برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 5 اولیناولین 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 47
    تاتاکاعه
    سپاس
    13,825
    از این کاربر 12,768 بار در 817 پست سپاس گزاری شده

معرفي سريال اسپانيايي (The House of Paper (La Casa De Papel

مینی سریال La Casa De Papel که ترجمه نام این سریال The House of Paper هست ولی با عنوان Money Heist از سریال هم نام برده میشه.محصول کشور اسپانیا و از شبکه Antena 3 در 15 قسمت 70 دقیقه ای که تو 2 پارت 9 و 6 قسمتی در سال 2017 پخش شد.
    شبکه Netflix پس از خریدن حق پخش سریال ,پارت اول رو با کم کردن زمان اپیزودها تو 13 قسمت پخش کرد ,ولی هنوز زمانی برای پخش پارت دوم اعلام نکرده.

خلاصه داستان:شخصی به نام «پروفسور» 8 نفر برای سرقت از کارخانه چاپ اسکناس انتخاب می کنه.این 8 نفر برای اینکه هویتشون حتی برای خودشون ناشناس بمونه اسم های شهر های مختلف برای خودشون انتخاب میکنن.«برلین» , «مسکو», «دنور», «توکیو», «هلسینکی», «اوسلو», «ریو», «نایروبی» نام این 8 نفر هستش .پس از چند ماه تمرین تو همون اپیزود اول موفق می شن وارد ساختمان بشن و 67 نفر هم گروگان می گیرن ولی فقط برای سرقت پول های موجود نیومدن بلکه هدفشون دزدیدن 2400میلیون یورو پول غیر قابل تعقیب هستش که برای اینکار باید 11 روز تو ساختمون بمونن و پس از چاپ این مقدار پول فرار کنن.حالا باید 67 گروگان و پلیس و کلی اتفاق غیر منتظره رو مدیریت کنن تا زمان کافی برای چاپ اسکناس تموم بشه و «پروفسور» هم بیرون از ساختمان اینا رو رهبری و کمک می کنه.باید دید که نقشه های پروفسور می تونه در نهایت این 8 نفر رو با پول از ساختمان خارج کنه ...

نظرمن:اگه بخوام 3 تا سريال خوبي كه تو سال 2017 ديدم رو اسم ببرم قطعا" يكيش همين سريال خواهد بود. داستان هايي با موضوع سرقت از بانك هميشه جذابيت و هيجان زيادي دارن و اين سريال هم از اين قضيه بي نصيب نيستش.علاوه بر داستان سريال كلكسيوني از شخصيت هاي مختلف داره كه هر كدومشون به نحوي مخاطب رو به خودش جذب مي كنه،از پدري كه با پسرش مي ره دزدي گرفته تا گروگاني كه عاشق سارق بانك ميشه و پليسي كه با سردسته سارقين دوست ميشه و ... . شايد همين شخصيت پردازي و شيمي بين كاراكترها باعث شده كه اين سريال رو اينقدر دوست داشته باشم حتي «برلين» كه منفورترين چهره سريال هم هستش چند تا ويژگي و خصوصيت تو خودش داره كه بيننده مي تونه باهاش همزاد پنداري كنه و البته فلش بك ها و صداي «توكيو» كه تو بعضي جاها به نقد و يادآوري اتفاقات مي پردازه هم بي تاثير نبوده.
    تو بيشتر سكانس هاي سريال استرس عجيبي به بيننده وارد ميشه كه اينو بايد مديون موسيقي فوقالعاده سريال باشيم كه هر بار كه موسيقي اوج مي گيره قلب بيننده هم شروع به تپيدن مي كنه مخصوصا" تو جاهايي كه «پروفسور» بين مرگ و زندگي تصميم مي گيره و هر لحظه امكان نابودي همه چيز هستش.
    «دنور» و «نايروبي» يعني امكان نداره كسي عاشق اين دو تا نشه.«دنور» كه داره همش به يه گروگان اميد به زندگي ميده و با اون خنده هاي مسخرش كه همه هم اداشو در ميارن و «نايروبي» كه داره يه جورايي با اينكه اومده دزدي حال مي كنه. يه چيزي كه بين اكثر كاراكترها مشترك هستش همين فان و دل رحم بودشون هستش.اون تيكه هايي هم به چند فيلم ديگه و تارانتينو هم مي اندازن عالي بود و همينطور كه بعضي جاها همه چي خيلي جدي و خشن ميشه و تو بعضي جاها به رقص و بگو بخند مي گذره.
    «راكْل» تنها پليس باهوش اين وسط هستش كه با اينكه از اين 8 نفر زرنگ تر هستش ولي همش از «پروفسور» يه قدم عقب تر هستش و قرباني بازي هاي «پروفسور» ميشه و جالبش اينجاست كه «پروفسور» داره بهش كمك مي كنه كه تصميم درست رو بگيره و نمي خواد آسيبي بهش وارد بشه و جذاب ترين سكانس هاي سريال همين پشت تلفن به عنوان دزد و پليس صحبت كردنشون هست.
    كلام آخر كه هيچ ايرادي به سريال نمي تونم بگيرم و همه چي سريال به اندازه بودش،هيجان،تعليق،ديالوگ ها،موسيقي،شخصيت پردازي و ... .قطعا" جادوي اين سريال شما رو هم خواهد گرفت و ديدنش رو از دست نديد

سپاس
    344
    از این کاربر 3,340 بار در 158 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : معرفي سريال اسپانيايي (The House of Paper (La Casa De Papel

نقل قول نوشته اصلی توسط H.Caulfield نمایش پست ها
    زیرنویس فارسیش به نظرم ضعیفه. چند جا میلیارد رو میلیون ترجمه میکنه و خیلی جمله ها رو به کلی دور از معنای اصلی ترجمه کرده مترجم.
    منظورتون کدوم قسمت‌ یا قسمت‌ها میشه؟ من تمامی زیرنویس‌های خودم رو جستجو کردم. هیچ‌کجا کلمۀ میلیارد رو که به کار نبردم. تنها کلمه‌ای که برای اون رقم به کار بُردم، میلیون بوده. 2400 میلیون یورو.

میتونستم بگم 2.4 میلیارد یورو، ولی به چیزی که داخل خودِ سریال گفته شده (یعنی همون 2400 میلیون یورو) سعی کردم پایبند باشم و تا حد امکان، دقیقاً همون چیزی که گفته میشه رو ترجمه کنم.

هر کجا که فکر می‌کنید ترجمه‌‍م به دور از معنای اصلی بوده، همین‌جا یا در پیام خصوصی بهم اطلاع بدین تا اصلاح کنم و مجدداً آپلود رو انجام بدم. ممنون میشم.

سپاس
    3,358
    از این کاربر 3,316 بار در 373 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Samya نمایش پست ها
    منظورتون کدوم قسمت‌ یا قسمت‌ها میشه؟ من تمامی زیرنویس‌های خودم رو جستجو کردم. هیچ‌کجا کلمۀ میلیارد رو که به کار نبردم. تنها کلمه‌ای که برای اون رقم به کار بُردم، میلیون بوده. 2400 میلیون یورو.

میتونستم بگم 2.4 میلیارد یورو، ولی به چیزی که داخل خودِ سریال گفته شده (یعنی همون 2400 میلیون یورو) سعی کردم پایبند باشم و تا حد امکان، دقیقاً همون چیزی که گفته میشه رو ترجمه کنم.

هر کجا که فکر می‌کنید ترجمه‌‍م به دور از معنای اصلی بوده، همین‌جا یا در پیام خصوصی بهم اطلاع بدین تا اصلاح کنم و مجدداً آپلود رو انجام بدم. ممنون میشم.
    فکر کنم منظورش اون 6قسمت قصل دوم باشه که یه تیم دیگه ترجمه کرده ، اون 6تا خیلی مشکل دارن

4. 17 کاربرِ زیر از Admini3trator بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

سلام
    خیلی ممنونم برای معرفی این سریال زیبا
    راستش من اینجا با این سریال آشنا شدم و یک تاپیک بود که بچها بهترین سریال سال گذشته رو که دیده بودن نام می بردن که خیلی از دوستان به این سریال اشاره کرده بودن برای همین به دیدن این سریال علاقه مند شدم و در انجمن دیگری هم این سریال رو به دوستانم معرفی کردم
    تقریبا بیشتر دوستانی که سریال و تماشا کردن از سریال راضی بودن
    خودم هم سریالو دوست داشتم و یکی از هیجان انگیز ترین سریال هایی بود که دیدم ، البته نمیگم شاهکار بود ولی فوق العاده سریال خوب و کم ایرادی بود که هیجان داستان ، ایراد های سریالو پوشش میداد
    ولی باز هم من پایان بندی سریال رو دوست نداشتم و میتونست کمی رئال تر تموم بشه ، گویا برای فصل سوم هم تمدید شده ، باید دید چه داستانی قرار هست که شروع بشه
    در پایان باز هم از MrP عزیز ممنونم برای معرفی این سریال زیبا
    به دوستانی هم که این سریال رو ندیدند پیشنهاد میکنم حتما این سریال زیبا رو تماشا کنند

سپاس
    5,955
    از این کاربر 3,269 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

سریال برای پارت سومش تمدید شده و قراره ۲۰۱۹ پخش بشه. این فصل تولید خود نتفلیکسه و فقط از این طریق در دسترسه.
    منبع

7. 18 کاربرِ زیر از VIVA THE ROCK بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Come Join The Murder
    سپاس
    86
    از این کاربر 72 بار در 8 پست سپاس گزاری شده

ممنون از معرفی این سریال من دیدمش و واقعا ازش لذت بردم امیدوارم فصل جدید کیفیت فصل قبلی رو داشته باشه

9. 10 کاربرِ زیر از JimmyDarmody بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Veda
    سپاس
    1,833
    از این کاربر 3,173 بار در 335 پست سپاس گزاری شده

سلام
    ممنون از معرفی سریال

اما سریال بنظر من بشدت ضعیف بود. به غیر از "کلیشه" ایی بودن، متاسفانه این کلیشه ب ضعیف ترین و بچه گانه ترین حالت ممکن روایت میشه
    خیلی روایت غیر منطقی و بالیوودی و ساده لوحانه داره در حد سریال پلیسی ک شبکه چهار بسازه
    شاید با دیدن یکی دو قسمت ب دیدن ادامه سریال و قسمت هاش امیدوار بشیم اما کافیه چند قسمت بعدش ببینید تا ضعف های سریال جفت پا بزنه تو صورتتون

11. 10 کاربرِ زیر از K.Gatsby بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,351
    از این کاربر 753 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

حقیقتا من اصلا با این سریال نتونستم ارتباط برقرار کنم نه با رابطه های عاشقانه خصوصا پروفسور و بازرس, نه با اکثر فلاش بک هایی که هیچ تاثیری تو روند داستان نداشتن, نه با درگیری های داخلی بین اون گروه هشت نفره داخل ضراب خونه و ..... ! اون هیجان کاذب و درگیر کردن ببننده که در موردش شنیده بودم هم حداقل برای من خبری ازش نبود و این اواخر بیشتر مشغول جلو زدن سریال بودم تا زودتر تموم بشه .....

13. 6 کاربرِ زیر از :: ERFAN :: بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I_am_Urmia_Lake #
    سپاس
    21,878
    از این کاربر 1,896 بار در 129 پست سپاس گزاری شده

خانه اسکناس

مجموعه ای دوست داشتنی و جذاب و دیدنی با هیجان کافی و راضی کننده ،
    داستانی بسیار گیرا و درگیرکننده با مجموعه ای از بازی های واقعی و تدوین و فیلمبرداری و فلش بک های بجا .
    همه اینا نوید یک اثر متفاوت و خاصی رو در بین سریال های روز دنیارو میده .

با این حال نمیشه گفت اثری که ساخته میشه بی نقض و بدون هیچگونه اضافه کاری باشه هر هنری یه نکته ضعفی توش هست و
    این سریال هم با این همه جذابیت و زیبایی حفره های داستانی توش به چشم میخورد که
    میشه اونارم بخاطر برلین گذاشت کنار ...
    یکی از شخصیت های فوق العاده سریال بود که فکر کنم اگه این سریال رو آمریکایی ها میساختن
    مطمئنا یک اسپین آفی از شخصیتش درست میکردن ...
    بینهایت تو نقشش فرو رفته بود که صدالبته بقیه بازیگران هم به خوبی ایفای نقش کرده بودن .

همیشه موسیقی متن یک اثر از مهمترین فاکتورها بوده برام . و این سریال هم از این قاعده مستثنی نبود ...
    موسیقی صحنه های رومنس و هیجانی و حتی آهنگ ایتالیایی فصل اول / بینهایت زیبا کار شده بودن ...

میتونم بگم که یه بازی شطرنج رو میشد تو این سریال با ابعاد بزرگتری دید که چطور مهره های سفید و سیاه (پلیس و دزد) در حال بازی باهم هستن .

امتیاز فصل اول : 10/9

در آخر هم از دو دوست بامحبت و دوست داشتنی ( آقا محمدعزیز MrP ) بابت معرفی این سریال و سریال های غیرانگلیسی زبان و
    (آقا یوسف عزیز Samya ) بابت ترجمه فوق العاده و بی نقصش که واقعا کارت حرف نداشت .

دست هردوتون درد نکنه که لحظات نابی رو برامون رقم زدید .

15. 18 کاربرِ زیر از S@eeD-Mj بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    782
    از این کاربر 1,476 بار در 168 پست سپاس گزاری شده

چقدر از دیدن این سریال لذت بردم ، بعد از سریال های امریکایی واقعا یک همچین سریالی چسبید. جا داره از MrP عزیز و تیم ترجمه ای که زحمت زیرنویس رو کشیدن تشکر ویژه بکنم.
    همه چیز سریال سر جای خودش هست ، نباید به این سریال سخت بگیرید اجازه بدین با منطق سریال قدم به قدم پیش برید قطعا بعد از دیدن اپیزود آخر حس رضایت خواهید داشت .
    از داستان تا کارگردانی و بازی ها همه چیز سر جای خودش هست قبول دارم بعضی جاها تداعی کننده فیلم های بالیوودی هست اما در نهایت همه چیز قابل قبول هست .
    اکیدآ توصیه میکنم این سریال رو از دست ندید .
    نمره من 9 از 10 هست
    پ.ن : میگن نت فلیکس دستور ساخت فصل 3 سریال رو داده اما بدون شخصیت محبوبم ( نگم کی، که اسپویل نشه !) تصور فصل 3 کمی سخت هست.
    By what right does The wolf judge The lion

17. 17 کاربرِ زیر از saeed_iri بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

با تعریفِ یکی از دوستانم و پیش زمینه ای که از این تاپیک داشتم رفتم سریال رو دیدم.
    باید بگم سریال خوب و جذابی بود. به خصوص فصل اول. یه نکته ای هم که خیلی بارز و قابل توجه بود تعلیق و هیجانِ هز قسمت بود. یعنی طوری بود که هر آن انتظارِ یه اتفاقِ وحشتناک که همه چی رو بهم بریزه رو داشتی. هیجانی که مثلا حین ِ Deathnote هم داشتم

اسپویلر در مورد Deathnote

راوی هم طوری روایت میکرد که گویا همه چی نابود شده و این داره مثلا از زندان روایت میکنه و به این تعلیق می افزود!

اسپویل در باره خود سریال

یکسری به نظرم مشکلات داستانی داشت یعنی بعضی رفتار ها منطقی نبود و بعضی از چیز ها هم به نظرم حفره داستانی بودن. من خیلی با دقت فیلم رو نمیبینم که مو رو از ماست بکشم بیرون ولی اونقدری ایراد داستانی قابل درک بود که من هم بدون توجهِ دقیق متوجه برخی هاش شدم.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    مثلا تغییر رفتارِ راکل(راخِل؟) یهویی بود. که یهویی با پروفسور هم عقیده شد. یعنی مقدمه داشت ولی بازم یهویی بود! چون تو لحظه ی آخر که تغییرِ عقیده داد اتفاق خاصی نیوفتاد! یه حرف ساده در موردِ چاپ اسکناس توسط بانک ها که همه میدونن و یکم تکرارِ عاشقتم توی اون لحظه همه چی رو عوض کرد؟ تا یه ثانیه پیش چرا عوض نمیکرد؟
    چنین اتفاقاتی خیلی هم بد نیست ها ولی داستان رو از درجه یک بودن به نظرم خارج میکنه

یا مثلا اینکه راکِل در موردِ آلزایمرِ مادرش خبر نداره؟ خبر داره؟ هر دوتاش یه جورایی مشکل داره.
    با اونهمه برچسب که همه جا هست و حاد بودنِ آلزایمرش در حدی که پروفسور تو دیدار ِ اول متوجه اش شده بعیده راکل و حتی دخترش متوجه نشده باشن، اگه میدونه پس تعجبش از اینکه مادرش نمیدونست که شوهرش با خواهرش رابطه داره چی بود؟ یا اینکه دخترش رو سپرده دست کسی که آلزایمر داره که خب شاید خیلی کار هوشمندانه ای نباشه؟!

بازی ها هم خوب بود به خصوص برلین که فوق العاده بود. فکر میکنم تو فصل دو یکم اغراق شده بود ولی بازم خیلی خوب بود بازیش، خیلی حال کردم با شخصیتش و بازیگرش.
    بقیه هم خوب بودن واقعا بخواب درجه بندی کنم شاید اینطوری باشه که
    برلین>آرتورو>دنور>...
    هلسینکی هم فان بود خیلی. برعکس
    مشاهده محتوا اسپویلر
    رفیقش اوسلو که هیچ نقشی جز مردن نداشت!

در کل خوب بود سریالش، درجه یک شاید نباشه ولی درجه یک و نیم بود!

!Life's a rollercoater but still unfair

19. 16 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 5 اولیناولین 12345 آخرینآخرین