برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
    New Is Always Better
    سپاس
    23,924
    از این کاربر 23,266 بار در 996 پست سپاس گزاری شده

The Freaks: موزیک ویدیویی از فیلمهای اکشن

این کار به نوعی تکلیف تدوینی برای من بود که بعد از حدود 5-6 ماه که خورد خورد روش کار کردم، با اومدن لیگ عدالت و انتخاب چند صحنه به خروجی نهایی رسید.

موردی که هست اصلا دی سی فَن نیستم و خیلی اتفاقی شد که اکثر کاراکترهای دی سی در این کلیپ خودشون رو جا دادند.
    مخصوصا بعد از دیدن لیگ عدالت و اون بتمن مزخرفش خیلی نسبت به DC دلسردتر شدم.

تاپیک و یا بخش مناسب دیگری برای این نوع کلیپ ها نداشتیم به همین خاطر در بخش فیلم کوتاه منتشر شد.

*غیر از این تدوین سینمایی یک سینماگرافی دیگر هم قبلا زدم که در تاپیک دنیس ویلنو قرار دادم.
    ممنون میشم پیشنهادی، نقدی بود چه در تاپیک چه در پیام خصوصی و... باهام در میون بگذارید.

آپارات / یوتویوب

After everything she did, all the lies and the death and
    the wreckage, I still love her. She’s my mom. – Jax

IM PATHETIC
    سپاس
    63,406
    از این کاربر 90,380 بار در 4,552 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Freaks: موزیک ویدیویی از فیلمهای اکشن

سلام..چندبار ویدئو رو دیدم و به عنوان یه بیننده لذت بردم. موسیقی و تصاویر هم کاملا با هم متناسب وهماهنگ بود.معلومه خیلی براش زحمت کشیدی و روی جزییات ویدئو کار کردی.خسته نباشی امیر عزیز.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

3. 21 کاربرِ زیر از yaser63 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,567
    از این کاربر 19,857 بار در 1,349 پست سپاس گزاری شده

من بی نهایت به کار تدوین علاقه مندم نه از جهت زیبایی شناختی و تکنیکی بلکه به خاطر این که هر فیلم یا سریالی رو که می بینم تقریبا بعد از دو سه هفته یادم نمیمونه (کنجکاوم بدونم شما هم همینطور هستید؟) از این جهت بدم نمیاد هر فصل از سریال رو بتونم برای خودم خلاصه کنم تا اگه دوست داشتم دوباره بتونم برگردم بهش (مثلا سانز رو الان نمی تونم با جزئیات ریز بگم فقط تصویر کلی رو دارم توی ذهنم) یا برای فیلم سینمایی الان قطعا یادم نیست که mad max صحنه هاش چطور بود، enemy چه جزئیاتی داشت که هر کی ازم بپرسه میگم تنها فیلمی بود که هیچوقت نمیفهممش و خیلی از این موارد. البته ایرادی که به این نظر گرفته میشه اینه که توی تدوین تقریبا خیلی از جزئیات حذف میشن پس یادآوری از این طریق بی معنی میشه، که تا حدودی وارد هم هست چون شما باید خیلی خلاصه تدوین کنید ولی نوع سلیقه تدوین میتونه تا حدودی این نقیصه رو برطرف کنه. یعنی هدف تدوین رو یادآوری بزاری تا یه سری تصویر جالب

دوست عزیز کاری که شما انجام دادی بسیار قابل تقدیره اونم توی 5 یا 6 ماه چه اعصابی داشتی (البته طبیعتا از روی علاقه هست) من از هر دو ویدئویی که گذاشتید لذت بردم.

اگه براتون مقدوره راجع به مسائل تکنیکی و نرم افزار هایی که استفاده می کنید و تقریبا نحوه کار یه اطلاعاتی بدید شاید بقیه هم به ساختن علاقه مند شدن

5. 19 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

New Is Always Better
    سپاس
    23,924

نقل قول نوشته اصلی توسط wlh نمایش پست ها
    من بی نهایت به کار تدوین علاقه مندم نه از جهت زیبایی شناختی و تکنیکی بلکه به خاطر این که هر فیلم یا سریالی رو که می بینم تقریبا بعد از دو سه هفته یادم نمیمونه (کنجکاوم بدونم شما هم همینطور هستید؟) از این جهت بدم نمیاد هر فصل از سریال رو بتونم برای خودم خلاصه کنم تا اگه دوست داشتم دوباره بتونم برگردم بهش (مثلا سانز رو الان نمی تونم با جزئیات ریز بگم فقط تصویر کلی رو دارم توی ذهنم) یا برای فیلم سینمایی الان قطعا یادم نیست که mad max صحنه هاش چطور بود، enemy چه جزئیاتی داشت که هر کی ازم بپرسه میگم تنها فیلمی بود که هیچوقت نمیفهممش و خیلی از این موارد. البته ایرادی که به این نظر گرفته میشه اینه که توی تدوین تقریبا خیلی از جزئیات حذف میشن پس یادآوری از این طریق بی معنی میشه، که تا حدودی وارد هم هست چون شما باید خیلی خلاصه تدوین کنید ولی نوع سلیقه تدوین میتونه تا حدودی این نقیصه رو برطرف کنه. یعنی هدف تدوین رو یادآوری بزاری تا یه سری تصویر جالب

دوست عزیز کاری که شما انجام دادی بسیار قابل تقدیره اونم توی 5 یا 6 ماه چه اعصابی داشتی (البته طبیعتا از روی علاقه هست) من از هر دو ویدئویی که گذاشتید لذت بردم.

اگه براتون مقدوره راجع به مسائل تکنیکی و نرم افزار هایی که استفاده می کنید و تقریبا نحوه کار یه اطلاعاتی بدید شاید بقیه هم به ساختن علاقه مند شدن
    اول ممنون از اینکه کار رو دیدین و اینجا شرکت کردین.

در مورد فراموش کردن که به نظرم طبیعیه. نمیتونیم ثانیه به ثانیه تمامی فیلمهایی که میبینیم رو به خاطر داشته باشیم. (چون ماشالله به چیزی نه نمیگیم)
    اما بعد از ساخت همچین کلیپ هایی تا حد زیادی همه جای فیلم تا مدتها خاطرتون میمونه. چون باید فیلم رو خورده باشی تا بتونی چیزی که میخوای رو از روش کات بزنی.
    به عنوان پیشنهاد هنگام تماشای سریال حواستون باشه که مثلا این صحنه کلیدیه. (اینو بعدا ببینم دوباره کل خاطرات خوب/بد این کاراکتر میاد تو ذهنم) بعد شاید برای هر قسمت سریال 3-4 دقیقه انتخاب کرده باشین. آخر فصل که این 3-4 دقیقه از هر قسمت رو میچینین کنار هم میانگین 30-40 دقیقه شده. بعد دوباره از همین 30-40 دقیقه هم یه گلچین انتخاب کنین و یک کلیپ 8-12 دقیقه ای به عنوان خلاصه فصل خروجی بگیرین. مطمئنا چون هم موقع تماشا حواستون به این مورد بوده، هم اومدین از روی سریال کات زدین و هم دوباره کات ها رو گلچین کردین، به این راحتی ها از ذهنتون نخواهد رفت.

در مورد نحوه کار، زمانی که استارت این کار رو زدم یک سری فیلمها اومده بود و یکی دوتاشون هم بعد از به پوچی رسیدن من برای انتخاب شات مناسب اضافه شدند. مثل همین لیگ عدالت.
    (به عنوان مثال برای دقیقه 01:00 نیاز به صحنه ای داشتم که گلوله ای که در شات قبلی از هلیکوپتر شلیک میشه یا به کسی بخوره یا یه جوری مثل اون شات واندروومن دفع بشه.) اینطوری بود که گپ‌های کارم رو تا جایی که میشد پر کردم و حتی خیلی از کات های قبلیم رو با انتخاب شات بهتر پاک کردم.
    در کل تا حد زیادی بسته به خروجی ای داره که خود شما به عنوان تدوینگر میخوای. در این کلیپ اصلا نیت من این نبوده که فیلمهای استفاده شده پا به پا و طبق خط داستانی پیش بره.
    چون همه اش این گفته ی والترمرچ تو ذهنمه که یکی از مهم ترین موارد تو تدوین اینه که شما به عنوان تدوینگر خودت رو بذاری جای تماشاگر. با خودت بگی خب بیننده بعد از دیدن این صحنه چی میخواد؟ باید چی ببینه؟
    من در این کار خواسته ام این بوده که یک سری صحنه های (اکشن، احساسی یا...) مرتبط با هم رو در کنار یک موزیک خوب، در قالب مشخص، به حالت ریتمیک در بیارم. (منظورم از صحنه های مرتبط مثل دقیقه 02:11 که دکتر استرنج آتش پرتاب میکنه و در صحنه بعد ساختمانی در فیلم بتمن علیه سوپرمن میره رو هوا و همینطور ادامه داده میشه.)
    اینکه گفتم تا حد زیادی به این خاطر هست که واقعا نمیشه 100% همخوانی وجود داشته باشه. چون داریم روی کاری کار میکنیم که قبلا کات خورده و خیلی جاها دستمون بسته‌ست.
    موارد ریز و درشتی هم هست که باید در نظر گرفت. مثلا یکیش طوری نشه ماشینی که تو دقایق ابتدایی منفجر میشه، دو دقیقه بعد سالم باشه!
    اما در کار قبلیم یعنی همون سینماگرافی دنیس ویلنو داستان برام مهم بود. میشه گفت بیش از 98% درصد کات ها به ترتیب و به همان شکلی که داخل فیلمها مشاهده کرده بودیم به ترتیب و پا به پای هم داره پیش میره.
    البته باید حواسم میبود که ممکنه یک سری از مخاطبهام هر 5 تا فیلم رو ندیده باشن. پس تا جایی که میشه اسپویل نکنم.
    و از طرف دیگه اونهایی هم که هر 5 تا فیلم رو دیدن داستان هر 5 تا فیلم کامل براشون تداعی بشه. یعنی من خواستم که این چنین باشه. اگر این چنین نبوده پس در کارم موفق نبودم.

در مورد نرم افزار، از سری برنامه های ادوبی استفاده میکنم. پریمیر، افتر، و آدیشن (صدا).
    گرچه جدیدا برای تدوین بیشتر سمت داوینچی میرم. (DaVinci Resolve) اصلاح رنگ هم در همین نرم افزار انجام میدم.
    نرم افزارهای جانبی هم زیاده. ترکرها، کانورتورها و...
    اما خب به نظر من در تدوین شاید نهایت 5% کار مربوط به نرم افزار باشه. ایده، کارگردانی کار و تسلط روی انتخاب شات و کشیدن کات‌های خوب از دل فیلم‌های خام، درصد عمده رو تشکیل میدن.

7. 19 کاربرِ زیر از M.Amir بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

عبدالله عمر بکاست اما عذر نخواست
    سپاس
    484
    از این کاربر 1,498 بار در 149 پست سپاس گزاری شده

کلیپ زیبایی بود. خیلی حرفه ای و استاندارد درست شده بود
    اما در میان سیل این کلیپ های این چنینی چیز یونیک و منحصر به فردی نبود
    چون گفتین اگه پیشنهادی بود بگین، بنظرم چندتا کار میشه کرد که عالی تر بشه
    یکی اینکه صدای های مهم تصویر (sound FX) ها رو هم بهش اضافه کنید. جاهایی که انفجار میشه یا تیر اندازی، این صدا ها بصورت پس زمینه بیاد رو موزیک (از چند نوار صدا در مونتاژ استفاده کنید)
    یکی دیگه اینکه شاید چینش تصاویر پشت هم خیلی با دقت بوده باشه ولی از دید من مخاطب یکم رندم بود. یعنی چند تا صحنه مرتبط به هم داشت (مثل دکتر استرنج) اما به وفور صحنه غیر مرتبط داشت (حداقل از نگاه من؛ شاید یه المانی از نظر سازنده مشترک بوده که به نظر من نمیرسه) مثلا عمل بغل کردن (hugging) چندتا صحنه بود، میتونید چندتا دیگه هم پیدا کنید و اینا رو پشت هم بذارید تا انسجام و پیوستگی بره بالا
    یکی دیگه اینکه بنظرم سه بار نوشتن ادیتور یکم تو ذوق میزنه، اگه اولش یا آخرش (فقط یه بار نوشته بشه بهتره) و ترجیحا با فونت مناسب تر
    یکی دیگه اینکه جابجایی بین سکانس های خیلی خشک و یکنواخت بود، یعنی اکثرا از A به B میپرید، درحالی که بعضی جاها میشد از Fade in های مختلف استفاده کرد

در هر صورت، باید تشکر کرد از ذوق هنریتون و انجام این کار ارزشمند

9. 17 کاربرِ زیر از عبدالله بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

New Is Always Better
    سپاس
    23,924

نقل قول نوشته اصلی توسط عبدالله نمایش پست ها
    کلیپ زیبایی بود. خیلی حرفه ای و استاندارد درست شده بود
    اما در میان سیل این کلیپ های این چنینی چیز یونیک و منحصر به فردی نبود
    چون گفتین اگه پیشنهادی بود بگین، بنظرم چندتا کار میشه کرد که عالی تر بشه
    یکی اینکه صدای های مهم تصویر (sound FX) ها رو هم بهش اضافه کنید. جاهایی که انفجار میشه یا تیر اندازی، این صدا ها بصورت پس زمینه بیاد رو موزیک (از چند نوار صدا در مونتاژ استفاده کنید)
    یکی دیگه اینکه شاید چینش تصاویر پشت هم خیلی با دقت بوده باشه ولی از دید من مخاطب یکم رندم بود. یعنی چند تا صحنه مرتبط به هم داشت (مثل دکتر استرنج) اما به وفور صحنه غیر مرتبط داشت (حداقل از نگاه من؛ شاید یه المانی از نظر سازنده مشترک بوده که به نظر من نمیرسه) مثلا عمل بغل کردن (hugging) چندتا صحنه بود، میتونید چندتا دیگه هم پیدا کنید و اینا رو پشت هم بذارید تا انسجام و پیوستگی بره بالا
    یکی دیگه اینکه بنظرم سه بار نوشتن ادیتور یکم تو ذوق میزنه، اگه اولش یا آخرش (فقط یه بار نوشته بشه بهتره) و ترجیحا با فونت مناسب تر
    یکی دیگه اینکه جابجایی بین سکانس های خیلی خشک و یکنواخت بود، یعنی اکثرا از A به B میپرید، درحالی که بعضی جاها میشد از Fade in های مختلف استفاده کرد

در هر صورت، باید تشکر کرد از ذوق هنریتون و انجام این کار ارزشمند
    ممنون از نظر و لطف شما.

اینکه ابتدای کار شات‌های معرفی(یک مرد یک زن) هست و باید از هم متفاوت باشه که وسط کار به هم مرتبط بشه به کنار، ولی دقایق دیگر رو تا جایی که میشده نذاشتم به وفور بکشه.
    این رو هم بگم بعضی جاها بر اساس موزیک، تصویر انتخاب شده (مثل شات یکی مانده به آخری_صدای خنده، یا بسته شدن درب های زندان 01:55 و صحنه ی بعدش و...). طوری که یه جاهایی موزیک بر کار سوار باشه و خیلی جاها هم بالعکس که به قول خودتون کار خشک نشه.
    و از طرفی چیزی که خیلی برام مهم بود این بود که کار رو با همین فیلمها ببندم. نه اینکه برای هر صحنه ای که کم دارم برم سراغ یک فیلم دیگه. به نوعی خودم رو محدود کردم.
    در مورد ترنزیشن به نظرم تو اینجور کارها خیلی جایی نداره. خیلی جاها هم ریتم تند موزیک اجازه نمیده. چون کار ریتمیک هست و کات‌ها سر ضرب موزیک چیده شده. گرچه تا حد زیادی سلیقه‌ای هم هست.
    افکتهای صوتی هم روی موسیقی بی کلام اپیکی که اول انتخاب کرده بودم بود اما بعد از تغییر به موزیک فعلی صداها رو حذف کردم. اما کار بعدی که در نظر دارم فقط بازی با صدا و تصویر هست که فعلا درگیر پیدا کردن یه موسیقی متن خوب هستم.
    در این باب یه عکس دیدم که خیلی جالب بود و عین حقیقته.

به موارد خوبی اشاره کردین. مرسی

ممنون از رفقایی که وقت گذاشتن و هر دو کلیپ رو دیدن.

11. 17 کاربرِ زیر از M.Amir بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,320
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

سلام محمد امیر جان. ممنون بابت تدوین خیلی خوبت و زحمتی که کشیدی

دوست دارم به بعضی از نکات مثبتش اشاره کنم:
    اول اینکه وقتی ریتم آهنگ تندتر میشد سرعت تغییر سکانس‌ها هم بیشتر میشد.
    دوم اینکه به نظرم موسیقی پرانرژی و درگیرکننده‌ای انتخاب شده بود و به شخصه لذت بردم.
    سوم اینکه انگار روی فریم در ثانیه (fps) سکانس‌ها هم به تناسب موسیقی تغییراتی داده شده بود.
    چهارم حس هیجان کاملأ منتقل شده بود چون سکانس‌ها به سرعت جای خودشون رو به یکدیگر میدادن.
    پنجم تدوین موسیقی هم تا حدی مناسب بود البته نمیدونم روی حجم موسیقی (کم و زیاد کردن صدا) هم کار کردید یا نه.
    ششم اینکه بعضی از سکانس‌های مشابه پشت سر هم میومدن هم جالب بود. مثلأ دقیقه 2:16 تا 2:31 عالی بود و همینطور سکانس‌های مشابه در جای جای این ویدیو دیده میشد.
    یکی از بهترین سکانس‌ها هم به نظرم در ثانیه 00:55 بود.

من در حدی نیستم که بخوام به شما پیشنهاد بدم ولی به عنوان یک بیننده عادی پیشنهاد میکنم در کارهای بعدی این موارد رو هم در صورت امکان لحاظ کنی:
    1- بد نیست از تکنیک حل کردن تصاویر در یکدیگر هم استفاده کنی. یعنی سکانس قبلی به تدریج محو بشه. البته زیاد استفاده نشه یکی دو بار.
    2- بهتره سرعت تغییر سکانس‌ها یکم کمتر بشه (به صورت کلی) چون دیدم توی این ویدیو حتی اونجاهایی که ریتم موسیقی کمتر میشه هم به سکانس‌ها زیاد مهلت نمیدادی (میشه تعداد سکانس‌ها رو کمتر کرد و برای همون تعداد کمتر مدت زمان بیشتری در نظر گرفت).
    بازم ممنون امیر جان. منتظر کارهای بعدیت هم هستم
    Can't find yourself. Lost in your lies

13. 16 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

New Is Always Better
    سپاس
    23,924

سلام شب پاییزی و احتمالا بارانی‌تون بخیر.
    در پی کار جدید تدوین سینمایی هستم و دوست دارم از ایده ها و مواردی که مطمئنا شاید خودم بهشون فکر نکرده باشم استفاده کنم. خودم چند ایده دارم اما خب هیچ وقت از مشورت و نظرخواهی دریغ نمیکنم.
    در ادامه ی مواردی که دوستان چه در این تاپیک چه در خصوصی برام لطف کردند فرستادند اگر مورد دیگری بود ممنون میشم بگین.
    یا اگر موزیک خاص وجالبی که فکر میکنین کمتر کسی اون رو گوش کرده باشه برام بفرستین.

پ.ن: اگر بعد از چند ماه مجدد کارم رو دیدین و نظرتون متفاوت با نظر اولیه بود لطفا بهم بگین.
    پ.ن2: *غیر از این تدوین سینمایی یک سینماگرافی دیگر هم قبلا زدم که در تاپیک دنیس ویلنو قرار دادم.

15. 18 کاربرِ زیر از M.Amir بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :