برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
    شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,684
    از این کاربر 19,961 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

Dead to Me ►◄ کمدی سیاه ـی از Netflix

|
    |
    |
    |
    |

ژانر: کمدی، درام
    شبکه: Netflix
    سازنده: Liz Feldman
    زمان هر اپیزود: <30 دقیقه

کشور: آمریکا
    تاریخ شروع رسمی: 2 می 2019
    بازیگران:
    Christina Applegate,Linda Cardellini
    James Marsden, Diana Maria Riva, Sam McCarthy
    |
    |
    |
    |
    |

هرگز خودم رو به عنوان یه آدم عصبانی ندیدم . اهل داد زدن یا مخالفت هم نیستم. اگر جلوگیری از رویارویی یه ورزش المپیکی باشه من قطعا مدال آورشم. به عنوان یک زن در این دنیا از تمام کنترلی که بر خواسته ها، انتظارات و حتی جسم ما وجود داره احساس بیزاری میکنم حالا اتفاقات چند سال اخیر و نحوه بزرگ شدن ما و فرهنگ عدم ابراز خشم مون به عنوان یک زن و برداشت اشتباه از عدم پذیرش زن خشمگین در جامعه رو در نظر بگیرید، اگه شما بودید خشم تون رو کجا نشون می دادید؟ برای من این جواب در نگارش Dead to Me بود.

اینها عباراتی هستند که Liz Feldman نویسنده و خالق این اثر در خلال آن ها شخصیت های اصلی داستانش را خلق کرد. زنان خشمگین و دوست داشتنی ای که تنها به دنبال زندگی معمولی هستند و چیزی بیشتر از آن را خواستار نیستند. زمانی که به عمق شخصیت زجر کشیده و غم بی انتهای "جن" سرک کشید خود را غرق در استخری بزرگ از خشم سرکوب شده دید. حال برای اولین بار بود که خشم را در زمینه ترس می دید و به "جن" حق می دهد که خشمگین باشد همانطور که خودش را شخصی با قابلیت رودرویی با هر مساله ای می دید.+

Dead to Me کمدی سیاهی است که فصل اول آن از شبکه Netflix در تاریخ 2 می 2019 پخش شده است. فصل اول آن با بازخوردهای خوبی همراه شد و در ژوئن 2019 نتفلیکس خبر تمدید آن برای فصل دوم را منتشر کرد. فصل دوم آن نیز در تاریخ 8 می 2020 پخش شده است. نامزدی یکی از بازیگران اصلی برای جایزه امی و جایزه بهترین اپیزود کمدی WGAA برای نویسنده و خالق این اثر تنها بخشی از افتخارات این مجموعه است.+

خب تنها نکته ای که گذشتن از آن به نظر بی انصافی می رسد گریزی بر کمدی سیاه تعریف و اِلِمان های این زیر ژانر کمدی است. همانطور که شاید حدس بزنید موضوعاتی چون مرگ، خشونت، تبعیض نژادی یا جنسیتی و بیماری جز جدایی ناپذیر این گونه کمدی هاست. به تعریف دیگر استفاده از موضوعاتی تابو گونه یا کمتر قابل بحث که بسیار جدی و دردناک هستند جز اصلی این نوع کمدی می باشد.

معرفی شخصیت ها

قالب اصلی که بسیار زیبا هم هست : [Ray Donovan | هیچ کس نباید خبردار شود [معرفی سریال،بحثِ کلی]]

Winter Is Here
    سپاس
    1,810
    از این کاربر 5,706 بار در 614 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Dead to Me ►◄ کمدی سیاه ـی از Netflix

اول تشکر بابت معرفی سریال
    دو فصل رو پشت سر هم دیدم از نظر من اصلا افت نداشت. کیفیت تا قسمت آخر فصل دو حفظ شد
    چقدر شخصیت پردازیها خوب بود چقدر جن و جودی کنار هم خوب بودن چقدر پیچش و مسیر داستان خوب بود
    8.5/10
    اگه به این ژانر علاقمند هستین دیدنش رو توصیه میکنم

3. 18 کاربرِ زیر از lady snow بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,684
    از این کاربر 19,961 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط opeth1h نمایش پست ها

شبکه Netflix سریال Dead to Me را برای فصل 3 و پایانی تمدید کرد+
    رو به دیوانگیه دنیا خدایی، باید یه دو فصل دیگه ادامه پیدا می کرد البته چیزی هم دیگه نداره تو اوج خداحافظی کنه بهتره ولی خب بازم به نسبت خوب بودنش ظلم عظیمیه، نتفلیکس سودجو ترجیح میده مانی هیست بسازه بده بیرون تا این سریال به این خوبی رو
    اینجاست که اصالت شبکه اهمیت پیدا می کنه و The leftovers رو کنسل نمی کنه و میشه شاهکار ولی .....
    چی بگم فول اسپم برید حال کنید

5. 13 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    6,540
    از این کاربر 8,005 بار در 547 پست سپاس گزاری شده

فصل دوم
    سریال هرچه قدر که توی فصل اول قوی عمل کرد و یکی از بهترین کمدی سیاه های پارسال نتفلیکس بود توی این فصل دچار آشفتگی و فقر سوژه شد؛ ضعف داستان از جایی شروع شد که هندی وار بنجامین به عنوان برادرِ دوقلوِ استیو وارد داستان شد ضمناً ناگهان دو سه تا شخصیت داستان ل/زبین شدن و عملاً سریال وارد کلیشه بساز بفروشی شد و تنها چیزی که نجاتش داد اعلام تموم شدنش بعد از فصل سوم بود/بین اپیزودهای این فصل اپیزود هفتم یکم بهتر بود میشه 8.5 بهش داد
    7/10 برای این فصل

7. 15 کاربرِ زیر از opeth1h بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,946
    از این کاربر 6,727 بار در 614 پست سپاس گزاری شده

سریال خوبی هست فیلمنامه ددقیق و حساب شده دارد و با توجه به موضوع و زمان مناسب سریال ریتم خوبی دارد و افت نمیکند.این لفظ کمدی سیاه هم عجب ترکیب لغوی جذابی هست دیدن سریال به دوستان علاقمند به کمدی پیشنهاد میدم

باید امشب بروم و چمدانی را که به اندازه تنهایی من هست بردارم

9. 19 کاربرِ زیر از hadi2006mi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

دلم ز صومعه بگرفت و خرقه سالوس
    سپاس
    7,535
    از این کاربر 14,948 بار در 1,012 پست سپاس گزاری شده

- سریال هر چند که باگ داره اما دیدنش خالی از لطف نیست و واقعا لذت بخش بود. اگر فرصت دارید و دنبال یک سریال برای استارت زدن هستند، پیشنهاد میشه.
    آمدم، چند دوست خوب پیدا کردم. رفتم....

11. 9 کاربرِ زیر از lastshepherd بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,955
    از این کاربر 49,399 بار در 2,813 پست سپاس گزاری شده

پایان سریال

پایان بندی خوب و راضی کننده ای بود.

عملا دیگه ایده ای واسه ادامه دادن نداشتن و بیشتر روی درام و رابطه بین جن و جودی تمرکز کردن و نتیجه هم خوب شده و برای یه فصل آخر قابل قبول بود.

جن و جودی دوتا از کاراکترهای بیادموندنی دنیای تلویزیون ان؛ بخصوص جودی که فوق العاده بود.

13. 17 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    770
    از این کاربر 3,594 بار در 379 پست سپاس گزاری شده

سریال شروع خوب و تاحدودی کوبنده ای داره. فصل اول ایده کمدی جالب و خوش ریتم به همراه کلیف هنگر های به جابه همراه داستانی که روند درست و منطقی خودش رو به همراه باگ های کم پیش میره. ولی دو فصل بعدی به هیچ عنوان به یکدستی فصل اول نمیرسن و هر کدوم کارشون لنگ میزنه. بخصوص فصل سوم که متریال داستانی کافی بخصوص برای 10 قسمت نداره و به تکرار مکررات که همون رابطه جن و جودی هست میپردازه و هیچکدوم از خطوط داستانی خودش رو هم با جدیت دنبال نمیکنه و خیلی سرسری از همشون میگزره و در پایان هم هندی وار که نه به سبک سریال های صدا و سیما همه چیز به خوبی و خوشی به اتمام میرسه.
    درکل سریال برای گذراندن وقت گزینه خوب و مناسبی هست. به رحتی میشه از فصل اول لذت برد و دو فصل رو هم دید.

15. 7 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,584
    از این کاربر 1,738 بار در 127 پست سپاس گزاری شده

دوستانی که سریال رو ندیدن این مطلب ممکنه حاوی اسپویل باشه.
    تا پایان فصل دوم:

ایده ی فصل اول سریال رو دوست داشتم، یه داستان ساده که ضعف هایی داشت اما ادامه دادنش رو دوست داشتم و باهاش همراه شدیم، شاید به خاطر بازی دو شخصیت اول سریال و دیالوگ ها و تقابلشون باهم بود، به خصوص جودی که اول فکر میکردم نتونه از عهده ی این نقش بربیاد، ولی بازی ای که ارایه کرد خیلی انسانی و بامزه و قشنگ بود.
    هرچقد فصل اول امیدوارمون کرد فصل دوم تصمیم گرفت مقابله کنه.
    کلا داستان های مربوط به پرتگاه احساسی یا تصمیمی انسان برام خیلی جذابه، ولی واقعا نتونستم با ماجرای قتل استیو کنار بیام، درسته میدونیم جن عصبانیه، پر از خشم و ناراحتیه ولی باز من نمیتونم درک کنم تو اون لحظه کنترلشو از دست بده و یه قاتل بشه.
    بعدش هم که انگار مجبورن با وصل کردن همه چیز به هم تعلیق های دومینو وار بسازن. فکر میکردم اوجش اونجاست که جودی میره خونه ی میشل و میفهمه خونه ی کارآگاهه تا اینکه بن با ماشین زد به جودی و جن، واقعا wtf؟

سوای همه ی اینا باز هم دو شخصیت جودی و جن رو خیلی دوست داشتم، خیلی دوست داشتنی و خوب بودن. واقعا کمبود یه دوست مثل جودی رو تو زندگیم حس کردم.

آپدیت: تا اپیزود ۶ از فصل ۳

هرچقدر که فصل دوم شیب نزولی داشت فصل سوم سقوط مطلق بود!
    جوری ماستا رو ریختن قیمه ها که داشتم با خودم فکر میکردم الان خوبه بگن جن بارداره و سریال رو به مضحک ترین حالت ممکن برسونن و بعد فکر کردم که امکان نداره، ولی این اتفاق افتاد!
    حتی دیگه کمیستری بین جن و جودی هم نمیتونه بع تحمل هر اپیزود کمک کنه و به نظر مصنوعی میرسه. اپیزود ۶ هم که دیگه تیر خلاص بود.

سریال دراپ شد.

به کجاها برد این امید ما را...؟

17. 7 کاربرِ زیر از Izavel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :