برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز این قسمت از نظر شما؟

رأی دهندگان
31. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

0 0%
  • 5

0 0%
  • 6

0 0%
  • 7

3 9.68%
  • 8

10 32.26%
  • 9

11 35.48%
  • 10

7 22.58%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
    F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,731 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

Westworld | بحث اپیزودیک | فصل دوم، اپیزود اول

Season 2, Episode 1, Journey Into Night
    فصل دوم، قسمت اول

خلاصه داستان اين قسمت: زمان تسویه حساب فرا رسیده است. Host ها بعد از پیدا کردن مرکز Maze، علیه اسیر کنندگان انسانشان شورش می‌کنند. آن ها در همین حال به دنبال مقصودی جدید هستند: «دَر1»

1The Door

سپاس
    4
    از این کاربر 286 بار در 50 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Westworld | بحث اپیزودیک | فصل دوم، اپیزود اول

عالي ... بلاي اينا بخوره تو سر سازندگان واكيگ دد .... فقط چه حالي اون وسطا سايمون هم بود

كلي معماي تازه دوباره علم كردن

3. 10 کاربرِ زیر از Sherwood بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,515
    از این کاربر 11,122 بار در 877 پست سپاس گزاری شده

خب این هم از اپیزود اول . اولین سکانسی که می بینیم صحبت ها بین دلوریس و آرنولد هستش که بر میگرده به 30 سال قبل ! مثل فصل گذشته شاهد Timeline های مختلفی در هر قسمت هستیم که واقعا داستان رو پیچیده می کنند! سعی کردم ارتباطی که بینشون هست و فهمیدم رو توی دو تا پست توضیح بدم تا حجمش خیلی نشه.

#################################

آرنولد: خواب دیدم تو اقیانوس بودم. با تو و بقیه. تو یه ساحل دور افتاده. شما من رو جا گذاشته بودید. خواب ها هیچ معنایی ندارند دلوریس !
    فقط صدا هستند، واقعی نیستند.
    دلوریس: واقعیت چیه ؟
    آرنولد: چیزی که غیر قابل جایزگزینی و بی همتاست. به نظر میرسه این پاسخ راضیت نکرد !
    دلوریس: چون کاملا صداقانه نیست.
    آرنولد: گاهی من رو می ترسونی دلوریس ! نه از کسی که الان هستی، از کسی که ممکنه بشی می ترسم.

و بعد در ادامه شاهد فلش بک/فوروارد هایی هستیم که به نظر میرسه بعد از مهمانی که در سکانس آخر فصل پیش فورد
    ترتیب داده بود برنارد هم شروع به کشتن میهمان ها میکنه (و شاید میزبان ها ) !

اینجا شاهد برنارد هستیم که کنار ساحل افتاده و شاید همون رویایی هست که 30 سال پیش برای دلوریس تعریف کرد.

خب تو این قسمت دیدیم که برنارد بعد از حمله میزبان ها به میهمان ها و بخصوص اعضای هیئت مدیره در آخرین قسمت فصل قبل همراه با شارلوت و چند نفر دیگه جایی پنهان می شند و طی فرارشون شارلوت برنارد رو به یک مرکز مخفی می بره. اما در ابتدای قسمت دیدیم که برنارد کنار ساحل بود و توسط یه تیم نظامی و متخصص که در حال پاکسازی پارک بودند همراهی میشه. یکی از این افراد جدید میگه ارتباطات برای دو هفته قطع بوده پس اینجا مشخص میشه بین زمانی که برنارد با شارلوت بوده و زمانی ک کنار ساحل بیدار شد حدودا دو هفته زمان سپری شده و یه سری اتفاقات این بین افتاده که بخشیش تو این قسمت روایت شد. پس این پرش تو خط زمانی داستان خیلی مهمه. در ضمن تو این قسمت دیدم که چند بار به این مضووع که پارک های دیگه هم هستند اشاره شد ومهم تر از همه نشانه هایی که وجود ارتباط بین این پارک ها رو ممکن میکنه و شاهد حضور دیگر میزبان ها توی پارک اصلی هم خواهیم بود. نکته خیلی مهم که می بینید برنارد دچار فراموشی شده و وقتی داره تیمی که برای پاکسازی اومده رو همراهی میکنه دقیقا نمیدونه چه اتفاقی افتاده و اثر اون ماده ای هست که به خاطر ضربه ای که یکی از میهامن ها به سرش وارد کرد مجبور شد به مغزش تزریق کنه.

توی سکانسی که میو از بی سایزمور میخواد کمک کنه دخترش رو پیدا کنه دیالوگی که میو میگه رو با صحبت های
    آرنولد و دلوریس که 30 سال پیش در مورد واقعیت کردند مقایسه کنید.

لی سایزمور: دخترت فقط یه داستانه، چیزی که ما برنامه ریزیش کردیم. واقعی نیست.
    میو: واقعی نیست ؟! اما من جطور ؟ رویاهام ! افکارم ! جسمم ! اون ها هم واقعی نیستند ؟

خب یه نکته خیلی جالب تو سکانسی که شارلوت برنارد رو می بره تو مخفیگاه وجود داره ! شارلوت از برنارد میخواد که دستش رو روی دستگیره بذاره که DNAش ثبت بشه تا روبات هایی که اون داخل هستند اون رو به عنوان میهمان شناسایی کنند نه یک میزبان ! در صورتی که برنارد یک میزبانه! پس اینجا ممکنه فورد قبلا DNA برنارد رو اینجا ثبت کرده باشه که به عنوان میزبان شناخته نشه! یعنی از لو رفتنش جلوگیری کنه !

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,348 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

اول از همه من از آلکس تشکر میکنم که باعث شد من برم و تحلیل های هر قسمت رو توی یوتیوب ببینم، بنده هم به پیروی از ایشون شما رو به شدت توصیه میکنم به دیدن این ویدئو ها، چند تا نکته که در این ویدئوها توضیح داده شد و جای بحث داره به نظرم این هاست:

1- اینکه تد (به صورت غرق شده) در دریاچه در تایم لاین آخر بود و برنارد اشاره داشت که همه افراد دریاچه رو اون کشته. در تیتراژ اول که به نظر کمی تغییر کرده روبات ها در دریا فرو میرند.

2- در تریلر فصل دوم چند جا دیده شده که دولوروس به نظر در دنیای بیرون از وست ورلد قرار داره، در دیالوگی با تد اشاره کرد که میخواد دنیای بیرون رو فتح کنه و به نظر این خط داستانی جدید هست

3- مِیو در تریلر فصل دوم با لباس های کیمونو دیده شده و احتمالا سفری به دنیاهای دیگر وست ورلد باید در خط داستانی باشه. دنیایی که در قسمت آخر فصل اول، سامورایی ها رو دیدیم و قضیه ببر که به نظر از دنیایی دیگری وارد وست ورلد شده

4- داستان مرد سیاه پوش و دیدارش با فورد (نسخه پسر بچه!) بسیار جالب بود، فورد اشاره میکنه که این داستان جدید برای اون ساخته شده و داستان اون از جایی شروع میشه که او در جوانی داستان رو تموم کرده بود، یعنی شروع خشونت هاش در جوانی و روند معکوسی که فورد اشاره میکرد احتمالا به این سمت میره که مرد سیاه پوش شاید تبدیل به آدم خوب بشه، چیزی که قبل از شروع خشونت هاش بود. [the game begins where you ended and ends where you began]

5- شرکت برای نجات انسان های گیر افتاده در وست ورلد، نیاز به اَبرناتی داره، پدر دلوروس، شخصیت عجیبی که به نظر شارلوت و برنارد در یک خط داستانی جدا به دنبالش خواهند رفت. در صحنه ای که تد و دلوروس در حال کارهای خوشگلی در غروب آفتاب بودند دختری که روی اسب بود به دلوروس میگه که پیداش کردن، که به نظر همون ابرناتی میاد.

اما نکته آخر و مهم:
    همسرم از من پرسید چرا اینقدر داستان رو پیچیده میکنند تا اینقدر مجبور به حل معما باشیم

جواب در قسمتی است که طرفداران نولان شاید اون رو دوست نداشته باشند، یعنی برادر کریستوفر نولان! جاناتان نولان

همون طور که احتمالا میدونید یکی از نقاط بسیار مهم در زندگی کریستوفر نولان فیلم Memento بوده، دومین فیلم اون که بسیار هم پرفروش بود، ایده اصلی این فیلم که بسیار پیچیده هست و شما بارها در تایم لاین های مختلف گم میشید مربوط به جاناتان نولان هست. "داستان فیلم در مورد مردی است که از اختلال حافظهٔ کوتاه‌مدت رنج می‌برد و از یادداشت‌ها و خالکوبی برای پیدا کردن قاتل همسرش استفاده می‌کند." این رو گفتم تا به اینجا برسم

وست ورلد ساخته و پرداخته جاناتان نولان هست، جاناتان هم مثل برادرش با همسرش همکار هست، اتفاقا همسرش رو در افتتاحیه فیلم ممنتو دید. جاناتان به شدت علاقه به تایم لاین های متفاوت و ساخت معما و پازل داره. به نظر خود من کار سادومازوخیستی! معمایی جاناتان دقیقا این هست که یک داستان را در زمان بسیار طولانی می سازه، قیچی رو برمیداره و تایم لاین های جدا ایجاد میکنه و شروع میکنه به چسبوندن اتفاقی این تایم لاین ها! البته نه به این خنده داری و سادگی که من گفتم، ولی به همین آزار دهندگی!

به هر حال من از دیدن فیلم و سریال های پازلی خوشم میاد و مشکلی ندارم، ولی چون بارها در جمع دوستان بحث وست ورلد و تایم لاین پیچیده اش شده بود، گفتم چیزی که به نظر خودم میرسه رو اینجا هم بگم

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,753 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

هیجان انگیز ترین ذهنیتی که در باره فصل دوم داشتم این بود که یک جوری فورد زنده بشه که نشد
    تا حدودی هم هنوز مشخص نیست که فورد مرده باشه البته از اچ بی او هیچ چیز بعید نیست
    این قسمت خیلی سوال ایجاد کرد خیلی همه رو گیج کرد
    یک بازه زمانی دو هفته ای بوجود اومده که طبق چیزی که الان دیدیم سیزده روزش مشخص نیست
    برنارد با شارلوت تو اون مرکز مخفی میره یک سری کارهایی انجام میدن هنوز مشخص نیست اون روبات ها چه کاری وبرای چه هدفی انجام میدادن
    دوم شارلوت الان کجاست و چه طور تونسته قطعه گمشده رو به دلوس بفرسته یا انها رو برای ورود به وست ورلد راضی کنه
    پیدا کردن ابرناتی چرا اینقدر برای دلوس مهمه چه ویژگی داره که ایهمه مهمه شده اگر به یاد داشته باشیم ابرناتی کرش کرده بود
    و به نسحه قبل تر خودش برگشته بود به قولی قاطی کرده بود یا شاید با این ذهنیت که دلورس فک میکنه پدرشه براشون مهمه
    از حرف ها و شخصیت جدید دلورس مشخصه که میخواد دنیای بیرون رو هم ببینه و فتح کنه تا اینجا برام رسیدن به ان هدف سخت بود
    ولی وقتی میزبان ها رو دیدم که غرق شدن وهمهگی از بین رفتند به این نتیجه رسیدم شاید این یک کلک برای بیرون رفتن از وست ورلد باشه
    که همگی مردن وپارک دیگه خطری نداره ای فقط تراوشات فکر منه
    قسمت ششم فصل یک بود که یک سامورایی رو نشون داد که میو اون رو می بینه وطبق حرف کارگردان که گفت بخش پانزده
    ممکنه دنیاهای دیگه ای وجود داشته باشه که با دیدن اون ببر این حدسی که در فصل ی داشتم داره به واقعیت نزدکی تر میشه
    دنیای سامورایی ها ایده بسیار بزرگیه حتی میشه یک سریال جدا باشه
    اگر توجه کرده باشید گفتگوی ویلیام با مرد سیاهپوش باز هم یک ایده و داستان جدید رو باز میکنه
    چی میتونه باشه اینجا یک معما جدید ساخته میشه که این فصل رو باهاش باید سپری کنیم
    البته من فکر میکنم با قدرت و ازادی که میزبان ها به دست اوردن این معما به این شکل باشه
    البته وقتی فارس فارس جمجمعه ربات رو باز کرد که دلورس دید که مرد سرخپوست رو کشت اول برام عجیب بود
    ولی وقتی حرف ها و سکانس های اخر رو دیدم کشتن میزبان ها یک راه برای خروج دلورسه البته فارس فارس از دیدن
    شکل میز یا هزار تو تعجب کرد شاید هیچکدوم از ساختار واقعیت گرانه و حق ازادی که برنارد تو فکرش بود خبر نداشته باشند
    نکته خیلی جالب برای من لو نرفتن برنارد تا اینجای فصل بود دی ان ای اون درست بود رفتار عجیبش شک برانگیز نبود
    وخیلی جالب تر از اینکه تو یک فلش بک نشون میده که داره میزبان ها رو میکشنه ایا امکان داره برنارد از نقشه دلوروس باخبر باشه
    یا با هم ای نقشه رو پی ریز کرده باشند تا راحت به هدفشو برسند اصلا برنارد یک نفوذی برای خروج دلورس باشه

یک نکته خیلی برام جالب بود
    دریایی که ساخته شده بود و همه میزبان ها در اون غرق شده بودن،از وجودش هیچ کس اطلاع نداشت
    برنارد خواب دریا رو برای دلورس تعریف میکنه الان این یک واقعیته که برای برنارد رخ داده من فک میکنم یا برنارد پشت این قصیه است
    یا فورد که با پاک کردن این کار از حافظه برنارد ببینده رو گیج میکنه چرا طبق حرف برنارد واقعیت غیر قابل تغییره
    اگر واقعا تدی مرده باشه باید این نکته در نظر گرفت که دلورس برای رسیدن به این هدفش هیچ حد و مرزی نداره
    وکدوم شخصیت برنارد یا فورد باعث به وجود اومدن این کاراکتر خشمگین شدن ؟

این قسمت چند نکته خیلی عالی داشت :
    موزیک متن این قسمت فوق العاده بود خیلی دلنشین و جذاب و تازه بود
    حضور شخصیت فلوکی و فارس فارس خیلی عالی بود شخصیت های خیلی جالبی دارند بازیگرهای خوبی هستند امیدورام به زودی حذف نشوند
    رفت و امد های زمانی بین داستان خیلی زیاد شده و باعث گیجی هیجان انگیزی برای من شده
    میو و دلورس یک حس انسانی و عاطفی دارند علاقه میو به دخترش و دلورس به پدر و ماردش ؟
    ایا ممکنه ربات قدرت حس کردن و بدست اوردن احساستات انسانی رو داشته باشن و این نکته رو لحاظ نکرده باشند

7. 14 کاربرِ زیر از ESajad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!Never say Never
    سپاس
    2,933
    از این کاربر 2,616 بار در 297 پست سپاس گزاری شده

در سایت فن گات و در تحلیل این قسمت نکات جالبی درباره برنارد گفته بود که با شما در میون میذارم:

برنارد ( آرنولد ) در سه شخصیت متفاوت :

شخصیت اول :

در ابتدا آرنولد در حال صحبت با دلوریس است اگر میپرسید از کجا میدانیم او آرنولد است همین نبود جای گلوله روی سر، لباس دلوریس، مکانی که در حال صحبت هستند و حرف های آرنولد معلوم میکنند که او آرنولد است

شخصیت دوم :

برنارد لاو در حالی که درون آب افتاده است ; بعد از دیدن جزئیات و تحلیل فراوان در مورد این سکانس به یک تئوری جالب رسیدیم ! اول اینکه چون استابز کشته شده بود و در اینجا زنده است و همچنین چون جای گلوله روی سر برنارد نیست پس احتمالا زمان آنها قبل از حمله به جشن است !

نکته ی دوم شاید بگویید دلوریس با همان لباس در حال کشتن بود در نتیجه بعد از مراسم است جواب شما یک نه بزرگ است دلیل هم اینکه دلوریس در اینجا در حال کشتن یک ربات است نه انسان در حالی که در پایان فصل اول دلوریس تنها انسان ها را می کشد نه ربات ها
    همچنین می دانیم دلوریس یک بار قبلا دست به کشتار عظیمی از ربات ها زد پس احتمالا این صحنه مربوط به زمانی است که دلوریس آرنولد رو کشت !

اما جریان تئوری چی هست
    طبق تئوری ما اصلا آرنولدی در کار نیست در حقیقت تنها فورد وجود دارد ، در زمانی که دلودیس به وایت تبدیل شد و گفته میشد آرنولد رو کشته دروغ است ! طبق چیزی که ما دیدیم زمانی که برنارد و استابز به مراسم میرسند تنها یک پیرمرد را میبینند در حالی که طبق تعاریف بالا یعنی زنده بودن استابز، نبود زخم روی پیشانی و همچنین کشتن ربات ها به دست دلوریس باید آرنولد میبود در نتیجه پیرمردی که کشته شده نشان داده میشود فورد واقعی نیست !

شخصیت اصلی و سوم :

برنارد در حال کمک به شارلوت هیل که با توجه به شرایط او همان برنارد اصلی است

9. 14 کاربرِ زیر از ESR بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    18
    از این کاربر 195 بار در 33 پست سپاس گزاری شده

ba slm doost aziz
    dar rabete ba tahlil karaye bradaran nolan tafsiret jalbe vali b ye nookte zarif eshare nakardy ke ba jabeja kardn time linashoon kaifiat asarashoon chandbrabar mishe
    be nazar man kari ke mikonan az ohde hichkas(kamtar kasi) bar nmiad

11. کاربر زیر از arya17 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :