؛ همین الان به شما بگن یه جانور فضایی هست توی فلان سیاره و یا ادم فضایی ها وجود دارن توی فلان قسمت کهکشان ؛ آیا شما تا قبل از اینکه ببینید قبول میکنید ؟ غیر از اینکه تا امروز هنوز ثابت نشده با سند و مدرک معتبر که ادم فضایی وجود داره یا نه .

حالا همین مثال رو بست بدید به سرسی و اهالی جنوب ؛ خود دنریس تا زمانی که نیمد با ارتش وایت واکر ها درگیر نشد و یکی از اژدهاهاش از دست نداد ؛ باور نکرد این ارتش مردگان اصلا وجود داره . خود استادای اعظم اولدتاون با اینکه یعنی دانشمند و عالم هستن هنوز قبول ندارن که وجود داره . پس باید قبول کنیم اینا باید یه سند محکم بیارن که سرسی ببینه تا قبول کنه .

مطمنا الان دوستان میگن من میخوام عیبای این سریال این فصل یا این اپیزود رو نگم ؛ برعکس به هیچ وجه اینطور نیست شاید ایرادای کوچیکی باشه ولی اینقدر کوچیک و ساده هست که به نسبت پیشرفت داستان تا الان این ایرادا واسه من ناچیز هست و به زبون نمیارم . در ضمن هنوز یک اپیزود دیگه مونده ؛ و هنوز زود هست کل یک فصل رو قضاوت کرد .

اگر نوشته های من تایپیک های دیگه مثل واکینگ دد و یا فرار از زندان خونده باشید دیدید تا زمانی که ایرادی فاجعه بار نباشه نگفتم و زمانی که از حد معینی رد شده باشه بی هیچ تعارفی دقیقا با مثال نظرمو گفتم .

18. 12 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    76

آخه شما رو چه استدلالی مطمئنی که کلاغهای ایست واچ ( و کلا کلاغ های نامه بر) از جنس کلاغ های مورد استفاده براندون هستن؟

من دنبال بهانه جویی الکی نیستم چون گات واسم عزیزه وگرنه میتونستم بند کنم به اینکه چطور گندری اون راه رو برگشت و تو اون برف و بوران تو سرزمینی که تازه پا توش گذاشته راهش رو پیدا کرد و گم و گور یا تلف نشد. منتهی ترجیح میدم خیلی وارد این جزئیات نشم و با سریال حال کنم

20. کاربر زیر از jackie aprile بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

صفحه 18 از 24 اولیناولین ... 81617181920 ... آخرینآخرین