برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 19
    حافظه دستان من پر شده از دامان تو
    سپاس
    293
    از این کاربر 4,218 بار در 329 پست سپاس گزاری شده

سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر [ فیلم های راه یافته ، نامزدها و برندگان ]

در خدمتتون هستیم با سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر ، که قطعا برای سینمای ایران و فیلم های ایرانی قابل اهمیت است ، از بزرگان سینمای ایران تا فیلم اولی ها برای رقابت در این جشنواره حضور پیدا میکنند ، و در این بین نامزدها و برندگان مشخص میشود .

در این تایپیک به فیلم های راه یافته به جشنواره میپردازیم و مختصری در مورد کارگردان ها و سابقه کاری و فیلم های قبلی آنها صحبت میکنیم ، تا اعلام اسامی نامزدها و برندگان سیمرغ با شما خواهیم بود .

فیلم های راه یافته به سودای سیمرغ شامل 22 فیلم سینمایی ، 1 انیمیشن و 2 مستند می باشد .

پ.ن : تشکر از Daniel Desario بابت طراحی پوستر زیباشون .

فیلم های راه یافته به سودای سیمرغ سی و ششمین فیلم فجر

اتاق تاریک
    کارگردان : روح الله حجازی
    امپراطور جهنم
    کارگردان : پرویز شیخ طادی
    امیر
    کارگردان : نیما اقلیما
    بمب یک عاشقانه
    کارگردان : پیمان معادی
    به وقت شام
    کارگردان : ابراهیم حاتمی کیا

تنگه ابو قریب
    کارگردان : بهرام توکلی
    جاده قدیم
    کارگردان : منیژه حکمت
    جشن دلتنگی
    کارگردان : پوریا آذربایجانی
    چهار راه استانبول
    کارگردان : مصطفی کیایی
    خجالت نکش
    کارگردان : رضا مقصودی
    دارکوب
    کارگردان : بهروز شعیبی
    سرو زیر آب
    کارگردان : محمدعلی باشه آهنگر

سوءتفاهم
    کارگردان : احمد رضا معتمدی
    شعله ور
    کارگردان : حمید نعمت اله
    عرق سرد
    کارگردان : سهیل بیرقی
    کار کثیف
    کارگردان : خسرو معصومی
    کامیون
    کارگردان : کامبوزیا پرتوی
    لاتاری
    کارگردان : محمد حسین مهدویان
    ماهورا
    کارگردان : حمید زرگرنژاد
    مصادره
    کارگردان : مهران احمدی
    مغزهای کوچک زنگ زده
    کارگردان : هومن سیدی
    هایلایت
    کارگردان : اصغر نعیمی
    فیلشاه
    کارگردان : هادی محمدیان
    بانو قدس ایران
    کارگردان : مصطفی رزاق کریمی
    زنانی با گوشواره های باروتی
    کارگردان : رضا فرهمند

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,907
    از این کاربر 13,614 بار در 1,062 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر [ فیلم های راه یافته ، نامزدها و برندگ

بشدت منتظر ديدن فيلم حميد نعمت الله هستم
    يه سازنده ي تمام عياره براي اينكه اون چيزي كه تو ذهنش هست رو در قالب فيلم جلوي دوربين ببره از هيچي كم نميزاره...
    آقامون امين حيايي هم كه جاي خود داره

ممنون بابت تايپيك

3. 15 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

人の夢は!!!終わらねェ!!!!
    سپاس
    5,151
    از این کاربر 7,474 بار در 571 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فیلم فجر [ فیلم های راه یافته ، نامزدها و برندگ

به به خسته نباشی دوست عزیز
    واقعیت اینه که امسالم بو های خوبی نمیاد !!!
    فارغ از داستان های فیلم های انتخاب شده و کنار کشیدن چند فیلم به علل مختلف ، این جدا کردن سینمای اهالی رسانه با اهالی سینما نوبرانه ی امساله !
    اهالی رسانه تشریف ببرن باغ کتاب ! دست اندر کاران هر فیلم هم در پردیس ملت !!!
    دوری راه و رفت و امد و مشکلاتی زیادی که برای اهالی رسانه پیش خواهد امد !
    فکر کنم باز تنها برنامه ی اختصاصی هفت باشه با اجرای مهران مدیری ! هفتی که مدتهاست تعطیل شده ! انتخاب مدیری جنبه های گوناگون داره ، وجه مثبت مدیری که کاریزماتیکِ ، بسیار محبوب و عامل افزایش بیننده میشه ! وجه دیگه ی داستان که واضحه اینه که مدیری علی رغم این که ادم بسیار توانمندیه 1/4 امثال جیرانی و افخمی در دانش سینما نمیشه ...
    یکی از دلایلی که هفت پارسال سر و صدا کرد این بود که افخمی و فراستی (بدون توجه به جناح بندیا و این چیزا ) در و تخته رو خوب جور کرده بودن ، اون موقع زیاد نقد های برنامه خوشایند دوستان نبود ولی با گذشت یکسال میشه گفت کاملا حق با فراستی و افخمی بوده - ولی با مدیری من یکی زیاد چشم اب نمیخوره !!! قراره همه چی خوب و قشنگه رو شاهد باشیم ( شاید ) .
    خلاصه همه اینا به کنار امیدوارم فیلم خوب ببینیم و نگیم دریغ از پارسال !!!

5. 14 کاربرِ زیر از ShInOdA بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

As my world, Comes crashing down, I'll be dancing
    سپاس
    156
    از این کاربر 865 بار در 38 پست سپاس گزاری شده

ممنون بابت تابپیک عالی و وقتی که براش گذاشتی و مجدد خواهی گذاشت .

امیدوارم نبست به جشنواره پارسال فیلم های بهتری بره روی پرده.

ما همه اینجاییم که با تو چای بخوریم ..!

7. 13 کاربرِ زیر از Aamirabz بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    293

نقل قول نوشته اصلی توسط UNKNOW نمایش پست ها
    به به خسته نباشی دوست عزیز
    واقعیت اینه که امسالم بو های خوبی نمیاد !!!
    فارغ از داستان های فیلم های انتخاب شده و کنار کشیدن چند فیلم به علل مختلف ، این جدا کردن سینمای اهالی رسانه با اهالی سینما نوبرانه ی امساله !
    اهالی رسانه تشریف ببرن باغ کتاب ! دست اندر کاران هر فیلم هم در پردیس ملت !!!
    دوری راه و رفت و امد و مشکلاتی زیادی که برای اهالی رسانه پیش خواهد امد !
    فکر کنم باز تنها برنامه ی اختصاصی هفت باشه با اجرای مهران مدیری ! هفتی که مدتهاست تعطیل شده ! انتخاب مدیری جنبه های گوناگون داره ، وجه مثبت مدیری که کاریزماتیکِ ، بسیار محبوب و عامل افزایش بیننده میشه ! وجه دیگه ی داستان که واضحه اینه که مدیری علی رغم این که ادم بسیار توانمندیه 1/4 امثال جیرانی و افخمی در دانش سینما نمیشه ...
    یکی از دلایلی که هفت پارسال سر و صدا کرد این بود که افخمی و فراستی (بدون توجه به جناح بندیا و این چیزا ) در و تخته رو خوب جور کرده بودن ، اون موقع زیاد نقد های برنامه خوشایند دوستان نبود ولی با گذشت یکسال میشه گفت کاملا حق با فراستی و افخمی بوده - ولی با مدیری من یکی زیاد چشم اب نمیخوره !!! قراره همه چی خوب و قشنگه رو شاهد باشیم ( شاید ) .
    خلاصه همه اینا به کنار امیدوارم فیلم خوب ببینیم و نگیم دریغ از پارسال !!!
    آره قطعا امسال هم باز پر از حاشیه هست جشنواره ، سیاست های غلط خود برگزار کنندگان باعث میشه اینطور جشنواره نامنظم و نامشخصی رو رقم بزنن.

قطعا هفت با مدیری شاید اون لحن جدی و تند افخمی و فراستی رو نداشته باشه با اینکه مدیری واقعا نباید دست کم گرفت ، من خودم شخصا با اینکه خیلی از فیلما کوبیده شد توی برنامه هفت ولی بازهم از این روش نقد و بدون تعارف افخمی و فراستی دوست داشتم . البته اینطور که میگن یه برنامه سینمایی هم افخمی و فراستی دارن واسه دوران جشنواره از شبکه افق قرار پخش بشه .

هرچند به نظرم تعداد کمی فیلم هستن که این جشنواره قابل اهمیت هستند بقیه فیلما احساس میشه خیلی جذاب نباشن .

9. 11 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,802
    از این کاربر 5,673 بار در 611 پست سپاس گزاری شده

من منتظر فیلمهای هومن سیدی، بهروز شعیبی و نعمت‌الله هستم.
    طبق آخرین خبر رشیدپور جایگزین مهران مدیری شده.
    به نظرم سینمای ما مثل سیاست ماست. تحمل صداقت رو نداره. برای همینم پارسال اون جاروجنجال علیه افخمی راه افتاد. مطمئن باشین امسال هم بعد از دادن جوایز این جو گل‌بلبل یهو تبدیل میشه به دعوای زرگری و توهین و متلک هنرمندا بهم

11. 10 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    352
    از این کاربر 1,098 بار در 133 پست سپاس گزاری شده
    نقل قول نوشته اصلی توسط Don Corleone نمایش پست ها
    بشدت منتظر ديدن فيلم حميد نعمت الله هستم
    يه سازنده ي تمام عياره براي اينكه اون چيزي كه تو ذهنش هست رو در قالب فيلم جلوي دوربين ببره از هيچي كم نميزاره...
    آقامون امين حيايي هم كه جاي خود داره

ممنون بابت تايپيك

در مورد فیلم آقای نعمت الله من بیشتر مشتاقم آوای همایون شجریان و موسیقی فیلم رو بشنوم.

من مشتاق دیدن انیمیشن فیلشاه و مستندی هستم که به بخش سودای سیمرغ راه پیدا کردن .

البته دیدن سینمای حمید نعمت الله خیلی لذت بخشه . کسی که کم نمیزاره توی ساخته هاش با توجه به امکاناتی که داره !

13. 4 کاربرِ زیر از KimiaM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    293

روح الله حجازی را میتوان یک فیلمساز اجتماعی نام برد ، هرچند اگر در ایران فیلمساز باشید ، پس قطعا یک فیلمتان اجتماعی هست ، یا حداقل درونمایه اجتماعی دارد ، یا اجتماع زده است و یا شعار اجتماعی دارد ، اصلا چرا اجتماعی ، ژانر فلاکت بگوییم بهتر است . از شوخی که بگذریم تنها یک فیلم حجازی است که به مذاق من خوش آمد البته نه به عنوان یک فیلم خوب، به عنوان یک فیلم متوسط دارای حرف، اما با لکنت و پر از بالا و پایین های زیادی ، هرچند وقتی ژانر فلاکت در هر فیلم ایرانی به نمایش گذاشته میشود ، خود به خود با هر سکانس یک فیلم ، یاد فیلم قبلی می افتید ، انگار میزانسن ، کپی و پیست کارگردان های ایرانی شده است . اوه میزانسن ! واقعا جدی ؟ البته که نه ، میزانسن که هیچ، منظور قاب بندی های خشکل با ادا و اصول و طنازی های رنگ و یکم هم دود در مدیوم یا لانگ شات در فضای باز ! از بحث اصلی اگر دور نشویم ولی فیلم « زندگی مشترک آقای محمودی و بانو » را میتوان بهترین فیلم حجازی دانست ، البته اگر به فرم بازی علاقه داشته باشید و قاب بندی های زیتونی با بازی های زیرپوستی بازیگران میتوانید به سراغ فیلم «مرگ ماهی» او بروید ، هرچند در نقد [خاطره بازی بیهوده برای هیچ] به اندازه کافی از نگاه و بیان داستانی اشتباه این فیلم گفته ام ، با این حال قبلا حجازی در سال 1390 فیلم « زندگی خصوصی آقا و خانم میم» را ساخته بود ، عه ! چه جالب انگار اسم این فیلم مشابه فیلم زندگی مشترک آقای محمودی و بانو است ! بله آقای کارگردان بعد از آن فیلم به شدت بدش به سراغ آقای محمودی رفت ، چه بسا شخصیت آقای محمودی هم به اندازه آقای میم (به داستان و فیلم رجوع کنید) بدخلق و تند بود .

راستی تا فراموش نکرده ام آقای حجازی برای فیلم « در میان ابرها » (که من فیلم را ندیده ام) سیمرغ بلورین بهترین فیلم در بخش نگاه اول را دریافت کرده است و همچنین سیمرغ بلورین بهترین پوستر فیلم .

دروغ چرا فیلم « هیهات » حجازی را هم ندیده ام ، البته یک فیلم اپیزودیک 4 قسمته که یک قسمت آن را حجازی کارگردانی کرده و درونمایه اجتماعی و ژانر دفاع مقدس است و در گیشه شکست خورده را فکر نمیکنم ارزش دیدن داشته باشد ، حتی اگر یک قاب خشکل و ناز از درون تانک یا بیرون تانک با نخل های موشک خورده داشته باشد .

اما فیلم آخر او یعنی « اتاق تاریک » را نمیتوان زود قضاوت کرد ، با داستانی که گفته شده است و تیزر نمایش داده شده ، میتوانیم با یک فیلم اجتماعی خانوادگی در قالب شک و ترس طرف باشیم ، نظر شما چیست ؟

برای دیدن تیزر فیلم میتوانید روی آیکون کلیک کنید

15. 10 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,753 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

این چند وقته چندتا فیلم ایرانی خیلی خیلی بد و بی سروته دیدم که هیاهوی زیادی داشتند
    به همین دلیل سعی میکنم سراغ کارگردانهای تازه کار نرم وقتی درصورتی که کارشون گل کنه
    ولی این فیلم های برای من جذابن که میشه گفت کارهای قبلی کارگردان ها فیلم هایی که ازشون دیدم باعث میشه
    که دوباره برای دیدن کارهای جدیدشون اشتیاق داشته باشم حداقل میشه گفت کارگردان های خوشنامی هستند

بمب یک عاشقانه
    کارگردان : پیمان معادی
    پیمان معادی کلاس کاری خوبی داره

به وقت شام
    کارگردان : ابراهیم حاتمی کیا
    حاتمی کیا همیشه سبک و روایت خاص خودش رو داره کم پیش میاد ناامیدت کنه
    همیشه داستان های خوبی داره و از بازیگرها به خوبی بازی میگیره

تنگه ابو قریب
    کارگردان : بهرام توکلی
    فیلم اینجا بدون من ساخته توکلی رو خیلی دوست داشتم به همین دلیل کارهاش رو دنبال می کنم

چهار راه استانبول
    کارگردان : مصطفی کیایی
    کیایی هم یک کارگردانیه که ایده های خیلی خوبه که فیلم های ارزش دیدن رو داره بارکدش خیلی خوب بود

سوءتفاهم
    کارگردان : احمد رضا معتمدی
    دو سه فیلم از اقای معمتدی دیدم خوب بودن

شعله ور
    کارگردان : حمید نعمت اله
    جذابیت فیلم اقای نعمت الله فقط صدای همایون شجریانه که برام خیلی جذابه فیلم رگ خوابش خیلی خوب بود بازی لیلا حاتم یعالی بود
    موسیقی سهراب پور طهمورث و صدای شجریان عالی بودن داستان خوبی داشت فیلمبرداری این فیلم هم خیلی خوب بود

کامیون
    کارگردان : کامبوزیا پرتوی
    سه بار کامبوزیا پرتوی جایزه بهترین فیلمنامه رو برده فیلم کافه ترانزیتش خیلی خوب بود

17. 10 کاربرِ زیر از ESajad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    293

واکنش های اولیه منتقدان به فیلم کامیون (کامبوزیا پرتوی)

حمید رضا حاج حسینی : کامیون بیشتر مناسب مینی سریال است . داستان فیلم میتواند تا ساعت ها ادامه پیدا کند بدون این که مشکلی پیش بیاید ، شخصیت های فیلم نقشی در پیشبرد قصه ندارند ، فقط مانند انسان های اولیه راه میروند ، غذا میخورند و میخوابند . دلیل ساخت چنین فیلمی مشخص نیست .

سید آریا قریشی : کامیون (کامبوزیا پرتوی) همان مشکل اساسی فراری (با فیلمنامه از پرتوی) را دارد ، موقعیت ها به جای گسترش یافتن کش می آیند و شخصیت هایی که به جای عمق یافتن ، تکرار میشوند ، نتیجه ، فیلمی است که مشخص نیست به چه دلیل باید آن را دنبال کرد. یک نکته حاشیه ای هم این است که نیکی کریمی دیگر حتی در نقش خودش هم نمیتواند خوب ظاهر شود .

حسین جوانی :
    کامیون فیلم سردرگمی است . معلوم نیست موضوع فیلم چیست ؟ آوارگی ایزدی ها ؟ آوارگی در خیابان های تهران ؟ بد بودن جنگ ؟ خوبی خانواده ؟ فیلم با برف و آدرس غلط دادن از هجوم داعش به کردستان عراق و به بردگی گرفتن ایزدی ها شروع میشود اما با چزخیدن های بی پایان در خیابان های تهران ادامه پیدا میکند و به پایانی غیر منطقی می رسد که سر در آوردن از آن به وجود نقش اساسی نیکی کریمی بستگی دارد.

19. 12 کاربرِ زیر از New_Sense بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین