برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 40
    تاتاکاعه
    سپاس
    13,920
    از این کاربر 12,781 بار در 818 پست سپاس گزاری شده

(aranyélet (Golden Life | معرفي سريال | بحث و تبادل نظر

Imdb : 9

ژانر: مهیج،جنایی،درام

شبکه سازنده:
    HBO

تعداد اپیزود فصل اول:
    8 قسمت

اطلاعات ساختــ

Aranyélet
    یا Golden Life ساخت کشور مجارستان و در واقع از تولیدات بین المللی شبکه محبوب HBO می باشد که توسط شبکه زیر مجموعه اروپایی HBO Magyarország تولید شده است. فصل اول این سریال در سال 2015 با 8 قسمت کار پخش خود را شروع کرد که با استقبال بینندگان و بازخورد مثبتی که دریافت کرد برای فصل های دوم و سوم نیز تمدید شد که فصل دوم در سال 2016 و فصل سوم و پایانی در پاییز 2018 از شبکه HBO مجارستان پخش شده است. داستان این سریال تا حدودی الهام گرفته از سریال فنلاندی به نام Helppo elämä می باشد ولی این تشابهات فقط در حد عناصر اصلی شروع کننده داستان می باشد و از قسمت دوم مسیر داستان عوض می شود و سازندگان سریال چارچوب و کاراکترهای داستان رو بر اساس شرایط موجود در جامعه مجارستان تغییر داده اند. بر خلاف نسخه فنلاندی Aranyélet با کیفیتی ساختی در حد و اندازه های دیگر سریال های پر زرق و برق و جذاب شبکه HBO به موفقیتی فراتر از انتظار دست یافت ،به گونه ای که بیشتر منتقدان مجارستانی این سریال را بهترین سریال تاریخ این کشور می دانند و تا کنون امتیاز 9/10 را در سایت IMDB کسب کرده است که بیشتر امتیاز در میان سریال های ساخته شبکه توسط HBO Europe می باشد و در واقع بهترین ساخته اروپایی این شبکه محسوب می شود. علاوه بر آن امتیاز 4.8/5 در سایت HBO.hu و 9.3/10 در سایت PORT.hu نشان دهنده سریالی در حد و اندازه های شاهکار می باشد که توانسته رضایت قاطع بینندگان را کسب کند. سایت IGN مجارستان نیز در توصیف این سریال: Aranyélet را سریالی با بازیگرانی فوق العاده، پروداکشنی خلاقانه با داستانی عالی و جذاب می داند که جزو بهترین سریال های مهیج شبکه HBO می باشد
    کاراکترها

Szabolcs Thuróczy
    در نقش آتیلا میکلوشی: آتیلا پدر خانواده 4 نفره می باشد که توانسته با انجام کارهای خلاف ریز و درشت زندگی مرفهی برای خود و خانواده اش فراهم کنه ولی آتیلا به نوعی از این زندگی خسته شده و از طرفی فوت شدن پدرش که آتیلا رو مایه شرمساری خانواده می دونست باعث میشه تا آتیلا بخواد زندگی مجرمانه رو کنار بزاره ولی این تصمیم او با واکنش هایی از طرف خانواده به خصوص همسرش مواجه می شود و از طرفی دیگر زندگی ای که آتیلا داشته بر سرنوشت فرزندانش تاثیر گذاشته و در تلاش است تا به عنوان یک پدر و همسر بتواند به تعهداتش عمل کند
    Eszter Ónodi
    در نقش یانکا میکلوشی: یانکا مادر خانواده می باشد و شخصیت بلند پروازی دارد و علاقه شدید او به زندگی اشرافی و قدرت طلبی همیشه برای خانواده مشکلاتی به وجود میاورد ، اولویت اول او پول و قدرت می باشد و در انجام کارهای مجرمانه دست کمی از آتیلا ندارد و همچنین علاقه او به قدرت و خودنمایی باعث شده است تا عضو هئیت مدیره موسسه ای خیریه ای بشود .یانکا مخالف کنار گذاشتن کارهای خلاف توسط آتیلا می باشد و معتقد است با زندگی شرافتمندانه نمی تواند مخارج خانواده را تامین کرد و تلاش می کند تا دوباره آتیلا رو به این مسیر سوق دهد
    Renátó Olasz
    در نقش مارک میکلوشی: مارک فرزند بزرگ خانواده می باشد و کسی هست که دردسرهای بزرگی برای خانواده بوجود می آورد.رفتار او به نوعی شبیه به مسیری هست که پدرش آتیلا در جوانی طی کرده و گرایش به انجام کارهای خلاف دارد و همچنین او علاقه شدیدی به خوانندگی رپ دارد و نام مستعار Marky-G را برای خود انتخاب کرده است و در طول سریال او و گروه موسیقی اش را در حال ضبط آهنگی به نام Muffhunterz می بینیم که HBO بعد از پابان فصل نخست این آهنگ را به صورت کلیپی جذاب با صدای کاراکتر اصلی منتشر کرد.
    Laura Döbrösi
    در نقش میرا میکلوشی: میرا دختر خانواده و کوچکتر از مارک می باشد.میرا تنها عضو خانواده می باشد که با زندگی مجرمانه خانواده اش مشکل دارد و از این مسئله نیز بارها متضرر شده است.او دختر درس خوان و ساده ای می باشد که به خاطر اشتباهات خانواده اش تصمیم به تغییر مسیر زندگی اش می گیرد تا از زیر بار رفتار های شرم آور خانواده اش خارج شود ولی دنیای خارج از خانواده برای او مشکلات فراوانی به وجود میاورد.
    Zsolt Anger
    در نقش اندره هولوش: اندره دوست قدیمی آتیلا و یانکا می باشد و رابطه نزدیکی با خانواده میکلوشی دارد ولی بر خلاف آتیلا او صاحب هیچ خانواده ای نمی باشد و خانواده او همین میکلوشی ها می باشد و علاقه قلبی بسیاری نیز به مارک دارد و به عنوان پدرخوانده مارک نیز از او نام می شود.آتیلا زندگی مرفه اش رو بیشتر مدیون اندره می باشد چون بیشتر کارهای خلافش رو برای او انجام میداده . کنار کشیدن آتیلا از کارهای خلاف برای اندره نیز مشکلاتی به وجود میاورد چون به غیر از آتیلا به هیچکسی اعتماد ندارد و چالش های جدی ای علاوه بر خانواده میکلوشی برای او نیز پیش میاید
    نقدی كوتاه بر سریالــ

فقط با نگاه با چند اپيزود اول متوجه میشویم که با سریالی متفاوت طرف هستیم که ایده‌های داستانی خلاقانه ای را در قالب موضوعی متمرکز بر خانواده دنبال می‌کند و علاوه بر آن شاهد کاراکترهای جذابی با شخصيت پردازي قوي اي هستیم که به راحتی می‌توان باهاشون همزادپنداری کرد .سریال به دنبال این نیست که داستان متفاوت و غیر قابل درکی و یا هیجان کاذبی به خورد بیننده بدهد و اتفاقاتی که در سریال می بینیم کاملا" برای بیننده قابل درک هستش ، از پدری که نمی خواد ما بقی عمرش رو پشت میله های زندان بره و از عرش به فرش رسیده،مادری که همش غر میزنه و پول رو عامل اصلی خوشبختی می دونه تا پسر و دختري که هر كدام خواسته هاي متفاوتي از زندگي دارن ، در واقع مفهوم نام سریال Golden Life یا «زندگی طلایی» در اهداف کاراکتر ها نهفته است که دنباله رو مسیری هستن که زندگی طلایی ای برای خودشون بسازن ولی چیزی که بهش توجه نمی کنن این است که زندگی طلایی همان خانواده هستش و سوال اصلی که داستان سریال در آن به دنبال جواب هست اینه که آیا اعضای این خانواده این مفهوم رو درک خواهند کرد یا نه؟.
    سریال نقاط قوت زیادی دارد که می توان به شیمی بین کاراکترها اشاره کرد و بر روی روابطی مثل روابط زناشویی، پدر و فرزندان و... به زیبایی کار شده است و صرفا" سریال نگاه نمادین به اینگونه روابط ندارد و با دیالوگ هایی حساب شده لحظات ماندگاری در سریال خلق می‌کند. داستان این سریال فقط در درام خلاصه نمی شود و در هر اپیزود یک ساعته این سریال شاهد لحظات مهیجی هستیم که با کلیف هنگری در پایان شما رو مشتاق به دیدن اپیزود بعد خواهد کرد و مطمئن باشيد سرگذشت رئال سريال با كاراكترهاي دوست داشتني اش باعث خواهد شد كه از Aranyélet به عنوان يكي از بهترين سريال هايي كه تا به حال تماشا كرده ايد ، ياد كنيد.

خلاصه داستانــ

داستان اين سريال متمركز بر خانواده ميكلوشي مي باشد كه به خاطر اعمال مجرمانه پدر و مادر خانواده زندگي مجللي براي خود بنا كرده اند.ولي وقتی كه «آتيلا» پدر خانواده تصميم به كنار گذاشتن كارهاي خلافش مي گیرد زندگي اين خانواده با چالش هاي جدي اي مواجه مي شود و از طرف دیگر دو فرزند خانواده و مادر خانواده «یانکا» به دنبال خواسته هاي متفاوتي از زندگي هستن که زندگی دیگر اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار میدهد. «آتيلا» حالا بايد اين اين وضعيت نا بسامان خانواده رو جمع و جور كند و از طرفي دوست قديمي و صميمي اش «اندره» كه خلافكار ثروتمندي هست، به او پيشنهاد وسوسه كننده اي ميدهد که آتیلا را در دو راهی قرار میدهد و...

تاتاکاعه
    سپاس
    13,920

پاسخ : (aranyélet (Golden Life | معرفي سريال | بحث و تبادل نظر

ترجمه فصل اول این سریالو شروع کردم، قسمت اولم تا شب تو سابسین آپلود می‌کنم، می‌تونید از این بعد این سریالو با زیرنویس پارسی ببینید

سپاس
    7,956
    از این کاربر 6,736 بار در 615 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط MrP نمایش پست ها
    ترجمه فصل اول این سریالو شروع کردم، قسمت اولم تا شب تو سابسین آپلود می‌کنم، می‌تونید از این بعد این سریالو با زیرنویس پارسی ببینید
    محمد جان خسته نباشی منتظر یک کار خوب دیگه از تو هستیم لطفا لینک دانلود سریال بتونی بفرستی ممنون میشم

4. 17 کاربرِ زیر از hadi2006mi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ain't No Such Things As Halfway Crooks
    The Oswald State Correctional Facility, Level 4
    سپاس
    14,953
    از این کاربر 18,648 بار در 1,392 پست سپاس گزاری شده
    خسته نباشی محمد جان هم برای تایپک هم برای ترجمه سریال

خوب میدونم چقدر برای معرفی و زیرنویس سریال زحمت کشیدی

چون من دوست VIP هستم زیرنویس سریال زودتر و چند روز پیش به دستم رسید و زودتر سریال رو با ترجمه خوب محمد عزیز دیدم و لذت بردم
    داستان یه مرد خلافکار که میخواد زندگی عادی رو در پیش بگیره ولی خیلی چیزا دست به دست هم میدن که به همین راحتی نتونه زندگی قبلی رو پشت سر بزاره و از همین قسمت اول هم این مشکلات شروع میشن, بیشتر از همه دلم به حال دختر خانواده میسوزه که داره تقاص کارهای پدر و مادرش رو پس میده(شاید هم برادرش تا ببینیم در ادامه چی میشه ), مادر خانواده هم از اون شخصیت هایی که متنفرم نه این که از بازی بازیگر بدم بیاد برعکس خیلی هم عالی کار کرده منظورم اون تجمل گرایی و قدرت طلبی هست که مردش رو وادار به کارهای خلاف میکنه و ...

با سریال از قبل و معرفی خود محمد اشنایی داشتم و میدونستم سریال خوبی هست و نمرات بالای سریال هم همین رو نشون میداد ولی متاسفانه شروع نکرده بودم, همین اسم HBO و مشارکت در ساخت برای تماشای سریال کفایت میکنه,دیدن این سریال رو به همه پیشنهاد میکنم

6. 14 کاربرِ زیر از Tha Real Nigga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,920

نقل قول نوشته اصلی توسط nicolas brown نمایش پست ها
    خسته نباشی محمد جان هم برای تایپک هم برای ترجمه سریال

خوب میدونم چقدر برای معرفی و زیرنویس سریال زحمت کشیدی :smiley41:

چون من دوست vip هستم زیرنویس سریال زودتر و چند روز پیش به دستم رسید و زودتر سریال رو با ترجمه خوب محمد عزیز دیدم و لذت بردم :smiley36:
    داستان یه مرد خلافکار که میخواد زندگی عادی رو در پیش بگیره ولی خیلی چیزا دست به دست هم میدن که به همین راحتی نتونه زندگی قبلی رو پشت سر بزاره و از همین قسمت اول هم این مشکلات شروع میشن, بیشتر از همه دلم به حال دختر خانواده میسوزه که داره تقاص کارهای پدر و مادرش رو پس میده(شاید هم برادرش تا ببینیم در ادامه چی میشه :smiley36, مادر خانواده هم از اون شخصیت هایی که متنفرم نه این که از بازی بازیگر بدم بیاد برعکس خیلی هم عالی کار کرده منظورم اون تجمل گرایی و قدرت طلبی هست که مردش رو وادار به کارهای خلاف میکنه و ...

با سریال از قبل و معرفی خود محمد اشنایی داشتم و میدونستم سریال خوبی هست و نمرات بالای سریال هم همین رو نشون میداد ولی متاسفانه شروع نکرده بودم, همین اسم hbo و مشارکت در ساخت برای تماشای سریال کفایت میکنه,دیدن این سریال رو به همه پیشنهاد میکنم :smiley41:
    ممنون مهدی جان.
    زیرنویس قسمت اول رو هم آپلود کردم و می تونید ببینید.زیرنویس مابقی قسمت های فصل اول رو هم با چند روز فاصله آپلود می کنم.
    فقط نسخه های hdtv فاقد زیرنویس هارد ساب هستن و مابقی ریلیز ها همشون هاردساب هستن که از لحاظ زمانبندی هم هماهنگ با این زیرنویس نیستن.
    من خودم حجم پایین قسمت ها رو آپلود کردم که اگر کسی خواست پیغام خصوصی بده تا براش بفرستم.شایدم یه کم سرعتش کند باشه (البته برای من تا 1.5 مگابایت هم سرعت دانلود میده) ولی بد هم نیست .اگه آدرس دیگه ای پیدا کردم فایل ها رو جایگزین میکنم

8. 17 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,295
    از این کاربر 1,815 بار در 201 پست سپاس گزاری شده

به به چه تاپیکی چه ژانری چه کشوری مجاری دوست میدارم مرسی داری محمد و بقیه بچه ها که زحمت کشیدن

10. 12 کاربرِ زیر از 125yahel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    13,073
    از این کاربر 2,250 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

قسمت اولش رو دیدم
    ممنون از محمد عزیز برای معرفی و ترجمه این سریال
    خیلی خوشم اومد و حتما تا اخرش میبینم
    داستان و بازیگرا عالین و فیلمبرداری هم جالبه

12. 12 کاربرِ زیر از pejmanmm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,920

زیرنویس قسمت دوم هم آپلود شد. می تونید از سابسن دانلودش کنید.

14. 15 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,920

زیرنویس قسمت سوم هم آپلود شد.
    مابقی قسمت های فصل اول رو با فاصله سه چهار روز تو سابسین میزارم که می تونید از اونجا پیگیری کنید. دیگه تو اینجا اطلاع رسانی نمیشه

16. 15 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,920

زیرنویس فصل اول کامل تو سابسین آپلود شد. یه چند تا پوستر و تریلر از فصل دوم برای دوستانی که سریال رو دنبال کردن قرار میدم
    اگر هنوز فصل اول رو کامل ندید، تریلرها رو باز نکنید

18. 17 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین