برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 12
    سپاس
    656
    از این کاربر 1,029 بار در 164 پست سپاس گزاری شده

چگونه سریال ببینیم؟

سلام
    بدون هیچگونه توضیح اضافه سوالم رو باز می کنم
    1-منظور من از این سوال اینه که سریال ها رو دونه دونه ببینیم؟؟!!!یعنی مثلاً الآن من دارم سریال پلیسی رو می بینم و دو قسمت دیگه فصل یکش رو تموم می کنم.فصل یکش که تموم شد بلافاصله برم سراغ فصل دوم؟یا نه یه فاصله ای بین دو فصل بندازم؟
    2-سوال مهم دیگه این که شما اساتید،فقط یه سریال رو می بینید و تا تهش میرید و بعدش میرید سراغ یکی دیگه یا اینکه همزمان چند سریال با ژانر های مختلف می بینید؟
    دلیل پرسیدن این سوال ها اینه که من مسبوق به سابقه هستم در دلزده شدن در دیدن سریال و شده که یه سریال رو وسطاش ولش کردم و رفتم سراغ یکی دیگه!!!
    3-روزی چند قسمت از یه سریال رو می بینید(اگه وقت داشته باشید)؟

ممنون میشم اساتید بیان و روششون رو بگن

2. 20 کاربرِ زیر از manowar بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

wubba lubba dub dub
    سپاس
    6,162
    از این کاربر 8,718 بار در 609 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : چگونه سریال ببینیم؟

والا من که دلی میبینم
    هر وقت عشقم کشید و هرچی عشقم کشید رو میبینم
    ممکنه یه سریال رو یه قسمت ببینم برم سریال بعد رو یه فصل ببینم
    اما یه سری سریال هستن که تا دستم میرسه از اولش شروع میکنم تا جای که در دسترس هست رو میبینم
    بعضی سریال ها هم که میبینی یه خورده حوصله مو سر میبرنن میزارم برای وقتی که حوصله شوو داشته باشم
    بهت پیشنهاد میکنم که یه سریال اگه جذبت کرد تا جایی که مجذوب نگه ات داشت بشین بببین و چیز دیگه ای قاطیش نکن

4. 19 کاربرِ زیر از тнor بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,782
    از این کاربر 7,919 بار در 803 پست سپاس گزاری شده

خدمت شما عرض کنم تا سریال چی باشه؟! من خودم یادمه 2 فصل اول TWD رو یه کله تا صبح نشستم دیدم! در جواب سوال دومت هم من دارم مثلا سریال Gotham و The Exorcist و FTWD رو همزمان میبینم. بستگی به حال طرف داره دیگه.سوال سومت هم باز بستگی به سریال داره و البته وقت گرانبهات

6. 17 کاربرِ زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,731
    از این کاربر 2,963 بار در 313 پست سپاس گزاری شده

من قبلا سریال رو غیراصولی میدیدم!
    تصور کنید ۱۰ الی ۲۰ سریال رو با پخش هفتگی میدیدم و سریال‌های قدیمی‌تر در کنارشون!
    مشغله‌های زندگی، کار و حواس‌پرتی و فراموشی، همه اینا باعث میشد جزییات یادم بره. همین لذت سریال دیدن رو برام کم‌ می‌کرد.

مدتیه رو آوردم به اصولی سریال دیدن! چطوریه؟
    یه سریال به اتمام رسیده رو کامل با بالاترین کیفیت دانلود می‌کنم، می‌ریزم تو تبلت، هدفون می‌ذارم تو گوشم، در حالت درازکش، انقدر می‌بینم تا تموم شه!
    هر شب قبل خواب دو الی سه قسمت میبینم. روزهای تعطیل هم‌ ۵ قسمت اینا!
    ریز به ریز جزییات تو ذهنم می‌مونه و لذت بسیاری می‌برم. جوری که جزوی از خاطرات مهم زندگیم میشه.
    حتی سریال‌هایی که قبلا غیراصولی دیدم، رو برای بار دوم به روش جدید و اصولی دیدم، و فهمیدم چقدر فرقه بین این دو روش!

چندتا سریال هم هست که دارم با پخش می‌بینم؛ تموم که بشن کلا قید سریال‌های هفتگی رو می‌زنم و صبر می‌کنم تا اتمامشون و بعد از دیدن بازخورد بیننده‌ها میرم سراغشون.

به شما هم پیشنهاد می‌کنم، این روش رو امتحان کنید.

8. 23 کاربرِ زیر از Lou Bloom بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ignorance is bliss, isn't it
    سپاس
    5,552
    از این کاربر 6,032 بار در 517 پست سپاس گزاری شده

به نظر من که سریال دیدن اصول نداره ... چه میدونم مثل کار و چیزای دیگه زندگی قانونمند نیست و نباید براش قانونی گذاشت چون هر کس با دیگری متفاوته و یه مدل دوست داره سریال ببینه... برای من زمانی که سریال و انیمه میبینم موقعیه که از قوانین زندگی خارج میشم و فقط میخوام از اون زمانم لذت ببرم - خیلی استادانه گفتم -
    خود من اصولا هر سریالی رو خوشم بیاد میبینم ... حتی اگه چند تا سریالم همزمان بشن بازم مشکلی ندارم
    البته یه مساله ای که هست وقتی یه سریالی خیلی جذبم میکنه و پشت هم میشینم میبینم یهو ازش زده میشم در حدی که تا چند وقت سمتش نمیرم وقتیم که میرم کلا جزئیاتشو یادم رفته
    یه موقعم هست که سریالش یهو بیخود از آب در میاد که دیگه کاریش نمیشه کرد و باید انداختش کنار
    در حال پخشا رو هم ترجیح میدم همزمان با پخشش ببینم چون هم هیجانش بیشتره هم دیگه مشکل زده شدن ازش رو پیدا نمیکنم

10. 20 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1
    از این کاربر 61 بار در 8 پست سپاس گزاری شده

اول بگم که سریال دیدن یک تفریحه نه یک کار !

اونی که میگه روزی یه فصل میبینم که تکلیفش معلومه یعنی اینقدر بیکاره ( ! )

من دو فصل از گات رو شبی یک قسمت با کیفیت بسیار قابل قبول دیدم واقعا حال داد و بنظرم در 24 ساعت اگه کسی بیش از یک قسمت سریال ببینه قطعا اون سریال از ارزشش میفته

12. 8 کاربرِ زیر از RELOADED بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تو نیکی کن و در دجله انداز!
    سپاس
    1,922
    از این کاربر 3,716 بار در 426 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط reloaded نمایش پست ها
    اول بگم که سریال دیدن یک تفریحه نه یک کار !

اونی که میگه روزی یه فصل میبینم که تکلیفش معلومه یعنی اینقدر بیکاره ( ! )

من دو فصل از گات رو شبی یک قسمت با کیفیت بسیار قابل قبول دیدم واقعا حال داد و بنظرم در 24 ساعت اگه کسی بیش از یک قسمت سریال ببینه قطعا اون سریال از ارزشش میفته
    مخالفم
    من و همسرم شده بعد از هفته های شلوغ و کاری خوده به دو روز تعطیلی نشستیم خونه و با هیجام فیلم و سریال دیدیم!
    از تجربه های موفق فرندز بود که من در تجرد دیده بودم و با ایشون دوباره دیدیم... و سریال soa و یا گات....

شرایط آدم ها فرق داره

برای من سریال دیدن مثل کتاب خوندنه.... یعنی کسب اطلاعات تازه... حتی شاید اسم معروف ترین بازیگرها و کارگردان ها یادم نباشه ولی قصه و جزئیات به خاطر هست... و چون هدف مرور زبان انگیسی هم دارم خیلی وقت ها سریال رو که پخش می کنم بیشتر شنونده هستم تا ببننده

14. 17 کاربرِ زیر از nosheh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,669
    از این کاربر 155 بار در 14 پست سپاس گزاری شده

سلام و وقت بخیر

به نظرمن اگر نیت از سریال دیدن جدا لذت بردن،یادگیری هم هست بهتره بین فصل ها فاصله بیندازیم.به شخصه اگر سریالی مورد علاقه ام بوده،همیشه بین فصولش فاصله ای چند روزه می انداختم تا حسابی جزییات و نشانه ها در ذهنم رسوب کند تا بعد از گذشت چند وقت از یادم نرود.مضاف بر این موضوع همیشه از تماشای دو سریال درام به صورت همزمان پرهیز کردم،چون باعث میشود از هیچ کدام لذت کافی را نبرم.
    اگر هم مجبور بشوم دو سریال را موازی باهم تماشا کنم،حتمن یک فصل از سریال x را تا آخر مبیبینم و بعد سراغ یک فصل از سریال y میروم.
    در مورد اپیزود های یک فصل هم (علیرغم داشتن هیجان بالا) همیشه سعی میکنم به روزی یک قسمت قناعت کنم چون هم عطش ام برای قسمت بعدی بالا میرود و هم بخاطر دیدن چند اپیزود ازش زده نمیشم.

قبول دارم هرکس هر جوری که دوست داشت میتواند سریال تماشا کند و این مسئله قانون مند نیست،اما بنده با روشی که بالا گفتم خودم را عادت دادم و از این نوع تماشاکردن حسابی هم لذت میبرم.
    موفق باشید

16. 10 کاربرِ زیر از Slender man بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

چگونه سریال ببینمیم؟
    عشق وحال سریال دیدن به نظر من اینه که همشو پشت سرم ببینی البته نه اینکه بخوایی رکورد بزنی! بلکه با توجه به وقت خودت ،کشش و جذابیت سریال شروع کنی و کل سریال رو بدون وقفه ببینی.البته این در مورد سریالهای که به پایان رسیدن بیشتر صدق میکنه که باعث میشه اولا با داستان وکاراکترها بیشتر ارتباط برقرار کنی و در کل سریال بیشتر میچسبه . درمورد سریالهایی هم که هنوز به گایان نرسیدن هم من خودم got و twd رو دوسال نگاه نکرده بودم! که امسال دیگه نتونستم تحمل کنم(ترسیدم چشمم به دنیا بمونه!) و دو فصل با هم یه جا دیدم.یا مثلا gotham هنوز دو فصل اخرش رو ندیدم.
    وقتی یه سریال که همه قسمتهاش رو داری از اول تا اخر بدون وقفه نگاه میکنی یه عالم دیگه ای داره(البته همونطور که گفتم طبق روال عادی ،نه اینه تو یه روز بیایی یه فصل رو تموم کنی )

.

18. 9 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

In God We Trust
    سپاس
    2,514
    از این کاربر 6,602 بار در 633 پست سپاس گزاری شده

روش من اینه که خود سریال نحوه دیدنشو مشخص کنه ، بعضی سریال ها بخوای صبر کنی هفته ایی ببینی واقعا شکنجه است

مثلا لاست ، یادم من وقتی شروع کردم یه دو هفته کامل درگیر بودم تا اینکه به پخش هفتگی فصل پنج رسیدم واقعا صبر برای قسمت بعد

شکنجه شده بود..... بعضی سریال ها هم هستن خیلی آنچنان کنجکاوی در مورد قسمت بعدش نداری ولی از دیدنش لذت میبری مثل دانتون ابی

هر هفته هروقت حوصله اش بود یه قسمت میدیدم...کلا نحوه دیدن سریال به کیفیت و سبک سریال و زمان و شرایط فرد بستگی داره.......
    J.J. Abrams
    Lost-Cloverfield-10 Cloverfield Lane-Super 8

20. 10 کاربرِ زیر از hamed224 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین