برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 2 اولیناولین 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 از مجموع 16
    تاتاکاعه
    سپاس
    13,817
    از این کاربر 12,768 بار در 817 پست سپاس گزاری شده

Sacred Games: با اولين سريال هندي نتفليكس بيشتر آشنا شويد

ژانر: جنايي،درام

شبکه سازنده: Netflix

تاريخ شروع فصل اول:

15 تير 97
    Sacred Games
    يا همان به ترجمه فارسي بازي هاي مقدس اولين سريال اورجينال شبكه نتفليكس در كشور هند مي باشد كه در 8 اپيزود 1 ساعته در تابستان 2018 بر روي سرويس استريم اين شبكه قرار خواهد گرفته. پس از موفقيت دومين سريال شبكه Amazon (سريال Breathe) ظاهرا" نتفليكس قصد ندارد از رقيب جديد خود عقب بيفتد و اهميت مخاطبين دومين كشور پر جمعيت جهان باعث شد تا نتفليكس وعده ساخت 7 سريال به مخاطبان هندي زبان خود بدهد كه Sacred Games اولين توليد اين شبكه خواهد بود. داستان اين سريال برگرفته از رماني تحسين شده به همين نام به قلم Vikram Chandra مي باشد كه توسط Anurag Kashyap ( فيلم Ugly) و Wikramaditya Motwayne كارگرداني خواهد شد.نكته قابل توجه در عوامل سريال حضور Elnaaz Norouzi بازيگر و مدل ايراني الاصل مقيم هند مي باشد و در كنار او چهره سرشناس و بازيگر نقش اصلي اين سريال Saif Ali Khan از بازيگران معروف هند مي باشد، كه در مصاحبه اي اعلام كرده سريال در 4 فصل و تا سال 2020 به پخش خودش ادامه خواهد داد.با توجه به عوامل اين سريال اينطور به نظر مياد كه نتفليكس حساب ويژهاي روي اين درام گانگستري باز كرده و شايد بتواند Sacred Games علاوه بر مخاطبان هندي خود ،مورد رضايت بينندگان جهاني Netflix قرار بگيرد.

خلاصه داستان:«سرتاژ سينگ» پليس شهر بمبئي مي باشد و از رئیس گانگستر فراری Gaitonde هشداری در مورد حادثه ای بزرگ در بمبئی دریافت می کند , در حالی که معلوم می شود گذشته این دو نفر هم به همدیگر وصل می باشد

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,646 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Sacred Games: با اولين سريال هندي نتفليكس بيشتر آشنا شويد

پیشنهاد میکنم سریال رو ببینید و لذت ببرید و تعصبات احمقانه رو کنار بزارین و به خاطر هندی بودن از دستش ندین بازم میگم هر سینمایی محترمه و هر چیزی باید امتحان بشه و نباید به صورت کورکورانه و تعصبی در مورد اون فیلم یا سریال نظر داده بشه خود من سریال های ترکی رو نمیبینم ولی اگه سریالی بهم معرفی بشه و تحقیق کنم ببینم خوبه حتما میبینم سینمای ترکیه هم که کارگردان های مطرح زیادی داره و ثابت شده است پس نباید سریال های آبکی ترکی رو با فیلم هاش مقایسه کرد این صحبت ها رو قبلا توی تایپک سینمای هند زده بودم ولی خواستم یه بار دیگه بگم تا دوستان همچین سریالی رو از دست ندن و حداقل یک قسمت رو امتحان بکنن

3. 11 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده
    دوستان گول هندی بودن سریال رو نخورید
    بسیار سریال زیبایی هست

ای کاش یکی این سریال رو ترجمه میکرد
    البته نسخه های ۲ زبانه منتشر شده ولی باز هم زیرنویس نمیشه

5. 6 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347

نقل قول نوشته اصلی توسط nosheh نمایش پست ها
    من زبانم بد نیست. دارم برای ایلتس می خونم. دلم میخواد برای تمرین هم شده اینکار رو انجام بدم
    همینجوری از روی فایل انگلیسی ترجمه باید باشه؟ از مجا میشه اطلاعات گرفت؟
    درود بر شما
    راستش من درست نمیدونم
    ولی گویا اینکار با نرم افزار مخصوص و فایل زیرنویس انگلیسی صورت میگیره ، شاید مترجم ها بیشتر بتونن راهنمایی کنن
    ولی یک مورد ، اینکار چون برای نت فلیکس هست احتمال داره مترجم هایی برای ترجمه اقدام کرده باشند یا اقدام کنند و احتمال موازی شدن کار زیاده
    در ضمن من نسخه دو زبانه دانلود کردم که زبان انگلیسیش، مثل اینکه همون بازیگرا بودن که دوباره بصورت انگلیسی و با گویش هندی صدا گذاری کردن ، زیاد کیفیت جالبی نداره ، مگر اینکه از روی زیرنویس ترجمه کنید
    خیلی از شما ممنونم برای این کار ، امیدوارم موفق باشید و اگر این سریال هم نشد سریال دیگری رو ترجمه بفرمایید

7. 5 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347

راحت میتونم بگم این سریال هیچی کم نداره و جز سریال های خوب نت فلیکس هست
    کار درست و منطقی ای نیست که این سریال با فیلمهای سینمایی هند مقایسه بشه ( البته فراموش نکنیم که یکی از همین فیلمها اسکار گرفته )
    خیلی ها برای هندی بودن سریال از سریالی که حتی ندیده اند ایراد میگیرن و گاها اشخاصی هم دیده شدن که میگن من سریال هندی نمیخوام، دوست ندارم ، خیلی من با کلاسم , نمیخوام تو آرشیوم باشه ، مرسی اه !
    که باید اجازه داد که این افراد در همان نوع نگاه شون بمونن !
    در کل من از سریال راضی بودم تا اینجا که دیدم
    امیدوارم باشند کسانی که از سریال خوششون اومده باشه
    در ضمن این نظر شخصی بود

9. 12 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تو نیکی کن و در دجله انداز!
    سپاس
    1,922
    از این کاربر 3,716 بار در 426 پست سپاس گزاری شده
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashley_1986 نمایش پست ها
    ای کاش یکی این سریال رو ترجمه میکرد
    البته نسخه های ۲ زبانه منتشر شده ولی باز هم زیرنویس نمیشه
    من زبانم بد نیست. دارم برای ایلتس می خونم. دلم میخواد برای تمرین هم شده اینکار رو انجام بدم
    همینجوری از روی فایل انگلیسی ترجمه باید باشه؟ از مجا میشه اطلاعات گرفت؟

من قسمت اول سریال رو با همسرم نشستیم دیدیم
    اولش که کلی غر زد که چرا هندی و اینا!
    خودمم یکم اولش برام سخت بود
    ولی بکم که گذشت خیلی خندیدیم! اون تیکه که با کمربند میزد و یا وقتی با سنگ میزد به سرش... چیزهایی که در جهان سوم هست و واقعیه
    بالاخره ما با اونها در یک سطحیم اینو نمیتونیم منکر بشیم...
    فیلمبرداری و کیفیت تصاویر رو هم دوست داشتم
    تو نیکی کن و در دجله انداز....

11. 10 کاربرِ زیر از nosheh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,817
    از این کاربر 12,768 بار در 817 پست سپاس گزاری شده

فصل اول
    برای شروع کار نتفلیکس این 8 قسمت عالی بود و فراتر از حداقل انتظاراتم بود. داستان تو دو خط زمانی جلو می رفت:یکی ماجراجویی های «سرتاژ» تو 25 روز از اخطار نابودی بمبئی بود و یکی هم سرگذشت «گایتونده» که چجوری به یه خلافکار بزرگ تبدیل شد و حوادث و اتفاقات هر دو خط زمانی طوری بود که تو این فصل یک سوم اونا رو می بینیم و معلومه همانطور که اعلام شده تو سه فصل داستان تموم میشه.به شخصه داستانی که از «گایتونده» روایت می شد رو خیلی دوست داشتم و جوری بود که انگار حوادث بر اساس واقعیت بود و البته تو توضیح بعضی از سکانس ها هم از تصاویر واقعی استفاده شده بود و یه جورایی منو یاد سریال Narcos می انداخت؛معمولا" مسیری که یه خلافکار تو زندگیش میره پر پیچ و خم تر و مهیج تر از یه پلیسی هستش که می خواد جلوی خلافکار ها رو بگیره و «گایتونده» هم از این مسئله مستثنی نبود و ادغام داستان «گایتونده» با بحران های سیاسی و مذهبی چند سال اخیر هند باعث شده بود که حوادث بیشتر رنگ و بوی واقعیت رو بگیرند.داستان «سرتاژ سینگ» هم که سرگذشت یه پلیسی هستش که سعی داره جلوی یه فاجعه رو بگیره و با پرداختن به مسائلی مثل بالیوود و امنیت کشور , خط داستانی جالب و معما گونه ای رو در پیش می گیره ولی با این حال داستان «گایتونده» به مراتب بهتر می باشد.
    شخصیت پردازی و بازی هر دو بازیگر اصلی فوق العاده است به خصوص Nawazudin Siddiqui که به خوبی از عهده بازی یه Crime Lord خونریز بر اومده بود.کاراکتر هر دو بازیگر مثل همون نقش های سنتی فیلم های بالیوود هستش ولی در مسیر داستان از همان قهرمان بازی ها یا هندی بازی ها خبری نیست و حتی تو یه سکانسی یکی که کارش بازیگری هستش اینجور فیلم ها رو مسخره می دونه؛
    در Sacred Games شما پلیسی رو می بینید که با اینکه لشکر یک نفره هستش ولی هیچ وقت قهرمان داستان نیستش و باعث میشه خیلی از آدم ها بمیرن؛خلافکاری که خودش رو شکست ناپذیر می دونه بارها شکسته میشه و حتی آرزوی مرگ می کنه.جدا از شخصیت پردازی سریال , نکته ای که برام جالب بود, بی پرده پرداختن به مسئله مذهب و اعتقاد در سال های نه چندان دور در هند بود و دیالوگ ها و نگرشی که «گایتونده» در این رابطه داشت از مسائلی بود که تو سریال خیلی تاکید شده بود. تابو شکنی و بی رحمی سریال از نکاتی بود که باعث میشه Sacred Games رو قابل تحسین بدونیم و تو اولین سکانس وقتی که می بینیم سگی از بالای آپارتمان به پایین پرتاب میشه و می میره در واقع سریال می خواد به بیننده ثابت کنه که داستان با اون چیزی که قبلا" در ذهن داشتید کاملا" فرق داره طوری که در روند سریال می بینیم که خبری از عشق و عاشقی نیستش ,کاراکتر ها خیلی راحت می میرن ,و بیشترشون میل به خشونت و خون ریزی دارند و سکانس های خشونت بار زیادی رو می بینیم که با اون کوچه پس کوچه های هند منو یاد سینمای جنایی کره می اندازه و به اما چیزی که برام خیلی جالب تر بود نوع نگرش سریال به مسائل جنسی بود که اگر اون سکانس اپیزود چهار رو دیده باشید می فهمید که منظورم چی هستش , طوری که تو فضای مجازی اون سکانس مورد نقد قرار گرفت و معلومه که خود هندی ها هم قشنگ تو شوک مونده بودن. سخن آخرم اینکه اگر اسم بازیگران سریال «خان» و یا «شاه» آخرش نداشت و قیافه بازیگر هم شبیه هندی ها نبود حتما" خیلیا از خیلی وقت پیش برای شروع این سریال لحظه شماری می کردن ولی همون سطحی نگری که بعضی ها سینمای جنایی کره رو با سریال هایی مثل جومونگ مقایسه می کنند باعث می شه تا Sacred Games رو هم با فیلم های آبکی بالییود مقایسه بشه.اگر به دنبال سفری به دنیای جرم و جنایت بمبئی و تاریخچه چند دهه گذشته این کشور دارید و علاقه مند به مسائل اعتقادی, فرهنگی ,مذهبی و سیاسی هند و خود سینمای بالییود هستید , Sacred Games با کلی کلیف هنگر , دیالوگ های جالب , سکانس های بدون اغراق و داستانی مهیج منتظر شماست تا طرز تفکرتون از بالیوود رو عوض کند.
    امتیاز به این فصل 8.5

13. 21 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 2 اولیناولین 12