برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 از مجموع 15
    دین من سینماست
    سپاس
    704
    از این کاربر 2,478 بار در 114 پست سپاس گزاری شده

ارائه‌ی 567 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فیلم The Legend of 1900 |بلوری

‌ ‌ ‌ ‌پوستر از KingSlayer

«افسانۀ ۱۹۰۰»، شعریست چشم‌نواز، حماسه‌ایست سحرآمیز و سرسام‌آور زیبا که نزدیک سه ساعت تماشاگر را بر اندول خیالی بسته به اروپا و آمریکا، تاب می‌دهد.
    در این فیلم، جوزپه تورناتوره، کارگردان ایتالیایی که همگی او را با «سینما پارادیزو» می‌شناسند، داستان پراحساسِ زندگی پیانیستی افسانه‌ای به نام ۱۹۰۰ (با بازی تیم راث) را به تصویر می‌کشد که از بدو تولد، زندگی‌اش را درون کشتی اقیانوس‌پیمایی غول‌پیکر می‌گذراند. داستان این مردِ دریابه‌دوش که نام کاملش در درازا از راه ابریشم دست کمی ندارد، بر اساس تک‌گوییِ «نووه‌چنتو» به قلم الساندرو باریکّو نوشته شده.
    در «افسانۀ ۱۹۰۰»، افسار داستانگویی به دست دوست صمیمی ۱۹۰۰، یعنی مکس تونی‌ست (با بازی پروییت تیلور وینس) و تماشاگر با خاطره‌بازی‌های اوست که از گذشتۀ ۱۹۰۰ باخبر می‌شود. این شیوۀ روایت، خودبه‌خود حسی نوستالوژیک ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که بیننده سریع‌تر و راحت‌تر به گیر قلاب قصه بیفتد و دست در دست راویِ گزیده‌گو تا آخر داستان، بی‌شکایت لِی‌لِی کند.

نکته‌ای که پیش از هر چیز در فیلم توجه بیننده را جلب می‌کند، چشمان مکس است. پرش‌های متمادی چشمان مکس به چپ و راست (بر اثر عارضۀ بینایی دودوئک) را می‌توان نمادی از رفت و برگشت‌های متعدد میان حال و گذشته در داستان دانست. چرا که ما از دید مکس شاهد بخش عمدۀ اتفاقاتیم. تأکید دوربین بر چشمان مکس نیز، مسبب ظن ما به این استعارۀ تصویریست.

جدا از شیوۀ روایت که نقشی اساسی در موفقیت فیلم بازی می‌کند، موسیقی نیز باری بسیار سنگین در طول فیلم به دوش می‌کشد؛ و اگر دقیق‌تر بگوییم، سنگینی این بار بر شانه‌های انیو موریکونۀ ۷۰ساله در آن سال‌هاست. تفاوت اساسی موسیقی در این فیلم با آثار دیگر، عمق ریشه‌دوانی‌اش به درون داستانست. به حدی که حتی در ساکت‌ترین سکانس فیلم، یعنی سکانس پایانی، آنجا که شاه‌دیالوگ‌های فیلم ادا می‌شوند، حضور خود را به نحوی کتمان‌نشدنی نشان می‌دهد؛ و نباید تعجب کرد چون ۱۹۰۰ و بالطبع افسانه‌اش، با موسیقی عجین است. سکانس‌های به‌یادماندنی زیادی در فیلم، مدیون موسیقی زیبایی‌اند که برایشان نوشته شده. از سکانس «والْس در سالن کشتی» گرفته تا «نگاه خیرۀ ۱۹۰۰ از دریچه به عرشه»؛ از «نواختن با پاهای معلق» گرفته تا «ساز گـُرگرفته»؛ همه و همه از فراموش‌نشدنی‌ترین سکانس‌های سینما هستند.

نقدی مفصل‌تر بر این فیلم را بخوانید: The Legend of 1900' Movie Review by Anthony Leong'

قبل از هر چیز، خوش به حال کس‌هایی که این فیلم رو ندیدن، یا داستانشو فراموش کردن. خب...
    افسانۀ ۱۹۰۰ فیلمیه که وقتی ۸ سالم بود، تهِ کاسۀ شیشه‌ایِ یه تلویزیون قدیمی، از شبکۀ سه دیدم و از همون موقع بود که درگیرش شدم. یعنی ته کاسۀ سرم گیر کرد. چند سال گذشت تا این که با اینترنت آشنا شدم و فیلم رو از یه سایتی که فقط خدا می‌دونه آدرسش چی بود دانلود کردم. اولِ زیرنویسی که اونم فقط خدا می‌دونه از کجا گرفتم، این نوشته شده بود: ترجمه سي ان اس تي در مونترال
    دیدم و لذت بردم. حظ کردم. بهم چسبید. کیف کردم. بعدش به خودم قول دادم که هر سال سر یه تاریخ مشخص بشینم و این فیلم رو ببینم. تاریخش یکی دو روز جابجا می‌شد ولی بالاخره فیلم رو می‌دیدم. یکی از همین نشست‌های همیشگی، پیش خودم گفتم اگه شد یه روز ترجمه‌ش کنم، چون این زیرنویسی که موجوده و خیلی‌ها باهاش فیلم رو می‌بینن، ضعیفه. مترجم بیچاره تقصیری نداره، کار ترجمۀ این فیلم واقعاً سخته. شاید صاحب کلوپی، سی‌دی‌فروشی چیزی بوده. شایدم فقط فیلمو دوست داشته. فکر کنم اینو هم خدا بدونه.
    بالاخره چند وقت پیش اون یه روزی که چند سال پیش، پیشِ خودم گفته بودم رسید و ترجمۀ این فیلم رو شروع کردم.
    با اجازه‌تون زیرنویس رو تقدیم می‌کنم به آنتنِ اون تلویزیون قدیمی.

این فیلم زیرنویس انگلیسی مناسبی نداره. بخوام دقیق‌تر بگم، مشکلش جاافتادگی و عدم‌تطابق با اصل دیالوگ‌هاست. هر چه فیلمی که ترجمه می‌کنید قدیمی‌تر باشه، احتمال وجود این مشکلات بیشتره. زیرنویس فیلم «فراری کوچولو» هم، همین مشکلو داشت. خوشبختانه خطوط خیلی ناواضح نبودن و می‌شد شنیداری ترجمه‌شون کرد. زمانبندی زیرنویس هم کاملاً دستیه و مختص این ترجمه‌ست.

پیشنهاد می‌کنم این نسخه رو دانلود کنید: The.Legend.of.1900.1998.1080p.BluRay.anoXmous [لینک]
    علاوه بر هماهنگی با زیرنویس تا صدم ثانیه، از صدای ۲کاناله و ۶کاناله برخورداره.
    نکتۀ آخر هم این که اگه نسخۀ متفاوتی رو می‌گیرید، دقت کنید که حتماً Extended باشه؛ با مدت‌زمان ۲ ساعت و ۴۹ دقیقه.

STRAIGHT OUTTA EM CITY
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    12,176
    از این کاربر 11,741 بار در 989 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ارائه‌ی 567 تی‌وی‌وُرلد | زیرنویس فیلم The Legend of 1900 |بلوری

خسته نباشید میگم فیلم رو تا حالا ندیدم با زیرنویس خوبت میبینم

3. 15 کاربرِ زیر از Nicolas Brown بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    780
    از این کاربر 5,514 بار در 459 پست سپاس گزاری شده

مسیح جان ریت تقدیم شد

5. 16 کاربرِ زیر از Don Corleone بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    416
    از این کاربر 540 بار در 44 پست سپاس گزاری شده

تشکر به خاطر زیرنویس.
    چه قدر خوبه که به جای زیرنویس کردن برخی فیلم های یک بار مصرف جدید ، فیلم های با کیفیت تر و قدیمی تر مثل افسانه 1900 زیرنویس بشند. فیلم هایی که تاریخ مصرف ندارن . زود فراموش نمیشن و سال های بعد هم دیده خواهند شد...

7. 15 کاربرِ زیر از War Daddy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تو نیکی کن و در دجله انداز!
    سپاس
    1,389
    از این کاربر 2,450 بار در 321 پست سپاس گزاری شده

وایییییییی.......... این فیلم رو دانلود کردم... مرسی

9. 10 کاربرِ زیر از nosheh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Say hello to Darkness
    سپاس
    2,028
    از این کاربر 3,588 بار در 346 پست سپاس گزاری شده

به به در مدتی که من نبودم چه هنرمندان باسلیقه ای به تیم ترجمه انجمن اضافه شده همه کارا بی نظیره

11. 11 کاربرِ زیر از KOOROSH بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12