برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 5 از 5 اولیناولین ... 345
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 47 از مجموع 47
    تاتاکاعه
    سپاس
    13,825
    از این کاربر 12,768 بار در 817 پست سپاس گزاری شده

معرفي سريال اسپانيايي (The House of Paper (La Casa De Papel

مینی سریال La Casa De Papel که ترجمه نام این سریال The House of Paper هست ولی با عنوان Money Heist از سریال هم نام برده میشه.محصول کشور اسپانیا و از شبکه Antena 3 در 15 قسمت 70 دقیقه ای که تو 2 پارت 9 و 6 قسمتی در سال 2017 پخش شد.
    شبکه Netflix پس از خریدن حق پخش سریال ,پارت اول رو با کم کردن زمان اپیزودها تو 13 قسمت پخش کرد ,ولی هنوز زمانی برای پخش پارت دوم اعلام نکرده.

خلاصه داستان:شخصی به نام «پروفسور» 8 نفر برای سرقت از کارخانه چاپ اسکناس انتخاب می کنه.این 8 نفر برای اینکه هویتشون حتی برای خودشون ناشناس بمونه اسم های شهر های مختلف برای خودشون انتخاب میکنن.«برلین» , «مسکو», «دنور», «توکیو», «هلسینکی», «اوسلو», «ریو», «نایروبی» نام این 8 نفر هستش .پس از چند ماه تمرین تو همون اپیزود اول موفق می شن وارد ساختمان بشن و 67 نفر هم گروگان می گیرن ولی فقط برای سرقت پول های موجود نیومدن بلکه هدفشون دزدیدن 2400میلیون یورو پول غیر قابل تعقیب هستش که برای اینکار باید 11 روز تو ساختمون بمونن و پس از چاپ این مقدار پول فرار کنن.حالا باید 67 گروگان و پلیس و کلی اتفاق غیر منتظره رو مدیریت کنن تا زمان کافی برای چاپ اسکناس تموم بشه و «پروفسور» هم بیرون از ساختمان اینا رو رهبری و کمک می کنه.باید دید که نقشه های پروفسور می تونه در نهایت این 8 نفر رو با پول از ساختمان خارج کنه ...

نظرمن:اگه بخوام 3 تا سريال خوبي كه تو سال 2017 ديدم رو اسم ببرم قطعا" يكيش همين سريال خواهد بود. داستان هايي با موضوع سرقت از بانك هميشه جذابيت و هيجان زيادي دارن و اين سريال هم از اين قضيه بي نصيب نيستش.علاوه بر داستان سريال كلكسيوني از شخصيت هاي مختلف داره كه هر كدومشون به نحوي مخاطب رو به خودش جذب مي كنه،از پدري كه با پسرش مي ره دزدي گرفته تا گروگاني كه عاشق سارق بانك ميشه و پليسي كه با سردسته سارقين دوست ميشه و ... . شايد همين شخصيت پردازي و شيمي بين كاراكترها باعث شده كه اين سريال رو اينقدر دوست داشته باشم حتي «برلين» كه منفورترين چهره سريال هم هستش چند تا ويژگي و خصوصيت تو خودش داره كه بيننده مي تونه باهاش همزاد پنداري كنه و البته فلش بك ها و صداي «توكيو» كه تو بعضي جاها به نقد و يادآوري اتفاقات مي پردازه هم بي تاثير نبوده.
    تو بيشتر سكانس هاي سريال استرس عجيبي به بيننده وارد ميشه كه اينو بايد مديون موسيقي فوقالعاده سريال باشيم كه هر بار كه موسيقي اوج مي گيره قلب بيننده هم شروع به تپيدن مي كنه مخصوصا" تو جاهايي كه «پروفسور» بين مرگ و زندگي تصميم مي گيره و هر لحظه امكان نابودي همه چيز هستش.
    «دنور» و «نايروبي» يعني امكان نداره كسي عاشق اين دو تا نشه.«دنور» كه داره همش به يه گروگان اميد به زندگي ميده و با اون خنده هاي مسخرش كه همه هم اداشو در ميارن و «نايروبي» كه داره يه جورايي با اينكه اومده دزدي حال مي كنه. يه چيزي كه بين اكثر كاراكترها مشترك هستش همين فان و دل رحم بودشون هستش.اون تيكه هايي هم به چند فيلم ديگه و تارانتينو هم مي اندازن عالي بود و همينطور كه بعضي جاها همه چي خيلي جدي و خشن ميشه و تو بعضي جاها به رقص و بگو بخند مي گذره.
    «راكْل» تنها پليس باهوش اين وسط هستش كه با اينكه از اين 8 نفر زرنگ تر هستش ولي همش از «پروفسور» يه قدم عقب تر هستش و قرباني بازي هاي «پروفسور» ميشه و جالبش اينجاست كه «پروفسور» داره بهش كمك مي كنه كه تصميم درست رو بگيره و نمي خواد آسيبي بهش وارد بشه و جذاب ترين سكانس هاي سريال همين پشت تلفن به عنوان دزد و پليس صحبت كردنشون هست.
    كلام آخر كه هيچ ايرادي به سريال نمي تونم بگيرم و همه چي سريال به اندازه بودش،هيجان،تعليق،ديالوگ ها،موسيقي،شخصيت پردازي و ... .قطعا" جادوي اين سريال شما رو هم خواهد گرفت و ديدنش رو از دست نديد

سپاس
    469
    از این کاربر 503 بار در 103 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : معرفي سريال اسپانيايي (The House of Paper (La Casa De Papel

بنده هم تا اخر فصل 4 دادم و بسیار لذت بردم.بعد از مدت ها یه سریال خوب از هر لحاظ دیدم گرچه فصول 1و 2 قویتر بودن اما بازم سریال در کل فوق العاده بود و نمره ای که گرفته حقش بوده.
    چشم انتظار فصل 5 میمونیم

3. 10 کاربرِ زیر از shifter بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    350
    از این کاربر 356 بار در 52 پست سپاس گزاری شده

بعد از سریال فرار از زندان و چند تا مینی سریال که میخکوبم کردند این سریال حسابی آدرنالین خونم چسبوند به مخم.یک کلام عالی تماااام

5. 10 کاربرِ زیر از 444 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    153
    از این کاربر 1,774 بار در 245 پست سپاس گزاری شده

این سریال فراتر از انتظاراتم بود ولی هنوزم ایراداتی داره! از مهم ترین ایرادات فاجعه انگیز سریال اینه که نقش اصلی و راوی سریال یه شخصیت بیتچ و مزخرف و حال به هم زنه! تا حالا سریالی ندیده بودم که منفورترین شخصیتش، کارکتر اصلی و راوی سریال باشه!

7. 9 کاربرِ زیر از codec_pack بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,545
    از این کاربر 949 بار در 154 پست سپاس گزاری شده

با اینکه همچین توقعی نداشتم اما سریال به شدت زیبایی بود.
    کسی اطلاع داره فصل پنجم کی میاد؟

9. 6 کاربرِ زیر از ThunderStorm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,094
    از این کاربر 3,620 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

فکر می کنم مانی هیست از کشف های تی وی ورلد باشه و قبل از کشف این سریال توسط دوستان گرامی و ترجمه بسیارخوب این سریال باز هم توسط یکی از اعضای همین انجمن، تقریبا در گمنامی کامل به سر می برد.
    در هر صورت، بعد از کلی تعریف و تمجید توسط دوستان مختلف، من هم نشستم پای این سریال و دارم تماشاش می کنم و الان رسیدم قسمت 9.

سریال سریال خوبیه و سرگرم کننده و پر هیجانه. فیلمنامه خوبی داره و اکثر شخصیت هاش رو دوست دارم. حساب شده پیش میره و تمام عوامل پرداخت خوبی دارن. روند یکسانی داره و چندان افت و خیز نمی کنه. با این حال یه سری اتفاق ها برای من خیلی آزاردهنده ست. این که مسئول مذاکره وسط گروگان گیری 67 نفری پا میشه میره کافه و شروع می کنه به ل ا س زدن با پروفسور اصلا تو پاچم نمیره. این که اون پسره صرفا به خاطر باردار بودن اون زنه این همه بهش لطف می کنه و کل عملیات رو به خطر میندازه اصلا واسم قشنگ نیست. و یه سری مسائلی از این دست که واقعا رو مخه. چرا که از یه طرف همش نشون میده با یه سری شخصیت کاردرست و فوق العاده حرفه ای طرف هستیم و از یه طرف این اتفاقات همه چیز رو نقض می کنه.

از خدا که پنهون نیست، از شما چه پنون من اصلا با فرار از زندان حال نکردم و هوش فوق العاده بالای مایکل باعث شده بود این سریال واسم تخیلی باشه؛ ولی خدا رو شکر تا اینجای کار از پروفسور حرکت فوق هوشمندانه ای ندیدم و فقط شخصیت ناشناخته ای داریم که طی چند سال یه نقشه حساب شده کشیده و داره مو به مو اجرا می کنه. امیدوارم همین فرمون هم بره جلو و خراب نکنه کار رو.

11. 14 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,094
    از این کاربر 3,620 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

خیلی گشتم اما تاپیکی برای بحث درمورد فصل دوم این سریال ندیدم، واسه همین گفتم باز تو همین تاپیک در و گوهر بریزم

چند شب پیش واسه تفریح فیلم game night رو دیدم. یه سکانس داره که چند تایی میرن یه تخم مرغ رو از یه عمارت که کلی نگهبان داره بدزدن و در نهایت هم این کار رو انجام میدن. منه بیننده هم این سکانس رو می بینم و میخندم و اصلا هم گیر نمیدم که چطور همچین چیزی ممکنه. چون خود گیم نایت از اول میگه که آقا من کمدی هستم و اغراق جزیی از کمدیه.

اما حالا می رسیم به مانی هیست. باز هم من میگم مانی هیست سریال بدی نیست، اما به نظر خودم در بهترین حالت یه سریال درجه دوی خوبه. تو این سریال ما نه تا دزد داریم و این نه تا دزد تو پنج روز یه دزدی میکنن. دو تا از این دزدها تو چند ماهی که تو قرنطینه بودن برای موارد آموزشی دیوانه وار عاشق هم میشن. و سه تاشون هم تو این پنج روز. و البته باید به این نکته اشاره کرد که یکیشون گ ی هست و دو تاشون هم میمیرن. وگرنه که شما مطمئن باشید سر اونا هم بی کلاه نمی موند.

تو قسمت هشتم از فصل دوم، آنخل به هوش اومده و راکل هم مقر دزدها رو پیدا کرده و هیجان به اوج خودش رسیده. دقیقا همینجاست که هنر نویسندگی رو باید دید. چرا که کوچکترین خطا و لغزش و حرکت غیر منطقی تو این لحظه سریال رو به کل از چشم میندازه. خب حالا چه اتفاقی میفته؟ پروفسور با یه سخنرانی چند دقیقه ای راکل رو که مصمم شده بود دهن پروفسور رو سرویس کنه و تا چند دقیقه پیش هم گازش می گرفت، با خودش همراه میکنه. به این نکته دقت کنید که اگه میخوایم این اتفاق تو داستان منطقی جلوه کنه باید قبلش مقدمه چینی کنیم؛ یعنی نشون بدیم که خود راکل مزه فقر رو چشیده، یا مثلا راکل با نظام حکومتیش مشکل داره.

متاسفانه مانی هیست سرشار از این بی منطقی هاستکه میشه یه جورایی اونا رو Deus ex Machina دونست. قصد جسارت به طرفداران سریال رو ندارم، اما تو دوستای خودم کسایی که دهنشون رو پر میکنن و در مورد این سریال تعریف و تمجید میکنن، همونایی هستن که حتی به تعداد انگشت های دو تا دست هم سریال خوب ندیدن.

13. 15 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    0
    از این کاربر 20 بار در 4 پست سپاس گزاری شده

خیلی گشتم تا تاپیک money heist رو پیدا کنم از اونجایی که 12 شهریور پارت اول فصل آخر میاد روز جمعه رو به ریواچ فصل 4 نشستم که برم تو جو سریال و آماده بشم برای فصل آخر.اما یه چند تا چیزه که واقعا نشان از بی فرهنگی و بیشعوری بعضی از دوستان به اصطلاح سریالباز رو میده.تو گروهی بودم که گفتم به ریواچ این سریال پرداختم امروز یجوری ی سری گارد گرفتن و یه سری حرف هایی زدن که واقعا آدم نمیتونه هضم کنه:
    خاکتوسرت اینم شد سریال که ریواچ کنی؟! اصلا ارزش دیدن نداره؟! از کسی که سوپرانو دیده بعیده چنین سریالی رو ببینه؟! مزخرف ترین سریالی که به عمرم دیدم همین سریاله!!

اینها نمونه ای از واکنشها بود.مانی هیست سریالیه که تو هیجان در حال حاضر حرف اول رو میزنه و خلاقیت همه اونهایی که سریالبازن میدونن سریال باگ تو اجرا زیاد داره خصوصا فصل چهارم و صحنه تیر اندازی ها که گاندیا بدون ذره ای خراش تونست از هزاران گلوله ای که شلیک میشد فرار کنه آخرشم با یک تک نارنجک دنور آسیب دید.اگه قرار بود هر سریالی که میبینیم با sopranos,breaking bad,the wire ,leftovers و سریال های تاپ دیگه مقایسه کنیم که دیگه به جز اینا سریال دیگه ای چشممون رو نمیگرفت که.کاش یاد بگیریم به سلیقه همدیگه احترام بذاریم هر چند اینکار خیلی زمان میبره ولی از خودمون شروع میکردیم کاش.

مانی هیست به هیچوجه ادعا نداره که جزو سریالهای قوی و بی نقصه و داره کار خودشو انجام میده.قسمت اخر فصل 4 یه هیجان وصف نشدنی بهت میده که هر لحظه ممکنه از شدت هیجان فریاد بزنی.نقشه پاریس پرفسور بیظیر بود.حدس خودم اینه که آلیشیا هم با پرفسور وتیمش همراه میشه تو این سرقت ولی سریال خوشبختانه happy ending تموم نمیشه بدون شک امیدوارم نتفلیکس خراب نکنه فقط پایان سریالو.

15. 3 کاربرِ زیر از sheyda_ahs بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 5 از 5 اولیناولین ... 345