برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 4 از 6 اولیناولین ... 23456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 از مجموع 51
    Bad things are coming
    سپاس
    21,975
    از این کاربر 49,502 بار در 2,820 پست سپاس گزاری شده

Joker | دیوانه‌ی قدیمی در لباسی جدید | معرفی و بحث

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    اا
    اا
    اا
    اا
    اا
    اا
    اا
    اا
    » خلاصه داسـتان

اوایل دهه هشتاد میلادی ، گاتهام ، "آرتور فلک" یک استندآپ کمدین شکست خورده است که برخورد مردم با او باعث کناره گیری اش از اجتماع و افسردگی شدید میشود.

آرتور کم کم رفتارهای سادیستیک و خشونت آمیزی از خود نشان میدهد و بخش تاریک شخصیت خود را نمایان میسازد.

اا
    اا
    اا
    اا
    اا
    اا
    اا
    اا

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    » معرفی...

Joker یکی از شخصیتهای افسانه ای دنیای داستانهای مصور و در عین حال یکی از مهمترین و پربحث ترین شخصیتهای داستانی ساخته دست بشر است. جوکر و رفتارهای ضد اجتماعی او (چه او را آنارشیست بدانیم و چه یک دیوانه سادیستیک و چه هر چیز دیگر) باب بحث های فراوانی در رفتارهای اجتماعی ، روانشناسی و حتی فلسفه بوده است و احتمالا خواهد بود.

Todd Phillips کارگردانی که نام خود را با سه گانه Hangover روی زبانها انداخت ، کارنامه آنچنان روشنی ندارد و معمولا کمدی های یکبارمصرف را کارگردانی کرده است. البته او یکی از نویسندگان فیلم سینمایی Borat بوده که برای آن نامزد جایزه اسکار نیز گردیده است. فیلیپس اولین نسخه سینمایی مستقل از شخصیت جوکر را نوشته و کارگردانی کرده است و کنایه آمیزترین نکته این است که خود او مانند آرتور فلک، یک کمدین نه چندان سرشناس و دیده نشده است.

Joaquin Phoenix بازیگر بزرگ دوران ما که هیچوقت خوش شانس نبوده است ، نقش جوکر را بازی میکند. بهترین نقش آفرینی در این کاراکتر متعلق به Heath Ledger و البته Jack Nicholson بزرگ است اما تفاوت اصلی ورژن فینیکس این است که داستان تبدیل آرتور فلک به جوکر را بازآفرینی خواهد کرد و همین امر در کنار کیفیت بالای بازی های فینیکس گمانه زنی های فراوانی را درباره اسکار پیش رو بوجود آورده است.

Joker تا کمتر از یک ماه دیگر برای نخستین بار در فستیوال ونیز اکران خواهد شد ، جایی که برای شیر طلایی 2019 نیز رقابت خواهد کرد. این فیلم سینمایی برای اکران در 4 اکتبر 2019 (۱۲ مهرماهِ ۱۳۹۸) آماده شده است.

پانویس: به گفته کارگردان ، داستان این فیلم برگرفته از تعدادی از بهترین و جذابترین فیلم های مارتین اسکورسیزی مانند Taxi Driver ، Raging Bull و The King of Comedy است. اسکورسیزی تهیه کنندگی این فیلم را برعهده دارد.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - -- - - - - - - - - - -
    » بــازیـگران

- - - - - - - - -- - - - - - - -- - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,352 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Joker | دیوانه‌ی قدیمی در لباسی جدید | معرفی و بحث

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2086 نمایش پست ها
    واقعا چقد خوب میشه یه روز یاد بگیریم بیانیه ندیم و ابتدا مطلب طرف مقابل و درست بخونیم بعد راجع بهش صحبت کنیم
    اینقدر این پست شما بد و سرهم بندی شده بود که علاقه ای به جواب دادن نداشتم. خواستم به حالت معمول خودم در برخورد با بحث های سطحی و بی ارزش ایگنور کنم و رد شم. اما چون جملاتی که گفتید باعث شد دیگران نخواهند بحث بر سر این فیلم رو ادامه بدن و دوستانی اشاره کردن که قبلا سایبر بولی کردید اون ها رو. خواستم چند نکته ای را در کلامتان منعقد کنم!

موارد زیر را برای روشنگری خدمتتان عرض میکنم پسر جان. شما را با این لفظ خطاب کردم چون هنوز جوانید و جویای نام و باشد که راه خیر در پیش گیرید و از تجربه دیگران سرمه چشم سازید.

1- موقعی که میخواهید بحث کنید در مورد شخصیت طرف دیگر صحبت نکنید. این را یاد بگیرید در مورد جملات فکر کنید و قبل از اینکه لقبی به دیگری بچسبانید که دارد بیانه میدهد یا هرچیز دیگر، اول ببینید چه گفته، چرا گفته به کجا میخواسته برسد. نه اینکه دیگران را افراد خامی ببینید که میخواهند بیاینه بدهند و آرزوی سانتی مانتال خود مبنی بر اینکه روزی میکادو بیانیه ندهد را کاش ببنید. اگر بخواهید به شخصیت حمله کنید و نه آنچه دیگری در بحث میخواهد به آن برسد از تکنیک خودتان استفاده میکنم و میگویم ایگنور کوچولو!

2- شما نه میدانید من که هستم و نه از سطح دانش و سوادم اطلاع دارید. اینکه پشت سر هم چیزهایی را گوگل وار برای من و مثلا فرزان ردیف کنید نشان نمیدهد چیز زیادی میدانید. بیشتر نشان میدهد چه ماشین کپی پیستی هستید. از پست اول شما معلوم بود سطح کپی پیست شما در چه حد است. اما به شما احترام گذاشتم و با تمام و کمال اطمینان به حرف شما نظر خودم را در یک موضوع با شما به اشتراک گذاشتم و حتی در آخر گفتم امکان دارد جمله ام احمقانه باشد و بهتر بود نمیگفتم. اما وقتی از این دستی که برایتان چیدم و این احترامی که برایتان در سینی تقدیم کردم سو استفاده کنید، دوباره به شما میگویم، ایگنور کوچولو!

3- اینکه به صحرای کربلا بزنید و فراستی و صف نانوایی را با یک نقد سیاسی از فیلم که من از نیویورکر برایتان آوردم یکی کنید نشان میدهد در کدام کوچه بن بستی گیر کردید. سعی نکنید در بحث زیاد از مثال های دم خونه و نوک دماغتان استفاده کنید. این ها همه نشان میدهد چقدر چیپ هستید

4- جای دیگری فرمودید "
    نکته ای هم در باب تساوی حقوق زن و مرده که این اصلا خواستگاه فمنیستی داره و عمر چند صد ساله از رنسانس تا الان" شما یا فمنیسیم نمیدانی چیست یا رنسانس. یا اصولا در باغ نیستی و هیچکدام را دقیق نمیدانی. گوگل کردی و نتیجه اول و دوم را پیست کردی اینجا برای ما. بیشتر بخوان برادر جان. همین جوری ما رو اشباع نکن از دانسته های گوگلیت. ما یاتاقان میزنیم

5- "
    ولی شما تفکر یه حاشیه نشین بیسواد مثلا اطراف شهرهای بزرگ و دارید به چپ نسبت میدید و در واقع دارید به چپ لطف میکنید و توده های ناراضی و ضعیف و به نام اونها ثبت میکنید در صورتی که بسیاری از این عقده ها و تنفر ها و.. از روی عدم سواد و اگاهی و.. است چه ربطی به چپ داره؟!!"
    این جمله شما واقعا شاهکار است و متفعن! هر دو با هم. نشان میدهد چقدر چیپ و بیسواد هستید. "حاشیه نشین بیسواد؟" ، "عقده و تنفر حاشیه نشین ها"؟ پول تو جیبی شما اینقدری هست که از افراد فقیر متنفر باشید و بیایید اینجا این مزخرفات را پشت سر هم ردیف کنید؟ زمین بازی اینجا نیست. این کارها را ببر در جمع های احمقانه اطرافت.

6- آخرین جمله شاهکار متعفن شما این بود "
    چپ اصلا پایگاهی در دنیا نداره اونچه که از چپ مونده شبهی از چپ هم نیست امثال شما فقط دارید بزرگشون میکنین" وقتی به اینجا رسیدم گفتم برای چی باید جواب چنین آدم پرتی را داد. دوستان اشاره کردند شما علاقه دارید به سایبر بولی. گفتم پس بذار کمی از طعمش را به تو بچشانم

7- برگرد به شماره یک. هیچ وقت ابتدای بجثت را با حمله به شخصیت طرف مقابلت در بحث شروع نکن. چون من اینکار را کردم و 6 بار در 6 شماره اینکار را دوباره کردم تا طعم آنرا بچشی

خوش باشی

از کپچریون میخواهم کار خودشان را انجام دهند، صبح که مدیر بیدار شد خبری از این پست نیست

و من الله توفیق

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,911
    از این کاربر 13,626 بار در 1,063 پست سپاس گزاری شده

بدترین قسمت بیمـــــــاری روانـــــــــی داشتن اینکـــــه
    مردم انتظار دارن طوری رفتار کنی انگار مریض نیستی

اگر استلا آدلر و یا الیا کازان زنده میبودن و هنرنمائی joaquin phoenix در نقش آرتور فلک رو میدیدن
    مطمئنا اتقلابی در بحث متد اکتینگ بوجود میومد چون نقشی که فینیکس بازی کرد تمامی مرزهای
    متد اکتینگ رو به راحتی جا به جا کرد

تاد فیلیپس جدا از انتخاب هوشمندانه برای کاراکتر اصلی در تمامی ابعاد فیلم سنگ تمـــــوم گذاشته و
    با هوش منذی تمام "حوکر ـی" رو خلق کرده که تا سالیان سال نه کسی جرئت کنه بخواد فیلم مشابه
    بسازه یا از جوکری برای فیلمش استفاده کنه

موسیقی متن زو انگیز + تدوین فوق العاده + دکوپاژ ها هوشمندانه در کنار میزان سنبندی های دقیق همگی
    دست به دست هم میدن تا تماشاگر با گوشت و پوست و استخون فیلم رو حس کنه و همراه آرتور فلـک بشه
    تا انتها...

فیلم 3نقطه عطف اساسی داره در ارتباط با فروپاشی شخصیت آرتور فلک و تبدیل کردن اون به جوکر

که در تمامی سکانس ها تاد فیلیپس با کلوز آپ های بجا و انتخاب زوایای فوق العاده جس درونی و اون
    فروپاشی رو خیلی قشنگ به مخاطب القا میکنه در این بین فینیکس هم سنگ تموم میزاره و تماشاگز
    رو بوجد میاره

فیلم حوکر به راحتی در 3 رشته :
    بهترین بازیگر نقش اول مرد
    بهترین تدوین
    بهترین فیلم برداری
    اسکار حقشه بدون هیچ شکی

10/10

4. 20 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    785
    از این کاربر 1,485 بار در 169 پست سپاس گزاری شده

جوکر ،
    واقعا لایق ستایش هایی که شده هست . البته فیلم هر چقدر مورد توجه و ستایش باشه،طبعا انتظارها بالاتر خواهد رفت .
    با بهترین فیلم امسال طرفیم ؟ بله
    خواکین فینیکس تونسته از پس نقش بر بیاد ؟ به زیبایی .
    اما مختصر و مفید بخوام سخت گیرانه ایرادی وارد بدونم ، میتونم این موضوع رو بگم روند تبدیل آرتور به جوکر یک شیب ملایم داشت و مخاطب مرحله به مرحله با آرتور همراه و همزاد پنداری میکنه اما این خط از یک نقطه شکسته میشه و روند صعودی تندی پیدا میکنه ، کاش این روند پله به پله بود و در جایی پله ها رو سه تا یکی طی نمیکرد!
    نمره من 10/9.5
    By what right does The wolf judge The lion

6. 11 کاربرِ زیر از saeed_iri بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,810
    از این کاربر 5,706 بار در 614 پست سپاس گزاری شده

واکین فینیکس محشر بود. اون خنده های هیستریک اون غم تو چشماش اون استخونهای بیرون زده اون حرکات بدنش. لعنتی خیلی خوب بود. در یک کلام بازیش برای من تکان دهنده بود. رنج عمیقی به من منتقل کرد رنج انسان در جهان مدرن امروز. هرچقدر فیلم ضعف داشت واکین به تنهایی فیلم رو گذاشت روی شانه هاش و به انتها رسوند.
    متاسفانه فیلمنامه ضعیف بود و دوم اینکه بازیگر نقش اول هیچ مکملی نداشت که فعل و انفعال حقیقی اتفاق بیفته.
    امتیاز فیلم 8/10
    امتیاز واکین 10/10
    اسکار باید خیلی مفتخر باشه که امسال به خونه واکین فینیکس بره. هرچند زیاد امیدوار نیستم

8. 11 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,911
    از این کاربر 13,626 بار در 1,063 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط lady snow نمایش پست ها
    واکین فینیکس محشر بود. اون خنده های هیستریک اون غم تو چشماش اون استخونهای بیرون زده اون حرکات بدنش. لعنتی خیلی خوب بود. در یک کلام بازیش برای من تکان دهنده بود. رنج عمیقی به من منتقل کرد رنج انسان در جهان مدرن امروز. هرچقدر فیلم ضعف داشت واکین به تنهایی فیلم رو گذاشت روی شانه هاش و به انتها رسوند.
    متاسفانه فیلمنامه ضعیف بود و دوم اینکه بازیگر نقش اول هیچ مکملی نداشت که فعل و انفعال حقیقی اتفاق بیفته.
    امتیاز فیلم 8/10
    امتیاز واکین 10/10
    اسکار باید خیلی مفتخر باشه که امسال به خونه واکین فینیکس بره. هرچند زیاد امیدوار نیستم
    گاهي اوقات داستان ميطلبه كه شخصيت اصلي يه مكمل داشته باشه تا اِلِمان هاي نهفته شخصيتش به مرور به نمايش در بياد
    مثل فيلم لئون لوك بسون ، اگر شخصيت اصلي رو بصورت مجزا در نظر بگيريم : با يك آدمكش حرفه اي طرف هستيم كه تقريبا
    هيچ احساسي نداره ، تنها كاري كه ازش بر مياد كشتن همين! اما زماني كه ماتيلدا سر و كلش پيدا ميشه ميبينيم كه لئون حتي
    مرزهاي انسان بودن رو زير پا ميزاره و ميشه فرشته ي نجات ماتيلدا و كار(كارهايي) رو ميكنه و تماشاگر بوجد مياد

اما آرتور فلك نگون بخت حاصل بي مهري هاي جامعه است - تو محيط كار از كارفرما سركوفت ميخوره
    همكارش به اسم كمك بهش خيانت ميكنه - مادرش بلايي سرش آورده كه نتيجش اختلال و شخصيت و
    هزارتا بيماري روحي رواني ديگه است ، قبل از اينكه آرتور فلك جوكر بشه ميبينيم كه تو هر مختصاتي
    كه قرار كرفت چه روحي چه جسمي آسيب ديد حتي بت محبوبش تو استندآپ كمدي(رابرت دنيرو)
    اونو آورد روي استيج اما نه براي استعداد فلك بلكه از سوتي كه قبلا داده بود براي تمسخرش و جذب مخاطب استفاده كنه

اگر مبنا بر نقش مكمل باشه ، تمامي اطرافيان فلك مكمل هايي بودن كه اونو به مرز جنون رسوندن و در نهايت
    از هم گسيختگي و تخريب هاي متعدد شخصيتي سر بيرون آورد و زير نقابي به اسم جوكر خلق شد.

10. 12 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,810
    از این کاربر 5,706 بار در 614 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Luca Brasi نمایش پست ها
    گاهي اوقات داستان ميطلبه كه شخصيت اصلي يه مكمل داشته باشه تا اِلِمان هاي نهفته شخصيتش به مرور به نمايش در بياد
    مثل فيلم لئون لوك بسون ، اگر شخصيت اصلي رو بصورت مجزا در نظر بگيريم : با يك آدمكش حرفه اي طرف هستيم كه تقريبا
    هيچ احساسي نداره ، تنها كاري كه ازش بر مياد كشتن همين! اما زماني كه ماتيلدا سر و كلش پيدا ميشه ميبينيم كه لئون حتي
    مرزهاي انسان بودن رو زير پا ميزاره و ميشه فرشته ي نجات ماتيلدا و كار(كارهايي) رو ميكنه و تماشاگر بوجد مياد

اما آرتور فلك نگون بخت حاصل بي مهري هاي جامعه است - تو محيط كار از كارفرما سركوفت ميخوره
    همكارش به اسم كمك بهش خيانت ميكنه - مادرش بلايي سرش آورده كه نتيجش اختلال و شخصيت و
    هزارتا بيماري روحي رواني ديگه است ، قبل از اينكه آرتور فلك جوكر بشه ميبينيم كه تو هر مختصاتي
    كه قرار كرفت چه روحي چه جسمي آسيب ديد حتي بت محبوبش تو استندآپ كمدي(رابرت دنيرو)
    اونو آورد روي استيج اما نه براي استعداد فلك بلكه از سوتي كه قبلا داده بود براي تمسخرش و جذب مخاطب استفاده كنه

اگر مبنا بر نقش مكمل باشه ، تمامي اطرافيان فلك مكمل هايي بودن كه اونو به مرز جنون رسوندن و در نهايت
    از هم گسيختگي و تخريب هاي متعدد شخصيتي سر بيرون آورد و زير نقابي به اسم جوكر خلق شد.
    بله موافقم
    شاید من بد نوشتم. منظورم وجود یه بازیگر آس جلو واکین نبود که مثلا کل فیلم بزنن تو سر هم. منظورم این بود این روند اتفاقهایی که ارتور رو تبدیل به جوکر کرد خیلی پیش پا افتاده، معمولی و یک سناریو تکراری بود. فعل و انفعال حقیقی که به فروپاشی کامل روانی برسه وجود نداشت. کتک خوردنهای معمولی بدون وجود یه اتفاق حقیقی بدون یه نقش حقیقی یا مکمل حقیقی. یبار کتک دوبار کتک .... آخه چن بار
    بهرحال من فقط یه عاشق معمولی سینما هستم بدون کمترین تخصص در حوزه نمایش و فقط حس خودمو درباره فیلمهایی که میبینم مینویسم. اهل بحثهای تخصصی نیستم

12. 8 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    676
    از این کاربر 2,915 بار در 342 پست سپاس گزاری شده

من حالا یک نظر غیر کارشناسی و خارج از موضوع تاپیک بدم :

داستان کریستوفر نولان تموم شد دیگه الان لان مُد مُده واکین فینیکس ـه توی ایران

14. 9 کاربرِ زیر از areff بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

سوالی که پیش میاد:

باید از سمبلی به اسم جوکر خوشمون بیاد یا نه؟

ازین جهت میگم که در تمامی مدارس که میرم، بچه ها از جوکر برای خودشون نقاشی کشیدن، روی دست شون خالکوبی کردن، درباره ش ازم سوال میپرسن، فیلمش رو به هم پیشنهاد میدن و در واقع دوست دارن که جوکر بودن رو تجربه کنند.

خوبیه فیلم Joker 2019 این هست که 1) کسی رو به جوکر بودن دعوت نمیکنه 2)بیان میکنه که اگر میخوای جوکر باشی تا چه اندازه باید آنارشیسم روانت افسار زندگیت رو به درست بگیرن. 3) برای جوکر شدن باید هویت فعلی خودت رو نادیده بگیری. یعنی رابطه 0 و 1 برقراره. تو یا جوکر هستی یا نیستی. اگر میخوای باشی باید روی هویت فعلی خودت سرپوش (ماسک) بزاری 4) دنیای جوکر بر خاکستر هویتی ساخته میشه که طبق دیالوگ، "چیزی برای از دست دادن نداره".

سوال دوباره برقراره. جوکر رو چرا دوست داریم؟ آیا میشه جوکر رو نمادی از تمام عقده ها و ناآرامی های فکری و روانی دوران زندگیمون بدونیم که هرگز فریادشون نزدیم؟ جوکر بودن این التزام معنایی رو به همراه داره که باید فردی افسارگسیخته و خشن باشی؟ یا بعبارت دیگر، در دنیای جوکر چیزی به اسم اخلاقیات تعریف میشه یا خیر؟ اگر بشه، جوکر مطلق نخواهیم داشت. تو یا یک جوکر مهربونی یا یک جوکر درنده. که اگر حالت دوم باشه، لازمه ی فعال شدن خوی جوکری در یک شخص، رنج بردن از جوش و خروش و در یک کلام Psychotic بودن هست.

چرا بحث مدارس رو پیش کشیدم؟ به نظرم در مناطق ناآرامی مثل خاورمیانه، پتانسیل اینکه یک شخص هویت فعلی خودش رو دوست نداشته باشه و بخواد به شخصیتی به اسم جوکر متوصل بشه خیلی زیاده. به این فاکتور، سن و سال و جوش و خروش دوران مدرسه رو هم اضافه کنیم. نتیجه ش این میشه که نسل فعلی ما در مدارس عمدتاً خیلی چیزا برای از دست دادن دارن ولی در عین حال آنارشیست و سرکش هستند. خب ممد به چی میخوای برسی؟

فیلمی مثل Joker در کشورهای پرآشوب که هرروز یک اتفاق جدید که عمدتاً هم اتفاق بدی هست میوفته، حکم یک پناهگاه رو داره. خط فکری میده. دانش آموزان ما اونقدری که دوست دارن جوکر باشن، دوست ندارن خود واقعیشون باشن. و این یعنی بحران و فیلم Joker با بازی بی نظیر فینیکس داره شبیه به یک پرتال عمل میکنه که با دیدنش (وارد شدن بهش) میتونی تبدیل به آدمی بشی که تا دیروز از تبدیل شدن بهش میترسیدی ولی الان به یقین رسیدی که جوکر، نیمه ی گم شده ت هست.

سپاس
    12,489
    از این کاربر 23,478 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

داستان این فیلم و فیلم‌های بعدی‌ای که حول محور این شخصیت بچرخه، همینی‌ـه که محمد گفت. سمبلی به اسم جوکر که هر کسی براحتی میتونه باهاش همزادپنداری کنه. بالای 90 درصد انسان‌ها به گونه‌ای از اختلالات روانی مختلف رنج میبرند. حالا هر کدوم یه مدلی‌ـه. دوستی یا آشنایی رو میشناسید که لج‌باز باشه؟ هر کاری بگن دقیقا برعکسشو انجام بده؟ همه‌ـمون داریم اما هیچکدوم حتی بهش فکر هم نکردیم که این لج‌بازی یه بیماری ذهنی محسوب میشه نه یک خصیصه‌ی اخلاقی! جوکر تنها به دلیلِ دردسترس بودنش اینقدر مورد توجه قرار گرفته[از ابتدایِ خلق‌ـش] و این بنظر خودم بهترین توجیه برای استقبالی با این حجم از یک فیلمِ بنظرمن بی‌هدف و گیشه‌ایه! این فیلم برای من در انتها هــیـچ حرفی نداشت و مطمئنم تا چند وقت دیگه چیزی ازش تو ذهنم نمیمونه و این برای سازنده‌ی فیلم خودش یه شکست محسوب میشه! نمیخوام قزل‌آلا بشم و بقول میکادو وقتی همه راضی‌ـند فاز ناراضی بردارم که بگم منم بلدم
    ‌جوکر اگر مثلِ فیلم‌های سرگرم کننده‌ی دنیای خودش ساخته و پخش میشد من شاید حتی اینجا پست هم نمیزاشتم چون بعنوان یه فیلم سرگرم کننده‌ی هیرویی خیلی هم خوب و مناسب بود اما مشکل من با این حجم از سر و صداس! این واسه منی که چهارتا فیلم خوب از سینما دیدم واقعا اذیت کننده‌اس که چرا باید مورد انتظارترینِ 2019 جوکر باشه؟! چرا برای دیدنِ یه "فیلم سینمایی" خوب به سراغ قبل از 2000 بریم؟ چرا باید شصت نفر فلش بیارن که من جوکر بریزم براشون اما اگر دوتا فیلم فاخر هم درکنارش پیشنهاد بدم استقبال نمیکنند؟ این فیلم اگر از محدوده‌ی خودش تجاوز نمیکرد و اینقدر اورریت نمیشد خیلی از این کامنت‌های منفی و مخالف هم به خودشون دردسر اظهار نظر نمیدادند اما وقتی کل دنیا راجب جوکر حرف میزنند این سوال برات پیش میاد که "نکنه واقعا سینما اینه و من درکی ازش ندارم؟"
    محمد با اون قسمت از حرفات راجب خو گرفتن نوجوون‌ها و دانش آموز‌ها موافقم، دقیقا همینه اما بنظرمن این مسئله در غرب بیشتر صدق میکنه. سایکو شدن و ناهنجار برخورد کردن برای یه دانش آموز امریکایی به مراتب راحت‌تر و دردسترس‌تر از هر دانش آموز و نوجوون‌ دیگه‌ای در جاهای مختلف دنیاست. امریکا با این سطح از ازادی عملی که به شهرونداش میده در کنارِ نظام سرمایه‌داریش خیلی خیلی جامعه‌ی هدف بهتری برای رشد و پرورش جوکر و امثالش‌ـه تا جای بسته‌ای مثل خاورمیانه. خلاصه اینکه فیلم در وهله اول امریکایی‌ و امریکایی پسنده. اینجا نهایتا تتوش رو بزنن یا گیف‌های خنده‌های فنیکس، آغشته شده با کپشن‌هایی شُکه کننده و جان‌سوز در اینستاگرام پست بشه.

17. 15 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    863
    از این کاربر 642 بار در 104 پست سپاس گزاری شده

فقط همینو بگم، چقدر این فیلم به طور وحشتناکی به اوضاع احوال کنونی خودمون و بعضی جاهای دنیا اشاره داره.و اینکه بی تفاوتی دیگه نتیجش مصونیت نیست.

19. 7 کاربرِ زیر از arhi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 4 از 6 اولیناولین ... 23456 آخرینآخرین