برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: شما چه امتیازی را برای این قسمت در نظر می گیرید؟

رأی دهندگان
169. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

1 0.59%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

1 0.59%
  • 5

0 0%
  • 6

1 0.59%
  • 7

9 5.33%
  • 8

8 4.73%
  • 9

38 22.49%
  • 10

111 65.68%
صفحه 20 از 24 اولیناولین ... 101819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 از مجموع 235
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,519
    از این کاربر 90,638 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هفتم , اپیزود ششم

Season 7, Episode 6, Death Is the Enemy

خلاصه داستان اين قسمت: ....

قوانین تاپیک:
    1-این تاپیک مخصوص بحث پیرامون قسمت ششم از فصل هفتم سریال می باشد پس اگر این قسمت را مشاهده نکرده اید لطفا جهت جلوگیری از آشکار شدن محتوای اپیزود بدون خواندن پست ها,تاپیک را ترک نمایید درغیر اینصورت مسئولیت اسپویل شدن این اپیزود بر عهده خواننده مطلب می باشد.
    2-از قرار دادن هرگونه مطلب و اسپویلر مرتبط با قسمت های آتی سریال در این تاپیک,چتباکس و... خودداری نمایید.اسپویلرهای فصل هفتم سریال صرفا و فقط در این تاپیک قرار خواهد گرفت.
    3-از قرار دادن مطالب به صورت کپی/پیستی از سایر سایت های پارسی زبان,لینک دانلود اپیزودهای مجموعه,تصاویر میمیک, خنده دار,تبلیغات,اسپم... در این تاپیک خودداری نمایید.
    4-لطفا به شخصیت یکدیگر احترام گذاشته و از تبدیل بحث و گفتگو به مشاجره خود داری نمایید.هرگونه مطلب حاوی توهین و تمسخر سایر اعضا بدون اخطار توسط تیم مدیریت پاک خواهد گشت.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هفتم , اپیزود ششم

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله نمایش پست ها
    من خیلی سعی کردم در این تاپیک 19 صفحه‌ای روی سخنم با کسی نباشه. اما این دوستمون New_Sense یه ماله‌کشی هایی انجام میدن که آدم حیرت میکنه
    و در حالت عادی اگه یه کاربر ساده‌ی انجمن، این حرفا رو بزنه، خب آدم از کنارش میگذره ولی آدم متعجب میشه از کسی که تگ "تیم سینما" داره یه همچین حرفایی بشنوه

اولا اینکه شما خیلی خیلی احساسی دارین در مورد سریال صحبت میکنید. خیلی صحبت هاتون از منطق به دوره...
    مثلا تاپیک اپیزود 5 رو اشاره میکنم که من تو صفحه سوم در مورد نامه سانسا نوشتم که:
    نوشته اصلی توسط عبدالله
    این نامه چیز خاصی مثل نامه قبلی سانسا که برای بیلیش نوشت و درخواست کمک کرد، نبود که رمزنگاری بخواد
    این همون نامه ای هست که سانسا تو فصل 1 برای برادرش نوشت و از راب خواست بیاد جلوی جافری زانو بزنه
    بعد شما چندتا پست بعد تر در یه شبهِ نقد طولانی و بلند بالا ، بدون اینکه پستای قبلی رو نگاه کرده باشید، می‌نویسید که:
    نوشته اصلی توسط New_Sense
    البته به نظر من شاید در اون نامه حرفی از اصل و نسب جان اسنو بیان شده باشه که در واقع برای خلع پادشاهی جان اسنو کافی باشه .
    که یعنی آگاهی و تسلط چندانی بر بحث های تاپیک و حتی داستان خود سریال ندارید!

دوست عزیزم اگه من گفتم نامه سانسا شاید این باشه فقط پیش بینی خودم رو گفتم ؛ من مثل شما نیستم برم زودتر قبل از اپیزود بعد نامه مربوطه به ترجمه فارسیش رو از گوگل ترانسلت در بیارم ؛ پیش بینی من غلط از آب در اومد این ربطی به آگاهی داشتن و تسلط نداره ؛ من اخلاقم اینه اسپویلر و کلا هرچیزی که سریال هنوز به من نداده رو نمیخونم ؛ من کتاب نغمه یخ و آتش رو نخوندم و نمیخونم ؛ چون متر و معیار من کتاب نیست بلکه چیزی که به چشمم بیاد ؛ اینی که میگید ماله کشی باید بگم چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است .
    ایرادای کاملا رئالیستی و بدون منطق و کاملا تحت جو میگیرید و بعد جالب تر اینه که بهتون ثابت میکنن که ایراداتون اشتباه هست و غیرمعقول ناراحت میشید .

یا در مورد فصل آخر فرار از زندان، که عیب‌های اون سریال بر هیچ جنبده‌ای پوشیده نبود، در اپیزودهای اول دفاعیات بلند بالایی نظیر همین کاری که الان در مورد گات می‌کنید، میکردید
    که در اواخر فصل خودتون تیتر زدین:
    چرا عاقل کند کاری که بازآرد پشیمانی !
    فکر کنید به فاصله دو اپیزود ؛ یعنی اپیزود چهارم تا ششم چقدر ممکن هست فیلمنامه و اساس داستان پر از مشکل باشه که بنده بیام الان در موردش بنویسم ؛ فاجعه ای که میتونم بگم این اپیزود کاملا رخ داد
    هدفم از این ضغرا کبرا چیدن‌ها این بود که شاید تلنگری بتونم بزنم و یکم شما یا سایر دوستان رو بیدار کنم. یه سریال هیچوقت یهویی و از یه اپیزود مشخص افت نمیکنه
    افت کردن سریال ها روندی پیوسته داره. و وقتی از همون اپیزود اول فرار از زندان سوتی ها شروع شدن و در اپیزود 2 ادامه پیدا کردن، میشد به راحتی ادامه‌ی راه رو متصور بود
    اما وقتی بخاطر علاقه (هیجان، خاطرات قدیم و نوستالژی و هر چیزی که میخواین اسمش رو بذارید) و به بهانه‌ی لذت میایم چشممون رو، روی مشکلات می‌بندیم، نتیجه‌اش میشه همین عاقل کند کاری!
    فصل هشت سریال تموم میشه و پست بلند بالایی از شما میخونیم که سریال چقدر بد شده... اونم وقتی که 19 صفحه در هر تاپیک بخاطر دفاع الکی و ماله‌کشی صرف کردین

اول اینکه فکر کنم شما باید تفاوت مدیوم تلویزیون و سینما رو درک کنید و اینو بدونید وقتی فیلم سینمایی مطرح میشه داستان از 2 ساعت تا کلاسیک های خیلی بزرگ 4 ساعت طول میکشه و خب یک فیلم بر مبنا داستانش از شروع تا پرده اول و از پرده اول تا پرده های بعدی نسبت به ژانر و زیر ژانر هایی که داره تا آخر که پایان بندی یک فیلم هست ادامه پیدا میکنه واسه همین زمانی که شما یک فیلم 2 ساعته میبینی میتونی منطقی و خیلی با صراحت نقد کنی اون فیلم رو و به همین دلیل نقد کردن یک فیلم به دلیل شروع و پایان به هر حال یکم بهتره .

اما وقتی مدیوم سریال هست و تلویزیون و داستان یک سریال به زمانبندی و پیشبرد داستان و شخصیت های اصلی و یا فرعی ربط داره شما نمیتونی قاطع بگی این سریال خوبه یا بده ؛ و به دلیل محدودیت تا زمانی که سریال یک فصلش تموم نشه نمیتونی نقد کامل کنی ؛ حتما یه سریال از یک اپیزود مشخص امکانش هست افت کنه و 2 اپیزود بعد رشد کنه ؛ این یه چیز ثابت شدست ؛ منم به خاطر وجدان خودم نمیایم اگه یه سریال اپیزود خوبی داشت بیام زودی با عجله و خیلی عجولانه بگم نه افت داره اونم بدون منطق ؛ در مورد فرار از زندان هم همینطور بود سریال بعد از چند سال دوری ساخته شده ؛ نباید از همون اول با نگاه عصا قورت داده به سریال نگاه کرد ؛ پیشبرد داستان به مرور افت کرد و تا اخرین اپیزود که من مفصل نظرمو گفتم ؛ وقتی که سریال کامل تموم شد به نقدش پرداختم .

خوبه یه مقداری روی این دو مدیوم اول مطالعه کنید بعد بدون عجله نظرتون بگید .

سریال بازی تاج و تخت تا همین اپیزود اینقدر دقیق و درست روی موضوعش پیش رفت که من مطمنم به هیچ وجه در اپیزود آخر فاجعه نمیشه ؛ برعکس اپیزود آخر یکی از بهترین اپیزودهای این سریال میشه .

متاسفانه توی نظرات قبل گفتم اومدید نقل قول از یک سایت بی هویت گرفتید زومجی یک سایتی که به قولی سرگرمی هست فقط برای معروف شدن و بالاتر رفتن رنکش یه تعداد منتقد نابلد رو پول داده براش مینویسن ؛ اگه سایتی که روی سینما و عمدتا هنر نمایشی کار میکرد نقل قول میکردید حداقل امیدوار میشدم .

خوبه به جای نقل قول های خیلی سطحی و ناچیز یکم روی نوشته های خودتون و توضیحات خودتون بسنده کنید .

3. 2 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

عبدالله عمر بکاست اما عذر نخواست
    سپاس
    484
    از این کاربر 1,498 بار در 149 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط New_Sense نمایش پست ها
    خوبه یه مقداری روی این دو مدیوم اول مطالعه کنید بعد بدون عجله نظرتون بگید .
    من به مدیوم ها آشنا هستم. منظور رو نگرفتید متاسفانه. من نگفتم چون شما تگ "سینما" داری، باید سینمایی ببینید
    گفتم شما چون بواسطه تگت باید بیشتر با مسائلی مثل فیلمنامه و بطور کلی فرم آشنا باشی، نباید اینطوری ضعف های فیلمنامه رو نادیده بگیری
    نه اینکه سریال تفاوتش با فیلم چیه...

ضمنا مثل شما من همچین پیش قضاوت هایی نمیکنم
    من مثل شما نیستم برم زودتر قبل از اپیزود بعد نامه مربوطه به ترجمه فارسیش رو از گوگل ترانسلت در بیارم ؛
    حالا اگه شما سواد خوندن ندارین و مجبورین برین گوگل ترنسلیت مشکل خودتونه! اما من همون نامه رو توی فیلم خوندم و پست دادم.
    بازم بحث رو عوض میکنید و مغلطه. هدف جمله من این بود که شما حتی نامه ای که تو فیلم هست رو نمیخونید (نمی بینید) و بر اساس احساستون حرف میزنید!
    من کِی گفتم برین اسپویل بخونید!؟؟

متاسفانه توی نظرات قبل گفتم اومدید نقل قول از یک سایت بی هویت گرفتید زومجی یک سایتی که به قولی سرگرمی هست فقط برای معروف شدن و بالاتر رفتن رنکش یه تعداد منتقد نابلد رو پول داده براش مینویسن ؛ اگه سایتی که روی سینما و عمدتا هنر نمایشی کار میکرد نقل قول میکردید حداقل امیدوار میشدم .
    خوبه به جای نقل قول های خیلی سطحی و ناچیز یکم روی نوشته های خودتون و توضیحات خودتون بسنده کنید .
    و باز هم مغلطه! شما بجای اینکه محتوای سخن کسی رو نقد کنید یا جوابش رو بدید، شخصیت اون فرد رو می‌کوبید!
    اینکه سایت برای سرگرمی هست (که البته گویا خودتون هم دنبال سرگرمی و لذت هستید بیشتر تا بجای فکر و میخواید از سریال لذت ببرید فقط) چه اهمیتی داره!؟
    اگر میتونید اشکال هایی که گفته رو مرتفع کنید! نه اینکه نویسنده حرف رو بکوبید! من اگر نقل کردم بخاطر این هست که حرف های من رو خیلی کامل تر بیان کرده و من نیازی به دوباره تایپ کردن ندیدم!

اما همه ی صحبت های من که نقل قول نبود! چرا در مقابل حرف های من ، خودتون رو زدید به اون راه و چیزی نگفتید!

منم به خاطر وجدان خودم نمیایم اگه یه سریال اپیزود خوبی داشت بیام زودی با عجله و خیلی عجولانه بگم نه افت داره اونم بدون منطق. در مورد فرار از زندان هم همینطور بود سریال بعد از چند سال دوری ساخته شده ؛ نباید از همون اول با نگاه عصا قورت داده به سریال نگاه کرد ؛ پیشبرد داستان به مرور افت کرد و تا اخرین اپیزود که من مفصل نظرمو گفتم ؛ وقتی که سریال کامل تموم شد به نقدش پرداختم .
    منم نخواستم بیاین از سریال بد بگین! کِی همچین چیزی گفتم! فقط خواستم کلاه خودتون رو قاضی کنید و توجیهات الکی نیارین! همین.
    الانم اگه بگین سریال خوبه من مشکلی ندارم. اما اگه بگین گندری برنده جایزه دو ماراتون در یخبندانه (با ریه‌هایی ضد یخ گونه!) و تصمیم جان ( که فرمانده ی با بصیرتی هست ) برای فرستادن گندری کار درستی بوده و مطابق شخصیت پردازی جان هست اون موقع مشکل دارم! وقتی بیاین بگین منتظر موندن یک روزه ی نایت کینگ تناقض نداره من مشکل دارم!

5. 9 کاربرِ زیر از عبدالله بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    293

باید بیشتر با مسائلی مثل فیلمنامه و بطور کلی فرم آشنا باشی، نباید اینطوری ضعف های فیلمنامه رو نادیده بگیری
    نه اینکه سریال تفاوتش با فیلم چیه...
    به نظر شما اینا ضعف هست ؛ به نظر من اینا ضعف حساب نمیاد ؛ اینکه ایرادت به گندری و مسابقات ماراتون و کلا این نمونه ایرادهای ملانقطه ای رو من ضعف حساب نمیارم .

حالا اگه شما سواد خوندن ندارین و مجبورین برین گوگل ترنسلیت مشکل خودتونه! اما من همون نامه رو توی فیلم خوندم و پست دادم.
    بازم بحث رو عوض میکنید و مغلطه. هدف جمله من این بود که شما حتی نامه ای که تو فیلم هست رو نمیخونید (نمی بینید) و بر اساس احساستون حرف میزنید!

دوست عزیز نامه ای که توی اون اپیزود داده شده اول اینکه مترجم عزیز به فارسی ترجمه نکرده بود و دوم اینکه هدف این بود که بیننده توی تعلیق قرار بگیره اون نامه چیه واسه همین تا اپیزود بعدی کسی نامه رو نمیخونه ؛ یا شما هنوز احساسات رو نمیدونید چیه ؛ یا کلا درکی از احساسات توی درام ندارید .

اینکه سایت برای سرگرمی هست (که البته گویا خودتون هم دنبال سرگرمی و لذت هستید بیشتر تا بجای فکر و میخواید از سریال لذت ببرید فقط) چه اهمیتی داره!؟
    اگر میتونید اشکال هایی که گفته رو مرتفع کنید! نه اینکه نویسنده حرف رو بکوبید! من اگر نقل کردم بخاطر این هست که حرف های من رو خیلی کامل تر بیان کرده و من نیازی به دوباره تایپ کردن ندیدم!

اما همه ی صحبت های من که نقل قول نبود! چرا در مقابل حرف های من ، خودتون رو زدید به اون راه و چیزی نگفتید!

هدف سینما ؛ سرگرمی و لذت بردن از دنیای فرار تر از دنیای واقعیت هست ؛ چه ربطی داره ؛ اون سایت مورد نظر نقد فیلم بازی کلا همه جور سرگرمی میکنه واسه همین سایت تخصصی نیست ؛ در مورد سینما و سریال مثل همین تی وی ورلد خودمون که میتونیم بگیم یه سایت تخصصی هست ؛ در ضمن من نقداشون خوندم کاملا فیک هست ؛ و خیلی موقع ها خیلی تابلو هست که از نقدای خارجی کپی برداری میکنن و با ویرایش مجدد فارسی به اسم خودشون ثبت میکنن .

تمامی ایرادات گفته شده توی صفحات قبلی نوشتم و توضیح دادم و همش رو بقیه دوستان خوندن ؛ خیلی هاشم دوستای دیگه جواب دادن کافیه مراجعه کنید .

منم نخواستم بیاین از سریال بد بگین! کِی همچین چیزی گفتم! فقط خواستم کلاه خودتون رو قاضی کنید و توجیهات الکی نیارین! همین.
    الانم اگه بگین سریال خوبه من مشکلی ندارم. اما اگه بگین گندری برنده جایزه دو ماراتون در یخبندانه (با ریه‌هایی ضد یخ گونه!) و تصمیم جان ( که فرمانده ی با بصیرتی هست ) برای فرستادن گندری کار درستی بوده و مطابق شخصیت پردازی جان هست اون موقع مشکل دارم! وقتی بیاین بگین منتظر موندن یک روزه ی نایت کینگ تناقض نداره من مشکل دارم!

من تمامی حرفام با مثالای خود سریال گفتم ؛ خود سریال ایرادای شما رو جواب داده ؛ جالبه که شما دوستان ایرادگیر اصلا سریال با دقت نگاه نمیکنید ؛

بیشتر از این در مورد جوابای شما دوستان توضیح دادن آب تو هاون کوبیدنه ؛ چون ذهنتون متاسفانه به دنبال لذت بردن از یک درام نیست ؛ بیشتر انگار دارید یه مستند علمی نگاه میکنید و ذهنتون اینطوری برداشت میکنه .

شما میتونید هزاران هزار سوال و ایرادا در بیارید واسه این اپیزود و یا کلا این فصل ؛ ولی چیزی عوض نمیشه ؛ چون تمامی سوالا و ایرادا ارزش منطقی نداره ؛ غیر از اینکه خودتون رو اذیت میکنید .

7. کاربر زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    484

به نظر شما اینا ضعف هست ؛ به نظر من اینا ضعف حساب نمیاد
    تصمیم زامبی دزدی برای اثبات به کسی که ارتش نداره
    رفتن شاه شمال به شمال دیوار برای اینکار
    استراتژی های تماما غلط جان اسنو (نظیر اینکه در جایی که هیچ عقبی وجود نداره، فرمان عقب نیشینی میده! ، نظیر جایی که سوار اژدها نمیشه و بخاطر کشتن دوتا زامبی بیشتر همه رو به خطر میندازه ، نظیر اینکه بدترین شخص ممکن رو برای خبر دادن انتخاب میکنه کسی که حتی برف ندیده! و نظیر های دیگر ...)

رو ضعف فیلمنامه و ضعف شخصیت پردازی جان اسنو نمیدونید؟! خب پس حرفی باقی نمیمونه... من تقاضا داشتم کلاتون رو قاضی کنید. و با انصاف و تخصص صحبت کنید. نمی کنید دیگه...

سریال بازی تاج و تخت تا همین اپیزود اینقدر دقیق و درست روی موضوعش پیش رفت که من مطمنم به هیچ وجه در اپیزود آخر فاجعه نمیشه ؛ برعکس اپیزود آخر یکی از بهترین اپیزودهای این سریال میشه .
    خب من میخوام یه چیزی رو همین الان و همینجا اثبات کنم! (بدهیه ولی مثکه لازم هست برای دوستان!)

شما از یه طرف میگید که تا سریال تموم نشه نمیتونم بگم پایانش بد میشه و قضاوت رو میذارید برای بعد از پخش
    اما در آنِ واحد میاید میگید اپیزود آخر یکی از بهترین ها میشه.

یعنی اگر سریال در فصل های اولیه خیلی قوی و دقیق کار کرده، ازش این نتیجه رو میگیرید که سریال بعدا هم خوب و دقیق خواهد بود
    اما از اینکه سریال در همین اپیزود های اخیر ( که خب طبعا نزدیکتر هست به دیدگاه فعلی نویسنده ها) بد کار کرده نمیتونید نتیجه بگیرید که سریال بعدا همین مسیرِ بد رو پیش میگیره

همین رفتار متناقض که اثبات شد رو من تعمیم میدم به کل صحبت هاتون و اون نکته ای که عرض کردم احساسی صحبت میکنید
    بله، ما هم از ته دل دوست داریم همه چی خوب پیش بره اما مثل همون سناریو ای که برای فرار از زندان بود، و مسیری که پیش گرفت که میشد فهمید داره به کجا میره
    برای گات هم چنین پیش بینی ای دور از انتظار نیست.

9. 5 کاربرِ زیر از عبدالله بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Heal The World
    سپاس
    1,447
    از این کاربر 907 بار در 144 پست سپاس گزاری شده

تصمیم زامبی دزدی برای اثبات به کسی که ارتش نداره
    رفتن شاه شمال به شمال دیوار برای اینکار
    استراتژی های تماما غلط جان اسنو (نظیر اینکه در جایی که هیچ عقبی وجود نداره، فرمان عقب نیشینی میده! ، نظیر جایی که سوار اژدها نمیشه و بخاطر کشتن دوتا زامبی بیشتر همه رو به خطر میندازه و ...)
    بنده نظر شخصیم اینه که اگه کاراکترا همگی دانای کل باشن و از هر خطایی به دور باشن سریال هیچ جذابیتی تداره
    کاراکتر جان اسنو هم اشتباه زیاد داشته نمونش رفتنش به دیوار و اصلا جان اسنو معروف بود به همینکه هیچی نمیدونه
    حالا اینکه ما ازش توقع داشته باشیم همه رفتاراش کاملا عقلانی باشه حتی تصمیمای انی که میگیره مث فرستادن گندری این دیگه اشتباه ماست
    من اگه جای جان بودم به شخصه گندری را میفرستادم برای کمک حتی اگه یه درصد احتمال بدم کمک برسه چون گندری جنگنجو نبود که تو نتیجه جنگ با اون خیل عظبم واکر و وایت واکر تغییری ایجاد کنه و از همه جوون تر و تازه نفس تر بود
    مسلمه که گندری تا جایی که توان داشت دوید و البته نقش ترس و هیجان و ادرنالین را نباید تو سرعتش دست کم گرفت

جان به خاطر کشتن دو تا واکر نبود که سوار اژدها نشد بلکه فداکاری کرد و با واکرا درگیر شد تا این فرصت برای بقیه فراهم بشه تا سوار بشن و واکر اسیر شده را سوار کنن

در مورد اثبات وجود واکرها به سرسی هم به نظر من کار عاقلانه ای کردن
    اولا اینطور نیس که سرسی دیگه هیچ ارتشی نداشته باشه هنوزم ارتششو داره هرچند خیلیاشونو تو جنگ قبل از دست داد
    دوما لازمه که فعلا یه اتحاد داخلی صورت بگیره برای شکست دشمن خارجی پس به جای اینکه نیروهای همدیگه رو بکشن و تلفات بدن تجدید قوا میکنن برای مقابله با شاه شب
    سوما دنریس ادم جنگ طلبی نیست برای همین از طرح صلح موقت استقبال کرد وگرنه با اژدها حمله میکرد به کاخ دنریس و زنده زنده نیسوزوندش تا جنگ خاتمه پیدا کنه
    چهارما با اثبات وجود واکرا به سرسی کل وستروس باخبر میشن از وایت واکرا و برای شکست شاه شب به تک تک ادمای وستروس نیاز هست

11. 6 کاربرِ زیر از nasim777 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    293

خب من میخوام یه چیزی رو همین الان و همینجا اثبات کنم! (بدهیه ولی مثکه لازم هست برای دوستان!)

شما از یه طرف میگید که تا سریال تموم نشه نمیتونم بگم پایانش بد میشه و قضاوت رو میذارید برای بعد از پخش
    اما در آنِ واحد میاید میگید اپیزود آخر یکی از بهترین ها میشه.

یعنی اگر سریال در فصل های اولیه خیلی قوی و دقیق کار کرده، ازش این نتیجه رو میگیرید که سریال بعدا هم خوب و دقیق خواهد بود
    اما از اینکه سریال در همین اپیزود های اخیر ( که خب طبعا نزدیکتر هست به دیدگاه فعلی نویسنده ها) بد کار کرده نمیتونید نتیجه بگیرید که سریال بعدا همین مسیرِ بد رو پیش میگیره

همین رفتار متناقض که اثبات شد رو من تعمیم میدم به کل صحبت هاتون و اون نکته ای که عرض کردم احساسی صحبت میکنید
    بله، ما هم از ته دل دوست داریم همه چی خوب پیش بره اما مثل همون سناریو ای که برای فرار از زندان بود، و مسیری که پیش گرفت که میشد فهمید داره به کجا میره
    برای گات هم چنین پیش بینی ای دور از انتظار نیست.

من پیشبینیم رو در مورد اپیزود آخر این فصل گفتم چه ربطی به قضاوت داره ؟ واقعا خودتون میفهمید چی دارید میگید ؟

کلا هر چقدر توضیح برای امثال شما دقیقا الکی وقت هدر دادن هست .

زمــان گفتــگو نـرمــش نشـــان ده ---- نه جـای عیـب جویی و عـتاب است

میـــان نیـــک و بــد بــردار پــرده ---- که اندر این میان صدها حجاب است

بـه قـولـت ار مخــاطب خشـم دارد ---- درونـش ملتـهب قلـبش مـذاب است

چـو درمـانـده شـود او مـی ســتیزد ---- جـوابش بی ثمـر کارش خراب است

ببـــــندد خشــــم وی راه تعقــــل ---- نبیـند ، نشنود ، گـویا بخــواب است

چو گـوش مســتمع بـا تـو نبـاشـــد ---- رهـا کن بحث را رنج و عـذاب است

وجود حـاضـر و غـایب همین است ---- ز خود دور و به دنبـال سـراب است

بـه حــال و بـاور خـود ، واگذارش ---- کـه در جهـل مرکـب کامـیاب است

همانا سـعی تو مشت است و سندان ---- همــه گفـتار تـو نقـش بـر آب است

13. کاربر زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    484

نقل قول نوشته اصلی توسط nasim777 نمایش پست ها
    بنده نظر شخصیم اینه که اگه کاراکترا همگی دانای کل باشن و از هر خطایی به دور باشن سریال هیچ جذابیتی تداره
    کاراکتر جان اسنو هم اشتباه زیاد داشته نمونش رفتنش به دیوار و اصلا جان اسنو معروف بود به همینکه هیچی نمیدونه
    حالا اینکه ما ازش توقع داشته باشیم همه رفتاراش کاملا عقلانی باشه حتی تصمیمای انی که میگیره مث فرستادن گندری این دیگه اشتباه ماست
    من اگه جای جان بودم به شخصه گندری را میفرستادم برای کمک حتی اگه یه درصد احتمال بدم کمک برسه چون گندری جنگنجو نبود که تو نتیجه جنگ با اون خیل عظبم واکر و وایت واکر تغییری ایجاد کنه و از همه جوون تر و تازه نفس تر بود
    مسلمه که گندری تا جایی که توان داشت دوید و البته نقش ترس و هیجان و ادرنالین را نباید تو سرعتش دست کم گرفت

جان به خاطر کشتن دو تا واکر نبود که سوار اژدها نشد بلکه فداکاری کرد و با واکرا درگیر شد تا این فرصت برای بقیه فراهم بشه تا سوار بشن و واکر اسیر شده را سوار کنن

در مورد اثبات وجود واکرها به سرسی هم به نظر من کار عاقلانه ای کردن
    اولا اینطور نیس که سرسی دیگه هیچ ارتشی نداشته باشه هنوزم ارتششو داره هرچند خیلیاشونو تو جنگ قبل از دست داد
    دوما لازمه که فعلا یه اتحاد داخلی صورت بگیره برای شکست دشمن خارجی پس به جای اینکه نیروهای همدیگه رو بکشن و تلفات بدن تجدید قوا میکنن برای مقابله با شاه شب
    سوما دنریس ادم جنگ طلبی نیست برای همین از طرح صلح موقت استقبال کرد وگرنه با اژدها حمله میکرد به کاخ دنریس و زنده زنده نیسوزوندش تا جنگ خاتمه پیدا کنه
    چهارما با اثبات وجود واکرا به سرسی کل وستروس باخبر میشن از وایت واکرا و برای شکست شاه شب به تک تک ادمای وستروس نیاز هست
    اول من تشکر میکنم که حداقل شما بجای کوبیدن شخصیت یکی دیگه. روی موضوع مورد بحث صحبت میکنید
    بله اشتباه کردن باید باشه. اما بنظر من (و خیلی های دیگه از جمله منتقدین روتن و غیره) این اشتباه نویسنده هاست بیشتر تا اشتبای خود کاراکتر جان اسنو
    یعنی برای پیش برد داستان راهی پیدا نکردن جز اینکه جان اسنو با اون درایت جنگی چنین اشتباهات بچگانه ای بکنه...

با انتخاب گندری، شما یه مبارز خوب کمتر از دست دادین (بماند که گندری چون مبارز خوبی بود اومد!!) ولی در اصل پیغامتون به دنریس نرسید

اما ماجرای پایتخت اصلا به این پیچیدگی نیست. اژدهایان بدون آتش میتونن فرود بیان و کینگزلندینگ رو بگیرن. بدون خون ریزی... و ملکه جدید تمام نیروها رو به شمال بفرسته.
    بر فرض اگه هم سرسی قانع بشه هم همینکارو میخواد بکنه! فقط مسئله اینجا همون زمان خریدن برای سرسی بود که خب نویسنده ها فقط این راه به ذهنشون رسید!

من تازه به فاجعه ی ماجراهای وینترفل اشاره نکردم...

در کل احساس میکنم اکثر گفتنی ها رو گفتیم تو این 19 صفحه. من بیشتر برای اینکه یه سری استدلال بد مثل اینکه شمارش کسی بلد نیست یا کلاغ های اپیزود قبلی سریع میرفتن (در حالی که اون تکینک کارگردان بود) خواستم به New_Sense قضیه فرار از زندان رو یاد آور بشم و بگم مثل همون دفاعیات الکی اونجا، اینجا رو دیگه کوتاه بیان! که خب نشد مثکه و اصرار دارن روی ندیدن بعضی چیزایی که همه دارن از وجودشون صحبت میکنن

موفق باشید همگی

15. 2 کاربرِ زیر از عبدالله بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    293

در کل احساس میکنم اکثر گفتنی ها رو گفتیم تو این 19 صفحه. من بیشتر برای اینکه یه سری استدلال بد مثل اینکه شمارش کسی بلد نیست یا کلاغ های اپیزود قبلی سریع میرفتن (در حالی که اون تکینک کارگردان بود) خواستم به New_Sense قضیه فرار از زندان رو یاد آور بشم و بگم مثل همون دفاعیات الکی اونجا، اینجا رو دیگه کوتاه بیان! که خب نشد مثکه و اصرار دارن روی ندیدن بعضی چیزایی که همه دارن از وجودشون صحبت میکنن

ممنون از یادآوریتون اونجا هم اپیزودها تا میانه فصل خوب بود و مشکلی نداشت ؛ خدارو شکر امثال شما که بیشتر سرتون توی زومجی سایتای فیک میگرده ؛ میبینید که توی این همین 19 صفحه بیشتر دوستان تاکید داشتن این اپیزود خوب بود و همه از مشکلات فیلمنامه صحبت نکردن رفیق ؛ شما هستی خیلی اصرار داری که بگی همه حرفات درست هست و دقیقا ایرادات منطقیه ؛ در هر صورت اپیزود آخر مونده و قضاوت عجولانه و ایرادای غیر منطقی شما رو میزاریم توی تایپیک آخر .

موفق باشی

17. 2 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Heal The World
    سپاس
    1,447
    از این کاربر 907 بار در 144 پست سپاس گزاری شده

اما ماجرای پایتخت اصلا به این پیچیدگی نیست. اژدهایان بدون آتش میتونن فرود بیان و کینگزلندینگ رو بگیرن. بدون خون ریزی... و ملکه جدید تمام نیروها رو به شمال بفرسته.
    اونوقت همه میگن دنی هم مث باباش دیوانس که هنوز نرسیده همه رو میفرسته شمال برای جنگ با ارتشی که هیچکس باورشون نداره
    و از کجا معلوم اگه دنی بدون خونریزی توی کینگزلندینگ فرود میومد مث تارلی ها که جلوش زانو نزدن نمیشد؟
    هرکسم ازش اطاعت میکرد از ترس اژدها بود اما دنی میخواد ثابت کنه که ملکه بهتریه نسبت به سرسی
    پیشنهاد صلح هم همینو ثابت میکنه

19. 6 کاربرِ زیر از nasim777 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    76
    از این کاربر 597 بار در 93 پست سپاس گزاری شده

یک عده هستن اینجا که از خود مارتین و D & D هم بیشتر عرق دارن رو این سریال و فکر میکنن اگه کسی انتفاد یکنه یا پول گرفته یا طرفدار فلان سریاله یا نفهمه . بعضی ها هم که مغلطه مسخره و تام و نخ نما شده "پول که واسش ندادین" ( انگار احیانا تو ایران واسه سرویس HBO میتونیم پول بدیم و ندادیم و داریم دزدکی دانلود میکنیم ) و " بزنید یه کانال دیگه" :4: و ... رو میکشن وسط. یک نفر هم که اومد گفت اصلا واسه چی سوال ها و انتقادها رو جواب میدین؟
    دوستان take it easy. همینطور دوستانی که زیادی هم به جزئیات وارد میشن و واسه هر چیزی سوال و ابهام و سوتی مطرح میکنن، شما هم take it easy

21. 6 کاربرِ زیر از jackie aprile بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 20 از 24 اولیناولین ... 101819202122 ... آخرینآخرین