برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز این قسمت از نظر شما؟

رأی دهندگان
150. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

2 1.33%
  • 2

0 0%
  • 3

1 0.67%
  • 4

1 0.67%
  • 5

3 2.00%
  • 6

4 2.67%
  • 7

10 6.67%
  • 8

17 11.33%
  • 9

35 23.33%
  • 10

77 51.33%
صفحه 1 از 14 12311 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 132
    F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,731 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هفتم , اپیزود هفتم

Season 7, Episode 7, The Dragon and the Wolf
    فصل هفتم، قسمت هفتم، اژدهـا و گـرگ

خلاصه داستان اين قسمت: ...

قوانین تاپیک:
    1-این تاپیک مخصوص بحث پیرامون قسمت نخست از فصل هفتم سریال می باشد پس اگر این قسمت را مشاهده نکرده اید لطفا جهت جلوگیری از آشکار شدن محتوای اپیزود بدون خواندن پست ها,تاپیک را ترک نمایید درغیر اینصورت مسئولیت اسپویل شدن این اپیزود بر عهده خواننده مطلب می باشد.
    2-از قرار دادن هرگونه مطلب و اسپویلر مرتبط با قسمت های آتی سریال در این تاپیک,چتباکس و... خودداری نمایید.اسپویلرهای فصل هفتم سریال صرفا و فقط در این تاپیک قرار خواهد گرفت.
    3-از قرار دادن مطالب به صورت کپی/پیستی از سایر سایت های پارسی زبان,لینک دانلود اپیزودهای مجموعه,تصاویر میمیک, خنده دار,تبلیغات,اسپم... در این تاپیک خودداری نمایید.
    4-لطفا به شخصیت یکدیگر احترام گذاشته و از تبدیل بحث و گفتگو به مشاجره خود داری نمایید.هرگونه مطلب حاوی توهین و تمسخر سایر اعضا بدون اخطار توسط تیم مدیریت پاک خواهد گشت.

سپاس
    85
    از این کاربر 1,035 بار در 151 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هفتم , اپیزود هفتم

چه اپیزودی....چه پایانی...رفت تا سال دیگه ..ای وای. واقعا سخته این همه مدت صبر کردن.
    نمره من 9 از10 برای این اپیزود و برای کل این فصل هم هشت و نیم از ده میدم .

3. 11 کاربرِ زیر از mehrdad_dvd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,624
    از این کاربر 6,613 بار در 909 پست سپاس گزاری شده

یه تشکر از یاسر عزیز بابت زحماتی که میکشه.

اومدم بگم اپیزود خوبی بود خیلی هم خوب...

منتظر زیرنویس هستم. با زیرنویس یه دور دیگه ببینم بعد بیام نظرمو بگم...
    فقط دیوار چقدر خوشگل ریخت

5. 7 کاربرِ زیر از KEVIN GARVEY بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Damn it
    سپاس
    3,305
    از این کاربر 4,077 بار در 191 پست سپاس گزاری شده

گاهی اوقات که سعی می‌کنم سر از انگیزه‌های یک نفر در بیارم،یه بازی کوچولو انجام میدم. بدترین حالت رو فرض می‌کنم. شیطانی‌ترین دلیلی که ممکنه برای گفتار و کردارش داشته باشه، چی‌ـه؟
    بعد از خودم می‌پرسم :‌ "اون دلیل چه‌قدر خوب می‌تونه توصیف‌کننده‌ی گفتار و کردارش باشه؟"

پیتر بیلیش

به نظرم، اپیزود خوبی بود، قابل پیش‌بینی هم بود. نقاط قوت خودشو هم داشت. کلیف هنگرش هم خفن بود. سوتی‌ها نیز همچنان پا برجا بودن.

نقطه‌ی عطف قضیه به‌نظرم روشن شدن داستانِ جان بود. طبق گفته‌های برن، وارث راستین، جان‌... یا بهتر بگم، "ایگون تارگرین‌"ـه.

نمی‌دونم شما هم این حس رو داشتید یا نه، ولی به‌نظرم این فصل کمتر از فصول قبل دیالوگ‌های تأمل برانگیز داشت.

تجدید دیدارها و نگاه‌های کنایه‌دار کرکترهایی که فصول قبل با هم بودن، خیلی جالب بود. مخصوصاً دیالوگ‌های تیریون و بران.

چیزهایِ دیگه‌ای که این قسمت برام داشت، تغییر رنگ بود. مخصوصاً تیون و جیمی! از نکات جالب توجه این بود که از فصل اول جیمی از یه شخصیت منفی داشت و رفته رفته یه شخصیت خاکستری پیدا کرد. و الان ذات سرسی رو فهمیده. تفاوت هم همینجا مشخصه. یکی مثل جیمی به یه سری اصول خودش پایـبنده (مثل خیلی از ماها)، حالا هر چی می‌خواد تهش بشه. سرسی هم شخصیتی‌ـه که به هر دری میزنه تا به هدفش برسه.
    تیون هم از یه آدم وفادار به استارک شد یه شورشی و بعد هم یه ریک (به لطف رمزی) و تا الان یه ترسو بود. تا اینکه یه خورده خودشو پیدا کرد. هر چند به‌نظرم سعیش برای نجات خواهرش، صرفاً تلاشی برای پلیدتر و شرورتر نشون دادن یورون‌ـه. و احتمالاً یورون هر دو رو حذف کنه. جالب اینجاست که همه فکر می‌کنن یورون برگشته جزایر آهن ولی رفته اسوس. با این شرایط تیون هم نمی‌دونه اون کجاست و بخواد هم بره دنبالش میره جزایر آهن، ولی یورون رفته سراغ بانک آهنین.

یه چیزی که هنوزم برام جای سؤاله (با شایدم بگم ضعف) اینه که اون اول توی کشتی اون واکره خیلی سر و صدا میکرد و ورجه وورجه می‌کرد. بعد وقتی هَوند اومد در اون جعبه رو باز کنه اصلاً جنب و جوشی ندیدم و اولش گفتم شاید یه جوری شده! بعد که در رو باز کردم هم طرف حمله کرد ولی اون اول اصلاً نه صدایی بود و نه جنب و جوشی!!!

درباره‌ی جلوه‌های ویژه بگم، کمه. حرف نداره سریال تو این زمینه واقعاً. هر چقدر به منطق داستانی ایراد بگیرید، اجرا و جلوه‌ها خوب بوده. حتی یه جا یه کلیپی از پشت صحنه دیدم که برای همین نشون دادن اینکه دنریس سوارِ دروگونه، امیلیا روی یه سری دوربین‌هایی که سنسور داشت نشسته بود و حسابی برای همین چیزهای که ما خیلی ساده ازش می‌گذریم زحمت کِشیدن.

یه چیزی هم درباره‌ی تدوین بگم. اون صحنه‌ای که جیمی توی اون هوا سوار بر اسب بود، به زیبایی تدوین شده بود. حتی موسیقی زمینه‌ش هم خیلی جالب بود. همه چیز اونقدر استادانه کنار هم چیده شده بود تا حس و حال فراگیر شدن زمستان رو به بیننده القا کنه

از گوشه و کنایه‌ها بخوام بگم، اژدهایان مثال جالبیه. فصل اول دروگو ویسریس رو کُشت و حالا دروگون و ویسریون دو اژدهایی هستن که با هم رو در رو میشن احتمالاً. به اسامی دقت کنید خیلی جالبه.

بیلیش هم که بالأخره به لطف برن و سانسا و... توطيه‌ی همیشگیـش جواب نداد و آریا زحمتشو کِشید. هر چند اون تکه که داشت التماس می‌کرد مثل اشک تمساح ریختن بود ولی باز دیدنش لذت‌بخش بود. هر چی نباشه، همه‌ی آتیش‌ها از گور خودش بلند میشد.

اما، نکته‌ی ازارهنده‌ی این فصل وجود کلیشه‌هاست. چیزی که به‌خاطر تبحر قلم مارتین کمتر فصول گذشته‌ شاهدش بودیم، اما این فصل...

رابطه ی جان و دنریس اولشه که به‌نظرم خیلی جالب نیست (شاید برای شما جالب باشه :دی) از همون قسمت دوم فصل مشخص بود رابطه‌دار میشن و این قسمت خب... هر چند بازم به‌نظرم واضحه یکی از این دو می‌میرن (احتمالاً دنریس) و این رابطه صرفاً برای احساسی‌تر کردن مرگ یکی از این دو بوجود اومده احتمالا.

یورون، با اینکه یه خورده لات میزنه، ولی هنوز در حد و اندازه‌های جافری هم روی اعصاب من راه نرفته، چه برسه به رمزی، کسی که قرار بود در برابر یورون هیچ باشه!!! واقعاً ۶ قسمت مونده این شخصیت به خوبی پرداخته میشه؟ شک دارم.

بعد اولین سفری که توی این فصل طول کِشید، سفر سمول تارلی بود!!!! همه ماشالا تلپورت میشدن چه جالب که اون همه سفر سریع انجام شد، بعد سمول ۳-۲ قسمتی طول کِشید تا رسید وینترفل؟؟؟؟ زمان باید در همه‌جای داستان یک‌نواخت بگذره. همونجوری که این مدت این قدر زود گذشت (جان و رفقا رفتن پشت دیوار و اومدن، با کشتی رفتن پیش سرسی و اومدن دارگون استون و...) بعد تارلی همینطور توی راهِ رسیدن به وینترفل بوده؟

و چه عجب بالاخره خودشون اذعان کردند رفتن زاغ‌ها زمان‌بره، اونم توی زمستون!!! قسمت قبل که عین تلگراف که چه عرض کنم، عین تلگرام پیام رسوندن برای دنریس

در کل این ۶۷ قسمت، از همون اپیزود ۱ می‌گفتن وینتر ایز کامینگ و تازه وینتر رسیده! و خب، ۶ قسمت باید این وینتر سر و تهش جمع بشه!!! همین چیزهاست که سریال رو این فصل...

بگذرم، قصد اطناب ممل نداشتم.... حرف آخر درباره‌ی اعلی‌حضرت
    نایت کینگ باشه.

ابهتـش که بالاست هیچ، چقدر جالب این سکانس فرو ریختن دیوار رو درآورده بودن. اژدهای مُرده هم که یه خورده بال‌هاش سوراخ‌شده بود، با هنرمندی به تصویر کِشیده شده بود. واقعاً این همه فصل به‌نظرم حقش بود روی شخصیتش که حداقل محبوبِ من هست، بیشتر کار کنن. کاری ندارم با اینکه به لحاظ منطقی می‌لنگید یکم، ولی آخر هیجان بود اون صحنه و یه کلیف هنگر تر و تمیز برای فصلی که لااقل برای منِ بیـننده در حد فصول قبل نبود.
    امیدوارم این رو دو سال دیگه ننویسم.

این قسمت 9/10

پیشاپیش از سیاوش جان و سایر دوستان هم که زحمت ترجمه رو کِشیدن، تشکر می‌کنم

خداحافظ بازی تاج و تخت، تا ۲ سال دیگه

سپاس
    54
    از این کاربر 104 بار در 13 پست سپاس گزاری شده

برخلاف انتظار بالاخره تیم سازنده ها یه جایی بساط سوتی های ناجور(از نظر شخص من!) رو جمع کردن و به نظرم بهترین قسمت این فصل از این لحاظ رو دیدیم.کار روند خوبی داشت. این تجدید دیدار های اول اپیزود واقعا جذاب بود و این مورد مثل قسمت قبل نقطه قوت این قسمت بود. تیریون یه مقدار راحت فریب سرسی رو خورد که ازش بعید بود مگر اینکه پشت پرده باهاش توافقی کرده باشه که این موضوع هم با توجه به عسل و خربزه بودن این دوتا تا حدودی منتفی‌ه و اگه واقعا تیریون اینجا فریب خورده باشه باید بگیم یکی از اندک نقاط ضعف این قسمت رو شاهد بودیم.در وینترفل واسه‌ی دومین بار شوکه شدن جدی جناب بیلیش رو شاهد بودیم(اولین بار توسط سرسی و با دیالوگ معروف power is power). اینجا یه بار دیگه معلوم شد که بهترین راه برخورد با عقل کل های دسیسه بازی مثل بیلیش تظاهر به احمق بودنه. در مورد رابطه@ جان و دنریس هم راستش هممون پیشبینی همچین چیزی رو میکردیم و شاید کلیشه‌ای بوده باشه ولی حقیقت اینه که وقتی صحنه رو دیدم از خوشحالی بال در آوردم حالا یکی نیست بگه کیفش رو یکی دیگه میکنه تو چته در ضمن موسیقی این قسمت برملا شدن هویت جان هم واقعا زیبا بود و نشسته بود رو صحنه ها(فکر میکنم اسم ساوندترک Truth باشه). سکانس آخر هم که بحثی رو باقی نمیزاره! جلوه های ویژه این سریال از بسیاری از فیلم های بلک باستری هم بهتر شده و تو تاریخ تلویزیون بینظیره.یه سوال هم اینجا پیش میاد اونم اینکه الان از دهان اژدها آتیش درمیاد؟ یعنی تفاوتی که کرده اینه که شعله ها بهتر میسوزه؟(با توجه به آبی بودنش ) بعد یه مقدار عجیب نیست که یه موجودی که هویتش با سرما گره خورده نفس آتشین داشته باشه؟
    در کل وقتی روند این فصل رو دیدم با خودم گفتم با این روند نزولی که سریال در پیش گرفته کارم واسه انتظار برای سیزن بعد راحت تره که این اپیزود خوب باعث شد که بفهمم امسال هم قراره زجرکش بشیم نمره من 9/10

8. 18 کاربرِ زیر از diavolo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    92
    از این کاربر 25 بار در 1 پست سپاس گزاری شده

این قسمت به مراتب از قسمت قبل بهتر بود ، در واقع تقریبا هر چیزی میساختن احتمالا از قسمت قبل بهتر میشد

حالا که این فصل تموم شده میشه به طور کامل در موردش نظر داد. به نظرم ضعیف ترین فصل سریال بود با توجه به معیارهای بالایی که واسه گات در نظر داریم.
    دلیل ضعف این فصل سریال به نظرم مشکل های که از فیلمنامه گرفته میشه نیست ، کل روند داستان تو این فصله. درسته که مشکل وجود داره که چرا فلان شخصیت اینقدر سریع رسید ، پیغاما آنلاین شده، برن چرا هیچی نمیگه ، چرا وایت واکرا اینجوری رفتار کردن یا هزارتا ایراد دیگه گرفت و هزار دلیل آورد تا ایرادا توجیه بشه، مشکل اصلی سبک روایت داستانه که اول با شخصیت پردازی که خودش کرده دچار تناقض میشه و بعد تناقض رو برطرف میکنه و از بیننده انتظار داره که هیجانزده بشه و لذت ببره. به عنوان 2 تا مثال :

1. روند تغییر شخصیت سانسا تو کل سریال مشخصه و بعد از کشتن رمزی همه قانع شدیم که دیگه اون آدم ضعیف نیست. تو همین فصل هم با دیالوگ هاش فهمیدیم قرار نیست دوباره گول بخوره ولی کل فصل بیلیش داره توطئه میچینه و حس اینکه سانسا داره تحت تاثیر قرار میگیره رو نشون میده در حالی که دو حالت در ذهن بیننده وجود داره:1. کارهای بیلیش عملی میشه که با کل شخصیت پردازی سانسا و آریا در تناقضه 2. موفق نمیشه چیزی که همه انتظار دارن پس یک فصل تاکید روی مساله توطئه ش فقط باعث میشه آدم فکر کنه چرا قضیه رو انقدر طولانی کردن؟چرا اینهمه سکانسای نیشخند و نگاهای مرموز بیلیش و ظاهرا تحت تاثیر قرار گرفتن سانسا؟

2. سرسی شخصیت کاملا مشخصی داشته در طول سریال، ممکنه تو فصلای قبل باهاش همدردی کرده باشیم ولی هیچوقت سعی در خاکستری شون دادنش نبوده، همه میدونیم که خود نایت کینگم بیارن از قدرت دست نمیکشه پس کل ماجرای قانع کردنش یه قضیه کاملا از پیش باخته ست پس وقتی میفهمیم که دروغ گفته تعجب نمیکنیم فقط با خودمون میگیم خب من که بر اساس 6 فصل دیدن و شخصیت سرسی میدونم قرار نیست یهو تغییر کنه پس این اتفاق قرار منو سوپرایز کنه؟ نه .

به نظرم این لحن روایت که یه مسئله ایجاد کنی در حالی که بر اساس فرم سریال جوابش مشخصه باعث شده که این فصل اون جذابیت و غافلگیری فصلای قبلو نداشته باشه. نکته دیگه اینکه شاید به جای اینکه فصل قبل هویت جان رو مشخص کنن این فصل این کارو میکردن میتونست هیجان بیشتری داشته باشه و فصل رو نجات بده.
    نمره به این قسمت: 8
    نمره به فصل: 7

سپاس
    28
    از این کاربر 107 بار در 18 پست سپاس گزاری شده

یعنی اون موقع که همه منتظر بودن بعد دنریس با گودزیلا هاش وارد شد آخر کلاس بوداااااا

11. 13 کاربرِ زیر از b3hrouz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Heal The World
    سپاس
    1,447
    از این کاربر 907 بار در 144 پست سپاس گزاری شده

پایان خیلی خوبی بود و همونطوری بود که همه فکرشو میکردیم
    خیلی وقت بود منتظر خیانت مجدد سرسی و مرگ بیلیش و پیشرفت روابط جان و دنی و فرو ریختن دیوار بودیم

به شخصه از این اپیزود خیلی راضی ام چون یه گریزی به همه کاراکترا زد
    اتحاد های شکل گرفته خصوصا خواهران استارک رو خیلی دوست داشتم

از بهترین لخظات سریال تقابل جیمی و برین ، تیان و عموش ، برادران کلگین ، و سرسی و تیریون بود

فقط علت ریزش دیوار را متوجه نشدم چرا یخی که اژدهای یخی فرستاد باید دیوار را پایین بریزه؟
    اصلا دوست ندارم تورموند را تو سپاه شاه شب ببینم

13. 11 کاربرِ زیر از nasim777 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

wubba lubba dub dub
    سپاس
    6,162
    از این کاربر 8,718 بار در 609 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط nasim777 نمایش پست ها
    پایان خیلی خوبی بود و همونطوری بود که همه فکرشو میکردیم
    خیلی وقت بود منتظر خیانت مجدد سرسی و مرگ بیلیش و پیشرفت روابط جان و دنی و فرو ریختن دیوار بودیم

به شخصه از این اپیزود خیلی راضی ام چون یه گریزی به همه کاراکترا زد
    اتحاد های شکل گرفته خصوصا خواهران استارک رو خیلی دوست داشتم

از بهترین لخظات سریال تقابل جیمی و برین ، تیان و عموش ، برادران کلگین ، و سرسی و تیریون بود

فقط علت ریزش دیوار را متوجه نشدم چرا یخی که اژدهای یخی فرستاد باید دیوار را پایین بریزه؟
    اصلا دوست ندارم تورموند را تو سپاه شاه شب ببینم
    به قول ننه پیر
    oh my sweet summer child
    اون شعله ابی بود
    در واقع من اینتور استنتاجش میکنم که این شعله ابی به علت به وجود اومدن سوراغ توی اتیشدون وسیریون به وجود اومده البته اگه بخوام علمی حرف بزنم چون اتیش به علاوه اکسیژن مساوی حرارت بیشتر و شعله ابی تر
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    راجب این قسمت که کلا خودش حرف زد
    تنها ایراد بنی اسرائیلی که میگیرم از گرافیک های ریختن دیوار و اژدها سواری نایت کینگ عزیز هستش نمیدونم چرا حس میکنم کم کاری کردن

حالا باید بشینیم سماق بمکیم تا اینا فصل اخر سریال رو بفرستن برای اینکه دانلود کنیم

15. 12 کاربرِ زیر از тнor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    89
    از این کاربر 180 بار در 23 پست سپاس گزاری شده

haters gonna hate...هرچقد دوس دارین ایراد بگیرین. 10 از 10.
    هنوز تو شک عظمت سریال هستم.چه قسمت آخر با شکوهی. خداکنه جان و دنریس بچه دار بشن.چون مطمعنم یکیشون یا هر دوتاشون فصل بعد میمرن قطعا.بازم جان اسنو (اگان تارگرین) یه کار استارکی کرد و بازم استارک بازیا تو این سریال ادامه داره انگار.ولی خب اینم استایل جان هست دیگه.مثل سرسی سیاستمدار نیست.به نظرم باید به سرسی میگفتن که الان یه اژدها در دست نایت کینگه.میتونست رو تصمیمش تاثیر بزاره.از اینکه جیمی کشته نشد یه نفس راحت کشیدم.احتمالا جیمی به عنوان تنها نماینده لنیسترها کنار جان میجنگه.بچه های استارک کارشون تو کشتن بیلیش عالی بود.یکی قاضی.یکی شاهد و یکی جلاد....وینترفل احتمالا اولین سرزمینیه که سقوط میکنه.باید متظر باشیم ببینیم خط زمانی فصل 8 جوری پیش میره که نیروهای ارتش مرده ها زودتر میرسه یا ارتش دنریس.من کاملا قفل بودم و مغزم توانایی دیدن این همه عظمت این قسمت رو نداشت.میدونم که شاید تا چند ده سال هیچ سریالی به این شکوه و زیبایی و هیچ فیلم نامه ایی مثل این نخواهد بود....پس به سلامتی فصل 8

صفحه 1 از 14 12311 ... آخرینآخرین