برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
    شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,681
    از این کاربر 19,957 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

Euphoria | اغراق یا واقعیت؟ درام پیچیده HBO | معرفی و بحث

معرفی

سرخوشی یا خلسه عنوان درامی از شبکه HBO است که به بررسی دنیای نوجوانان و مشکلات پیش روی آن ها می پردازد. مواد مخدر، روابط ج.ن.س.ی و دنیای مجازی از جمله موضوعات اصلی این سریال است. خالق این مجموعه (اقتباسی از سریال ا.س.ر.ا.ی.ی.ل.ی ساخته Ron Leshem به همین نام) Sam Levinson است. ستاره اصلی این مجموعه Zendaya بازیگر و خواننده آمریکایی است. پخش این مجموعه در 29 June 2019 از شبکه HBO آغاز شده و برای فصل دوم نیز تمدید شده است.

خلاصه داستان :

Rue که پس از اوردوز در یک مرکز بازپروری تابستان را گذرانده است به خانه برمی گردد. جولز بعد از جدایی پدر و مادرش به اینجا نقل مکان کرده است در حالی که عادت های عجیبی از خود نشان می دهد. گروهی از دختران به دنبال شرکت در یک مهمانی و تحت تاثیر قرار دادن دیگران هستند.

درباره سریال

مجله Vice در مصاحبه ای به واقعی بودن بخشی از این مجموعه صحه گذاشته است، هر چند عده ای نیز در این مورد نظرات متفاوتی داشته اند+. اما در واقعیت، نگرانی والدین از مشاهده این سریال توسط نوجوانان و بی پروایی HBO در نمایش صحنه هایی از استفاده از مواد مخدر، خشونت جنسی و ... باعث هراس انگیز خوانده شدن این مجموعه توسط اکثر منتقدان شده است++. دنیایی از موزیک های شنیدنی و صحنه هایی با فیلمبرداری اعجاب انگیز و نشان دادن زیبایی های مصنوعی استفاده از مواد مخدر تنها نمونه ایست از آنچه در این مجموع به تصویر کشیده شده است++.
    Rue
    Jules
    Fezco
    Kat
    Nate

سپاس
    8,094
    از این کاربر 3,621 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Euphoria | اغراق یا واقعیت؟ درام پیچیده HBO | معرفی و بحث

من این سریال رو ندیدم اما از تصاویری که گذاشته شده و البته امتیازات نسبتا بالای سریال میشه گفت ارزش دیدن داره
    اما خواستم بگم همیشه یکی از موضوعات صنعت سینما و تلویزیون همین دوران بلوغ و نوجوانی و خوشی ها و تلخی هاش بوده
    یه زمانی منه نوجوون ایرانی وقتی به فیلمی با این موضوع نگاه می کردم خیلی چیز غریبی برام محسوب می شد. دغدغه های اونا برای بلوغ و رسیدن به جوانی کجا و دغدغه های ما کجا. اوج درک و نگرانی من و هم نسل های من از دوراغ بلوغ جوش روی صورت بود. اما اونا از همون زمان شروع به پایه ریزی روابط عاطفیشون می کردن، آیندشون هدف گذاری میشد و اولین قدم ها رو برای این که میخوان تبدیل به چه ادمی بشن برمیداشتن
    الان که داشتم میخوندم یاد این نکته افتادم که نوجوونای ما هم چقدر شبیه به اونور ابی ها شدن. از اونجایی که متاسفانه با این دسته سر و کار دارم و از نزدیک میشناسمشون باید بگم این نوجوون ها امروز با دیدن همچین سریالایی خیلی بهتر میتونن همذات پنداری کنن. روابط ج ن س ی تو اشکال مختلف، روابط عاطفی شدید که اصلا معلوم نیست از کجا نشات میگیره، مواد مخدر، تفکراتی که سعی در جذب مخاطب نوجوون دارن و البته پدر و مادرهایی که اغلب منفعل فقط دارن با دهن باز به بچشون نگاه میکنن که داره به توریستی ترین نقطه ایران میره ... همه و همه خیلی ملموس تر شده

3. 19 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    314
    از این کاربر 1,132 بار در 145 پست سپاس گزاری شده

به نظرم این سریال چیز عجیب و غریبی از نوجوانی و جوانی ارائه نمیده و فقط در نمایش یه سری مسائل بی پروایی به خرج داده و گرنه که کلیشه پسر ورزشکار عضلانی و پولدار شهر و صف دختران مشتاق و چیر لیدر ها و پارتی های دبیرستانی و س ک س و دختر عاقل و دختر احمق و.. که سالهاست داره روایت میشه

5. 15 کاربرِ زیر از erfan2086 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,145
    از این کاربر 16,193 بار در 1,156 پست سپاس گزاری شده

>> چند روز پیش یک قسمت اسپشال برای سریال منتشر شد که بر خلاف داستان اصلی سریال چندان به مذاقم خوش نیومد و تنها دلیلشم این بود که این اپیزود یک اپیزود دیالوگ محور حول شخصیت Rue بود و هیچ چیز خاصی نداشت و تنها در حالتی میشه از این اپیزود لذت برد که یه معتاد باشید و نیاز به سخنرانی‌های انگیزشی برای ترک اعتیاد داشته باشید.
    >> اما در مورد خود سریال، نگاهمون باید خیلی سطحی باشه که بخوایم این سریال رو با کلیشه‌های ژانر تینیجری مقایسه کنیم. جدیت داستان توی این سریال به مراتب بیشتر از سریال‌های مشابه هست و پیچیدگی‌ها و چالش‌های خاص خودش رو داره. کاراکترهای استخون‌دار و حرف‌ها و دغدغه‌هاشون این سریال رو یک سر و گردن بالاتر از سریال‌های مشابه قرار می‌ده. انتخاب میکاپ‌ها، لباس‌ها و استایل مو به کاراکترا یه فضای سورئال خاصی داده که توی هر سریالی نمیشه دید. مسائلی که بهشون پرداخته می‌شه هر چند بزرگنمایی شدس ولی خیلی عمیق و حساب‌شده روشون کار شده و مخاطب رو هر لحظه درگیر می‌کنه. قطعا یکی از بهترین سریال‌های ژانر خودش که دو اپیزود شاهکار تو همین یک فصل از خودش به جا گذاشته. بی‌صبرانه منتظر فصل‌های بعدیش هستم.

7. 16 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,681
    از این کاربر 19,957 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

Euphoria S02

9. 20 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    387
    از این کاربر 830 بار در 135 پست سپاس گزاری شده