برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز این قسمت از نظر شما؟

رأی دهندگان
150. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

2 1.33%
  • 2

0 0%
  • 3

1 0.67%
  • 4

1 0.67%
  • 5

3 2.00%
  • 6

4 2.67%
  • 7

10 6.67%
  • 8

17 11.33%
  • 9

35 23.33%
  • 10

77 51.33%
صفحه 8 از 14 اولیناولین ... 678910 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 از مجموع 132
    F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,734 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هفتم , اپیزود هفتم

Season 7, Episode 7, The Dragon and the Wolf
    فصل هفتم، قسمت هفتم، اژدهـا و گـرگ

خلاصه داستان اين قسمت: ...

قوانین تاپیک:
    1-این تاپیک مخصوص بحث پیرامون قسمت نخست از فصل هفتم سریال می باشد پس اگر این قسمت را مشاهده نکرده اید لطفا جهت جلوگیری از آشکار شدن محتوای اپیزود بدون خواندن پست ها,تاپیک را ترک نمایید درغیر اینصورت مسئولیت اسپویل شدن این اپیزود بر عهده خواننده مطلب می باشد.
    2-از قرار دادن هرگونه مطلب و اسپویلر مرتبط با قسمت های آتی سریال در این تاپیک,چتباکس و... خودداری نمایید.اسپویلرهای فصل هفتم سریال صرفا و فقط در این تاپیک قرار خواهد گرفت.
    3-از قرار دادن مطالب به صورت کپی/پیستی از سایر سایت های پارسی زبان,لینک دانلود اپیزودهای مجموعه,تصاویر میمیک, خنده دار,تبلیغات,اسپم... در این تاپیک خودداری نمایید.
    4-لطفا به شخصیت یکدیگر احترام گذاشته و از تبدیل بحث و گفتگو به مشاجره خود داری نمایید.هرگونه مطلب حاوی توهین و تمسخر سایر اعضا بدون اخطار توسط تیم مدیریت پاک خواهد گشت.

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,942
    از این کاربر 8,019 بار در 811 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Game Of Thrones | بحث اپیزودیک | فصل هفتم , اپیزود هفتم

اول از همه به بیلیش خیلی خندیدم صحنه صحبت آخر جیمی و سرسی یه لحظه گفتم جیمی مرد دیگه ولی خداروشکر که اینطور نشد.فقط 2 مسئله رو بگم.
    1.دوستانی که واقعا ایراد میگیرن نمیدونم ساقی شون کیه.من که خداروشکر میکنم که دارم تو این برهه زمانی این سریال فوق العاده رو میبینم.
    2.اصلا تو کتم نمیره که جان با عمش ... قضیه واقعا عیب داره یا نه؟

3. 5 کاربرِ زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,231
    از این کاربر 2,207 بار در 246 پست سپاس گزاری شده

اغا الان یعنی جان نمیرفت که کمک بگیره از دنریس در نتیجه دراگون هم نمیرفت اونور پس شاه شب هم الان دراگون نداشت دیگه درسته؟!
    خدایی خیلی ابکیه ، نیست؟! چشم مارتین رو دور دیدن آب بستن به سریال!!! حالا کاری هم به این نداریم که وایتا نمیتونن شنا کنن یا برن تو آب ولی کلی زنجیر بردن زیر آب و بستن به دراگون و آوردنش بالا!!!!
    هیچ چیز این این فصل منطقی نیست اصن!!!
    جدا از اینکه شاهکاره سریال ولی این اتفاقات و خیلی از سوتی های دیگه واقعا ارزش سریال رو آوردن پایین!!! شاید تنها دلیلش عجلس که احتمالا سازنده ها هم حوصلشون سر رفته و میخوان از شر سریال راحت بشن و زودتر سر و ته قضیه رو هم بیارن
    ?! where is jessica hyde

5. 6 کاربرِ زیر از om3ga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

عالی بود اینقدر ایراد نگیرید بابا خودتون میساختین چی میشد دیگه.....

همه اش خوب بود ولی کاش اول میرسیدن به وینترفیل بعد میرفتن سراغ دیوار ، هیف شد
    مگر من ! من میشوم بی ت و

7. 3 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    27
    از این کاربر 221 بار در 36 پست سپاس گزاری شده

دوستان انقدر بهانه های بنی اسرائیلی نگیرید!
    همچین سریالی تا حالا ساخته نشده و نخواهد شد!
    نه ارباب حلقه ها و نه هیچ داستان دیگه ای هم به داستان گات نمیرسه.بعضی ها هم همچین از جرج آر مارتین خوب میگن انگار مثلا الان بود میتونست چیکار کنه؟؟اخه یکی نیست بگه اون نویسنده و خالق داستانه.تمام صحنه ها و تمام فیلم نامه توسط دوتا کارگردان اداره شدن که خب اینا هم عوض نشدن!
    واقعا سریال داره لحظه به لحظه قشنگ تر میشه
    جان و دنریس هم چون تارگرینن همچین رابطه ای براشون هیچ عیبی نداره و تازه این رابطشون ازدواج دور هم محسوب میشه چون تارگرین ها معمولا با خواهر برادراشون ازدواج میکردن

9. 6 کاربرِ زیر از ya33er بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,734 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

اغا الان یعنی جان نمیرفت که کمک بگیره از دنریس در نتیجه دراگون هم نمیرفت اونور پس شاه شب هم الان دراگون نداشت دیگه درسته؟!
    خدایی خیلی ابکیه ، نیست؟! چشم مارتین رو دور دیدن آب بستن به سریال!!! حالا کاری هم به این نداریم که وایتا نمیتونن شنا کنن یا برن تو آب ولی کلی زنجیر بردن زیر آب و بستن به دراگون و آوردنش بالا!!!!
    همش بر می گرده به دید افراد. تو این قسمت دیدیم که قهرمان سریال (جان اسنو) به خاطر این که می ترسید آدر ها به جنوب دیوار بیان و حمله بکنن، عملی رو برای پیشگیری ازش انجام داد که فقط باعث شد آدر ها ابزار مورد نیازشون برای آمدن به جنوب دیوار رو به دست بیارن.
    حضرت نایت کینگ (!) بدون اون اژدها به هیچ عنوان نمی تونست از دیوار رد شه. و قهرمان داستان باعث شد اژدهاش رو بدست بیاره.
    از نظر من این فیلمنامه نویسی ضعیف نیست. این یه حرکت فوق العاده از جانب نویسنده های سریالِ. هر اشتباهی هم که تو این چند سال داشتند تو این یه مورد اشتباه نکردن.

وقتی نظرات دوستان رو می خوندم یه مسئله خیلی توجهمو جلب می کرد. بعضی ها برداشتی از یک شخصیت دارند و انتظار دارند اون شخصیت به گونه‌ی خاصی رفتار کنه. و وقتی این اتفاق نمی افته به سریال ایراد می گیرند. قطعاً سریال بی ایراد نیست، ولی این احتمال رو هم بدیم که شاید ما برداشت اشتباهی از شخصیتی داریم، یا اون فرد چیزی که ما فکر می کنیم نیست. به عنوان مثال تیریون لنستر. تیریون همیشه شخصیت مورد علاقه من بوده (هر چند مدت ها تو حاشیه بود و الان دیگه خیلی «شخصیت مورد علاقه» شاید نداشته باشم). بازیگر فوق العاده‌ای داره (قطعاً یکی از بهترین بازیگرای سریالِ) و حرف های خیلی جالبی می زنه. و "نوشیدنی" زیاد می نوشه. ولی این فرد آیا نبوغ سیاسی داره؟ یا تجربه نظامی فراوانی داره؟
    چون یه نفر فکر می کنه نابغه سیاسیِ دلیل نمی شه واقعاً نابغه باشه. به نظر من تیریون هم زیادی خودش رو باهوش می دونه و بقیه رو دست کم می گیره. (خواهر و برادرش رو).
    تو مرین خراب کاری کرد، و با از دست دادن گریجوی ها و دورنی ها ضربه‌ای بسیار بزرگ به دنریس زد.

یا لیتل فینگر. لیتل فینگر موفقیت های زیادی به دست آورد. تونست یه دسیسه بچینه و جنگ بزرگی به راه بندازه و ازش منفعت ببره. اما لیتل فینگر هیچوقت شکست ناپذیر نبود. لیتل فینگر یه ترول بسیار موفق بود ولی زیاد گندش نکنیم. اشتباهاتی هم داشت مثل دادن سانسا به بولتون ها که باعث شد سانسا هیچوقت نبخشتش. کم آوردن لیتل فینگر از یه خدا (برن)، قاتل (آریا) و حاکمی که از سرسی و لیتل فینگر و ... درس گرفته رو غیر قابل باور نمی دونم. اما شاید می تونستن یکم بهتر پیادش کنن. شخصاً ترجیح می دادم سوپرایزش از بین می رفت اما نحوه تصمیم گیری سانسا رو نشون می دادن. این که تردیدی هم داشته یا نه. با چه کسی حرف زد و ... .
    اما به هر حال دو چیز رو همون اول فصل سریال به ما گفته بود: 1- سانسا اون سانسای سه فصل اول نیست و سختی ها باعث شده کاملاً متحول بشه. 2- سانسا اعتمادی به لیتل فینگر نداره.

من هیچوقت دوست نداشتم جان و دنریس به هم بپیوندن ولی سریال دیزنی بازی در نیاورده و تا الان عملکرد بدی نداشته. همزمان با دیدن معاشقه جان و دنریس، بینندگان سریال از حقیقتی بسیار مهم و سرنوشت ساز آگاه می شن: تارگرین بودن جان و فرزند قانونی ریگار بودنش! این می تونه همه چیز رو عوض کنه. اگر جان فرزند قانونی ریگار باشه تو جانشینی به دنریس اولویت داره. حالا فکر کنید وقتی دنریس این رو بفهمه چه احساسی پیدا می کنه. وقتی شمالی ها بفهمن چی میشه.
    اگر این نکته فوق العاده مهم و سرنوشت ساز نبود این همه بهش اشاره نمی شد تو سریال.

و یه نکته‌ای که سریال بدون هیچ ظرافتی (!) مدام بهمون اعلام می کنه اینِ که دنریس می تونه باردار بشه. باید ببینیم این چه معنایی برای آینده داستان (فصل هشتم و بعد از فصل هشتم!) می تونه داشته باشه.

من به عنوان بیننده سریال، کسی که از دور داره ماجرای شخصیت ها رو دنبال می کنه صلح کردن سرسی رو باور کردم. سرسی خودش می دونست که شانسی در برابر دنریس (حداقل در حال حاظر و قبل از رسیدن مزدور ها) نداره. وقتی اون واکر رو دید به طور واضحی شکه شد. فوقش می تونست بعداً به نحوی به دنریس از پشت خنجر بزنه. حتی جیمی هم سرسی رو باور کرد و وقتی فهمید سرسی دروغ گفته اینقدر شکه شد که خواست یا بمیره یا ازش دور شه.
    تو همچین شرایطی عجیبه که دنریس و جان و تیریون گول بخورن؟

GoT سریال درام هست اما سریال فانتزی هم هست. شخصیت ها چند بعدی بودند و هستند و داستان حداقل برای من که مخاطب عادی هستم جذابیت فوق العاده‌ای داره و بسیار درگیر کننده تر از داستانِ اثری مثل ارباب حلقه هاست. من چند فصل اول سریال (فصول اول تا چهارم) رو شاید بیشتر از از فصل های بعدشون بپسندم. عاشق شخصیتی مثل تایوین لنستر بودم و جنگ شاهان برام جذابیت زیادی داشت. اما تا ابد نمی شد انتظار داشت که بخش فانتزی سریال کم اهمیت باشه. اون اژدها ها بلاخره یه روزی بزرگ می شدن و اون آدر ها هم بلاخره یه روزی به دیوار می رسیدن. زمستون بلاخره سر می رسید. از اول اینا رو می دونستیم و الان نمی تونیم بگیم «من هیچوقت فکر نمی کردم سریال فانتزی تر بشه یا واقع‌گراییش و درامش کم رنگ تر بشه».

ایرادات زیادی سریال داره و اشتباهات زیادی رو سازنده ها مرتکب شدن. اما نتیجه کارشون بسیار خوب بوده. فکر نمی کنم هیچکس دیگه‌ای می تونست بهتر این داستان رو به تصویر بکشونه. خوشحالم که موفق شدن «گند نزنن». حداقل تا الان.
    فیلمنامه هم با وجود این که همیشه هم اونجوری که من می خواستم پیش نرفته وضع خوبی رو داره. این حرف که امسال فیلمنامه افتضاحه و از فصل های قبل ضعیف تر شده رو درک نمی کنم. آیا داستان این فصل رو با فصل اول دارید مقایسه می کنید؟ چون این فصل در سطح فصول پنجم و ششم هست. از فصل پنجم بهتره و از فصل ششم هم چیزی کم نداره.

خلاصه من راضی هستم. امیدوارم فصل هشتم انتظارات دوستانی که ناراضی هستن رو بهتر براورده کنه.

11. 19 کاربرِ زیر از HMNN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    547
    از این کاربر 1,166 بار در 124 پست سپاس گزاری شده

دوستان سر جیمی به جان اسنو پیوست دیگه؟ بخاطر موندن سر قولش منطقی ترین حالت ممکن همینه.
    اگه اینطور باشه یعنی راهش از لنیستر ها جدا شده و ایشالا تو وینترفل شاهد ازدواجش با برین هم هستیم!!

حالا ازدواجو که شوخی کردم ولی اگه همه ی این‌احتمالات که به واقعیت نزدیکه‌در نظر بگیریم، سرجیمی متفاوت ترین و پرفراز و نشیب ترین کاراکتر سریال میشه. و احتمالا یکی از محبوبترین کاراکتر ها از‌دید مخاطب. از اون سکانس محشری که جیمی تو حمام با برین درد و دل کرد شخصیت جیمی کاملا رو به تغییر و محبوبیت رفت.
    http://screenprism.com/assets/img/article/mepris-11-g.jpeg

13. 10 کاربرِ زیر از l-lamidreza بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Kenny McCormick
    سپاس
    556
    از این کاربر 2,666 بار در 282 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط l-lamidreza نمایش پست ها
    دوستان سر جیمی به جان اسنو پیوست دیگه؟ بخاطر موندن سر قولش منطقی ترین حالت ممکن همینه.
    اگه اینطور باشه یعنی راهش از لنیستر ها جدا شده و ایشالا تو وینترفل شاهد ازدواجش با برین هم هستیم!!

حالا ازدواجو که شوخی کردم ولی اگه همه ی این‌احتمالات که به واقعیت نزدیکه‌در نظر بگیریم، سرجیمی متفاوت ترین و پرفراز و نشیب ترین کاراکتر سریال میشه. و احتمالا یکی از محبوبترین کاراکتر ها از‌دید مخاطب. از اون سکانس محشری که جیمی تو حمام با برین درد و دل کرد شخصیت جیمی کاملا رو به تغییر و محبوبیت رفت.
    دقیقا همینه که میفرمایید
    یه قاتل
    یه عاشق که منطق براش مهم نیست
    یه دروغگو
    یه خائن
    یه دوست
    یه برادر
    یه احمق
    ...یه مرد با شرافت

هممون ترکیبی از ویژگی های جیمی لنیستریم.
    مردی که اولین قسمت یه پسر بچه رو از برج انداخت پایین الان داره میره ناجی دنیا بشه
    کلا بخوایم تو خاندانا یه نگاه بندازیم جذاب ترین شخصیتا از نظر تحولات و صفات لنیستر ها بودن.خاکستری به رنگ طلا
    همه استارکا رو عاشقانه دوس دارن.منم دوسشون دارم.ولی از اول سریال ما رفتار واقعا بد از استارک ها ندیدیم.همش شرافت و زجر کشیدن و جوانمردی بازی
    انسانای واقعی لنیسترن
    سرسی یه زن عاشق خونوادشه که بچه هاش از همه چی براش با ارزش تر بودن و هستن.سرسی یه قاتل وحشیه که نصف شهر رو فرستاد هوا بدون فکر کردن به انسانای بی گناه.عشق به مادری که از دستش داد باعث شد به شکل غیر منطقی واری برادر کوتولشو تمام زندگیش عذاب بده...همه ما شده برامون که با اینکه میدونستیم یه شخصی برای یه کاری تقصیری نداره ولی فقط برای خالی کردن عقدمون اون رو سرزنش کنیم حتی با اینکه میدونستیم بی تقصیره
    تیریون خوش قلب,فاحشه باز,دائم الخمر و عیاش,باهوش,زجر کشیده و خلاصه یه آدم خوب ولی عجیبه.اما خیلی شیک بدلیل خشمش رفت پدر و معشوقه سابقش رو کشت
    الان یه استارک تو موقعیت تیریون بود مطمئنا این کارو نمیکرد
    ...خلاصه اینکه لنیستر ها نماینده ماهان و باید دوستشون بداریم
    By What Right Does The Wolf Judge The Lion
    نقل قول نوشته اصلی توسط l-lamidreza نمایش پست ها
    .بخاطر برادرش هم که شده به عهدش وفا میکنه.ولی جلوی سرسی امکان نداره قرار بگیره
    ...البته اگه بخوایم از پیشگویی شوم درباره سرسی صرف نظر کنیم
    Veezus

15. 10 کاربرِ زیر از EYE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    27
    از این کاربر 221 بار در 36 پست سپاس گزاری شده

به نظرم یک دلیلی داشته که جان تا الان از وینترفیل دور بوده و دوباره این قضیه ی تارگرین شدنش تو داستان مطرح شد.
    به نظرم تو فصله بعد یکی از تارگرین ها بیشتر زنده نمیمونن.به احتمال زیاد جان بمیره و دنریس هم بچشو حامله بشه.

17. 7 کاربرِ زیر از ya33er بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    31
    از این کاربر 33 بار در 11 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط HMNN نمایش پست ها
    من هیچوقت دوست نداشتم جان و دنریس به هم بپیوندن ولی سریال دیزنی بازی در نیاورده و تا الان عملکرد بدی نداشته. همزمان با دیدن معاشقه جان و دنریس، بینندگان سریال از حقیقتی بسیار مهم و سرنوشت ساز آگاه می شن: تارگرین بودن جان و فرزند قانونی ریگار بودنش! این می تونه همه چیز رو عوض کنه. اگر جان فرزند قانونی ریگار باشه تو جانشینی به دنریس اولویت داره. حالا فکر کنید وقتی دنریس این رو بفهمه چه احساسی پیدا می کنه. وقتی شمالی ها بفهمن چی میشه.
    اگر این نکته فوق العاده مهم و سرنوشت ساز نبود این همه بهش اشاره نمی شد تو سریال.

و یه نکته‌ای که سریال بدون هیچ ظرافتی (!) مدام بهمون اعلام می کنه اینِ که دنریس می تونه باردار بشه. باید ببینیم این چه معنایی برای آینده داستان (فصل هشتم و بعد از فصل هشتم!) می تونه داشته باشه.
    برخلاف نظرتون به نظرم پیوستن جان و دنریس بهم اتفاق خوبی بود;از طرفی چون هر دو تارگرین هستن و جان شخصیت سلطنت طلبی نداره و فقط هدفش خدمت به مردمش هست برای جانشینی تخت اهنین بین این دو مشکلی پیش نمیاد و از طرفی میتونن هر دو برای نبرد پیش رو سوار بر اژدها مبارزه کنند با کینگ نایت, اسپویل های زیادی از فیلمنامه لو رفته فصل 8 هست که هنوز صحتش مشخص نیست اما فصل 7 فیلمنامه لو رفته پارسال کاملا واقعی بود اما در کل روند داستان و اینکه جان و دنریس یا حتی سرسی چه استراتژی برای مقابله با کینگ نایت میخوان پیاده کنند باید تا فصل بعد صبر کنیم که مهم همان جزییات هست اما تا اینجای کار فهمیدیم فصل بعد چه اتفاقاتی انتظار میره بیفته و فصل هیجان انگیزی خواهد بود منت که یکبار دیگه از قسمت1 فصل1 شروع میکنم ببینم تا خلأ سریال این 2سال حس نشه.

19. 4 کاربرِ زیر از Aidin1000 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,231
    از این کاربر 2,207 بار در 246 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط HMNN نمایش پست ها

همش بر می گرده به دید افراد. تو این قسمت دیدیم که قهرمان سریال (جان اسنو) به خاطر این که می ترسید آدر ها به جنوب دیوار بیان و حمله بکنن، عملی رو برای پیشگیری ازش انجام داد که فقط باعث شد آدر ها ابزار مورد نیازشون برای آمدن به جنوب دیوار رو به دست بیارن.
    حضرت نایت کینگ (!) بدون اون اژدها به هیچ عنوان نمی تونست از دیوار رد شه. و قهرمان داستان باعث شد اژدهاش رو بدست بیاره.
    از نظر من این فیلمنامه نویسی ضعیف نیست. این یه حرکت فوق العاده از جانب نویسنده های سریالِ. هر اشتباهی هم که تو این چند سال داشتند تو این یه مورد اشتباه نکردن.

به نظر من که بیشتر برمیگرده به درموندگی نویسنده ها چون تای اینجای کار با خط فکری مارتین اومدن جلو بعد الان مارتین نیست! یا حداقل سریال از کتاب پیشی گرفته و برا اینکه ماجراهای کتاب هم لو نره مجبورا همچین حرکتای ساده ای رو بزنن تا به جزئیات داستان کتابا خدشه ای وارد نشه!!!
    کل این فصل سر این بود که جان بره کمک بیاره و سر کمک اوردنش واکرا تونستن بیان اینور!
    یعنی اگه جان نمیرفت و همون شمال میموند واکرا هم میومدن و جلو دیوار متوقف میشدن به همین سادگی!
    انگار اول فصل کارگردان گفته جناب شاه شب قسمت اخر باید با اژدها دیوارو خراب کنه برین فک کنین چجوری میتونیم بهش اژدها بدیم ، نویسنده ها هم کلی بال و پر دادن به داستان و کلی آب بستن بهش که بیان برسن به اون نقطه ، حالا به هر قیمتی که شده!
    ?! where is jessica hyde

21. 5 کاربرِ زیر از om3ga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 8 از 14 اولیناولین ... 678910 ... آخرینآخرین