برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 13
    سپاس
    384
    از این کاربر 1,363 بار در 58 پست سپاس گزاری شده

ارائه‌ی 567 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فیلم The Legend of 1900 |بلوری

‌ ‌ ‌ ‌پوستر از KingSlayer

«افسانۀ ۱۹۰۰»، شعریست چشم‌نواز، حماسه‌ایست سحرآمیز و سرسام‌آور زیبا که نزدیک سه ساعت تماشاگر را بر اندول خیالی بسته به اروپا و آمریکا، تاب می‌دهد.
    در این فیلم، جوزپه تورناتوره، کارگردان ایتالیایی که همگی او را با «سینما پارادیزو» می‌شناسند، داستان پراحساسِ زندگی پیانیستی افسانه‌ای به نام ۱۹۰۰ (با بازی تیم راث) را به تصویر می‌کشد که از بدو تولد، زندگی‌اش را درون کشتی اقیانوس‌پیمایی غول‌پیکر می‌گذراند. داستان این مردِ دریابه‌دوش که نام کاملش در درازا از راه ابریشم دست کمی ندارد، بر اساس تک‌گوییِ «نووه‌چنتو» به قلم الساندرو باریکّو نوشته شده.
    در «افسانۀ ۱۹۰۰»، افسار داستانگویی به دست دوست صمیمی ۱۹۰۰، یعنی مکس تونی‌ست (با بازی پروییت تیلور وینس) و تماشاگر با خاطره‌بازی‌های اوست که از گذشتۀ ۱۹۰۰ باخبر می‌شود. این شیوۀ روایت، خودبه‌خود حسی نوستالوژیک ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که بیننده سریع‌تر و راحت‌تر به گیر قلاب قصه بیفتد و دست در دست راویِ گزیده‌گو تا آخر داستان، بی‌شکایت لِی‌لِی کند.

نکته‌ای که پیش از هر چیز در فیلم توجه بیننده را جلب می‌کند، چشمان مکس است. پرش‌های متمادی چشمان مکس به چپ و راست (بر اثر عارضۀ بینایی دودوئک) را می‌توان نمادی از رفت و برگشت‌های متعدد میان حال و گذشته در داستان دانست. چرا که ما از دید مکس شاهد بخش عمدۀ اتفاقاتیم. تأکید دوربین بر چشمان مکس نیز، مسبب ظن ما به این استعارۀ تصویریست.

جدا از شیوۀ روایت که نقشی اساسی در موفقیت فیلم بازی می‌کند، موسیقی نیز باری بسیار سنگین در طول فیلم به دوش می‌کشد؛ و اگر دقیق‌تر بگوییم، سنگینی این بار بر شانه‌های انیو موریکونۀ ۷۰ساله در آن سال‌هاست. تفاوت اساسی موسیقی در این فیلم با آثار دیگر، عمق ریشه‌دوانی‌اش به درون داستانست. به حدی که حتی در ساکت‌ترین سکانس فیلم، یعنی سکانس پایانی، آنجا که شاه‌دیالوگ‌های فیلم ادا می‌شوند، حضور خود را به نحوی کتمان‌نشدنی نشان می‌دهد؛ و نباید تعجب کرد چون ۱۹۰۰ و بالطبع افسانه‌اش، با موسیقی عجین است. سکانس‌های به‌یادماندنی زیادی در فیلم، مدیون موسیقی زیبایی‌اند که برایشان نوشته شده. از سکانس «والْس در سالن کشتی» گرفته تا «نگاه خیرۀ ۱۹۰۰ از دریچه به عرشه»؛ از «نواختن با پاهای معلق» گرفته تا «ساز گـُرگرفته»؛ همه و همه از فراموش‌نشدنی‌ترین سکانس‌های سینما هستند.

نقدی مفصل‌تر بر این فیلم را بخوانید: The Legend of 1900' Movie Review by Anthony Leong'

قبل از هر چیز، خوش به حال کس‌هایی که این فیلم رو ندیدن، یا داستانشو فراموش کردن. خب...
    افسانۀ ۱۹۰۰ فیلمیه که وقتی ۸ سالم بود، تهِ کاسۀ شیشه‌ایِ یه تلویزیون قدیمی، از شبکۀ سه دیدم و از همون موقع بود که درگیرش شدم. یعنی ته کاسۀ سرم گیر کرد. چند سال گذشت تا این که با اینترنت آشنا شدم و فیلم رو از یه سایتی که فقط خدا می‌دونه آدرسش چی بود دانلود کردم. اولِ زیرنویسی که اونم فقط خدا می‌دونه از کجا گرفتم، این نوشته شده بود: ترجمه سي ان اس تي در مونترال
    دیدم و لذت بردم. حظ کردم. بهم چسبید. کیف کردم. بعدش به خودم قول دادم که هر سال سر یه تاریخ مشخص بشینم و این فیلم رو ببینم. تاریخش یکی دو روز جابجا می‌شد ولی بالاخره فیلم رو می‌دیدم. یکی از همین نشست‌های همیشگی، پیش خودم گفتم اگه شد یه روز ترجمه‌ش کنم، چون این زیرنویسی که موجوده و خیلی‌ها باهاش فیلم رو می‌بینن، ضعیفه. مترجم بیچاره تقصیری نداره، کار ترجمۀ این فیلم واقعاً سخته. شاید صاحب کلوپی، سی‌دی‌فروشی چیزی بوده. شایدم فقط فیلمو دوست داشته. فکر کنم اینو هم خدا بدونه.
    بالاخره چند وقت پیش اون یه روزی که چند سال پیش، پیشِ خودم گفته بودم رسید و ترجمۀ این فیلم رو شروع کردم.
    با اجازه‌تون زیرنویس رو تقدیم می‌کنم به آنتنِ اون تلویزیون قدیمی.

این فیلم زیرنویس انگلیسی مناسبی نداره. بخوام دقیق‌تر بگم، مشکلش جاافتادگی و عدم‌تطابق با اصل دیالوگ‌هاست. هر چه فیلمی که ترجمه می‌کنید قدیمی‌تر باشه، احتمال وجود این مشکلات بیشتره. زیرنویس فیلم «فراری کوچولو» هم، همین مشکلو داشت. خوشبختانه خطوط خیلی ناواضح نبودن و می‌شد شنیداری ترجمه‌شون کرد. زمانبندی زیرنویس هم کاملاً دستیه و مختص این ترجمه‌ست.

پیشنهاد می‌کنم این نسخه رو دانلود کنید: The.Legend.of.1900.1998.1080p.BluRay.anoXmous [لینک]
    علاوه بر هماهنگی با زیرنویس تا صدم ثانیه، از صدای ۲کاناله و ۶کاناله برخورداره.
    نکتۀ آخر هم این که اگه نسخۀ متفاوتی رو می‌گیرید، دقت کنید که حتماً Extended باشه؛ با مدت‌زمان ۲ ساعت و ۴۹ دقیقه.

فایل های پیوست شده

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    718
    از این کاربر 4,582 بار در 367 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ی 567 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فیلم The Legend of 1900 | بزودی

مسيح جان اين پروژه شما پاداش اخروي خواهد داشت شك نكن

3. 21 کاربرِ زیر از Don Corleone بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,216
    از این کاربر 2,103 بار در 249 پست سپاس گزاری شده

به به! افسانه 1900 یکی از بهترین فیلم های عمرمه. با روان آدم بازی میکنه و تا سال ها سکانس به سکانس همواره در خاطر شما و به همراه شما خواهد بود...
    چند سالی از آخرین باری که این فیلم رو تماشا کردم میگذره و یادم نمیاد ترجمه اش در چه حدی بود,
    با این وجود این فیلم در آرشیو بنده با همین مدت زمانی که مترجم جدید فرمودن قرار داره و چه دلیلی برای تماشای دوباره بهتر از انتشار ترجمه با کیفیت تر؟!

پیشنهاد من برای دانلود خود فیلم کیفیت زیر هست:
    The Legend Of 1900 1998 1080p BluRay DD5.1 x264-DON

RELEASE iNFO
    RELEASE NAME..: The.Legend.Of.1900.1998.1080p.BluRay.DD5.1.x264-DON
    ENCODED DATE..: UTC 2016-12-19 19:17:19
    RELEASE SIZE..: 16.4 GiB
    RUNTIME…….: 2h 49mn
    VIDEO CODEC…: x264, High@L4.1
    FRAMERATE…..: 23.976 (24000/1001) fps
    BITRATE…….: 13.2 Mbps
    RESOLUTION….: 1920 x 816
    AUDIO………: English AC-3 6 channels@640 Kbps
    SOURCE……..: La leggenda del pianista sull’oceano 1998 1080p KOR Blu-ray VC-1 DTS-HD MA 5.1-GiMCHi (thanks dancingdemon.)

5. 20 کاربرِ زیر از Lou Bloom بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    3,325
    از این کاربر 1,255 بار در 125 پست سپاس گزاری شده

خیلی عالیه خسته نباشید
    از دیدن این فیلم سیر نمیشم
    انصافا دوبله خیلی خوبی داشت یکی دو بار دوبله دیدمش اینبار با زیرنویس فارسی می بینم
    اگر یک نسخه خوب با حجم مناسب نیاز دارید حتما این نسخه رو دانلود کنید
    نسخه دو ساعت چهل و نه دقیقه است

The Legend of 1900 (1998).1080p BluRay x265 HEVC 10bit AAC 5 1 Tigole

7. 18 کاربرِ زیر از ESajad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    0
    از این کاربر 87 بار در 8 پست سپاس گزاری شده

خوب فیلمی رو از خوب کارگردانی انتخاب کردی . ایولا داری

9. 16 کاربرِ زیر از SajadMarvel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,896
    از این کاربر 580 بار در 74 پست سپاس گزاری شده

کاری کردی اصن کارستون! اصن تایتلو و تاپیکو دیدم روحم صیغل(صیقل) خورد دست مریضاد آقا

11. 19 کاربرِ زیر از 125yahel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    384

نقل قول نوشته اصلی توسط Don Corleone نمایش پست ها
    مسيح جان اين پروژه شما پاداش اخروي خواهد داشت شك نكن.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Lou Bloom نمایش پست ها
    به به! افسانه 1900 یکی از بهترین فیلم های عمرمه. با روان آدم بازی میکنه و تا سال ها سکانس به سکانس همواره در خاطر شما و به همراه شما خواهد بود... چند سالی از آخرین باری که این فیلم رو تماشا کردم میگذره و یادم نمیاد ترجمه اش در چه حدی بود, با این وجود این فیلم در آرشیو بنده با همین مدت زمانی که مترجم جدید فرمودن قرار داره و چه دلیلی برای تماشای دوباره بهتر از انتشار ترجمه با کیفیت تر؟! پیشنهاد من برای دانلود خود فیلم کیفیت زیر هست:The Legend Of 1900 1998 1080p BluRay DD5.1 x264-DON
    نقل قول نوشته اصلی توسط ESajad نمایش پست ها
    خیلی عالیه خسته نباشید. از دیدن این فیلم سیر نمیشم. انصافا دوبله خیلی خوبی داشت. یکی دو بار دوبله دیدمشT اینبار با زیرنویس فارسی می بینم. اگر یک نسخه خوب با حجم مناسب نیاز دارید حتما این نسخه رو دانلود کنید: نسخه دو ساعت چهل و نه دقیقه‌ست The Legend of 1900 (1998).1080p BluRay x265 HEVC 10bit AAC 5 1 Tigole
    نقل قول نوشته اصلی توسط SajadMarvel نمایش پست ها
    خوب فیلمی رو از خوب کارگردانی انتخاب کردی . ایولا داری
    نقل قول نوشته اصلی توسط 125yahel نمایش پست ها
    کاری کردی اصن کارستون! اصن تایتلو و تاپیکو دیدم روحم صیغل(صیقل) خورد دست مریضاد آقا
    ممنون از همه دوستان.

ترجمۀ فیلم تموم شده. یکی دو روزی زیرنویس رو می‌ذارم با خودش تنها باشه.
    بعد میرم سراغش یه ویرایش کلی می‌کنم، خطوط رو راست‌چین می‌کنم، به مونولوگ‌ها حالتِ ایتالیک میدم و...

پ.ن: ۳۰۰ خط آخر زیرنویس، اندازۀ ۹۰۰ خط اولش زمان برد. جملۀ سنگینیه.
    پ.پ.ن: دست مریزاد یا دست مریضاد؟! مسئله اینست!
    به واحۀ زرد ذهن که رسیدی، سراب را بپذیر

سپاس
    3,565
    از این کاربر 810 بار در 103 پست سپاس گزاری شده

ممنون آقای مسیح

14. 13 کاربرِ زیر از Fedex بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    384

فایل های پیوست شده