برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 49
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,510
    از این کاربر 90,614 بار در 4,565 پست سپاس گزاری شده

The Witcher:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول سریال The Witcher که اپیزودهای آن توسط سرویس Netflix از بیستم دسامبر2019(بیست و نهم آذرماه 98) منتشر می گردد بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    100
    از این کاربر 211 بار در 35 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Witcher:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

دو قسمت اول رو دیدم، تا اینجا که خیلی خوب بوده، ولی توی قسمتهای مربوط به ینیفر یکم برام گنگ هست، مخصوصا اون قسمت آخرش و
    مشاهده محتوا اسپویلر
    تبدیل شدن دوستهاش به مارماهی
    ، کسی میتونه توضیح بده؟

3. 19 کاربرِ زیر از siamak5561 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    676
    از این کاربر 2,915 بار در 342 پست سپاس گزاری شده

این سریال داره 2 بازه زمانی مختلف رو نشون میده ؟

در قسمت سوم :

فالتست رو نشون میده و ویچر هم کمکش میکنه که طلسم دخترش رو بشکنه..

در همین قسمت، مهمونی اون جادوگرا هست ک فالتست با خواهرش (دخترش؟!) رو نشون میده...

اون شاهدخت دنبال ویچره باز توی کدوم بازه زمانی هست ؟

داستان تبدیل مار ماهی ها چی بود ؟

شاید بریم جلوتر ب جواب این سوال ها برسیم...

5. 19 کاربرِ زیر از areff بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    176
    از این کاربر 313 بار در 42 پست سپاس گزاری شده

سریالو تازه تموم کردم بنظر منکه سریال خوبی بود بین 8.5 تا 9 بهش نمره میدم
    بنظرم کسانی که بیش از اندازه به سریال ایراد میگیرند ، شاید خیلی عجولند انتظار دارند تو همون قسمت اول یا دوم به همه سوالاتشون جواب داده بشه یا خیلی اصرار دارند که با گیم مقایسه اش کنند
    بنظرم حتی اگر کتاباشو نخونده باشی یا بازیاشو نکرده باشی و فصل اولو با حوصله ببینی بازم سریال خیلی خوبیه
    رفتیم در انتظار برای فصل دوم

7. 22 کاربرِ زیر از maasoudn بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    97
    از این کاربر 597 بار در 91 پست سپاس گزاری شده

من هم سریالو دیدم البته بازیش وقتی اومد رو گرافیکم جواب نداد و از اون موقع تو کفش بودم شخصیت گرالت خیلی خوب بازی کرد . امیدوارم تا 5 فصل ادامه داشته باشه مهم نیست داستانش به جه صورت بشه

9. 18 کاربرِ زیر از Astollo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    676

خب فصل اول هم تموم شد. توی این سریال چون پیر نمیشن چهار دانگ حواستون باید ب سریال باشه چون فلش بَک میزنه و ممکنه اصلا متوجه نشید...

تمرکز سریال برای فَن هاش بود. من که نه شخصیت گرلت رو میشناسم و نه میدونم داستان Witcher چیه سوال هایی پیش میاد که اون مایع توی شیشه چیه ک گرلت میخوره ؟ و تا پایان فصل هم جوابی بهش داده نشد اما فَن هاش احتمالا میدونند چیه ... و جالب بود که کل فصل، داستانه ینفر بود و ویچر توی حاشیه... نمیدونم متوجه شدید یا نه ؟! شاید اسم سریال باید ینفر می شد.

در کل سریالی نبود که مشتاقانه منتظر فصل بعد ـش باشم.

11. 21 کاربرِ زیر از areff بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

There's no tyrant like a brain
    سپاس
    9,058
    از این کاربر 18,350 بار در 1,172 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط areff نمایش پست ها
    خب فصل اول هم تموم شد. توی این سریال چون پیر نمیشن چهار دانگ حواستون باید ب سریال باشه چون فلش بَک میزنه و ممکنه اصلا متوجه نشید...

تمرکز سریال برای فَن هاش بود. من که نه شخصیت گرلت رو میشناسم و نه میدونم داستان Witcher چیه سوال هایی پیش میاد که اون مایع توی شیشه چیه ک گرلت میخوره ؟ و تا پایان فصل هم جوابی بهش داده نشد اما فَن هاش احتمالا میدونند چیه ... و جالب بود که کل فصل، داستانه ینفر بود و ویچر توی حاشیه... نمیدونم متوجه شدید یا نه ؟! شاید اسم سریال باید ینفر می شد.

در کل سریالی نبود که مشتاقانه منتظر فصل بعد ـش باشم.
    در مورد اینکه گرالت کی هست و چطوری به اینجا رسیده در قسمت آخر سریال توضیحاتی داده شد. در ویکیپدیا مطلبی در این مورد هست من عینا نقل میکنم:

گرالت نسبت به دیگر ویچرها منحصر به فردتر است؛ او سرنوشتی متفاوت داشته و همه‌چیز دست‌به‌دست هم داده‌است تا او قوی‌ترین ویچر نیز باشد. پدر گرالت سربازی به نام کرین و مادرش ویسنا نام داشت. در دوران کودکی مادرش او را به کوه جادوگران برد و گرالت تحت آزمایش‌های زیادی قرار گرفت تا توانایی‌های خود را به‌دست‌آورد. او جزو گروهی بود که آزمایش‌های اضافی و سختی رویشان به انجام رسید و گرالت تنها کسی بود که از آن گروه زنده بیرون آمد. گرالت همان‌طور که توانایی‌های متفاوتی نسبت به دیگر ویچرها داشت، دچار تغییرات ظاهری نیز شد و به واسطهٔ از دست دادن رنگ‌دانه‌های بدنش، پوست و موی سفید رنگ دارد و به همین دلیل به او لقب گرگ سفید داده‌اند. او چشمانی زرد رنگ دارد که از تأثیر ترکیب مواد مختلف توسط وی به این رنگ درآمده و در هنگام عصبانیت قرمز می‌شوند. او پس از گذراندن آموزش‌های جادوگری مدال گرگ را به مانند باقی ویچرها دریافت کرد. مدالی که نشانی برای دنیای ویچر به حساب می‌آید و گرالت همیشه آن را بر گردنش آویزان کرده‌است.

[البته توجه داشته باشید که پدر گرالت سرباز نبوده و ویچر بوده و مادرش هم ویسنا یک mage بوده، (قدرتی مانند ینیفر داشته). مادرش اون رو به کوه جادوگران نمیبره. اون رو جلوی School of the Wolf رها میکنه.]

اون مایعی که تو شیشه هست و میخوره هم Potion هست که هر کدوم قدرت خاصی بهش میده. مثلا Cat Potion بهش قدرت دید در تاریکی مطلق رو میده که فکر کنم تو سریال ازش استفاده کرد. مطمئن نیستم ولی فکر کنم potion ها در کتاب اشاره نشده ( یا خیلی کم اشاره شده) و بیشتر در سری بازی ها وجود داشت. لیستی از اون ها رو در بازی witcher 3 میتونید در این لینک ببینید.

در مورد ینیفر هم عجله نکنید، علت حضور زیادش داستان هایی هست که احتمالا در فصل دو خواهید دید. سه شخصیت اصلی ینیفر، سیری و ویچر هستند که به علت اسپویل نمیتونم چیز خاص بیشتری بگم. ولی کار نویسنده سریال در نشون دادن زندگی ینیفر و سیری خوب بود. در مورد ویچر در قسمت آخر اشاراتی کرد و فکر نمیکنم اینکه ویچر از کجا اومده خیلی جای پرکردن در سریال داشته باشه. بیشتر رابطه این سه نفر مهم هست.

یک نکته ای هم مجبورم در مقایسه با گات اینجا بگم:
    ساپکوفسکی نوشتن سری های ویچر رو در سال 1991 تموم کرد و مارتین نوشتن سری های گات یعنی A Song of Ice and Fire رو سال 1991 شروع کرد. هر دو این نویسنده ها هم سن هستند و رفیق شفیق. چیز خاصی نمیخوام بگم. فقط در این چند خط نشانه هایی است برای آنان که می اندیشند!

سپاس
    676

نقل قول نوشته اصلی توسط Mikado نمایش پست ها
    در مورد اینکه گرالت کی هست و چطوری به اینجا رسیده در قسمت آخر سریال توضیحاتی داده شد. در ویکیپدیا مطلبی در این مورد هست من عینا نقل میکنم:

[البته توجه داشته باشید که پدر گرالت سرباز نبوده و ویچر بوده و مادرش هم ویسنا یک mage بوده، (قدرتی مانند ینیفر داشته). مادرش اون رو به کوه جادوگران نمیبره. اون رو جلوی School of the Wolf رها میکنه.]

اون مایعی که تو شیشه هست و میخوره هم Potion هست که هر کدوم قدرت خاصی بهش میده. مثلا Cat Potion بهش قدرت دید در تاریکی مطلق رو میده که فکر کنم تو سریال ازش استفاده کرد. مطمئن نیستم ولی فکر کنم potion ها در کتاب اشاره نشده ( یا خیلی کم اشاره شده) و بیشتر در سری بازی ها وجود داشت. لیستی از اون ها رو در بازی witcher 3 میتونید در این لینک ببینید.

در مورد ینیفر هم عجله نکنید، علت حضور زیادش داستان هایی هست که احتمالا در فصل دو خواهید دید. سه شخصیت اصلی ینیفر، سیری و ویچر هستند که به علت اسپویل نمیتونم چیز خاص بیشتری بگم. ولی کار نویسنده سریال در نشون دادن زندگی ینیفر و سیری خوب بود. در مورد ویچر در قسمت آخر اشاراتی کرد و فکر نمیکنم اینکه ویچر از کجا اومده خیلی جای پرکردن در سریال داشته باشه. بیشتر رابطه این سه نفر مهم هست.

یک نکته ای هم مجبورم در مقایسه با گات اینجا بگم:
    ساپکوفسکی نوشتن سری های ویچر رو در سال 1991 تموم کرد و مارتین نوشتن سری های گات یعنی A Song of Ice and Fire رو سال 1991 شروع کرد. هر دو این نویسنده ها هم سن هستند و رفیق شفیق. چیز خاصی نمیخوام بگم. فقط در این چند خط نشانه هایی است برای آنان که می اندیشند!
    اگر 8 قسمت می شد 10 قسمت و حداقل 2 قسمت روی گذشته گرالت و ویچر ها کار می کردند برای کسایی ک فن نیستند و هیچ اطلاعی ندارند، عالی می شد. چون کل و اسم سریال درمورد ویچر هست و برای بیننده ای مثل من معمول نیست مخصوصا اینکه شخصیت یا قهرمان داستان، کل یک فصل توی حاشیه باشه یا به قول دیگر یک فصل فقط مقدمه ای برای فصل دوم باشد و اینکه سوال پیش میاد چرا در مقابل این فصل 0 تا 100 زندگی ینفر رو به ما نشون داد ؟ برای همین گفتم تمرکز سریال برای فَن هاش هست چون با سرگذشت گرالت و داستان های ویچر همه آشنا هستند و مقدمه ای لازم نداره و در عوض این فصل ینفر رو مکمل کردند تا شروع ماجراجویی ـشون در فصل دوم باشد.

ممکن هست در فصل دوم فلش بک های گرالت بیشتر بشه از جایی که مادرش ول ـش کرد چون در قسمت آخر استارت ـش رو زد اما اگر در همین فصل اتفاق میوفتاد بهتر بود.

بودجه فصل اول 80 میلیون بوده و فکر میکنم شاید این هم دلیلی باشه برای خلاصه بودن و به جزئیات نپرداختن.

14. 15 کاربرِ زیر از areff بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

!و حقیقت الماسی است در تشت کثافت
    سپاس
    2,233
    از این کاربر 3,602 بار در 402 پست سپاس گزاری شده

نظر تا قسمت دو

جلوه های ویژه اش تو ذوق زد، اون عنکوبتی که اول کار گرالت باهاش میجنگید واقعا مصنوعی بود ولی به جز اون راضی بودم. اکشنش خوب بود، در واقع خیلی خوب بود، حال کردم. بیشتر از اون با صدای گرالت حال کردم، مصنوعیه و دستکاری کردنش آیا؟ نمیدونم ولی خیلی شبیه صدای گرالتِ بازی شده. با صداش حال میکنم ولی با بازیگرش نه زیاد. البته حالا خیلی بدم نیست، یکم بی روحه ولی خب قراره ویچر ها بی احساس باشن دیگه!؟

دیدن ینیفر در آن وضعیت کذایی تعجباتمان را بر انگیخت، خبر نداشتم چنین داستانی پشتش بوده!
    دیگر اینکه صحنه ی جنگش هم بد نبود ولی به جنگ های وایکینگز و گات نمی رسید.ا

داستان خوبی داره ولی که مدیون منبع اقتباسشه و حداقل از این جهت به نظر میاد واقعا قوی باشه. امیدوارم نا امید نکنه تا آخر، تا اینجا باید بگم خیلی هم بد نبوده و از چیزی که فکر میکردم که یه افتضاح و شکست فاحش باشه بهتر بوده.

بازی هایی که از روش ساخته اند هر نسخه نسبت به قبلیش پیشرفت خیلی خیلی زیادی داشت و قسمت سومش یکی از بهترین بازی هاییه که تا به حال دیدم و بازی کردم، امیدوارم این سریالم هر فصل بهتر بشه نسبت به قبلیش با همون شیب زیاد. هچند خیلی چشم آب نمیخوره!

!Life's a rollercoater but still unfair

16. 17 کاربرِ زیر از Rezaraki بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

قسمت اول دیدم
    بد نبود امیدوارم بهتر بشن
    8
    مگر من ! من میشوم بی ت و

18. 7 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :