برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 12
    تاتاکاعه
    سپاس
    13,827
    از این کاربر 12,768 بار در 817 پست سپاس گزاری شده

معرفی سریال بلژیکی Tabula Rasa

Tabula Rasa تريلر روانشناسانه اي محصول كشور بلژيك و به زبان هلندي مي باشد كه در قالب ميني سريالي 9 قسمتي توسط Caviar Films در سال 2017 ساخته شد و از شبكه هاي ZDF آلمان و één بلژيك در همان سال پخش شد . در بهار 2018 اين سريال در سرويس نتفليكس قرار گرفت

خلاصه داستان:«مي» زن جواني مي باشد كه در بيمارستان رواني بستري شده و بعد از تصادفي كه داشته دچار بيماري فراموشي شده طوري كه تحت استرس و ترس زياد حافظه او دوباره پاك مي شه و فقط اطلاعات اوليه اي مثل خانواده اش يادش مي مونه و به همين دليل با یادداشت و نقاشی کردن افراد و اتفاقات برای به یاد آوردن گذشته اش استفاده می کنه. در همون قسمت اول مي بينيم كه بازرس پليس «وولكر» مدام به ديدن او مياد و ازش در مورد گم شدن شخصي به نام «توماس» پرس و جو مي كنه ولی اون چیزی رو یادش نمیاد و در ادامه «مي» با به يادآوردن اتفاقات و شناخت نزديكان خودش سعي در پيدا كردن «توماس» و يافتن جواب براي اتفاقاتي كه تجربه كرده مي باشد.

- داستان سريال در 2 خط داستاني دنبال مي شه ،يكي يادآوري اتفاقت عجيبي هست كه «مي» تجربه كرده و از سه ماه قبل از گم شدن «توماس» شروع ميشه .دومين خط داستاني هم در مورد اتفاقات بيمارستان هست و به تلاش «مي» براي حل معماي ناپديد شدن «توماس» و شناخت افرادي كه به او نزديك هستن،مي پردازه

نظر من:شاید چند ماه بود که دنبال دیدن این سریال بودم ولی نه لینک دانلودی پیدا میشد نه زیرنویسی برای سریال موجود بود تا اینکه چند روز پیش ریلیزی از نتفلیکس با زیر نویس انگلیسی منتشر شد و شروع به دیدنش کردم و الان که دیدن سریالو تموم کردم باید بگم که ارزش اینقدر گشتن و صبر کردن رو داشت.

هر آنچه که از یه سریال معمایی و داستان پر از تعلیق انتظار داشتم در این سریال بود و حال و هواي دلهره آور سريال باعث جذابيت بيشترش شده بود.اگه فیلم Before I Go to Sleep با بازی نیکول کیدمن رو دیده باشید شباهت های زیادی بین این دو تا پیدا می کنید ولی با فاصله داستان Tabula Rasa جذاب تر و کاراکتر ها و فضا سازی سریال برای بیننده مرموزتر هستش.داستان سریال در هر اپیزود سوالات جدیدی برای مخاطب مطرح خواهد کرد و به عنوان بیننده سعی در حل معماهای سریال خواهید کرد و مطمئن باشید که هر جوابی که پیدا کرده باشید نویسنده برنامه ای برای غافلگیر کردن شما داره وعلاوه بر این روند داستان طوری پیش میره که مثل کاراکتر اصلی سریال بیننده هم بین واقعیت و توهم گیر می کنه و با مجموعه ای از شخصیت های مرموز و عجیب مغز شما به چالش كشيده ميشه و در نهایت نویسنده به خوبی نشون میده که واقعیت متفاوت تر از چیزی هست که فکر کرده بودید.
    مطمئن باشید که کیفیت ساخت سریال حتما" شما رو مجذوب خودش خواهد کرد و كليف هنگرهاي سريال در پايان هر اپيزود حتی سخت گیرترین بیننده رو هم برای دیدن قسمت های بعدی ترغیب خواهد کرد.

البته تعریف های من از سریال به این معنی نیست که با شاهکار طرف هستیم ولی جزو سریال هایی هستش که مطمئنا" بعد از تموم کردنش پشیمون نمیشید.امیدوارم این سریال هم مورد توجه مترجمین قرار بگیره تا بیننده های پارسی زبان از دیدنش بی نصیب نمونن

سپاس
    25,324
    از این کاربر 20,370 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : معرفی سریال بلژیکی Tabula Rasa

خیلی ممنون محمد جان که برای معرفی سریال‌ها اینقدر وقت میگذاری کاش زیرنویس فارسی برای این سریال هم منتشر بشه تا زودتر برویم سمتش
    فقط وقتی که صرف دیدن این سریال کرده و وقتی که صرف نوشتن تاپیک معرفی کرده رو حساب کنید... واقعأ به هر شیوه‌ای که شده باید ازش قدردانی کنیم
    Can't find yourself. Lost in your lies

تاتاکاعه
    سپاس
    13,827

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_eun نمایش پست ها
    خیلی ممنون محمد جان که برای معرفی سریال‌ها اینقدر وقت میگذاری کاش زیرنویس فارسی برای این سریال هم منتشر بشه تا زودتر برویم سمتش
    فقط وقتی که صرف دیدن این سریال کرده و وقتی که صرف نوشتن تاپیک معرفی کرده رو حساب کنید... واقعأ به هر شیوه‌ای که شده باید ازش قدردانی کنیم
    ممنون پیمان جان.لطف داری
    الان چند وقتیه علاقه زیادی به سریال های غیر انگلیسی زبان پیدا کردم و کمی از سریال هایی آمریکایی فاصله گرفتم و این وسط هر سریال خوبی که ببینم دوست دارم معرفی کنم تا بقیه هم از دیدنش بی نصیب نمونن.خوبی سریال های غیر آمریکایی اینه معمولا تعداد قسمت ها کمه و گیر تعداد بیننده و ریت این چیز ها نیستن تا بخوان یه وقت کنسلش کنن و کیفیت رو فدای آب بندی و کش دادن بی مورد نمی کنن .
    و فقط امیدوارم مترجم ها توجه بیشتری به سریال های کشور های دیگه داشته باشن

تاتاکاعه
    سپاس
    13,827

یه مترجمی داره زحمت زیرنویسشو می کشه.فعلا یه قسمت هم ترجمه کرده.
    دیدنش رو از دست ندید

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

سلام
    اول یک تشکر بسیار ویژه از محمد عزیز برای معرفی این سریال گمنام ولی بسیار زیبا
    چند وقت پیش همینجا با این سریال آشنا شدم ، سریالی که کمتر شناخته شده ولی بدون شک از بسیاری از سریال های شناخته شده و امریکایی یک سر و گردن بالا تره
    داستان و درام جذاب ، تم مرموز و دلهره آور ، بازیهای بسیار خوب ، موسیقی ، تصویر برداری، لوکیشن و قاب بندی های زیبا ، دیالوگ های بسیار زیبا و با معنی و ... مواردی بود که همه به زیبایی در این سریال کوتاه دیده میشه
    قبل از شروع فکر نمیکردم با چنین سریال خوشساختی طرف باشم و در کل از سریال خیلی خوشم اومد
    بیشتر از همه دیالوگ های بسیار زیبا که بیشتر این دیالوگ ها هم برای شخصیت دوست داشتنی و عجیب مرد آتش افروز بود و مواردی که اشاره به اختلالات شخصیتی و رفتاری بود رو خیلی دوست داشتم و اون سورپرایز بزرگ سریال که در میانه ی سریال بود ( جریان اون دختر کوچولو )
    در پایان باز هم از محمد عزیز برای معرفی و از مریم عزیز برای ترجمه ی این سریال ممنونم
    دوستان اگر به مسایل روانشناسی با چاشنی کمی دلهره و راز , علاقه دارید ، این سریال رو از دست ندید

6. 24 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تو نیکی کن و در دجله انداز!
    سپاس
    1,922
    از این کاربر 3,716 بار در 426 پست سپاس گزاری شده

باور نمی کنید من الان چه حسی دارم
    من از بی سریالی دارم جون میدم
    با این تعریفات دارم دانلود می کنم... زیرنویس انگلیسی هم داشته باشه خوبه
    تو نیکی کن و در دجله انداز....

8. 15 کاربرِ زیر از nosheh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط nosheh نمایش پست ها
    سلام، سریال رو ببینید و لذت ببرید ، ترجمه ی فارسی داره
    آخر قسمت ۵ جوری سورپرایز میشی که باورش سخته

10. 11 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تو نیکی کن و در دجله انداز!
    سپاس
    1,922
    از این کاربر 3,716 بار در 426 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ashley_1986 نمایش پست ها
    سلام، سریال رو ببینید و لذت ببرید ، ترجمه ی فارسی داره
    آخر قسمت ۵ جوری سورپرایز میشی که باورش سخته
    اره پیدا کردم... به هر حال دو ماه بود پول به اکانت وی آی پی نداده بودم تمدید کردم باز
    تو نیکی کن و در دجله انداز....

12. 12 کاربرِ زیر از nosheh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    0
    از این کاربر 28 بار در 5 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط nosheh نمایش پست ها
    من که بدن سریال افسرده و پوچم سر همین باید جیره بندی کنم و هرروز دنبال اضافه کردن سریال باشم شما هم خیلی سریع نبین یه سریالیو جیره بندی کن چون واقعا سخته بی سریالی ������

14. 6 کاربرِ زیر از Bj_horseman بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,802
    از این کاربر 5,673 بار در 611 پست سپاس گزاری شده

اول ممنون بابت معرفی
    عجب سریالی بود. دو تا سورپرایز وسط و انتهای سریال داشت. که برگ ریزان بود
    ولی اون اتفاق آخرش رو نپسندیدم.
    8/10

16. 6 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین