برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 38 از مجموع 38
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,406
    از این کاربر 90,381 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

Mindhunter : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول سریال Mindhunterکه انتشار اپیزودهای آن توسط سرویس Netflix از سیزدهم اکتبر 2017 (عصرجمعه بیست و یکم مهرماه96) آغاز گشته است بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    218
    از این کاربر 705 بار در 92 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Mindhunter : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenshinobi نمایش پست ها
    قسمت اول سریالو دیدم ریتم خیلی کندی داشت البته قبل از شروع فصل اول سریال Manhunt Unabomber دیدم واقعا شاهکار بود و همین توقع منو از این سریال بیشترکرده امیدوارم سریال بهتر شه پیشنهاد میکنم سریال Manhunt Unabomber حتما ببینید جای معرفی این سریال‌ اینجا خالیه
    حرف دل منو زدی
    هر کی رو مبینم هی میگه شکارچی ذهن!! هر چی نشستم که یه اتفاقی بیوفته، نشد که نشد!!
    آخه شما unabomber رو ببینید!! به نظرم اصلا قابل مقایسه نیست... با اینکه با یه سرچ ساده میتونی بفهمی که داستان unabomer چی هست و چی میشه ولی باز میتونی این سریال رو با نهایت هیجان نگاه کنی.
    نمیخوام سریال شکارچی ذهن رو خراب کنم ولی از نظر بنده هیچ چیزی نداشت این سریال، از یه جاهایی فقط نگاه کردم که تمومش کنم. شاید میتونست خیلی جذاب تر باشه این سریال اما اون چیزی که توی ذهن من بود، نبود

3. 10 کاربرِ زیر از hossein370 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    764
    از این کاربر 3,554 بار در 374 پست سپاس گزاری شده

بزرگترین عیب سریال سیگنال های اشتباهی بود که قبل از ذیذنش فرستاده می شد. انتظارات یه سریال کاراگاهی با کمی اکشن و درگیری بود که چون فینچر دخیل هست پس باید شاهد شخصیت پردازی های جالب دیالوگ های پرمایه باشیم. که ماحصلش میشه ورژن ارتقا یافته ای از سریال های کارآگاهی که مثل نقل و نبات زیاد هستن تلفیق با کارآگاهان واقعی. چیزی که قبل از شروع سریال ازش انتظار داشتیم این بود. ولی سریال کاملن قسمت اکشن و تعقیب و گریز برای بافتن مجرم رو - حداقل برای فصل اول - کنار گذاشته و به جنبه فلسفی هم کمتر پرداخته و تمام تمرکزشو گذاشته روی مبحث جدیدی که شبیهش رو کمتر توی سریال ها دیده بودیم. یچورایی سریال رو کیشه پیش درآمدی بر همه سریال های کاراگاهی جنیی دونست. اونچه که اینجا بدست میاد پایه و اساس تعقیب و گریز و بازجویی های سریال های دیگه هست. درواقع سریال مثل خوندن بخش تئوری یک عملیات و چگونگی سکل گیری یک پروسه هست که تا الان نه میتونه پروسه رو انجام بده - چون هنور کامل تعریفش نکرده و به نتیجه مطلوب نرسیده- نه فعلن تمایلی به اجراش داره. پس با توجه به کسیر و روایتی که انتخاب کرده سریال فاقد نقطه اوج و هیجانی خاصی هست( منظورم صحنه های اکشن و پرانرژی هست مگرنه سکانس های مصاحبه با اد کمپر و اون قاتل عشق کفش اوج هیجان و تعلیق حساب میشه توی سلک خودش) تا حدودی خط داستانی زندگی شخصیی هر3 شخصیت اصلی توی حاشیه قرار گرفته و نسبت به زمانی که از سریال بهش اختصاص یافته کاربرد نداره و بیش از حد خنثی هست و تاتیری توی پیشرفت داستان نداره. به هرحال فصل اول در بدترین حالت یک مقدمه مفصل و یک شروع خوب برای تخقیقات واقعی بود که نه اونقدر عالی ودرجه یک پیش میرفت که انقلاب به پا کنه توی سریال ها نه اونقدر ضعیف بود که ترزش دیدن نداشته باشه و اونقدر متوسط بود که بعد از دیدنش فراموش بشه.

5. 16 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,050
    از این کاربر 11,096 بار در 771 پست سپاس گزاری شده

این سریال رو چند ماه پیش دیدم، فقط و فقط به خاطر فینچر ()، اونم در شرایطی که سه چهار سال سریال های روز رو ندیده بودم.
    به خاطر کارگردانی فینچر انتظارم از سریال فوق العاده بالا بود، ولی خب حتی فراتر از انتظارم بود. آهنگ سکانس های آخر قسمت آخر باعث شد دیوونه بشم، لد زپلین بازا میدونن چی میگم، مخصوصا اشکان
    کارگردانی سریال، شخصیت پردازی، موسیقی متن سریال به نظرم واقعا خوب بود، فقط فیلمبرداریش خیلی ساده بود، شایدم من خیلی سر در نمیارم. شاید اگه فیلمبرداریش بهتر بود، ترسِ منِ بیننده وقتی دو شخصیت اصلی تو یه اتاق با قاتل های زنجیره ای تنها هستن، بیشتر میشد و استرس بیشتری میگرفتم. شایدم هدفشون القای ترس نبود و فقط میخواستن روی دیالوگ ها و مصاحبه های فوق العاده‌شون با قاتل تمرکز بشه.
    من که به فصل اولش 10 از 10 میدم
    http://tvworld.info/image.php?type=sigpic&userid=30207&dateline=1500295879

سپاس
    12,483
    از این کاربر 23,477 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

اشتباه من این بود که قبل از تماشا،راجب سریال مطالعه نکردم ... فقط یه سری کلمات کلیدی که شاخکامو واسه تماشای یه سریال تیز میکرد رو مد نظر قرار دادم : "جنایی" ، "نتفلیکس" ، "پرسرصدا" ، "فینچر" و ...
    اینا باعث شد یه دید متفاوتی داشته باشم نسبت به ماهیت اصلیش! من عاشق جناییم و این سریال اصلا نبود! تنها چیزی که تو ذوقم زد همین مسئله بود وگرنه که من بنج‌واچ کردم ...
    میتونست لذیذتر و هیجان‌انگیزتر باشه اما سریال به شدت رو بُعد روانشناختیِ خودش تاکید داشت ... دیالوگ‌هایی که با کمپر رد و بدل میشد خیلی به تِم سریال میومد و شخصا انتظار داشتم مصاحبه‌ها رفته رفته بهتر و بهتر بشه اما خب کمپر اولین و بهترینشون بود متاسفانه

8. 14 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,752
    از این کاربر 4,099 بار در 269 پست سپاس گزاری شده

«شکارچی ذهن» هدیه ایه برای طرفدران واقعی اثار جناییست.
    «شکارچی ذهن» همان سوزه دوست داشتنی و مورد علاقه فینچر است.
    «شکارچی ذهن» موشکافی متفاوت جرم و مجرم و جنایت است.
    کمتر اثری پیدا می کنید این روزها که انقدر با ظرافت و جزییات مسیله مجرم و جنایت رو بررسی کند.
    در «شکارچی ذهن» خبری از تعقیب و گریز های رایج این زانر نیست خبری از هیجان های کاذب نیست خبری از هیاهو های بی خود و بی جهت نیست.
    «شکارچی ذهن» یک کلاس اموزشی جرم شناسی جنایی روانشناسی جنایی و جامعه شناسی جنایی برای دوستداران زانر پر طرفدار جنایییست.
    «شکارچی ذهن» گوهر نابیست که خیلی سخت این روز ها در سینما و تلویزیون پیدا میکنید.
    «شکارچی ذهن» موضوعی را مطرح می کند که قرن هاست برای بشر سوال بوده که چطور می شود اشرف مخلوقات این موجود دوپا بله همین ادم بتواند به جایگاهی برسد که هم نوع خودش را بدون ذره ای عذاب وجدان بدون قطره ای اشک بدون کوچک ترین دل رحمی به فجیع ترین شکل ممکن به اسفناک ترین شکل ممکن سلاخی کند.بله «شکارچی ذهن» پر است از این سوال و جواب ها.
    «شکارچی ذهن» را از دست ندهید.

10. 15 کاربرِ زیر از Saber-j بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,908
    از این کاربر 49,193 بار در 2,794 پست سپاس گزاری شده

این مجموعه لیاقت تمام تعریف و تمجیدهایی که ازش میشه رو داره و دیدنش تجربه لذت بخشی از تماشای تریلرهای جنایی به بیننده میده.

ایراد نه چندان بزرگی که به این سریال از همین فصل اول داشتم و دارم اینه که برخلاف انتظارم به جای تحلیل ، داره تاریخ رو روایت میکنه.
    اصل داستان خیلی ساده ست: قراره یه عده ای با بررسی رفتارهای گروهی قاتل خطرناک، رفتارها و تفکرات اونها رو دسته بندی کنن و به رویه ای برای پیشگیری ، پیگیری و برخورد با چنین مجرمایی برسن ؛ اینکه از بوجود اومدن رفتارها و بالفعل شدنشون پیشگیری کنن، اونها رو مورد پیگیری قرار بدن و یا در حین عمل باهاشون برخورد کنن.

اما چیزی که انتظار داشتم بهش پرداخته بشه و نشد و توی ذوقم خورد ، یکی از سوالهای معروف روانشناسی و از بنیادی ترین بحث های فلسفیه که جوابهای متفاوتی هم براش موجوده ، اینکه آیا میشه رفتارهای انسان رو پیش بینی کرد؟
    "شکارچی ذهن" بهتر بود در کنار روایت تاریخی از قاتلین مختلف (که الحق و الانصاف به شکل فوق العاده ای این روایت رو انجام داده بخصوص در مورد "اد کمپر") به این سوال اساسی بیشتر اهمیت میداد که آیا اصلا ایده اولیه قابلیت اجرا هم داره؟
    توی فصل اول دیدیم که هولدن به کمک همین شناخت رفتاری تونست چندتا پرونده رو حل کنه ولی آیا واقعا میشه نتیجه گرفت که به کمک این قاتلین میشه رفتار بقیه رو پیش بینی کرد؟ اگر اینجوریه پس چرا با اینکه "چارلز منسون" سالها در اختیار اف بی آی قرار داشت اونها نتونستن جلوی "دیوید کورش" رو بگیرن ؛ روند رو به رشد فرقه هایی مشابه به "خانواده منسون" نشون میده یه جای کار میلنگه. اگر قرار بود با بررسی رفتار افرادی مثل اد کمپر در نهایت به یک جزوه برسیم که با کمک اون بتونیم همه قاتلهای زنجیره ای رو دستگیر کنیم که دنیا گلستان میشد.

به نظرم سریال باید خیلی بیشتر روی این سوال اصلی و مهمش مانور میداد ، سوال سختی که جوابهای متفاوتی داره. از یه طرف مطالعه رفتاری این جنایتکارا میتونه سطح دانش ما رو نسبت به افراد مشابه افزایش بده و از طرفی این کار ممکنه اصلا جواب نده و فقط بازی با آتش باشه.

سریال از همه لحاظ با کیفیت و تعریفیه ، دیدم دوستان همه تعریف ها و تمجیدها رو انجام دادن گفتم انتقادم رو هم به مجموعه نظرات اضافه کنم.
    در هر حال حتما "شکارچی ذهن" رو تماشا کنید و از یه تریلر جذاب و استاندارد لذت ببرین.

12. 13 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

jax teller

خب میشه گفت سریال رو فقط برای اسم دیوید فینچر دیدم و بس.....

ولی خب فضای سریال،ایدش و قاتل دوست داشتنیش اد کمپر متقاعدم کرد که تا آخرش ببینم.قسمت 1 و 2 رو خود فینچر کارگردانی کرده بود و به راحتی میتونستی بفهمی این رو و قسمت اخر هم فینچر کارگردانی کرد و اون صحنه آخر واقعا پشم ریزون بود و ی ترس عجیبی رو وارد کرد ب من خیلی خوب بود اون ی تیکه آخر .در مورد بازیگر های سریال میشه گفت خیلی نچسبن خصوصا هولدن.اگه تیم بازیگری متیو مک کانهی و وودی هارلیسون رو میذاشتن این سریال میترکوند خیلی بیشتر از این حرفها .

تو دو قسمت اول اد کمپر ترکوند یعنی بهترین بازیگر این سریال بدون شک خودشه هر چند کوتاه بازی کرد.ولی تو قسمتهای بعدی از مصاحبه کردن با قاتل ها رسیدن به حل پرونده ها قتل و موضوع اصلی انگار گم شد تا قسمت 9 و 10 و به نظرم اگه سوژه اصلی سریال فقط مصاحبه با قاتل ها بود بینظیر میشد این سریال.

در کل سریال قوی بود از نظر دیالوگ،از نظر روانشناسی و فلسفه و فقط یه دفتر 100 برگ میشد یادداشت برداری کرد و آموخت.

بریم سراغ فصل دوم امیدارم از 1 بهتر باشه...

موفق باشید و تا سریال هست زندگی بایدکرد

14. 12 کاربرِ زیر از jax teller بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907
    از این کاربر 13,614 بار در 1,062 پست سپاس گزاری شده

بعد از دیدن سه اپیزود از فصل یک
    سریال خوش ساخت | دیالوگ محور(دیالوگ های قوی - حساب شده ) | شخصیت های پخته و بعضا کاریزماتیک
    در کل یه سریال جنایی که توش خبری از کشت و کشتار و خون و خون ریزی و سکانس های رنگ و وارنگ نیست
    در عوض هدف اصلی پیدا کردن علت این قتل ها و منطق قاتل ها است که ایده ی نابیه - هر 3 اپیزود 9/10

16. 12 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234