برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 11
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,493
    از این کاربر 90,552 بار در 4,561 پست سپاس گزاری شده

Peaky Blinders :بحث و تبادل پیرامون فصل پنجم

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل پنجم سریال Peaky Blinders که پخش آن از شبکه B|B|C One از بیست و پنجم آگوست ۲۰۱۹ (به وقت ایران: سوم شهریورماه ۹۸) آغاز شده است بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    97
    از این کاربر 597 بار در 91 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Peaky Blinders :بحث و تبادل پیرامون فصل پنجم

واقعا عالی بود یک شاهکاررررررر به تمام معنااااا

3. 15 کاربرِ زیر از Astollo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    993
    از این کاربر 1,217 بار در 161 پست سپاس گزاری شده

سلام

مردیم و زنده شدیم تو این فصل
    تازه فعلا هم که موندیم تو خماری
    بازیگر موزلی عالی بود حتی حرف زدنشم منو یاد هیتلر می‌انداخت
    ارتور با اینکه بازیش کم بود ولی همون صحنه‌های کم هم عالی بود.
    و چقدر تدوین و موسیقی خوب بود همون یک صحنه‌ی دریاچه‌ی قو و اخر آن اپیزود را ببینید متوجه منظورم‌میشین.
    و در پایاننن هییییی پیکی تو که ما را تو خماری نمیذاششتیچرا با ما این‌کار را کردی؟

در کل من بخوام نمره بدم ده‌میدم به کل فصل

5. 14 کاربرِ زیر از nemsis بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

جمله مورد علاقه ندارد
    سپاس
    16,112
    از این کاربر 30,060 بار در 1,456 پست سپاس گزاری شده

خب اپیزود اول فصل رو دیدم. موضعم رو اعلام کنم در قبال پیکی بلایندرز.

اول اینکه سریال اصلاً برای من احساس سه فصل ابتدایی رو نداره. یعنی دقیقاً حسی دارم که میگه ممد اگر سریال رو نبینی هم چیزی از دست نمیدی و خیلی دارم به سریال آوانس میدم که منو به دیدن خودش مجاب کنه. توماس شلبی عملاً بدون رقیبه. هیچ کدوم از چالش های فصل چهارم و احتمالاً چالش فصل پنجم برای شلبی دردسر به حساب نمیان. شلبی و دار و دسته ش همیشه پیروزن و این یعنی سریال داره شکست میخوره. یک فصل کامل ما رو با ایده ی فروش شرب سر کار گذاشتن. فکر کنم هیچ اثر دیگه ای پیدا نشه که مثل فصل چهارم پیکی بلایندرز پتانسیلی مثل آدرین برودی رو به خاک سیاه بنشونه. اینتروی نفس گیر این کارکتر تو فصل چهارم و دلقک بازی مضحک پیکی بلایندرز و تار و مار شدن دار و دسته ی ایتالیایی ها خیلی شوک بدی بود. سیگار کشیدنای تامی شلبی روی اعصابمن. دیگه بی دلیل توی تمامی سکانس ها سیگار میکشه. از تماشای فصل چهارم پشیمونم. کل دقایق ارزشمندش اندازه یک اپیزود 50 دقیقه ای بود و این برای اثری که سه فصل اولش رو بکوب و یک کله نشستم دیدم یعنی فاجعه. بیرمنگام فصل اول رو با فصل پنج مقایسه کنید. اون درشکه ای که تو فصل یک تو خیابون میرفت هنوزم همون مسیر رو میره. من پیکی رو فریم به فریم اسکرین شات میگرفتم. الان خیلی از نماهای دوست داشتنی سریال دیگه تو دوربین فیلمبردار نیست. تو اپیزود اول فصل پنج نکته ای که خیلی تو ذوقم زد حرکت سریع دوربین و تغییر ناگهانی لنز و فوکوس بود مثلاً خیلی دارن تلاش میکنن با کلوزآپ های متعدد و تصویر برداری از میدان دید عمیق به عیار فیلمبرداریشون اضافه کنن ولی زهی خیال باطل .یه جای کار میلنگه. بدجور هم میلنگه. سریال که زمانی جزو ده تا برترم بود داره رنگ میبازه و این رو اصلاً دوست ندارم. احتمال بدم که فصل پنجم هم همون بساط فصل چهار باشه. امیدوارم پشیمون بشم و بیام بنویسم که زود قضاوت کردم. ولی تا اون موقع، اصلاً دلم نمیخواد دیگه نمای مسخره ای این چنین رو دوباره و ده باره در سریال ببینم. هیچ چیزش کول و خفن نیست. پنج دقیقه از ریک و مورتی اندازه یک فصل 90 درصد سریالایی که دارن پخش میشن ایده داره.

7. 17 کاربرِ زیر از anzalichi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,012
    از این کاربر 3,147 بار در 327 پست سپاس گزاری شده

منم نمیدونم چرا از فصل سوم به بعد دیگه با کلیات سریال حال نمیکنم
    سریال قوی ای هستا ولی لامصب بنظرم یکم هایپ پشتشه
    هرچقدرم که خوبه ولی اصلا واسم کلاس یه سریال گنگستری مثه boardwalk empire رو نداره
    نمیدونم مشکل کجاست

9. 14 کاربرِ زیر از bayani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Winter Is Here
    سپاس
    1,810
    از این کاربر 5,706 بار در 614 پست سپاس گزاری شده

این فصل اصلن خوب نبود. بجای تعریف یه داستان چرند و وصل کردن پیکی به فاشیست و یهود، بهتر بود داستان دشمنی ایتالییها و آدریان برودی لعنتی رو تا این فصل ادامه میدادن و با یه پایان باشکوه تمومش میکردن. بابا مثلا سریال گنگستری بودا
    حیف عاقا حیف. به هر سریالی امید میبندی تهش میخوری به دیوار

11. 10 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

ها!!!
    سپاس
    63
    از این کاربر 737 بار در 216 پست سپاس گزاری شده

وضعیت فصل 6 چیه؟ کی قراره پخش بشه؟
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    سریالهایی که میخوام ببینم
    نمدونم چرا دیگه حوصله دیدن سریال جدید ندارم!!!!!
    سریالهایی که دارم میبینم

قسمتهای جدید سریالهای در حال پخش

پیشنهادی دارید PM بدید

13. 4 کاربرِ زیر از majid_4553 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    247
    از این کاربر 662 بار در 56 پست سپاس گزاری شده

متاسفانه Helen McCrory در سن 52 سالگی فوت شد! واقعا شوکه کنندهست
    Helen McCrory, the English actor who played Narcissa Malfoy in the “Harry Potter” franchise and Polly Gray in “Peaky Blinders,” has died, her husband Damian Lewis announced on Friday. She was 52.
    https://www.imdb.com/news/ni63266222/?ref_=hm_nw_tp_1

15. 16 کاربرِ زیر از MixMkv بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Chaos
    سپاس
    2,055
    از این کاربر 415 بار در 66 پست سپاس گزاری شده

خدایش بیامرزدش. بازیگر خوبی بود. نقش منفی خوب بازی میکرد. تو پنی دردفول هم عالی بود

17. 21 کاربرِ زیر از bysnco بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,094
    از این کاربر 3,621 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

چه خبرتونه؟ چه خبرتوووووونه؟

من هم مثل خیلی از طرفدارهای پیکی بلایندرز قبول دارم که سریال نسبت به فصول اولیه افت کرده، اما آخه چطور روتون میشه به یکی از بهترین سریال های تاریخ تلویزیون که همه چیزش در اوج قرار داره بگید که الکی هایپ شده؟؟؟ این که یه عده از کل سریال فقط سیگار کشیدن تامی یا غم توی چشماش رو میبینن و برمیدارن حرفاش رو میذارن تو چس ناله های اینستاگرامیشون یا عکساش رو میچپونن تو پروفایلاشون دلیل نمیشه که سریال هایپ شده باشه. از هر نظری که شما بخواید بررسی کنید، پیکی بلایندرز کلی حرف برای گفتن داره؛ حتی با وجود افتی که تو فصل های 4 و 5 داشته.

مورد دیگه ای هم که باید بهش اشاره کنم اینه که دوستان اگه سریالی مطابق میل شما جلو نمیره و اون اتفاقاتی که دوست دارید نمیفته و اون فضایی که منتظرش هستید رو نمیبینید، دلیلی بر ضعیف بودن کار نیست. حقیقتش تصورم این بود که الان یه تاپیک پر بار برای فصل پنجم پیدا میکنم، اما خب متاسفانه اونجور که باید استقبالی نشده و همین چهار تا پستی هم که هست در خیلی موارد بی خود و بی جهت فقط سریال رو کوبیدن.

تو پست های مربوط به فصول قبل هم گفتم، داستان پیکی بلایندرز تو یه بستر تاریخی واقعی روایت میشه و تو اون دوره از تاریخ، اروپا و اروپایی ها به صورت افسارگسیخته ای در تمام زمینه ها رو به جلو حرکت میکردن؛ پس چطور توقع دارید بیرمنگام همچنان همون بیرمنگام فصل اول باشه. تامی شلبی از یه کهنه سرباز جنگ جهانی اول که تو محله شون رو اسب شرط می بست و واسه بچه های اون یکی محل شاخ و شونه میکشید، رسیده به نمایندگی مجلس؛ چطور توقع دارید همون اتفاقات فصل های اولیه تکرار بشه. این ملالتی که هر از گاهی سریال رو در بر میگیره، تا حدی ناشی از تغییراتیه که برای شخصیت های تو پنج فصل به وجود اومده و ناگزیره. این که کسی نمیتونه باهاش کنار بیاد مشکل خودشه، نه مشکل سریال.

به جرئت میتونم بگم قسمت آخر از این فصل به قدری خوب از آب دراومده بود که جور همه قسمت ها رو کشید؛ چه از نظر فنی که در اوج قرار داشت و چه از نظر داستان گویی که برگ واسمون باقی نذاشت. وقتی تامی شلبی با اعتماد به نفس کامل نقشه اش رو تو کافه به خانواده اش میگفت، مخاطب هم با همون اطمینان قلبی که نشات گرفته از روند فصل های گذشته بود (پنج قسمت پر فراز و نشیب و در نهایت یه نقشه حساب شده از طرف تامی و ناک اوت کردن دشمن) تقریبا خیالش راحت بود که همه چیز به موقع اجرا میشه و تامی سربلند از این مخاطره هم بیرون میاد. تامی تو میتینگ ساعت رو از تو جیبش درمیاره و مخاطب هم باهاش شروع میکنه به شمردن، از اون طرف به همراه آبراما نزدیک مک کاورن میشه تا انتقام پسرش رو بگیره ولی نقشه صد در صد بر خلاف برنامه ریزی ها پیش میره و همونطور که تامی مات و مبهوت تو اون سالن بزرگ داره این طرف و اون طرف رو نگاه میکنه، مخاطب هم گیج از اتفاقات پیش اومده، داره دو دو تا چهار تا میکنه که چی شد که اینجوری شد؛ و اینه قدرت و هنر پیکی بلایندرز؛ اینه اون در کمیابی که متاسفانه تو سریال های چند سال اخیر میشه گفت نایاب شده؛ این حجم از همراه کردن مخاطب با داستان بی نظیره.

مایکل یه پیشنهاد داره برای خانواده؛ این که همگی همه چیز رو بسپارن به اون و خودشون برن یه گوشه به زندگیشون برسن و با هیچ چیزی هم کاری نداشته باشن. مطمئنا جواب یه عده از بیننده ها به این پیشنهاد همون جوابیه که تامی میده؛ اما یه عده هم هستن که وضع روحی خراب خونواده رو میبینن و تو دلشون میگن که خب قبول کنید دیگه لعنتی ها! و شک به وجودشون راه پیدا میکنه که نکنه قبول این پیشنهاد انتخاب بهتری باشه؛ اینجاست که اون صحنه تاثیرگذار گریه آرتور و صحبتاش با تامی رو میبینیم و آرتور تموم اون چیزی رو که تو ذهن و دل این دسته از مخاطب ها بود، میریزه رو دایره. اون صورت خشن و به ظاهر محکم فرو میریزه و شروع میکنه مثل یه بچه هق هق کردن.

بدون اغراق میتونم بگم که میشه همینطوری در مورد سکانس به سکانس قسمت آخر صحبت کرد و باز هم حرف کم نیاورد. یه قسمت از فصل آخر اومده و اگه بتونم صبر میکنم حداقل دو تا قسمت دیگه بیاد تا استارتش رو بزنم. بی صبرانه منتظرم ببینم داستان پیکی بلایندرز به کجا کشیده میشه.

19. 5 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین