برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 25
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,515
    از این کاربر 90,623 بار در 4,565 پست سپاس گزاری شده

Vikings: بحث و تبادل نظر پیرامون فصل ششم

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل ششم و پایانی سریال Vikings که پخش آن از شبکه History از چهارم دسامبر2019 (به وقت ایران: چهاردهم آذرماه 98)آغاز می گردد بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    8,094
    از این کاربر 3,621 بار در 326 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Vikings: بحث و تبادل نظر پیرامون فصل ششم

من اپیزود هفتم از فصل پنجم هستم. واسم خیلی عجیبه که فصل ششم سریال شروع شده اما این تاپیک اصلا بالا نمیاد. به جرات میتونم بگم یکی از بهترین سریال های در حال پخشه که روندش همیشه صعودی بوده

بعد از مرگ رگنار یه ترس و واهمه ای بود که شاید سریال نتونه از پس پر کردن این خلا بربیاد، اما خوب تا اینجای کار که من دیدم اصلا جای خالیش حس نمیشه. سریال دیگه به اون مفهوم مرسوم نقش اولی نداره، اما شخصیت پردازی اینقدر خوبه که این موضوع اصلا برای سریال ضعف محسوب نمیشه

خلاصه که این تاپیک اصلا نباید بخوابه. نمیدونم این بنزین سه تومنی چی کرده با ما

3. 15 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    12,489
    از این کاربر 23,478 بار در 1,411 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط sarkhail نمایش پست ها
    من اپیزود هفتم از فصل پنجم هستم. واسم خیلی عجیبه که فصل ششم سریال شروع شده اما این تاپیک اصلا بالا نمیاد. به جرات میتونم بگم یکی از بهترین سریال های در حال پخشه که روندش همیشه صعودی بوده

بعد از مرگ رگنار یه ترس و واهمه ای بود که شاید سریال نتونه از پس پر کردن این خلا بربیاد، اما خوب تا اینجای کار که من دیدم اصلا جای خالیش حس نمیشه. سریال دیگه به اون مفهوم مرسوم نقش اولی نداره، اما شخصیت پردازی اینقدر خوبه که این موضوع اصلا برای سریال ضعف محسوب نمیشه

خلاصه که این تاپیک اصلا نباید بخوابه. نمیدونم این بنزین سه تومنی چی کرده با ما
    با این مسئله که روند سریال همواره صعودی بوده موافق نیستم. این سریال از اونایی بود که به خیلی‌ها دادم تماشا کردن[افرادی که حرفه‌ای پیگیر سینما و تلوزیون نیستند] اما بعد از مرگ رگنار خیلی‌هاشون دیگه پیگیر نیستند و اون شوق اولیه رو ندارند برای گرفتن بقیه فصول! این خودش کلی حرف توشه اما اگر به طور کلی مرگ رگنار رو فاکتور بگیریم، بنظرم سریال از خیلی جهات افت داشته نسبت به سه فصل اولیه‌اش. خشونت سریال به شدت کم شده و وایکینگ‌ها حتی سایه‌ای از وایکینگ‌های فصول ابتدایی رو ندارند. روابط بین افراد بنظرم خیلی تکراری و قابل پیش بینی شده بعد از 5 فصل. این اواخر سریال اینقدر روی خیانت‌ها و خاله‌زنک‌ بازی‌ها مانور داد که میشد شِیپی از فاطماگل رو درش دید به طور کلی از زمانی که فصول 20 قسمتی شدند، سریال داخل یه لوپ به شدت تکراری افتاده که هر فصل با شخصیت‌های مختلف تکرارش میکنه.

پ‌ن: سه قسمت پخش شده از فصل 6 رو همین الان دیدم و میتونم به اودین و تمامی خدایان قسم بخورم که تک تک سکانس‌هارو از قبل حدس میزدم!

5. 15 کاربرِ زیر از MaMaLoM بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,094

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMaLoM نمایش پست ها
    با این مسئله که روند سریال همواره صعودی بوده موافق نیستم. این سریال از اونایی بود که به خیلی‌ها دادم تماشا کردن[افرادی که حرفه‌ای پیگیر سینما و تلوزیون نیستند] اما بعد از مرگ رگنار خیلی‌هاشون دیگه پیگیر نیستند و اون شوق اولیه رو ندارند برای گرفتن بقیه فصول! این خودش کلی حرف توشه اما اگر به طور کلی مرگ رگنار رو فاکتور بگیریم، بنظرم سریال از خیلی جهات افت داشته نسبت به سه فصل اولیه‌اش. خشونت سریال به شدت کم شده و وایکینگ‌ها حتی سایه‌ای از وایکینگ‌های فصول ابتدایی رو ندارند. روابط بین افراد بنظرم خیلی تکراری و قابل پیش بینی شده بعد از 5 فصل. این اواخر سریال اینقدر روی خیانت‌ها و خاله‌زنک‌ بازی‌ها مانور داد که میشد شِیپی از فاطماگل رو درش دید به طور کلی از زمانی که فصول 20 قسمتی شدند، سریال داخل یه لوپ به شدت تکراری افتاده که هر فصل با شخصیت‌های مختلف تکرارش میکنه.

پ‌ن: سه قسمت پخش شده از فصل 6 رو همین الان دیدم و میتونم به اودین و تمامی خدایان قسم بخورم که تک تک سکانس‌هارو از قبل حدس میزدم!
    چه روز خوب و میمونی این بحث مطرح شد. امروز تولد لاگرتای عزیزه

والا دروغ چرا، من از همون اول هم کشته مرده رگنار نبودم. البته که شخصیت بسیار خوب و دوست داشتنی و کاملی بود، اما چیزی که منو مجاب به دیدن سریال وایکینگ ها کرده و میکنه فضای کلی سریاله. خوب صد البته کسی که علاقه مند به رگنار باشه، مطمئنا بعد از حذف این شخصیت دیگه نمی تونه مثل قبل سریال رو ببینه. یه چیزم بگم. به نظرتون اگه رگنار زنده بود داستان چجوری ادامه پیدا می کرد؟؟؟ داستان به بهترین وجه تو چند تا فصل رگنار رو از یک شخصیت زمینی تبدیل به خدایی برای وایکینگ ها کرد. مفصل اخلاقیات و زندگی خصوصی و ماجراجویی هاش نشون داد و واقعا باید قبول کنیم که رگنار دیگه تموم شده بود.

این که خشونت سریال کم شده رو تا حدودی قبول دارم و تا حدودی ندارم. خوب وایکینگ ها از اون روزهای اولشون خیلی فاصله گرفتن و در اثر برخورد با تمدن های مختلف، از اون بربریتشون خیلی کم شده و فکر می کنم کم شدن خشونت هم منطقی باشه. از طرف دیگه تو جنگ هایی که نشون داده میشه خون و خونریزی بیداد میکنه و خیلی بیشتر از جنگهای اپیزودهای اولیه خشونت و خونریزی داره.

یکی از محورهای اساسی سریال حول روابط بین افراد میچرخه. تو این زمینه سریال شاید گاهی اوقات خارج از منطق داستانی عمل کنه (مثلا من دیشب اپیزود یازده از فصل پنجم رو دیدم و واسم سوال بود چطوری کینگ هرالد به همین راحتی قبول کرده زیر سایه آیوار باشه) اما خوب حداقل از نظر من خاله زنکی نیست و اصلا خارج از چیزی که مورد نیازه نشون نمیده. در مورد 20 قسمتی شدن و تکرار هم باید بگم فکر میکنم این بخش مربوط میشه به قسمت تاریخی سریال؛ چرا که تاریخ وایکینگ ها هم همین بوده و تو این برهه دائم در حال غارت کشورهای اطراف بودن و دوباره دچار جنگ داخلی میشدن و قدرت جدید دوباره میرفته شروع میکرده به غارت کشورها

درود بر شما و قدرت پیش بینی تون

7. 9 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Remember My Name
    سپاس
    749
    از این کاربر 2,243 بار در 244 پست سپاس گزاری شده

با اینکه سریال از لحاظ تاریخ وایکینگ ها داره پیش میره ولی باید قبول کرد بعد از مرگ رگنار سریال روند صعودیش رو از دست داد. حتی افت هم بگیم نکرده رو یه خط داره پیش میره
    من هنوز فصل ششم رو شروع نکردم پایان فصل پنج اونقدر هایپم نکرد که مشتاق شروع این فصل بشم. دقت هم بکنیم این اواخر همش شده درگیری برادرا با همدیگه. این وسط یه شخصیتی مثل هارالد هم هر طرف که دلش میخواد میره و به اون طرف کمک میکنه. دیگه نه خبری از اون جنگای اول سریال هست نه فتوحات و غارتگریا. بیشتر شده دعوای خانوادگی
    شاید فصل ششم قضیه فرق کنه فعلا باید تا نیم فصل صبر کنیم

9. 9 کاربرِ زیر از Longmire بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,132
    از این کاربر 1,704 بار در 209 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMaLoM نمایش پست ها

من دقیقا از همون دسته ادم هایی هستند که فرمودید .. بعد از مرگ رگنار به هیچ وجه با پسرهاش نتونستم کنار بیاد و همش منتظرم بگن رگنار نمرده و بر میگرده !!
    سینه ام دکان عطاریست ... دردت چیست ؟

11. 10 کاربرِ زیر از afshin2014 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    97
    از این کاربر 597 بار در 91 پست سپاس گزاری شده

عجب قسمتی بود قسمت 10 !!!! نفسم اخرش حبس شد اخ اخ حالا باید تا اذر سال دیگه صبر کنیم

13. 10 کاربرِ زیر از Astollo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,094

اپیزود پنجم از فصل شش
    وایکینگ ها تا حدود زیادی افت کرده و متاسفانه خبری از بهبود و حتی میتونم بگم نشانه هایی از بهبود وضعیت هم نمی بینم. واقعا واسم قابل درک نیست چرا سریالی که به راحتی از خیر قهرمان اولش میگذره، نمیتونه از خیر شخصیت های فرعی بگذره. دیگه تقریبا تبدیل به یه مساله روتین شده که هر قومی و هر شخصیتی با هر نیتی که با وایکینگ ها ارتباط برقرار کنه، در نهایت دشمنشون میشه.

متاسفانه الگوی جنگ ها هم فوق العاده تکراری شده. یه شکست در ابتدای کار و در نهایت پیروزی بزرگ. فکر میکنم نویسنده ها یادشون رفته برای داشتن یه سریال حماسی و تاریخی خوب باید در ابتدا یه داستان خوب داشت و جنگ های بزرگ و خون و خونریزی در درجات بعدی اهمیت قرار می گیره. متاسفانه این سریال از نظر قصه پردازی نشون میده که کفگیرش به ته دیگ خورده و مثل قبل جذاب نیست.

چند تا اپیزود دیگه هم از نیمه ابتدایی فصل اخر مونده؛ بازم ادامه میدم تا شاید یه فرجی بشه

15. 13 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    153
    از این کاربر 1,775 بار در 245 پست سپاس گزاری شده

ادامه سریال هم در حد و اندازه های قسمت های ابتدایی سریال هست یا بهتر میشه؟ آخه وقتی دیدم سوار قایق شدن و رفتن کشورگشایی، سریال رو بستم!

17. 8 کاربرِ زیر از codec_pack بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    8,094

نقل قول نوشته اصلی توسط codec_pack نمایش پست ها
    ادامه سریال هم در حد و اندازه های قسمت های ابتدایی سریال هست یا بهتر میشه؟ آخه وقتی دیدم سوار قایق شدن و رفتن کشورگشایی، سریال رو بستم!
    سریال خوبیه و حداقل به نظر من همچنان ارزش نگاه کردن داره. مخصوصا از جایی که شما پرونده سریال رو بستی کلی اتفاق های هیجان انگیز میفته

19. 7 کاربرِ زیر از sarkhail بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین