برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید

نمایش نتیجه ی نظرسنجی: امتیاز این قسمت از نظر شما؟

رأی دهندگان
24. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • 1

0 0%
  • 2

0 0%
  • 3

0 0%
  • 4

0 0%
  • 5

0 0%
  • 6

2 8.33%
  • 7

0 0%
  • 8

8 33.33%
  • 9

10 41.67%
  • 10

4 16.67%
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
    F*ck the spoiler
    سپاس
    7,172
    از این کاربر 6,731 بار در 334 پست سپاس گزاری شده

Westworld | بحث اپیزودیک | فصل دوم، اپیزود سوم

Season 2, Episode 3, Virtù e Fortuna
    فصل دوم، قسمت سوم

خلاصه داستان اين قسمت: در کسانی که هستیم زیبایی وجود دارد. نباید ما هم سعی کنیم به جا بمانیم؟

2. 17 کاربرِ زیر از HMNN بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,802
    از این کاربر 5,673 بار در 611 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Westworld | بحث اپیزودیک | فصل دوم، اپیزود سوم

نمیدونم عایا من فصل اول رو خوب ندیده بودم یا اینکه فایل پدر دلوریس جزو معماهای سریال هست؟ در هر صورت خیلی کنجکاوم چه خبره

4. 6 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!Never say Never
    سپاس
    2,933
    از این کاربر 2,616 بار در 297 پست سپاس گزاری شده

توی این قسمت بیشتر از هر چیزی کاراکتر پیتر(پدر دلورس) ذهن من(و احتمالا ذهن بقیه) رو درگیر کرد.
    این که چرا اینقدر مهم هست؟(که بعید میدونم فعلا پاسخی برای این پرسش وجود داشته باشه)

و اینکه آیا پدر دلورس همون ربات دلوس(رئیس اسبق شرکت) هست؟؟؟ چون در قسمت قبل گفت که من تا اونموقع زنده نیستم که بخوام آینده پارک رو ببینم. شاید رباتش رو ساخته باشن.

اما نکته جالب این قسمت حرف های پدر دلورس بود که بقیه میزبان ها هیچ واکنش منطقی در قبال این حرف ها نداشتند و شاید پیش خودشون میگفتن مریضه داره هذیون میگه.

مثلا در بدو ورود به اردوگاه یک جمله از جان دان؛شاعر انگلیسی قرن 16 میلادی نقل قول میکنه:
    Affliction is a treasure, and scarce any man hath enough of it.
    یا هنگامی که روی تخت دراز کشیده و با دلورس روبرو میشه بخشی از نمایشنامه لیر شاه اثر شکسپیر رو از زبان لیر شاه نقل قول میکنه:

I am boundUpon a wheel of fire, that mine own tears
    Do scald like molten lead.
    که البته جمله کامل در نمایشنامه به این شرح است:

You do me wrong to take me out o' th' grave.Thou art a soul in bliss, but I am boundUpon a wheel of fire, that mine own tears
    Do scald like molten lead.
    و در جایی که با رابرت روبرو میشه جمله ایی از کتاب Tender Buttons اثر گورترو استاین نقل قول میکنه که البته جمله رو کامل نمیگه ولی من کاملش رو برای شما میذارم)

What is the use of a violent kind of delightfulness if there is no pleasure in not getting tired of it.

6. 10 کاربرِ زیر از ESR بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,753 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

سوال برانگیرترین معمای این فصل اینه که پیتر ابرناتی چرا این قدر برای دلوس مهمه ؟
    من فکر می کنم اطلاعات تمام ربات هات یا کدها شون رو تو پیتر ابرناتی قرار دادن که بتونند به این صورت شرکت دولوس
    به تمام کدهای میزبان ها دسترسی داشته باشه پیتر جز اولین ربات هایی بود که فورد تغییرات جدیدی روی اونها انجام داده بود
    اول این قسمت سایزمور به شارلوت هیل میگه چی داری اپلود میکنی اون Host Of Codes که شارلوت در جواب میگه این به تو ربطی نداره
    این قسمت با معرفی پارک جدید به نام راج ورلد معرفی شد که نکته های خیلی جالبی داشت
    اول این پارک مثل یک مستعمره هستند که افراد پولدار به راحتی و بدون هیچ مشکلی می تونند همه میزبان ها رو به بردگی بکشونند
    و به استعمار خودشون در بیارند راج وردل نمونه کامل یک استعماره که مردم هند رو به راحتی بردگی و نوکری گرفتند
    سریال تو این فص خیلی سریع جواب معماها رو میده نیاز نیست چند قسمت بگذره تا یک معما حل بشه
    قسمت یک در مورد پیدا شدن ببر بنگال فرضیه ای برای بینده به وجود اومده بود که به راحتی تو این قسمت جواب داده شد
    این قسمت یک شخصیت جالب و مرموز به نام گریس داشت که مانند شخصیت مرد سیاه پوش وست ورلد رازها و سوالت زیادی با خودش داره
    گریس نشون داده که تجربه چندین بار سفر به راج ورلد رو داره چون به روال این پارک اگاهی داره مثل مرد سیاه پوش دنبال یک سری سوال و نشانه است
    به راحتی نمیشه سرش کلاه گذاشت و زرنگ تشریف داره جایی که بنجامین رو برای مشخص بودن میزبان یا اسنان بودنش تست میکنه
    و بهش میگه اگر انسانی باشی فقط یک سوزش حس می کنی در غیر این صورت هیچی یادت نمی مونه
    وقت یهم که برای شکار ببر بنگال میرن بهش میگه که اینجا هیچی عادی نیست چرا که ملازمان و باقی خدمه برای پذیرایی از ما حضور ندارند
    حتی یک جا به بنجامین میگه پارک خیلی ضرر میکنه اگر بفهمه که یکی از میزبانها وانمود میکنه یکی از ماست
    ولی کشتن و حمله میزبان ها رو پیش بین نمی کرد احتمالا اینکه این اتفاقات با حوادث وست رولد یکی باشه خیلی زیاده
    فقط گریس مشخص نیست ولی ورژن زنونه مرد سیاه پوش خواهد بود یا ممکنه جاسوسی باشه که بخواد از ساز و کار پارک اگاهی پیدا کنه
    این قسمت نشون داد مکه دلورس داره خوی و رفتار یک شخص دیکتاتور رو پیدا میکنه و با فضیلت دانایی یک دیکتاتور اشنایی پیدا میکنه
    دلورس برای رسیدن به هدفش با کسایی که همفکرش نیستند پیمان می بنده تا جایی که به هدفش برسه و برای رسیدن به هدفش
    از کشته شدن و قربانی کردن متحدانش هراسی نداره برای رسیدن به هدفش هر کاری میکنه ویژگی روس ها رو داره
    و به کسانی نیاز داره که بدون حرف و سوال دستوراتش رو انجام بدن این ویژگی کره شمالی رو داره
    اما این دیکتار خوی احساسی خودش رو هم داره با اینکه میدونه رباته و پیتر ابرناتی پدرش نیست ولی براش مهمه
    یا شاید به این ویژ"ی رسیده که میدونه چه طور با دوستانش رفتار کنه و چه زمانی دل رحم باشه
    البته قسمت اکشن این اپیزود زیاد هیجان انگیز و جذاب نبود خیلی راحت مثل فیلم های وسترن یک عده مهاجم به جای اسب
    با ماشین حمله می کنند و یک عده هم میخوان دفاع کنند هیچ چیزی که سکانس متفاوتی که نشون دهنده هوش و قدرت انسان ها باشه
    مشخص نیست خیلی راحت شارلوت از در پشتی میره داخل ابرناتی رو می گیرخ بز کشون میاره بیرون اصلا پیش بینی نمیکردن که از پشت
    مورد هجوم قرار بگیرند یعنی نه کارگردان نه ذلوردس این نکته رو پیش بینی نکرده بودن
    البته سکانس تیر خوردن دلورس رو وقتی می دیدم فکر میکردم ارنولد در نقش ترمینیاتور رو دارم نگاه می کنم قدرت جسمی دلورس خیلی
    بالا رفته بود و با دقیق ترین شکل ممکن شلیک میکرد ولی نیروهای شارلوت خیلی راحت خطا میزدن
    سکانس صحبت های هکتور و میو خیلی جالب بود سایزیمور بهشون می گفت که شما برنامه ریزی شدین که با هم باشید
    ولی هکتور به عشق جز ایزابلا نمی تونه عاشق شخص دیگه باشه چرا که از احساس برخوردار نیستند
    این نکته جالب بود ایا ربات ها به یک درک احساسی و خویش پنداری رسیدن یا این همه یک داستانه
    البته میو به سایزمور میگه تو عاشق یک نفر بودی به نام ایزابلا که نتونستی با اون باشی و اون رو کشتی
    و هکتور رو این جور برنامه ریزی کردی که به جز عشق ایزابلا عاشق هیچ کسی نباشه
    چیزی که سایزمور بهش نرسیده بود اون رو به صورت یک سناریو برای هکتور نوشته بود
    وقتی قسمت اول رو دیدم وقتی استرند سر یک سرخپوست یا گوشت نیشن رو باز میکنه و اخرین دقایق رو می بینه
    نشون داده میشه که دلورس سرخپوست ها رو می کشه اگر دلورس قرار دنیای بیرون رو فتح کنه چرا به راحتی سرخپوست ها رو می کشه
    دوم وقتی میو و هکتور سرخپوست ها رو می بینند گوشت نیشن ها از هکتور میگن اگر همین مسیر رو ادام بدن کاری با اونها ندارند و باید سایزمور بهشون بدن و در انتهای این قسمت هم
    گریس وقتی از دریاچه نجات پیدا میکنه با گوست نین ها روبرو میشه هنوز این هدف سرخپوست ها مشخص نیست
    که تو این جای داستان چیکار می کنند گوشت دم توپ هستند یا قصد و هدف خاصی رو دنبال می کنند
    دو نکته برام گنگ و گیج بود وقتی بار اول این قسمت رو دیدم توجه نکردم که معنی Cradle چیه فکر میکردم اسم یک ساختمان باشه
    ایا کریدور جاییه که ربات ساخته میشن ازامایشگاه مخفی دلوس جایی که دی ان ای بازدیدکننده ها رو نگهداری می کنند
    البته تو زبان پرتقالی میسا به معنای یک تپه که که دامنه وسیع و شیب دار داشته باشه وبخش بالایی اون مسطح باشه
    شاید نمایی که از مرکز فرماندهی وست ورلد می بینیم میسا گفته میشه و فقط اسم یک ساختمان باشه همین
    دوم اینکه وقتی گریس از ترس ببر فرار میکنه اخطار داده میشه شما به ناحیه تجارب مهمان ها وارد شدید اصلا مشخص نبود این منطقه چیه
    ولی دریاچه مرز بین راج ورلد و وست ورلد بوده بعد از پرت شدن گریس و ببر تو قسمت اول ببر تو وست رولد پیدا میشه
    تو این قسمت گذر کوتاهی داشتیم به یکی از شش پارک این سریال به نام شوگان ورلد که مربوط به زمان ژاپنی هاست
    خیلی دوست دارم بدونم سه پارک دیگه چه ویژگی دارند و کدوم تاریخ و تمدن رو نشون خواهند داد

8. 10 کاربرِ زیر از ESajad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :