برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 8 اولیناولین ... 45678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 74
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,529
    از این کاربر 90,664 بار در 4,567 پست سپاس گزاری شده

Chernobyl:روایتی ناگفته از حادثه ای اتمی,معرفی,بحث

Chernobyl عنوان مجموعه ای است که مسئولان شبکه های HBO و Sky در نخستین همکاری مشترک خود در سال 2017 میلادی خبر سفارش ساخت آن را تایید کردند. نام مجموعه اشاره به نیروگاه برق هسته ای در شمال کشور اکراین دارد که در دهه هشتاد میلادی دچار سانحه ای سهمگین گشت و سریال بنا دارد به روایت این ماجرا تلخ و هولناک بپردازد. Craig Mazin که کار نویسندگی اثر را به انجام رسانده اعلام کرده است که تا "حداکثر ممکن سعی کرده اند تا داستان سریال منطبق بر واقعیت باشد".ضمن آنکه آنها هیچ واقعه ای را به منظور "دراماتیک یا جذاب تر کردن سریال تغییر نداده اند". پخش این مینی سریال پنج قسمتی که از هنرنمایی چهره های سرشناسی همچون Jared Harris و Emily Watson بهره می برد از ششم ماه می 2019(دوشنبه شانزدهم اردیبهشت 98) آغاز می گردد.++

پیش زمینه و خلاصه داستان:
    Chernobyl نام نیروگاه هسته ای در مجاورت شهر Pripyat و در نزدیکی مرز اکراین با بلاروس می باشد که در بهار سال 1986 ضمن انجام تست های امنیتی, در نتیجه اشتباهات مکرر راکتور آن منفجر گشت و بدین ترتیب انبوهی از ذرات آلوده به رادیو اکتیو در فضا منتشر گشت.ابعاد این حادثه به نحوی بود که اثرات آن نه تنها کشورهای اکراین,روسیه و بلاروس بلکه کشورهای اروپای غربی همچون انگلستان,سوئد و نروژ را هم تحت تاثیر قرار داد و به علت آلودگی و جهش های ژنتیکی ناشی از مواد رادیو اکتیو آثار آن به نسل های بعد نیز منتقل گشته است. در آن زمان مسئولان شوروی سابق با اعمال محدودیت های خبری اجازه انتشار جزییات چندانی از این حادثه را ندادند اما حال این مجموعه قصد دارد با بیان روایت ناگفته ای از ماجرا به شرح فداکاری های افرادی بپردازد که با اقدامات خود اروپا را از مصیبتی غیر قابل تصور نجات دادند.++

بازیگران:

Jared Harris
    در نقشValery

Stellan Skarsgård
    در نقشBoris

Emily Watson
    در نقشUlana

Paul Ritter
    در نقشAnatoly

Jessie Buckley
    در نقش Lyudmilla

Joshua Leese
    در نقشIgor
    تریلر رسمی سریال
    دوستان گرامی لطفا از ادامه مباحث غیر مرتبط و بویژه سی/اسی در تاپیک خود داری بفرماییدباتشکر

پست های با این نوع محتوا توسط تیم مدیریت حذف می شود
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

تو نیکی کن و در دجله انداز!
    سپاس
    1,922
    از این کاربر 3,712 بار در 426 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Chernobyl:روایتی ناگفته از حادثه ای اتمی,معرفی,بحث

نقل قول نوشته اصلی توسط UNKNOW نمایش پست ها
    جدا از داستان و بازی ها که در عالی ترین سطح ممکنن. فضای اون زمان حکومت شوروی (فکر کنم اواخر گورباچف) بسیار شبیه به فضای جاییه که داریم دزش زندگی میکنیم...
    بعضی دیالوگ ها بدجور مو نمیزنه! نمونش اونجا که گفت باید شهرو تخلیه کنیم، طرف گفت نه من مشکلی نمیبینم، بعدش گفت من دانشمند هسته ایم تو قبل از ریاست اینجا کارخونه کفش کارگر بودی! اونم تهش گفت که اره بودم الانم رئیسم زنده باد کارگران! // یا همون پیرمرده تو قسمت اول گفت قرنطیه کنید کسی بیرون نره و فلان و زنده باد ایدئولوژی؛ خودش نفر اول چپید تو اتوبوس! و هزاران مثال دیگه!
    درسته که نباید از این واقعه تلخ و بسیار وحشتناک گذشت، ولی جان فشانی کارگرا و سربازاشون هم ستودنی بود. وگرنه الان بجای 5 میلیون مصدوم و کشته و ... 50 میلیون به بالا تلفات میداد اروپا.
    دقیقا دقیقا!

یعنی فکر کنین این اتفاق تو ایران بیفته برای حفظ کرامت انسانی و انقلاب همه ی 80 میلیون رو شهید می کنن!!!! خودشون هم که اقوام آمریکان به اونا می پیوندن! والا بوخودا!
    تو نیکی کن و در دجله انداز....

3. 12 کاربرِ زیر از nosheh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,338 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

فک کنم امسال چرنوبیل تمام جوایز رو درو کنه. از بازی جرد هریس و بیل اسکارزگارد بگیر تا کارگردانی و ... هیچ نقصی نبود واقعا. بعضی سکانسای قسمت 5 واقعا مو به تنم سیخ میکرد . حیف زود تموم شد .

5. 11 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    432
    از این کاربر 2,604 بار در 236 پست سپاس گزاری شده

stop Chernobyl

سریال جذاب و خوش‌ساختی بود. درباره جزئیات حادثه چرنوبیل چیز زیادی نمیدونستم که اینجا متوجه شدم.
    کارگردانی و توجه به جزئیات قابل تحسین بود و بازیها و دیالوگها و موسیقی و... هم خیلی خوب بود.
    خودم به سریال 9 دادم ولی به نظرم رتبه 1 توی سایت IMDB یه مقدار زیاده. روی امتیاز این سریال خراب کردن فصل آخر گات هم تاثیر داشته و شبکه HBO تونست یه فضای روانی ایجاد کنه تا اشتراکهاش رو کمتر از دست بده! ولی ظاهرا بیشترین تاثیر رو مردم اوکراین داشتن و بیش از 60% کسانی که به سریال 10 دادن از این کشور هستن! به هر حال اعتراضی ندارم همین که دیگه یه مستند اول نیست جالبه!

اما مسائل سیاسی که اینجا مطرح شد هم جای تامل داره! هیچ شکی نیست که حکومت ایران مشکلات زیادی داره و افراد نالایق در بخشهای مختلف مشغول به کار هستن و در خیلی زمینه ها پیشرفتی نداریم و مردم سختی های زیادی رو باید تحمل کنن. ولی اینکه با نگاه یکجانبه همه چیز ایران رو بد بدونی و همه چیز آمریکا رو خوب بدونی هم درسته؟ اینکه حکومت ایران و سپاه و حزب الله و... رو تروریست بدونی و چشمت رو روی جنایت‌های داعش و النصره و عربستان و آمریکا و اسرائیل و... ببندی هم درسته؟

وقتی با اطلاعات ناقص و دنبال کردن یه کانال و شبکه خاص بخوای درباره همه چیز اظهار نظر کنی آخرش همین میشه دیگه! مهم نیست اون رسانه موافق باشه یا مخالف مهم اینه که در هر صورت یک‌طرفه به قاضی میری و خیلی از حقایق رو نمی‌بینی یا نمی‌خوای که ببینی!

7. 10 کاربرِ زیر از FARMANDEH بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    104
    از این کاربر 1,023 بار در 159 پست سپاس گزاری شده

دوستانی که دیدن لطفا بگن انقدر خوب هست که تلخی فصل اخر گیم اف ترونز رو بشوره ببره؟

من همین یک نفس از جرعه جامم باقی است ...

9. 2 کاربرِ زیر از kntu بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,877
    از این کاربر 4,589 بار در 446 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط kntu نمایش پست ها
    دوستانی که دیدن لطفا بگن انقدر خوب هست که تلخی فصل اخر گیم اف ترونز رو بشوره ببره؟
    کلا جوش با Game of Thrones فرق داره و تماشای این مینی‌سریال تجربه‌ی متفاوتی هست از سریال‌های این چند سال اخیر چون واقعا سریال خوش‌ساخت با داستان خیلی جذابی هست

شدیدا توصیه می‌شه
    My Updated Top Ten

You want to know the secret of my power?

No one

Ever

Truly loved me

11. 7 کاربرِ زیر از pro_translator بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,231
    از این کاربر 2,207 بار در 246 پست سپاس گزاری شده

خوبیای سریال رو که دوستان گفتن ، بعضی از سوالا رو هم قسمت آخر جواب میده سریال. مثلا اون خانم کارشناسه کی بوده و چرا کارشناس فقط این 2 نفر بودن!
    توی مستند our planet هم نشون میدن که گویا در نبود انسانها در چرنوبیل زندگی بهش برگشته و حیوانات کم کم دارن برمیگردن و طبیعت خودش داره همه چیز رو درست میکنه!
    هنوز امیدی هست!
    ?! where is jessica hyde

13. 6 کاربرِ زیر از om3ga بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    352
    از این کاربر 1,098 بار در 133 پست سپاس گزاری شده

منم دیشب تمومش کردم و حض کردم از لحاظ توضیحات علمی هم منم مث اون قاضی عامی بودم ولی کاملا متوجه شدم .

خودت جون خودتو بگیری تا حقیقت به جریان بیوفته . اینه ارزش انسان هایی مثل لگاسوف

نمره من به کل سریال 9

15. 3 کاربرِ زیر از KimiaM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    35
    از این کاربر 843 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

چرنوبیل | Chernobyl
    یکی از بهترین مینی سریال هایی بود که توی زندگیم دیدم. شبکه HBO یبار دیگه بعد از موفقیت Band of Brothers نشون داد که میتونه مینی سریال های موفق و قابل قبولی بسازه.
    سریال خیلی خیلی خوش ساخت بود و از یه موضوع که شاید در قالب یه مستند خسته کننده و ملال آور یک ساعته میشد تماشا کرد، داستان جذابی ساخته بود.
    به نظرم اضافه کردن ماجراهای فرعی و پرداختن به موضوعات انسانی خیلی به جذابیت داستان اضافه کرده و اگر صرفا میخواست به خود موضوع بپردازه، سریال خسته کننده میشد.
    بهترین دیالوگ سریال هم به نظرم این بود:
    قاضی:
    پروفسور لگاسوف، اگه قصد دارید
    بگید که دولتِ شوروی، به نحوی تو اتفاقی که افتاده مقصره
    پس باید بهتون هشدار بدم که حرفاتون
    مقاماتی رو خشمگین می‌کنه

لگاسوف:
    من الان هم در معرض خطر قرار گرفتم،
    الان هم در معرض خطر هستیم؛
    به خاطر اسرار و دروغ‌هامون؛
    عملاً اونا چیزهایی هستن که ما رو تعریف می‌کنن
    وقتی حقیقت رنجیده خاطرمون می‌کنه،
    پشت سرهم دروغ میگیم
    تا وقتی که یادمون نمیاد دروغی وجود داره
    ولی دروغِ ما هنوز سر جاشه
    هر دروغی که میگیم قرضی
    در حق حقیقت بالا میاره
    دیر یا زود، این قرض پرداخت میشه
    اینجوریه که هستۀ یه راکتور
    آر.بی.ام.کی منفجر میشه
    به خاطر دروغ‌ها

به نظرم این سریال هشدار خیلی خوبی به کشورهایی بود که اصرار به داشتن نیروگاه های هسته ای دارن و این حادثه خیلی به خود ما هم نزدیکه. امیدوارم که هیچ جای دنیا شاهد همچین رخدادی نباشیم.

silence isn't empty it's full of answers

17. 12 کاربرِ زیر از Habibfallah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    785
    از این کاربر 1,485 بار در 169 پست سپاس گزاری شده

متاسفانه این روزها تعریف یا کوبیدن فیلم و سریال تابع یک مد شده ، موجی که راه افتاده و سبب سواری اکثر مخاطبان عامه میشه و این نقد رو کمی لوس میکنه. نمونه اون نمره های نا متعارف گات و چرنوبیل ..
    اما چرنوبیل ، با سریالی سر و کار داریم که همه چیزش سر جای خودش هست بازیگری ، کارگردانی ، داستان و موسیقی که فکر میکنم شاهکار هست و فضای سریال رو ساخته.اما اینکه بهترین سریال تاریخ هست شک دارم .
    پ . ن : دیدن این سریال رو به همه کسانی که طوطی وار ، ورد زبونشون انرژی هسته حق مسلم ماست شدیداً و اکیداً توصیه میکنم!
    نمره 9 از 10
    By what right does The wolf judge The lion

19. 5 کاربرِ زیر از saeed_iri بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

بعضی نظرات در مورد دانش هسته ای شنیده می شه که بسیار خنده داره و البته جای تاسف هم داره
    این اتفاق برای ژاپن هم افتاد نیروگاه فکوشیما باید ببینم که سریال اون رو کی می سازن
    کف استفاده از دانش هسته ای تولید برق در نیروگاه هست این دانش بسیار پر کاربرد و می تونه تولید ثروت بکنه
    تعداد کمی از کشورها این قابلیت رو که بتونند صفر تا صد دانش هسته ای رو داشته باشن دارند و خداروشکر کشور ما هم جزوه شون هست
    این که بگیم چون چیزی خطر داره استفاده نکنیم که درست نیست شما سوار ماشین هم بشی احتمال تصادف هست
    خودتون رو دست کم نگیرید
    مگر من ! من میشوم بی ت و

21. 5 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 8 اولیناولین ... 45678 آخرینآخرین