برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 17
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,474
    از این کاربر 90,498 بار در 4,558 پست سپاس گزاری شده

Stranger Things : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل دوم

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل دوم سریال Stranger Things که انتشار اپیزودهای آن از بیست وهفتم اکتبر 2017 (به وقت ایران:عصر جمعه پنجم آبان ماه 96) از سوی سرویس Netflix آغاز گشته بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    9
    از این کاربر 184 بار در 22 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Stranger Things : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل دوم

خب مثل اینکه نفر اولی هستم ک در مورد فصل دوم این شاهکار پست میذارم.
    خب باید بگم فصل دوم عالی بودددددددددددددددددددد.از فصل 1 بهر بود. چقدر خوب بازی میکنه این الون واقعا استعداد نابیه.داستین خیلی باحاله خیلی. لامصعب از تک تک دقایق این سریال لذت بردم تو هر قسمتش میشد هیجان خیلی بالایی رو حس کرد.خلاصه چه کردن برادران دافر.تم قدیمی ک سریال داره واقعا ب دل میشینه بازی ویونا رایدر فوق العادس کلانتره هم خوب بازی کرده
    بازیگر ارباب حلقه ها هم بازی کرده بود ک دوس پسر ویونا رایدر تو این سریال.
    تو 1 روز کل قسمتهاش رو دیدم بکوب.چشمهام داره میترکه ولی ارزششو داشت. نمره من به این فصل 9.9 از 10

3. 15 کاربرِ زیر از esi1775 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I had a marvelous time ruining everything
    سپاس
    5,825
    از این کاربر 6,157 بار در 476 پست سپاس گزاری شده

کل فصل:
    مشاهده محتوا اسپویلر

10/10
    فوق العاده بود فکر نمیکردم بتونن بهتر از 1 بسازن ولی قطعن تونستن و کاملن راضی ـم Duffer Brothers
    فصل پراحساسی بود همه چی داشت، غم، شادی، ترس، هیجان، رومنس
    با زوج استیو+داستین خیلی حال کردم اصلن فکرشم نمیکردم زوج باحالی بشن ولی خیلی خوشم اومد ازشون
    تحول کارکتر استیو از اواخر فصل قبل تا این فصل محشر بود
    رابطه پدر-دختر ـی جیم و اِلِوِن خیلی زیبا به تصویر کشیده شد، و در نهایت هم که دخترخونده ـش شد
    با شخصیتای مکس و برادرش خیلی ارتباط برقرار نکردم
    باب شخصیتی بسیار عالی داشت، با اینکه واسم واضح بود که میمیره ولی بازم اشکم در اومد
    بازی ها خیلی خیلی عالی بودن
    خلاصه 9قسمت بینج واچ حسابی چسبید
    نقل قول نوشته اصلی توسط esi1775 نمایش پست ها
    خب مثل اینکه نفر اولی هستم ک در مورد فصل دوم این شاهکار پست میذارم.
    خب باید بگم فصل دوم عالی بودددددددددددددددددددد.از فصل 1 بهر بود. چقدر خوب بازی میکنه این الون واقعا استعداد نابیه.داستین خیلی باحاله خیلی. لامصعب از تک تک دقایق این سریال لذت بردم تو هر قسمتش میشد هیجان خیلی بالایی رو حس کرد.خلاصه چه کردن برادران دافر.تم قدیمی ک سریال داره واقعا ب دل میشینه بازی ویونا رایدر فوق العادس کلانتره هم خوب بازی کرده
    بازیگر ارباب حلقه ها هم بازی کرده بود ک دوس پسر ویونا رایدر تو این سریال.
    تو 1 روز کل قسمتهاش رو دیدم بکوب.چشمهام داره میترکه ولی ارزششو داشت. نمره من به این فصل 9.9 از 10
    دقیقن نظر منم همینه
    فقط از بازی بی نظیر بازیگر ویل چیزی نگفتی که اومدم اشاره کنم
    بنظرم بازی ـش(+قطعن الون) حداقل لیاقت نامزدی امی رو داشت

5. 12 کاربرِ زیر از Mia_3D بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,318 بار در 188 پست سپاس گزاری شده

خوب منم فصل دو رو بینج واچینگ کردم . جزو معدود سریالاییه که اصلا واسم خسته کننده نمیشه و در حین دیدن گذر زمان رو حس نکردم.
    فصل دو بهتر و پخته تر از فصل یک بود و تمام چیزایی که طرفدارا منتظرش بودن به شکل بهتری تو سریال قرار داده شده. جلوه های ویژه و کارگردانی تو سطح بالایی قرار داره و قشنگ معلومه روی برنامه پیش رفتن و مث بعضی سریالا از روی اجبار و به خاطر پول فصل دوم رو نساختن ( مدیونید فک کنید واکینگ دد رو میگم ) دم نتفلیکس گرم که به شعور مخاطبش احترام میزاره .
    کاشکی نتفلیکس سریالای ابرقهرمانیش هم مث این سریال بین 8 تا 10 اپیزود میساخت تا به زور آب نبندن تو سریال که بشه 13 اپیزود.
    از همه چی گفتیم ولی حیفه به بازی بازیگرای سریال خصوصا بازیگرای کم سن و سال اشاره نکنیم. واقن کولاک کردن خصوصا بازیگر نقش الون و ویل که معرکه بودن. دم سازنده هاش گرم.

7. 14 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    9
    از این کاربر 184 بار در 22 پست سپاس گزاری شده

خب یه 2 تا نکته رو مثل اینکه یادم رفت
    1.بازیگر نقش ویل نسبت به فصل 1 بازیش خیلی خیلی بهتر شده مخصوصا اون صحنه هایی ک تشنج میکرد
    2.دلیل بعدی ک به این فصل 9.9 دادم کاراکتر مکسی بود چون ازش خوشم نمیومد.
    استیو هم خیلی خوب بازی کرده بود بدبخت دختره مثل خیار فروختش

9. 13 کاربرِ زیر از esi1775 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    37
    از این کاربر 112 بار در 7 پست سپاس گزاری شده

فصل دوم این سریال زیبا رو دقایقی پیش تموم کردم . اول از همه و قبل از اینکه بخوام نظرم رو در مورد فصل دوم بگم جا داره از زحمات مترجم های فوق العاده انجمن که به بی نقص ترین شکل ممکن و با سرعت فوق العاده ای زیرنویس های پارسی رو تهیه نمودن ، به طور ویژه ای سپاسگزاری کنم و اما در مورد فصل دوم ... در اینکه این سریال یکی از چند سریال خوب موجود هست شکی نیست اما بنده شخصا فصل اول رو منسجم تر و خوش ساخت تر از فصل دومش دیدم . حضور شخصیت های جدید ( چه خود کاراکتر ها در داستان و چه بازیگراشون ) در این فصل آنچنان چنگی به دل نزد و عملا به نوعی بود و نبودشون در کل داستان این فصل یکی بود و تنها فایده اش به نوعی پر کردن زمان بود . از طرفی پرداختن کم و ناقص به شخصیت هایی هم چون کالی به عنوان نقطه قوت احتمالی داستان و عبور سریع از اون قابل تامل بود . تقریبا سایر موارد همانند فصل اول واقعا خوب بوند . تنها چیزی که برای من همانند فصل اول ( و حتی شاید بیشتر از اون ) فوق العاده لذت بخش بود بازی جذاب گیتن ماتارازو در نقش داستین بود ، به طوری که برادران دافر که در فصل اول هم نشون دادن بسیار باهوش هستند ، نقش پررنگ تری رو برای این کاراکتر جذاب در فصل دوم قرار داده بودند . امیدوارم همه دوستان از فصل دوم لذت برده باشند ، منتظر فصل سوم این سریال زیبا در سال آینده ، این بار با داستانی منسجم تر همانند فصل اول خواهم ماند .

11. 16 کاربرِ زیر از dan2000 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,350 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

من هم مثل بقیه بچه ها از فصل دوم لذت بُردم، چند تا نکته که به نظرم جای بحث داره رو بگم، فقط اخطار اسپویل بدم، البته کسی که میاد تاپیک این فصل رو میخونه باید منتظر اسپویل هم باشه دیگه، وگرنه اگر ندیدید چرا میاید تو تاپیک بحث در مورد فصل دوم؟ :D

شروع اسپویل....

مهمترین نکته به نظرم اینه که فصل سوم به کدوم سمت خواهد رفت، وقتی فصل یک تموم شد و اون موجود از دهن "ویل بایرز" اومد بیرون میشد حدس زد که فصل دوم به کدوم سمت میخواد بره، اما در پایان این فصل چیزی به وضوح نشون داده نشد تا خط داستانی فصل سه رو بشه حدس زد، پس خودمون میریم تو کار حدس زدن

1- وقتی داستین، دموداگ کشته شده رو گذاشت تو فریزر "بایرز"، میشد حدس زد که این میتونه روندی در خط داستانی فصل سوم داشته باشه، همونطور که در کل فصل دیدید این موجودات علاقه شدیدی به سرما داشتن، بعد از قسمتی که دموداگ کشته شده داخل فریزر گذاشته شد من مدام منتظر بودم تا زنده بشه و کلی دردسر درست کنه، ولی نه تنها زنده نشد، بلکه کلهم دیگه به این موضوع اشاره نشد و این به نظرم احتمال خط داستانی جدیدی رو در این مورد رو داره.

2- دکتر برنز یا پاپا: وقتی خواهر الن اشاره کرد که اون نمرده و باید دنبالش گشت، خب ما توقع داشتیم که اِلون دنبال این قضیه رو بگیره، ترسی که از بچگی در وجود الون از پاپا شکل گرفته به نظرم خوب میتونه بار درام و ترس و دلهره رو به سریال اضافه کنه، اما این هم قسمتی بود که زیاد بهش پرداخته نشد و فقط توهم وجود پاپا رو دیدیم که البته سخنان پند آموزی هم داشتن!

3- با توجه به آلودگی "ویل بایرز" که باعث رشد ویروس در اون و شکل گیری خط داستانی کاملی در فصل دو شد، طبیعتا دنبال کسانی میگردیم که این فصل آلوده شدند، تا جایی که من یادم مونده کلانتر و داستین عزیزم، دو نفری بودن که در معرض پاشش! ویروس قرار گرفتن، کلانتر بیشتر و داستین جون خیلی کمتر، ولی خب باید صبر کرد و دید

...پایان اسپویل

این چند تا چیزی بود که بعد از پایان سریال به ذهنم رسید، مثل یکی از دوستان که اشاره کرده بود، بازی "ویل بایرز" این فصل خیلی عالی بود و از نقش نباتی و شل و ول فصل قبل خیلی جلوتر بود، در مورد داستین هم هرچی بگیم کم گفتیم! فکر میکنم یکی از ترندهای محبوب این چند هفته باشه، اینقدر که کول و بامزه است.

و در آخر نوحه ای بخونم و برم و اونم اینکه به نظر میرسه دو سال سختی در پیش رو داریم، صبر و استقامت و مقاومت تا شروع فصل جدید گات و stranger things

13. 17 کاربرِ زیر از Mikado بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    464
    از این کاربر 1,226 بار در 201 پست سپاس گزاری شده

درمورد فصل سوم و موضوع داستان من احتمال میدم اون آمپولی که مکس به بیلی زد یه کاری بکنه این بیل رو، و اونجایی که بابای بیلی به بیل حمله کرد صدای حمله سگ رو میشد شنید. شاید فصل بعد به خانواده اونها ربط داشته باشه.

در مورد کارکتر ها هم چقدر از نانسی خوشم اومد. بین بچه ها لوکاس از داستین واسه من جذاب تر و کول تر بود. داستان لاو بین مکس و داستی و لوکاس هم خنده دار بود. قسمتهای انتهایی هم که مدل موی داستی خیلی مشتی بود.

از استیو خیلی بدم میاد و از بیلی از اون بیشتر. مخصوصا با اون مدل مو و سیبیلش.

فقط نانسی و هارپر رو عشق است

15. 10 کاربرِ زیر از mehrab 63 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Kenny McCormick
    سپاس
    556
    از این کاربر 2,665 بار در 282 پست سپاس گزاری شده

فوق العاده بود
    واقعا این فصل حرف نداشت
    تقریبا از ثانیه به ثانیه اش لذت بردم
    فصل قبلی خوب بود ولی این فصل عالی بود از هر لحاظ
    قبل از اینکه شروع کنید به دیدنش باید با خودتون کنار بیاید و بدونید که میخواید چی ببینید!تا مثل اون دوستمون انتظار یه علمی تخیلی دقیق نداشته باشین که تو ذوقتون بخوره
    یکی از بهترین سرگرمی هایی که میشه از تیوی(استریمینگ سرویس)تو این روزا تجربه کرد,دیدن رگباری دیدن این فصل سریاله(هرچند که من تو 2ماه دیدم :دی)
    استیو هم شخصیت مورد علاقمه.شدید حال میکنم باهاش
    9.5/10

*یه سوال درباره بارب:دلیل محبوبیت شدیدش تو نت و پاپ کالچر چیه؟شخصیتی که کلا 2 قسمت بود,تو اون دو قسمت هم نقش هویج رو داشت و خیلی سریع هم به عنوان پیش برنده داستان کشته شد.یکی از تیپ ترین و بیخود ترین شخصیت ها...حالا چرا اینقدر محبوبه؟!
    Veezus

17. 8 کاربرِ زیر از EYE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    344
    از این کاربر 3,340 بار در 158 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط EYE نمایش پست ها
    *یه سوال درباره بارب:دلیل محبوبیت شدیدش تو نت و پاپ کالچر چیه؟شخصیتی که کلا 2 قسمت بود,تو اون دو قسمت هم نقش هویج رو داشت و خیلی سریع هم به عنوان پیش برنده داستان کشته شد.یکی از تیپ ترین و بیخود ترین شخصیت ها...حالا چرا اینقدر محبوبه؟!
    دقیقاً همینطور هست که شما میگید. حتی برادران دافر هم انتظار یه چنین چیزی رو نداشتن، و خب وقتی چنین هجمه‎ای رو دیدن، همون موقع ها (منظورم بعد از پایان فصل اول هست)، قول دادن که فصل دوم با محوریت بارب جلو بره. همونطور که دیدین، فصل دوم بخش بزرگیش صرف همین قضیه شد که به نوعی مرگ بارب بی هدف و بیهوده نبوده باشه و انتقامش گرفته بشه.

اما در پاسخ به سؤالتون باید بگم که مثل خیلی چیزای دیگه، این قضیه هم صرفاً جَو سازی بود!
    البته نباید فراموش کرد که سادگی بارب در پوشش و آرایشش که دهۀ 80ـی های واقعی (منظورم 1980 هست!) رو به نمایش میذاشت. خیلی ها باهاش تونسته بودن هم‎ذات پنداری کنن. اینکه با وجود همۀ مسخره بازی های نانسی، همچنان بهش وفادار بود و واقعاً مثل یه دوست واقعی باهاش برخورد می کرد، و در آخر هم تنها میموند، بدون اینکه کسی بهش توجه کنه، و در نهایت هم به اون شکل فجیع کشته شد؛ همه و همه تأثیرگذار بودن در ایجاد این جَو و این نوع محبوبیت خاص.

ولی همۀ این جَو سازی ها از توییتر و بازفید و ردیت شروع شد و بعد به مراتب بزرگتر و رسانه ای تر شد. طوری که دیگه کسی نمیتونست نادیده‎ـش بگیره.

این نوع جَوسازی ها هم که کاملاً عادی هست. شما این برگ از کامیک رو در نظر بگیرید: [هنوز که هنوزه، در موردش بحث میشه و به نوعی تبدیل به Meme شده]

کافیه همون جملۀ My bike got stolen recently رو گوگل کنید. البته خیلی از نتایجی که پیدا می کنید خنده دار هستند، ولی به گفتۀ طراح و نویسندۀ این کامیک، ایجاد این کامیک چندان هدفمند نبوده و اصلاً فکرش رو هم نمی کرده اینقدر مورد توجه و تمسخر ملت قرار بگیره. دلیل این جَو سازی هم منطق نوشته های موجود در این کامیک بوده. ملت همیشه در صحنه با همین منطق اومدن موضوعات دیگه ای رو ذکر کردن، که جنبۀ طنز یا تمسخر قضیه رو دو چندان کرده.

جای دور نمیریم؛ توی همین دیار خودمون هم از این موارد زیاد هست و خودتون بهتر در جریانش هستید.

پ.ن: این فصل هم مثل فصل قبلی فوق العاده بود. دوستان انقدر به خوبی ازش تعریف کردند، که دیگه حرفی برای گفتن باقی نمیمونه. با دیدنش یه جاهایی به یاد Geeks and Freaks می افتادم که واقعاً خوشایند بود. اون حس برام زنده شده بود دوباره. ای کاش میذاشتم این سریال رو 1 ماه بعد از تموم شدنِ این فصل از Mr. Robot می دیدم. اگرچه دو ژانر کاملاً متفاوت هستند؛ اما چون هم زمان هر دو رو با هم می دیدم، همیشه Mr. Robot بود که به وَجد می آوردم. برای همین دیگه حس و هیجانی برام باقی نمیموند که بخوام صرف Stranger Things کنم. بعضی از قسمت ها رو با بی میلی می دیدم، چون تموم فکرم سمت داستان Mr. Robot بود.
    کارم بسیار اشتباه بود، و این فصل از Stranger Things رو برای خودم زهر کردم.

19. 11 کاربرِ زیر از Samya بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین