برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,533
    از این کاربر 90,664 بار در 4,567 پست سپاس گزاری شده

Love, Death & Robots:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول انیمیشن Love, Death & Robots که انتشار اپیزودهای آن توسط سرویس Netflix از پنجم مارس 2019 (چهاردهم اسفندماه97)آغازگشته بحث و گفت و گو نایید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,516
    از این کاربر 11,143 بار در 879 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Love, Death & Robots:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

سر فرصت دوست دارم در مورد هر قسمت صحبت کنم و نظر شما رو هم بدونم اما فعلا که تا قسمت 6 دیدم باید بگم قسمت سوم واقعا از هر نظر بی نظیر بود. امیدوارم بازم تو قسمت های پیش رو یه قسمت در این سطح باشه.

3. 21 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,929
    از این کاربر 12,781 بار در 818 پست سپاس گزاری شده

برای من دیدن فیلم یا انیمیشنی کوتاه به معنای ایده خلاقانه ای هستش که سعی داره در طی مدت چند دقیقه کوتاه تجربه متفاوتی رو به بیننده ارائه بده. Love,Death & Robots به عنوان مجموعه ای 18 قسمتی از این انیمیشن ها فقط در حد 6 یا 7 قسمت تو ارائه محتوایی که بتوان آن را انیمیشن کوتاه معرفی کرد، موفق هستش وگرنه ما بقی قسمت ها از داستان چندان جذاب و متفاوتی برخوردار نیستن ولی با این وجود 18 داستان متفاوت با 18 کیفیت ساخت متفاوت اگر سر و تهش هیچی نداشته باشه، بازم حداقل از دیدن 4 یا 5 اپیزود بیشترین لذت را خواهید برد.
    بیشتر اپیزودهای مفهومی و طنز گونه سریال به دل من نشست. اپیزود های «6.زمانی که ماست قدرت رو در دست گرفت» «14.زیمای آّبی» «3. سه ربات» «12.شب ماهی» «7.ورای شکاف آکویلا» «17.تاریخ جایگزین» و «3.شاهد» به نظرم بهترین اپیزودهای سریال بود و اپیزودهایی مثل «16.عصر یخبندان» ، «11.دست یاری دهنده» و «1.محرک سانی» در رده دوم قرار میگیرن. مابقی قسمت ها بد نبودن ولی از نظر محتوای داستانی یا خیلی شبیه هم بودن و یا مشابه آن را قبلا" دیده بودم و بدترین اپیزود سریال هم «9.آشغال دونی» بود. بدون شک بهترین کیفیت ساخت هم متعلق به «3.شاهد» هستش که با ترکیب انیمیشن و محیط واقعی ساخته شده بود و امیدوارم انیمیشن های مشابهی شبیه این بیشتر ساخته بشه.دو تا قسمت که بیشتر از همه ازشون خوشم اومد یکی «زیمای آبی» بود که از نظر داستانی عجیب ترین و مفهومی ترین اپیزود سریال بود و از اون داستان هاست که پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به فیلم سینمایی موفقی داره. اپیزود «زمانی که ماست قدرت رو در دست گرفت» هم به خاطر طعنه های کنایه آمیز سیاسی از اپیزود های جذاب سریال بود

در کل میشه گفت Love,Death &Robots سریالیست خلاف جهت مسیر آب که در نشان دادن خشونت و برهنگی هیچ ترسی ندارد و در کنار آن ثابت می کند که با انیمیشن هر دنیایی رو میشه خلق کرد، اما در پس رسالت خود یعنی سرگرمی و لذت بخش بودن Tim Miller خالق سریال ،صنعت بی رمق هالیوود رو هدف قرار میدهد و با ارائه 18 ایده متفاوت ثابت می کنه که نوآوری چیز غیر ممکنی نیست و کما اینکه در بدترین حالت هم میشه از بیشتر اپیزودهای سریال یه فیلم بلک باستری موفق ساخت.

Bad things are coming
    سپاس
    21,980
    از این کاربر 49,557 بار در 2,824 پست سپاس گزاری شده

قسمت اول: Sonnies Edge
    از لحاظ فنی خیلی خوب بود ولی مفهوم و داستانش کاملا تکراری ، کلیشه ای و نخ نما شده بود ... صحنه مبارزه رو تونسته بود بخوبی مشابه بازیهای کامپیوتری دربیاره ولی مهمتر از همه بخش صدا بود ؛ صداگذاری و میکس این قسمت فوق العاده بود و نشون میده حداقل از لحاظ فنی سطح خیلی بالایی داره و از مدیوم تلویزیون بزرگتره

قسمت دوم: Three Robots
    برخلاف قسمت قبلی ایده خیلی جذابی داره و به راحتی میشه یه انیمیشن بلند سینمایی خیلی خوب از این ایده تولید کرد. انتظار داشتم روباتها با یه چالش روبرو بشن ولی روند داستان مثل چندتا اسکچ کمدی ( کمدی آیتمی) و یا حتی چندتا آگهی بازرگانی بامزه بود ... در هر حال این قسمت رو از قبلی بیشتر دوست داشتم.

قسمت سوم: The Witness
    دقیقا به این میگن خلاقیت و ایده درست و حسابی ... این قسمت از همه لحاظ خلاقانه و جذاب بود از موسیقی گرفته تا زاویه های دوربین و تار شدن های اتفاقیش ... تکنیک انیمیشن سازیش رو هم خیلی دوست داشتم و تا اینجا بهترین اپیزود بوده ... استفاده از المان های کمیک بوکی (مشابه چیزی که توی انیمیشن سینمایی Spider-Man: Into the Spider-Verse دیدیم) هم یکی دیگه از خلاقیتهای خوب این قسمت بود. کیفیت تصویری انیمیشن خیلی جالب و جذاب بود و تا اینجا بهترین قسمت این سریال بوده.

قسمت چهارم: Suits
    بهترین چیز در مورد این قسمت اصالت داستانیه ؛ وقتی قراره یه داستان در مورد مردم آمریکا تعریف کنیم که توی مزرعه میگذره ، مهم نیست پلات داستانی ترسناک باشه یا درام و یا اکشن و یا مثل این اپیزود داستان توی یه دنیای آخرزمانیِ پر از بیگانه های شکارچی و روبات های غول آسا بگذره ، اون حس خونگرمی و شوخ طبعی و کله خرابیِ جنوبی رو باید لحاظ کرد. این اپیزود بخوبی فضا و حال و هوای روستایی رو بیننده منتقل میکنه و این یه موفقیته ... این قسمت هم اکشن خیلی خوبی داشت و از قسمت اول بهتر بود توی این بخش ... سورپرایز پایانی هم عالی بود.

قسمت پنجم: Sucker of Souls
    گرافیک این قسمت منو یاد کارتون هایی انداخت که قدیما میدیدم ، به خصوص Blake and Mortimer که خیلی هم دوستش داشتم ... ترکیب خوبی از کمدی و وحشت بود این قسمت و با اینکه از لحاظ داستانی چیز خاصی نداشت ولی تعلیقش خوب بود و موسیقی هم کار خودشو بخوبی انجام داده

در مجموع بین این پنج قسمت ، The Witness بهترین بود به نظرم ... در مورد سریال هم خیلی خوشحالم که این مجموعه ساخته شده ، حالا در کنار Rick and Morty از اون سریالهاییه که خدا خدا میکنم فصل جدیدش قسمتهای بیشتری داشته باشه تا لذت بیشتری ببریم.

6. 21 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,980

قسمت ششم: When the Yogurt Took Over
    شاید بهترین انیمیشن پنج دقیقه ای بود که تا حالا دیدم ... سوای ایده فوق العاده ساده و خلاقانه ای که داره ، استفاده از راوی بهترین تصمیم بود واسه این قسمت ... کنایه ها و طعنه هاش به ساختار اجتماعی امروزی خیلی جالب و به شدت کمیک از کار در اومده و از لحاظ فنی هم انیمیشن خوش آب و رنگ و دوست داشتنی شده ... بدون شک از بهترین قسمت های این سریاله و یکی از بهترین ایده هایی رو داره که به عمرم دیدم و شنیدم ؛ باید باقی قسمت ها رو هم ببینم ولی تا این جا بهترین قسمت سریال بوده.

پ ن: سوال های پایه ای و اساسی فلسفی که این قسمت مطرح میکنه اونقدر پیچیده و سطح بالا هستن که میتونه باب یه بحث داغ و جذاب بین صاحبین نظر باشه ؛ همین هم خودش یه کنایه واضحه که سوالات وجودی و عمیق بشری حول محور ماست شکل بگیره

قسمت هفتم: Beyond the Aquila Rift
    این قسمت ایده آنچنان تازه ای نداشت ، ولی با این حال داستانش رو خوب روایت کرد ... ایده جایگزینی توهم و واقعیت بارها تکرار شده ، حتی توی فیلمهای فضایی هم نمونه داره ، با این حال تکنیک انیمیشن سازی جذابیت خوبی داده بود به این قسمت.

قسمت هشتم: Good Hunting
    این اپیزود هم با اینکه ایده جالبی داشت ولی ازش به خوبی استفاده نکرد ... ایده موجودات جادویی شرقی و شکارچی های باستانی ، هم از لحاظ فرهنگی و هم تاریخی میتونه جذاب باشه ولی توی این قسمت داستان از دست نویسنده خارج میشه و چیز زیادی برای ارائه نداره ... این ایده اولیه میتونه با کمی تغییرات یه ورژن جدید و فوق العاده از داستان قدیمی دکتر فرانکنشتاین باشه.

قسمت نهم: The Dump
    این قسمت آنچنان خوب نبود ، با اینکه داستانش رو دوست داشتم ولی کلا چیزی برای ارائه نداشت و میشه گفت تا اینجا ضعیفترین قسمت سریال بوده.

قسمت دهم: Shape-Shifters
    کیفیت ساخت انیمیشن این قسمت و تکنیکش مشابه بازی های کامپیوتری اول شخص بود که به نظرم خیلی جالب اومد ... فکر میکنم تا الان هیچ فیلم و سریالی نتونسته بود همچین برخورد خونین و جذابی از گرگینه ها نشون بده ، تصویر سازی این انیمیشن از گرگینه ها نزدیک بود به چیزی که فکر میکردم و برای اولین بار بود که به این صورت به تصویر کشیده میشد ... ایده و داستان آنچنانی نداشت ولی اکشن جذابی داشت.

توی این پنج قسمت When the Yogurt Took Over بهترین قسمت بود و باقی قسمت ها نسبت به پنج قسمت ابتدایی افت داشتن ... چیزی که تا الان چشمگیر بوده به نظرم یکی ایده های جذاب و یکی دیگه هم تکنیک بالای ساخت انیمیشن هاست.

8. 20 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

هي جان به سر شدم که تو را ارزو کنم
    سپاس
    7,527
    از این کاربر 5,755 بار در 527 پست سپاس گزاری شده

من چند روز پیش این سریال رو تو دور روز دیدم
    از نظر اینکه سریال در بعضی قسمت ها ایده های خیلی خوبی داره
    و به صورت انیمشین این داستان و ایده رو به کار گرفته خیلی عالی بود
    اما بعضی از این قسمت ها اصلا جالب نبودن و جذابیتی نداشتند
    ولی بعضی از این ایده ها مخصوصا سه ربات در ساده ترین حالت
    نامزد خوبی برای جایزه اسکار بیهترین انمیشن کوتاه بودن
    اپیزودها رو ز نظر داستان و ایده و کرافیگ و نحوه ساخت انیمیشنی که داشتند
    مخصوصا لذتی که از دیدنشون بردم به این شکل دسته بندی می کنم
    البته ایده ای که یک سریال بدون پرده و ساختارشکن بر پایه انیمیشن ساخته بشه خیلی جاه طلبانه بود

Three Robots

میشه ساعت ها در مورد این انیمه و دیالوگ هایی که بین سه ربات رد وبدل می شد حرف زد و فکر کرد
    اصلا فکر نمیکردم در حد یک انیمیشن در حد وال ایی باشه وقتی این انیمه رو دیدم جدا از گرافیک و داستان
    این فکر به ذهنم خطور کرد که این اپیزود رو باید یک وال ایی سخن گو در نظر گرفت
    بهترین و جذاب ترین نکته این اپیزود دیالوگ هایی بود که بین سه ربات رد وبدل می شد
    و دلایل سقوط اسنان ها و صعود ربات ها رو نشون می داد و با پایان بسیاری زیبایی به انتها رسید
    چیزی که اصلا قابل پیش بینی نبود و اصلا فکر نمیکردم گربه شخصیتی سخنگو و باهوشی داشته باشه
    من به این قسمت نه میدم

Zima Blue

دومین اپیزودی که از ایده و فکری که پشت اون وجود داشت لذت بردم زیمای ابی بود
    دقیقا نشون میده که ذهنیت می تونه ادم رو به راه های و تجربیات مختلفی بکشوند
    کودکی رو در ظر بگیرید که در تمام زندگی به عنوان یک ادم دست و پا جلفتی نامیده میشه
    به هیچ عنوان نمی تونه این ذهنیت رو از خودش دور کنه و به جاهای مختلفی برسه
    مگر اینکه اراده ای بی نظیر داشته باشه تا بدتونه به موفقیت برسه
    زیما هم برای رسیدن به جوابی که میخواست تمام کهکشان رو طی کرد به زندگی جاودانه ای رسید
    به هرچی چیزی که میخواست رسید ولی ذهنیت و فکری که از ابتدا اون رو درگیر کرده بود
    باعث شد به اون ماهیت خود ش برگرده وبدونه که برای چی و برای چه کار بوجود اومده
    چی میتونه باعث بشه از خلفت خودش لذت برده باشه و احساس مهم بودن رو داشته باشه
    از نظر گرافیک هم خیای متفاوت و جذاب بود بیشتر به کارهای هنری اروپایی شبیه بود
    من به این قسمت هشت میدم

Good Hunting

از این قسمت هم خیلی خوشم اومد گرافیکی و نوع انیمیشن به کار رفته در این قسمت خیلی خوب بود
    داستان خیلی خوبی داشت دقیقا حرفی که میشه در لایه های پنهان داستان پیدا کرد اینکه
    تکنولوژی صنعت همه باعث میشه انسان به بردگی کشیده بشه
    چرا که باید قدرت شهوت قدر یک عده ادم خاص رو برطرف کنه تنها با همین تکنولوژی میشه فساد رو شکست داد

When the Yogurt Took Over

اولین چیزی که باعث شد از این انیمه لذت ببرم نوع ساخت و گرافیکش بود کمتر کاری دیده بودم
    تقریبا شبیه سریال South Park بود از نظر شکل ساخناری نه داستانی
    این قسمت هم ایده و موضوع جالبی داشت دقیقا مثل اپیزود سه ربات می تونست یک سریال یا یک فیلم بلند باشه
    حرف ها و کنایه های خیلی خوبی رو توسط راوی گفته می شد و به خوبی با بعضی از رفتارها جامعه شوخی میکرد
    به سیاست ها وسیات مدارها خوب تیکه می انداخت این ایپزود رو میشه چندین بار دید هربار بیشتر لذت برد
    من به این قسمت هم هشت میدم

Alternate Histories

من نمیدونم اگر هیتلر نبود این همه ایده فیلم و سریال رو از کجا باید می اوردن
    دقیقا شکل داستانی این قسمت مثل When the Yogurt Took Over
    بود ولی از نظر داستانی در سطح پایین تری قرار می گیره ولی ایسده خیلی خوبی داشت
    بعضی از این اپیزودها پختگی زیادی ندارند ایده خوب دارند ولی خوب به انتها نمی رسیدن
    همین میتونه یک ایده نکته منفی باشه ایده ها پردازش خوبی نداشتند
    من به این اپیزود هفت میدم

Shape-Shifters

از ساختار گرافیکی جز پنج اپیزود برتر این سریال قرار میگیره واقعا داستان خیلی خوبی داشت
    از ترکیب داستانی جالبی بر اساس داستان گرگینه ها داشت بیشتر شبیه یک بازی کامپیوتری بود
    این نوع گرافیک بیشتر در ساخت بازی ها و فیلم های داستانی باز ی کاربرد داره ولی خیلی خوب بود
    من به این پیزود هم هفت میدم

Lucky 13

گرافیک این قسمت هم خیلی خوب بود داستان این قسمت هم خوب کمی نیاز داشت
    که داستان باز تر بشه وقتی این قسمت رو می دیدم بیشتر فکر میکردم سیزده خوش شانس یک انسانه تا ماشین
    و نگاه سازنده این قسمت هم به این صورت بود
    به خاطر گرافیکش بهش هفت میدم

Ice Age

تنها قسمتی بود که از بازیگران واقعی استفاده کرده بود ایده این قسمت خیلی گیج کننده بود ولی این فکر به ذهنم خطور کرد
    چی می شد اگر ما انسان ها به عنوان گونه برتر حال حاضر در دنیایی موازی در کنار گ.نه بزرگتر و پیشرفته تری زندگی کنیم
    که نگاه اون موجودات شبیه چیزی باشه که ما به حیوانات داریم و خودمون رو برتر می دونیم
    از نظر من این قسمت خیلی گیج کننده بود نیاز به فکر کردن و نکته سنجی زیادی داره باید بگم داستان این قسمت برام خیلی قابل درک نبود
    بیشر نیاز ندارم در این مورد بیشتر بدونم شاید به درستی داستان رو درک نکردم

The Witness

گیج کننده ترین داستان این سریال رو این قسمت داشت دقیقا فکر کنم باید یک بار دیگه این قسمت رو ببینم
    چون داستان جوریه که نمیشه به درستی در مورد پایانش قضاوت کرد
    در واقع میشه گفت کارگردان اینجا ببینده رو گول می زنه ایده داستانی ان یقسمت خیلی خوب بود
    دقیقا میخواد نشون بده در دنیای اینترتیمنت اینترنت و غیره به راحتی میشه جای واقعیت و دروغ رو عوض کرد
    فقط باید دید کدوم وجه داستان منفعت بیشتری داره

Suits

این قسمت خیلی خوب بود متفاوت از ذهنیتی که برای بیننده به وجود میاره به پایان میرسه
    من فکر میکرد این ادم ها در دنیایی زندگی می کنند
    که تحت تاثیر و حمله موجودات فضایی قرار دارند ولی در انتها این فکر اشتباه بود
    پایان سریال باعث شده این قسمت جزء قمست های خوب این سریال باشه

Sucker of Souls

وقتی این قسمت رو دیدم فکر میکردم دارم سریال تن تن رو می بینم
    شکل گرافیک این قسمت خیلی شبیه تن تن بود داستان گرافیک و پایان خیلی داره
    از دیدنش پشیمون نیستم

Fish Night

نحوه ساخت این انیمشن برام جالب بود قشنگ بود ولی از نظر داستانی خلی مبهم بود
    ایده این اپیزود جالب بود جز اپیزودهای متوسط این سریال قرار می گیره

The Secret War

این قسمت هم شبیه اپیزود شیپ شیفتر بود بیشتر فکر می کنید دارید یک قسمت از سری قدیم
    بازی کال اوف داتی رو با ترکیبی از بازی رزیدنت اویل نگاه می کنید
    نسبتا خوب بود

Blind Spot

این قسمت پایان جالبی داشت بیشتر شبیه انیمیشن هایی مثل سریال لاک پشت های نینجا یا سریال انیمه ای شرکت دی سی بود
    این قسمت هم جزء اپیزودهای متوسط این سریال بود
    به این قسمت پنج میدم

Helping Hand

ایده این سریال رو دوست نداشتم زیاد با این قسمت حال نکردم
    جز اپیزودهای بد این سریال بود

Beyond the Aquila Rift

به راحتی میشه انتهای داستان رو حدس زد ایده این چنینی رو در سریال یا فیلم های دیگری دیده بودم
    زیاد برام جالب نبود

Sonnie's Edge
    ن
    ت فلیکس این قسمت رو اپیزود اول پخش کرد تا یک جوری خودش رو به جنبش می تو وصل کنه
    از نظر گرافیک خوب بود داستان قابل قبولی داشت ولی طراحی و اجرای شخصیت ها مخصوصا هیولاها اصلا جالب نبود
    به این اپیزود هم پنج میدم یعنی اگر قرار بود بر اساس اولین قسمت باقی اپیزودها رو ببینم باید قید سریال رو میزدم
    جزء بدترین های این سریال بود

The Dump

بدترین اپیزود این سریال فقط همین
    امتیاز یک هم زیادشه

10. 16 کاربرِ زیر از ESajad بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,980

قسمت یازدهم:Helping Hand
    اپیزود جمع و جور و جالبی بود ... از قسمت های خوب سریاله و تکنیک انیمیشنش هم قابل قبوله ؛ اما به نظرم جای کار بیشتری داشت و میشد با یه سری تغییرات و یه پایان متفاوت از بهترین قسمتهای سریال باشه ... به نظر میاد کمی محافظه کاری باعث شد این اپیزود نبدیل به یه ده دقیقه ی شاهکار نشه و از سطح متوسط بالاتر نره

قسمت دوازدهم: Fish Night
    عالی بود این قسمت ، از لحاظ ایده و داستان درخشان بود و میشه گفت در حد قسمت سوم ایده غافلگیر کننده و جذابی داشت ... تکنیکش هم خیره کننده بود و مطمئنا یکی از بهترین قسمت های سریاله ... این اپیزود پر بود از شات های زیبا و رنگ آمیزی های جالب که هر کدوم از این شات ها میتونه یه تابلوی نقاشی فوق العاده باشه ... خیلی این قسمت رو دوست داشتم و از لحاظ تکنیکی منو یاد شاهکارهای میازاکی انداخت.

قسمت سیزدهم: Lucky 13
    یه قسمت خوب دیگه ، به خصوص از لحاظ داستانی ، مفهوم جالبی داشت و درام خوبی هم ایجاد شده بود. از لحاظ اکشن هم مناسب بود و گرافیک جالبی داشت.

قسمت چهاردهم: Zima Blue
    اینم یکی از بهترین قسمتهای سریاله ، از لحاظ مفهومی خیلی عمیق و سنگینه و نمایش این موضوع توی یه انیمیشن کوتاه جای تحسین داره ... خودشناسی از ذره به کل و فلسفه پشت اون یکی از مهمترین بحث های فلسفی هست و شاید ده ها کتاب درموردش وجود داشته باشه ، در کنار اون مسائل دیگه ای مثل هدف و وظیفه هم مطرح شد توی این قسمت که اون هم یه بحث عمیق و قدیمی فلسفیه ... بطور کلی میشه گفت سنگین ترین و مفهومی ترین قسمت سریال بود و نکته جذاب اینکه این سریال هنوز هم داره منو غافلگیر میکنه.

از لحاظ تکنیکی و رنگ آمیزی هم خیلی چشمگیر و جذاب بود ولی داستانش مهمترین ویژگی این اپیزوده

قسمت پانزدهم: Blindspot
    داستان آنچنانی نداشت ولی از لحاظ اکشن عالی بود ... ترکیب بین اکشن و کمدیش هم مناسب بود و به سازندگان fast and furious و فیلمهای مشابه نشون داد با یه ذره خلاقیت میشه سطح کار رو بالا برد و اون فرمول تکراری رو برای بیننده جذابتر کرد.
    این قسمت هم از اپیزودهای خوب سریال بود.

قسمت شانزدهم: Ice Age
    ایده جالبی داشت اما منطق دراماتیکش ضعیفه ؛ اینکه تایم لاینِ طلوع و سقوط یک تمدن توی فریزر یخچال شما اتفاق بیوفته چیز عادی و پیش پا افتاده ای نیست ، ولی برخورد دو شخصیت اصلی خیلی ساده و ابتداییه و جوری رفتار میکنن که انگار هیچ اتفاق خاصی نیوفتاده.

در مورد ایده اولیه ، به نظرم کشش این ایده بیشتر از یه انیمیشن کوتاه چند دقیقه ای نیست و در این شرایط این اپیزود بهترین نتیجه ممکن رو بدست آورده ... در مورد تکنیک انیمیشن (اگر بشه به این قسمت ، انیمیشن گفت) هم تازگیا توی سینما بارها تکرار شده و تقریبا هربار هم جواب داده و این جا هم به نظرم قالب مناسبی بود.
    این قسمت هم از قسمتهای خوب سریال بود ، در حد بهترین قسمتها که نبود ولی بازم به نظرم جالب و جدید اومد.

قسمت هفدهم: Alternate Histories
    فقط سناریوی شماره چهار
    این قسمت هم از بهترین های سریال بود ، با اینکه به نظرم بهتر بود کمی طولانی تر میشد و بهتر به سناریوهای مختلف میپرداخت ... ایده خیلی خوبی هم داشت که به راحتی میشه گسترشش داد و از اون ایده های طلایی این سریاله ... تکنیک انیمیشن خیلی خوب اجازه میداد کمدی کار شکل بگبره و نشون داده بشه و به نظرم انتخاب خیلی خوب و به جایی بود.

پ ن: کنایه خیلی جالبی هم به ملی گرایی و نقشش در سیاست داره که سوای درست و یا غلط بودنش ، خیلی خوب و خنده دار بیانش میکنه.
    پ ن 2: در مورد پایان سناریوی پنجم ، قبلا یه چیزایی خوندم و در مورد این ماجرا و این مفهوم که "جسم اولیه از بازگشت در زمان نمیتونه ریشه خودش رو ملاقات کنه" ، و ربط این موضوع به اجنه بحث های جالبی هست.

قسمت هجدهم: The Secret War
    این قسمت هم با اینکه ایده تکراری داشت ولی اجراش عالی بود ، به خصوص کیفیت گرافیکی چشمگیری داشت و از این لحاظ از قسمت های خوبِ سریاله. کلا این نحوه پرداختن به ارتش سرخ که بیشتر توی بازی های کامپیوتری انجام میشه رو دوست دارم.

در مجموع The Witness بهترین قسمت سریال بود و When the Yogurt Took Over خلاقانه ترین قسمت.

12. 15 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,903
    از این کاربر 8,001 بار در 808 پست سپاس گزاری شده

فصل اولو تازه تموم کردم.نمیشه امتیاز کلی داد چون قسمتها زمین تا آسمون باهم فرق دارن.بهترین قسمتهاش بنظرم اینا بودن...
    1.Three Robots
    2.The Witness
    3.Shape Shifters
    4.Zima Blue
    5.Alternate Histories

14. 11 کاربرِ زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :