برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 51
    Bad things are coming
    سپاس
    21,959
    از این کاربر 49,437 بار در 2,818 پست سپاس گزاری شده

Joker | دیوانه‌ی قدیمی در لباسی جدید | معرفی و بحث

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    اا
    اا
    اا
    اا
    اا
    اا
    اا
    اا
    » خلاصه داسـتان

اوایل دهه هشتاد میلادی ، گاتهام ، "آرتور فلک" یک استندآپ کمدین شکست خورده است که برخورد مردم با او باعث کناره گیری اش از اجتماع و افسردگی شدید میشود.

آرتور کم کم رفتارهای سادیستیک و خشونت آمیزی از خود نشان میدهد و بخش تاریک شخصیت خود را نمایان میسازد.

اا
    اا
    اا
    اا
    اا
    اا
    اا
    اا

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    » معرفی...

Joker یکی از شخصیتهای افسانه ای دنیای داستانهای مصور و در عین حال یکی از مهمترین و پربحث ترین شخصیتهای داستانی ساخته دست بشر است. جوکر و رفتارهای ضد اجتماعی او (چه او را آنارشیست بدانیم و چه یک دیوانه سادیستیک و چه هر چیز دیگر) باب بحث های فراوانی در رفتارهای اجتماعی ، روانشناسی و حتی فلسفه بوده است و احتمالا خواهد بود.

Todd Phillips کارگردانی که نام خود را با سه گانه Hangover روی زبانها انداخت ، کارنامه آنچنان روشنی ندارد و معمولا کمدی های یکبارمصرف را کارگردانی کرده است. البته او یکی از نویسندگان فیلم سینمایی Borat بوده که برای آن نامزد جایزه اسکار نیز گردیده است. فیلیپس اولین نسخه سینمایی مستقل از شخصیت جوکر را نوشته و کارگردانی کرده است و کنایه آمیزترین نکته این است که خود او مانند آرتور فلک، یک کمدین نه چندان سرشناس و دیده نشده است.

Joaquin Phoenix بازیگر بزرگ دوران ما که هیچوقت خوش شانس نبوده است ، نقش جوکر را بازی میکند. بهترین نقش آفرینی در این کاراکتر متعلق به Heath Ledger و البته Jack Nicholson بزرگ است اما تفاوت اصلی ورژن فینیکس این است که داستان تبدیل آرتور فلک به جوکر را بازآفرینی خواهد کرد و همین امر در کنار کیفیت بالای بازی های فینیکس گمانه زنی های فراوانی را درباره اسکار پیش رو بوجود آورده است.

Joker تا کمتر از یک ماه دیگر برای نخستین بار در فستیوال ونیز اکران خواهد شد ، جایی که برای شیر طلایی 2019 نیز رقابت خواهد کرد. این فیلم سینمایی برای اکران در 4 اکتبر 2019 (۱۲ مهرماهِ ۱۳۹۸) آماده شده است.

پانویس: به گفته کارگردان ، داستان این فیلم برگرفته از تعدادی از بهترین و جذابترین فیلم های مارتین اسکورسیزی مانند Taxi Driver ، Raging Bull و The King of Comedy است. اسکورسیزی تهیه کنندگی این فیلم را برعهده دارد.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - -- - - - - - - - - - -
    » بــازیـگران

- - - - - - - - -- - - - - - - -- - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Bad things are coming
    سپاس
    21,959

پاسخ : Joker | دیوانه‌ی قدیمی در لباسی جدید | معرفی و بحث

جوکر روی جلد نشریه های معتبر

۱۰ روز تا اکران اولیه در فستیوال ونیز ...

3. 23 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

بخشی از مصاحبه با گریمور جوکر هیث لجر که قبلاً در 30نما منتشر کرده بودم رو اینجا نقل قول میکنم:

قرار بود جوکری که طراحی می‌کنیم شباهت زیادی به کامیک بوک‌ها نداشته باشد و سعی بر آن بود که یک چیز اصیل و با وقار از این شخصیت طراحی کنیم. وقتی پروسه تولید فیلم وارد فاز جدی‌تری شد، معلوم گردید که جوکر، باید با تمام ضدقهرمان‌های دیگر متفاوت باشد. بازیگری را برای ایفای نقش انتخاب کرده بودند که به اندازه خود جوکر انسانی روان‌پریش بود. چه کسی جز هیث لجر حاضر می‌شود که سه هفته تمام با صورتی گریم شده بخوابد؟ هیچ دقت کرد‌ه اید که لباس‌های جوکر درون فیلم چرا تا این حد ژولیده بودند؟ علتش آن بود که هیث لجر سه هفته از عمرش را با آن لباس ها سپری کرده بود
    من با یک دلقک عادی مواجه نبودم. آنچه پیش روی من بود، دلقکی بود که بند بند وجودش را غم و غصه فراگرفته بود و در پس لبخندش، فریادی نهفته بود که هرگز از سینه بیرون نیامد. من برای طراحی صورت این دلقک باید تک تک جزئیات صورتش را زندگی می‌کردم. برای طراحی صورت جوکر دل را به دریا زدم و اجازه دادم دستانم هر بلایی که می‌خواهند بر سرش بیاورند. جوکر، دشوارترین چیزی بود که طراحی کردم. هفته اول فیلمبرداری را به یاد دارم. با اینکه فیلمنامه را خوانده بودم اما چون سکانس‌های فیلمبرداری را درک نمی‌کردم به چهره هیث لجر نگاه می‌کردم و به خود می‌گفتم که این بدترین گریم در تاریخ سینماست. با خود کلنجار می‌رفتم که آیا کار درستی کرده‌ام یا خیر. به تاریخچه گریم‌های مهم تاریخ وقتی نگاه می‌کنیم با آثاری مواجهیم که عملاً هیچ نقصی در کار گریمور آن‌ها پیدا نمی‌شود. خدا را بابت نسخه‌ای که برای جوکر پیچیدم، شاکرم!

فیلمبرداری شوالیه تاریکی تمام شد ولی دیگر از هیث لجر خبری نبود که بخواهد آنچه خلق کرده را بهمراه مردم جهان درون سینما ببیند. او از دنیا رفته بود

-----------

گریم فینیکس در این نقش حتی نزدیک به چیزی که باید از جوکر پدید بیاد نیست. یه کم رنگ و کمی رژ لب به من بدید این گریم رو در میارم.
    قیافه جوکر مهمترین جنبه از شخصیت پردازی این کارکتر هست.
    احتمال اینکه خیلی زود فیلم رو فراموش کنیم بسیار زیاده.

5. 19 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    35
    از این کاربر 843 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

یه حسی بهم میگه این فیلم علی رغم تمام تبلیغ ها و حواشی که داشت، اصلا فیلم جالبی از کار در نمیاد یا احتمالا فیلم مورد پسند منتقدین قرار میگیره ولی در گیشه و عموم مردم نمیپسندن.
    تکرار بعضی از شاهکارهای سینما واقعا و یا ادامه دادنشون اشتباه محضه، مثل بازسازی هایی که دیزنی انجام میده و اکثرا ناموفق بودن، مثل بن هور و پاپیون و متاسفانه ادامه دادن سه گانه ماتریکس بعد از 20 سال که حداقل برای من که از طرفداران پروپا قرص ماتریکس هستم اصلا خبر خوشایندی نبود.
    silence isn't empty it's full of answers

7. 10 کاربرِ زیر از Habibfallah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,132
    از این کاربر 1,704 بار در 209 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Habibfallah نمایش پست ها
    یه حسی بهم میگه این فیلم علی رغم تمام تبلیغ ها و حواشی که داشت، اصلا فیلم جالبی از کار در نمیاد یا احتمالا فیلم مورد پسند منتقدین قرار میگیره ولی در گیشه و عموم مردم نمیپسندن.
    تکرار بعضی از شاهکارهای سینما واقعا و یا ادامه دادنشون اشتباه محضه، مثل بازسازی هایی که دیزنی انجام میده و اکثرا ناموفق بودن، مثل بن هور و پاپیون و متاسفانه ادامه دادن سه گانه ماتریکس بعد از 20 سال که حداقل برای من که از طرفداران پروپا قرص ماتریکس هستم اصلا خبر خوشایندی نبود.
    والا بازسازی های دیزنی تا حالا اکثرا موفق بودن و علی رغم نمره کم منتقدین فروش میلیاردی داشتن و اگر هم به میلیارد نرسیدن جزو فروش های موفق سینما بودن
    سینه ام دکان عطاریست ... دردت چیست ؟

9. 9 کاربرِ زیر از afshin2014 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Remember My Name
    سپاس
    749
    از این کاربر 2,243 بار در 244 پست سپاس گزاری شده

به نظر من این فیلم کلا از پایه ایراد داره. یکی از جذابیت های شخصیت جوکر نامعلوم بودن هویت و گذشتشه. کسی نمیدونه کی بوده از کجا اومده چرا اینطوریه و .... . کلی داستان و حکایت پشت اون حرکات و قهقهه های دیوانه وارشه هیچکدوم هم معلوم نیست درست باشه یا نه. یه نمونه از توصیف های شخصیت جوکر رو میشه تو دیالوگی دید که گری اولدمن تو شوالیه تاریکی گفت : نه اسمی و نه اسم مستعاری
    واکین فینیکس بازیگر مناسبی برای این نقش به نظر میاد ولی مسئله اینجاس جوکر نقش اصلی فیلمه. بتمنی هم در کار نیست. ظاهرا کارگردانم گفته برای ساخت این فیلم از هیچ منبع کمیکی استفاده نشده و یه جورایی من درآوردیه. از طرفی دوره فیلمای اوریجین دیگه گذشته. همچین حرکتی رو مارول برای دکتر استرنج میخواست پیاده کنه ولی بیخیال شد
    تا اکرانش باید صبر کرد و دید چی میشه ولی من که حس خوبی به این فیلم فعلا ندارم

11. 11 کاربرِ زیر از Longmire بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,754
    از این کاربر 4,100 بار در 269 پست سپاس گزاری شده
    نمیدونم چرا انقدر از کلمه بازسازی برای این فیلم استفاده میشه ٬ این اثر کاملا مسیرش از فیلم نولان و جوکر نولان جداست
    این فیلم قراره جوکر خودشو بسازه ٬ قراره دنیای خوشو خلق کنه ٬ قرار نیست خواکین کپی از هیث لجر باشه ٬ قرار نیست خواکین مسیر هیث لجر رو ادامه بده ٬ ما اساسا با گونه ای متفاوت از جوکر طرفیم
    من اطمینان دارم خواکین روح ٬ شخصیت و بازی که به کارکتر جوکر تزریق میکنه ٬ چیزی از جوکر هیث لجر کم نخواهد داشت

نقل قول نوشته اصلی توسط Sandor Clegane نمایش پست ها
    به نظر من این فیلم کلا از پایه ایراد داره. یکی از جذابیت های شخصیت جوکر نامعلوم بودن هویت و گذشتشه. کسی نمیدونه کی بوده از کجا اومده چرا اینطوریه و .... . کلی داستان و حکایت پشت اون حرکات و قهقهه های دیوانه وارشه هیچکدوم هم معلوم نیست درست باشه یا نه. یه نمونه از توصیف های شخصیت جوکر رو میشه تو دیالوگی دید که گری اولدمن تو شوالیه تاریکی گفت : نه اسمی و نه اسم مستعاری
    واکین فینیکس بازیگر مناسبی برای این نقش به نظر میاد ولی مسئله اینجاس جوکر نقش اصلی فیلمه. بتمنی هم در کار نیست. ظاهرا کارگردانم گفته برای ساخت این فیلم از هیچ منبع کمیکی استفاده نشده و یه جورایی من درآوردیه. از طرفی دوره فیلمای اوریجین دیگه گذشته. همچین حرکتی رو مارول برای دکتر استرنج میخواست پیاده کنه ولی بیخیال شد
    تا اکرانش باید صبر کرد و دید چی میشه ولی من که حس خوبی به این فیلم فعلا ندارم
    بنمن با جوکر معنا پیدا میکنه ٬ ن جوکر با بتمن !
    موافق نیستم!!!اینکه میگی قدرت جوکر به گذشته نامعلومشه قبول ندارم ٬ شاید اطرافیان جوکر از گذشته جوکر خبر نداشته اما خود جوکر خوب میدونه که منبع الهام و قدرتش به همین گذشتهس ٬ اصلا دلیل همه اتفاقات دلیل همه شرارت ها همین گذشته تاریک و تلخه
    وقتی گذشته نامعلوم باشه دیوانه سادیسمی تنها صفتیه که به جوکر میشه نسبت داد ٬ اما وقتی از سیر دگرگونی شخصیت جوکر با خبر باشیم ٬ دیگه خبری از نام دیوانه نیست اونجاست که جوکر میشه یه انتقام حو نامید

13. 17 کاربرِ زیر از Saber-j بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,959

حساب فیلم سینمایی Joker در اینستاگرام ، از 6 تیزر کوتاه رونمایی کرد.

15. 20 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I have a name But never mind
    سپاس
    20,421
    از این کاربر 29,513 بار در 1,389 پست سپاس گزاری شده

کمپانی برادران وارنر تریلر جدیدی از فیلم سینمایی Joker را ساعتی پیش منتشر کرد. [+]
    تاریخ اکران: چهارم اکتبر 2019

Our existence is but a brief crack of light between two eternities of darkness

17. 16 کاربرِ زیر از aramis2800 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

با لبخند وارد شوید ツ
    سپاس
    4,142
    از این کاربر 20,216 بار در 1,005 پست سپاس گزاری شده

جهنم خالیست، همه‌ی شیاطین اینجا هستند

19. 20 کاربرِ زیر از .:SiSiBK:. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 6 123 ... آخرینآخرین