برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 47
    تاتاکاعه
    سپاس
    13,825
    از این کاربر 12,768 بار در 817 پست سپاس گزاری شده

معرفي سريال اسپانيايي (The House of Paper (La Casa De Papel

مینی سریال La Casa De Papel که ترجمه نام این سریال The House of Paper هست ولی با عنوان Money Heist از سریال هم نام برده میشه.محصول کشور اسپانیا و از شبکه Antena 3 در 15 قسمت 70 دقیقه ای که تو 2 پارت 9 و 6 قسمتی در سال 2017 پخش شد.
    شبکه Netflix پس از خریدن حق پخش سریال ,پارت اول رو با کم کردن زمان اپیزودها تو 13 قسمت پخش کرد ,ولی هنوز زمانی برای پخش پارت دوم اعلام نکرده.

خلاصه داستان:شخصی به نام «پروفسور» 8 نفر برای سرقت از کارخانه چاپ اسکناس انتخاب می کنه.این 8 نفر برای اینکه هویتشون حتی برای خودشون ناشناس بمونه اسم های شهر های مختلف برای خودشون انتخاب میکنن.«برلین» , «مسکو», «دنور», «توکیو», «هلسینکی», «اوسلو», «ریو», «نایروبی» نام این 8 نفر هستش .پس از چند ماه تمرین تو همون اپیزود اول موفق می شن وارد ساختمان بشن و 67 نفر هم گروگان می گیرن ولی فقط برای سرقت پول های موجود نیومدن بلکه هدفشون دزدیدن 2400میلیون یورو پول غیر قابل تعقیب هستش که برای اینکار باید 11 روز تو ساختمون بمونن و پس از چاپ این مقدار پول فرار کنن.حالا باید 67 گروگان و پلیس و کلی اتفاق غیر منتظره رو مدیریت کنن تا زمان کافی برای چاپ اسکناس تموم بشه و «پروفسور» هم بیرون از ساختمان اینا رو رهبری و کمک می کنه.باید دید که نقشه های پروفسور می تونه در نهایت این 8 نفر رو با پول از ساختمان خارج کنه ...

نظرمن:اگه بخوام 3 تا سريال خوبي كه تو سال 2017 ديدم رو اسم ببرم قطعا" يكيش همين سريال خواهد بود. داستان هايي با موضوع سرقت از بانك هميشه جذابيت و هيجان زيادي دارن و اين سريال هم از اين قضيه بي نصيب نيستش.علاوه بر داستان سريال كلكسيوني از شخصيت هاي مختلف داره كه هر كدومشون به نحوي مخاطب رو به خودش جذب مي كنه،از پدري كه با پسرش مي ره دزدي گرفته تا گروگاني كه عاشق سارق بانك ميشه و پليسي كه با سردسته سارقين دوست ميشه و ... . شايد همين شخصيت پردازي و شيمي بين كاراكترها باعث شده كه اين سريال رو اينقدر دوست داشته باشم حتي «برلين» كه منفورترين چهره سريال هم هستش چند تا ويژگي و خصوصيت تو خودش داره كه بيننده مي تونه باهاش همزاد پنداري كنه و البته فلش بك ها و صداي «توكيو» كه تو بعضي جاها به نقد و يادآوري اتفاقات مي پردازه هم بي تاثير نبوده.
    تو بيشتر سكانس هاي سريال استرس عجيبي به بيننده وارد ميشه كه اينو بايد مديون موسيقي فوقالعاده سريال باشيم كه هر بار كه موسيقي اوج مي گيره قلب بيننده هم شروع به تپيدن مي كنه مخصوصا" تو جاهايي كه «پروفسور» بين مرگ و زندگي تصميم مي گيره و هر لحظه امكان نابودي همه چيز هستش.
    «دنور» و «نايروبي» يعني امكان نداره كسي عاشق اين دو تا نشه.«دنور» كه داره همش به يه گروگان اميد به زندگي ميده و با اون خنده هاي مسخرش كه همه هم اداشو در ميارن و «نايروبي» كه داره يه جورايي با اينكه اومده دزدي حال مي كنه. يه چيزي كه بين اكثر كاراكترها مشترك هستش همين فان و دل رحم بودشون هستش.اون تيكه هايي هم به چند فيلم ديگه و تارانتينو هم مي اندازن عالي بود و همينطور كه بعضي جاها همه چي خيلي جدي و خشن ميشه و تو بعضي جاها به رقص و بگو بخند مي گذره.
    «راكْل» تنها پليس باهوش اين وسط هستش كه با اينكه از اين 8 نفر زرنگ تر هستش ولي همش از «پروفسور» يه قدم عقب تر هستش و قرباني بازي هاي «پروفسور» ميشه و جالبش اينجاست كه «پروفسور» داره بهش كمك مي كنه كه تصميم درست رو بگيره و نمي خواد آسيبي بهش وارد بشه و جذاب ترين سكانس هاي سريال همين پشت تلفن به عنوان دزد و پليس صحبت كردنشون هست.
    كلام آخر كه هيچ ايرادي به سريال نمي تونم بگيرم و همه چي سريال به اندازه بودش،هيجان،تعليق،ديالوگ ها،موسيقي،شخصيت پردازي و ... .قطعا" جادوي اين سريال شما رو هم خواهد گرفت و ديدنش رو از دست نديد

تاتاکاعه
    سپاس
    13,825
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_iri نمایش پست ها
    مرسی از معرفی و نظرتون، باید سریال خیلی خوبی باشه لینک دانلود و یا زیر نویس فارسی سریال هست؟؟
    زیرنویسی فارسی موجود نیست.ولی لینک دانلودشو براتون می فرستم

نقل قول نوشته اصلی توسط AdibTE نمایش پست ها
    برا مام بفرست دیگه
    فرستاده شد

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,753 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : معرفي سريال اسپانيايي (The House of Paper (La Casa De Papel

ایکاش سریال که معرفی می کنید و ارزش دیدن دارند ترجمه بشه تا به اسم سایت نردیک تر بشه
    سریال های خوبی معرفی می کنید ولی بدون زیرنویس فارسی دیدنشون لذتی نداره

4. 22 کاربرِ زیر از ESajad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,295
    از این کاربر 1,815 بار در 201 پست سپاس گزاری شده

موضوع بسیار جالبی به نظر میرسه! با توجه به مینی سریال بودنش ای کاش مترجمای شایسته سایت این کارو ترجمه کنن

6. 20 کاربرِ زیر از 125yahel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    28
    از این کاربر 18 بار در 5 پست سپاس گزاری شده

سلام دوست عزیز لطف کن لینک دانلودو بزار همه استفاده کنند مرسی

8. 5 کاربرِ زیر از amirvv بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    20
    از این کاربر 97 بار در 27 پست سپاس گزاری شده

سلام میشه لینک این سریالو توی انجمن بزارین ممنون. و ایا این سریال زیر نویس میشه یا نه چون داستان عالی داره

10. 8 کاربرِ زیر از ehsanf بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,825

دوستانی که می خوان سریالو دانلود کنن بهم پ خ بدن و اینجا مطرح نکنن.سریال هم به زبان انگلیسی هستش و هنوز هیچ مترجمی برنامه ای برای ترجمه سریال نداره

12. 17 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,970
    از این کاربر 2,243 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

ممنون از شما برای معرفی این سریال زیبا و ممنون از یوسف عزیز که داره ترجمه میکنه
    با همون دیدن قسمت اول عاشق این سریال میشید و به شدت به همه پیشنهاد میکنم که ببینید
    موسیقیش هم عالیه و آهنگ تیتراژ هم براتون میزارم که شاهکاره

Celia Krull-My Life Is Going On

14. 16 کاربرِ زیر از pejmanmm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,322
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

قبل از هرچیز دوست دارم یادآوری کنم که اصولأ نقد برای تشخیص و نشان دادن خوب بودن یا بد بودن یک اثر هست و یک امر دوجانبه هست. اما اینکه چشم‌ها رو بر روی تمام حسن‌های یک اثر ببندیم و با یک چشم ضعف‌های اون اثر رو به شدت پر رنگ‌تر جلوه بدیم قضاوت یکطرفه هست و حداقل یک نقد منصفانه نیست.
    درسته این سریال شاهکار نیست و خیلی کم هستن سریال‌های شاهکاری که هیچ نقصی نداشته باشن... اما به جرأت میگم این سریال از خیلی از سریال‌های به اصطلاح بی‌نقص هم هیجان‌انگیزتره! یعنی مخاطب میخکوب میشه و از این سریال لذت میبره هرچند مخاطب هم میدونه این سریال ضعف‌هایی داره و بعضی از وقایع و رخدادهای داستان شاید آنچنان منطقی نباشن.
    پس اجازه بدید ثابت کنم چرا باید این سریال رو دید؟ چرا این سریال ارزش دیدن داره؟ و البته سریال چه ضعف‌هایی داره؟

اول از همه هیجان. یادم نمیاد در بین سریال‌های چند سال اخیر با هیچ سریال دیگری همچین هیجانی رو تجربه کرده باشم حتی Peaky Blinders هم با اون حجم از غافلگیری‌هاش، نصف هیجان این سریال رو نداره و این یک واقعیته.
    دوم داستان فوق‌العاده جذابش. واقعأ برام جالب بود که نویسنده هیچوقت کم نمیاره و در هر قسمت حرفی واسه گفتن داره و تقریبأ توی همه‌ی قسمتا از درون بنده رو شاد میکنه با غافلگیری‌هاش!
    سوم کاراکتر "برلین" که به شدت شخصیت کاریزماتیکی داره و خیلی زیرپوستی بازی میکنه. قطعأ یکی از جذاب‌ترین کاراکترهای این سریاله.

اما ضعف‌های سریال یکی اینکه بعضی از کاراکترها به خوبی انتخاب نشدن و تا حدودی یکی دو تاشون (مثل نايروبي و ...) به خوبی شخصیت‌پردازی نشده بودن ولی اکثر بازیگران بازی قابل قبولی از خودشون نشون دادن با وجودی که میشد بازیگران بهتری جایگزینشون کرد.
    ضعف بعدی چند مورد (خیلی کم) ایراد داستانیه که البته بی‌انصافیه عالی بودن کلیت داستان و جذاب بودنش رو منکر بشیم.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    به عنوان مثال جایی که پروفسور میره تا اثر انگشت‌ها رو از ماشین پاک کنه حفره داستانی مشاهده میشد. خصوصأ زمانی که خودش رو درب و داغون میکنه که پلیس اون رو تشخیص نده اما جالب اینکه یکی از پلیس‌ها خیلی راحت اجازه میده چنین شخصیت مشکوکی با اون قیافه به شدت کثیف، زخمی و عجیب بذاره بره!
    یا قضیه هواخوری اون پدر و رفتن روی پشت بام به این بهانه اصلأ منطقی نبود!!!

اینکه از رومنس سریال (به خصوص رابطه پروفسور و پلیس زن) ایراد بگیریم منطقی نیست چون اتفاقأ یکی از جنبه‌های جذاب داستان مربوط به همین بخش میشه.
    دوباره برگردیم به محاسن سریال. یکی از ویژگی‌های جالب این سریال اینه که تقریبأ تمام قسمت‌ها جذابن و سریال افت نمیکنه (من فعلأ تا قسمت 8 دیدم) و به نظرم سریال از نظر فیلمبرداری و تدوین خیلی خوب عمل کرده و همواره هیجان خودش رو حفظ کرده. سریال زیاد فلش بک زیاد میزنه به زمانی که پروفسور بهشون آموزش میده. اکشن سریال هم در رده بسیار خوبی قرار داره. در کل سریالی هست که باید حتمأ ببینید. تشکر از MrP عزیز به خاطر معرفی بسیار مفید و تشکر از Samya عزیز بابت ترجمه عالی
    Can't find yourself. Lost in your lies

The man who passes the sentence should swing the sword
    سپاس
    55
    از این کاربر 838 بار در 70 پست سپاس گزاری شده

تو تاپیک ترجمه این سریال کسی حوالمون نداد به تماشای سریال با بصیرت و ژرف بینی،یه لحظه تعجب کردم از اینکه چجوریه که مخاطب ایرانی که نمیتونه بدون تیکه انداختن و قضاوتهای فضایی، حرفش رو پیش ببره داره حرکت میکنه به سمت منطقی بحث کردن،که خوب این دوستمون تفهیم کرد که زهی خیال باطل !

دوست خوبم،من اگه صرفا دنبال هیجان باشم،هیجانی که هیچ منطقی درش نباشه و اساسا بخوام چشممو روی شعور و منطق ببندمو هیجان رو تنها لازمه یه اثر ببینم WWE میبینم.مطمئن باش اونطوری بهم بیشتر خوش میگذره.

طوری که گفتم من تا جای ممکن این سریال رو تحمل کردم،شش قسمت دیدمش،اما واقعا یه جاهایی هست که آدم از حجم آبکی بودن یه سریال خسته میشه و با شیفت دلیت،به این رنج بی پایان :دی تمومی میده.که خب من به اون مرحله رسیدم.قضیه خیلی ساده س . شما سلیقه ت متفاوته با من.شما احتمالا سریالای شبکه cw که من بهش میگم wc رو هم دوست داری.arrow و باقی مهملات این شبکه،که خب من وقتمو تلف نکردم بابتشون.
    اگه بخوام ریز به ریز وارد جزییات بشم که چرا از این سریال خوشم نیومد،حرفهام حوصله سر بر میشه.
    اما موضوع اینه که به شخصه نکته مثبتی توی این سریال ندیدم.غیر از تدوین خوبش،که اونم حتی ایرانی ها جدیدن یاد گرفتن چطور انجامش بدن،دیگه ریز و درشت سریال رو اعصاب آدمه،یه جاهایی نوید میده از اوج گرفتن و جذاب شدن،اما یهو چنان با پتک میکوبه تو کله ت با حجم وسیع چرندیاتش که دیگه نمیشه تحملش کرد.

اینکه زن کارآگاه،از خیمه ای که برای یکی از مهمترین پرونده های جنایی تاریخ اسپانیا،دایر شده هرچند ساعت کسل شه،بره به pub و اونجا با نقش اول این خیمه شب بازی *سکلک بازی کنن شاید به نظر شما هیجان انگیز باشه اما به نظر من چرند بود.رابطه آرتور و زن و دوست دخترش به شدت چرند و کلیشه ای بود.رمانس توکیو با اون پسره،مضحک و خنده دار بود.رابطه ی اون پدر و پسر و اشتراک جفتشون توی این دزدی،مسخره بود و غیر قابل باور،اون دختره دماغ دراز با اون قیافه نچسبش و شخصیت ناخوشایندش،روی اعصاب بود و غیر قابل تحمل.کلا فقط یکی دو بار صحنه هایی در سریال دیدم که به نظرم جالب اومد،اما دقیقا همون لحظه plot twist به طور عجیبی سیر سقوطی به خودش گرفت.بزرگترین مشکل سریال کلیشه ای بودنشه.مجموعه ای از عوامل کلیشه ای دور همدیگه جمع شدن یه slumper party ناخوشایند تشکیل دادن،این وسط چهار تا تیرم به در و دیوار شلیک میکنن.الان من آخرش نفهمیدم این توکیو غیر از ص کسی بودن دقیقا نقشش تو سریال چی بود ? چرا این باید راوی میبود ? چقدرم نچسب روایت میکرد همه چیزو.
    در مورد مقایسش با peaky blinders ترجیح میدم سکوت کنم فقط ! فقط همینقدر میگم که چهار دقیقه پایانی آخرین قسمت فصل دوم اون سریال رو دوباره ببین و بعد تفاوت هیجان کذابی و هیجان واقعی که عجین و توام شده با هنر سینمایی رو مقایسه کن.

17. 5 کاربرِ زیر از فرزان بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین