برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
    Bad things are coming
    سپاس
    21,952
    از این کاربر 49,390 بار در 2,813 پست سپاس گزاری شده

[تیم سینما] لیست برتر : آنچه در 2020 گذشت!

کمتر از دو ماه دیگه سال 2020 تموم میشه.
    امسال خشکسالی بود واسه فیلمبازها و سینما اصلا حال خوبی نداشت.
    توی این تاپیک فیلمهای خوبی که امسال دیدین
    رو لیست کنید. هیچ قانونی هم نداره. فقط چندتا توصیه:

یک: فیلمهای محصول امسال رو از فیلمهای قدیمی تری که تو سال 2020 دیدین جدا کنید تا پستتون قشنگتر بشه.
    دو: اگر دوست داشتین میتونین لیستتون رو ژانر بندی کنید و توی هر ژانری چندتا فیلم معرفی کنید.
    سه: اگه دوست داشتین در مورد فیلمتون در حد یه نیم خط بنویسید (نقدهای بلندتر رو توی تاپیک های دوست و برادر بنویسید)
    چهار: میتونید اطلاعات فیلمتون (ژانر، مدت زمان و ...) رو بنویسید یا لینک imdb بذارین.
    پنج: اگر خواستین عکس بذارین، از تصویر بندانگشتی استفاده کنید.
    شش: توصیه من اینه که اگر توی یه ژانری یا سینمای یک کشور مثلا ایران، تعداد فیلمهاتون زیاده توی تاپیک های مخصوص اونا پست بذارین و لینکشو بذارین اینجا یا برعکس.
    هفت: اگر اشاره کنید که فیلم موردنظر زیرنویس داره یا نه خیلی خوب میشه.
    هشت: هر چندتا پست که دوست داشته باشید میتونید تو این تاپیک بذارین، ولی سعی کنید هر پست یه لیست چندتایی باشه و برای هر فیلم پست جداگانه نذارین.
    اینجا اصلا نقد فیلم نذارین و از تاپیک های مربوطه استفاده کنید. این تاپیک فقط مختص معرفی کوتاه و خیلی خیلی مختصر فیلمهایی هست که امسال دیدین و دوس داشتین.

تاپیک های دوست و برادر:
    آخرین فیلمی که دیدم | قوانین در پست اول
    سینمای ژاپن | (بحث و تبادل نظر)
    سینمای وحشت | (بحث و تبادل نظر)
    سینمای ایران | بحث و تبادل نظر
    سینمای هند | بحث و تبادل نظر
    سینمای کره | (بحث و تبادل نظر)
    موج نو : سینمای فرانسه
    سینمای وسترن | (بحث و تبادل نظر)
    هنر و تجربه | سینمای تجربی
    سینمای علمی - تخیلی | (بحث و تبادل نظر)
    فیلم نواَر Film noir | بحث و تبادل نظر

این تاپیک قراره راهنمایی باشه برای همه علاقمندان به سینما پس لطفا لیست هاتون رو با ما به اشتراک بذارین.

Bad things are coming
    سپاس
    21,952

پاسخ : [تیم سینما] لیست برتر : آنچه در 2020 گذشت!

فیلمای ایرانی خوبی که اخیرا دیدم (تا جایی که حافظه م یاری میکنه)

مسخره باز (کمدی، فانتزی، اکشن)؛ فیلم جالبیه، توی یه لوکیشن ثابت فیلمبرداری شده، بازی استادانه علی نصیریان حرف نداره.

جهان با من برقص (کمدی، درام)؛ بهترین کمدی که این چندوقته دیدم، اولین تجربه سروش صحت تو سینما عالی بوده. قوت فیلم به فضاسازی درستش و بازی های روون و گرم بازیگراست.

طلا (درام)؛ پرویز شهبازی همیشه اسم جذابی توی سینمای ایران بوده، فیلم جمع و جور و با کیفیتیه. مجموع بازی ها هم خوبه ولی مثل همیشه قوت فیلم توی فیلمنامه ایه که شهبازی نوشته.

خروج (درام)؛ فارغ از همه حاشیه ها، ابراهیم حاتمی کیا یکی از کارگردانهای درجه یک سینمای ماست. توی این فیلمش هم متاسفانه مث سه چهارتا اثر آخرش، کارگردانی خیلی خیلی جلوتر از فیلمنامه س. ای کاش حاتمی کیا دوباره فیلمنامه هایی مثل "به نام پدر" بسازه. بازی فرامرز قریبیان دوباره نشون داد دود از کجا بلند میشه.

درخونگاه (درام)؛ سیاوش اسعدی "فیلم کیمیایی طوری" نسبتا خوبی ساخته. ریتم فیلم ایراد داره ولی میشه تحملش کرد. بازی حیایی و صامتی و بخصوص پناهی ها حرف نداره.

هتریک (درام)؛ خیلی جاها انتظار داشتم کارگردان کارو خراب کنه و یه فیلم تکرای از روی سعادت آبادِ مازیار میری یا سینمای اصغر فرهادی تحویلمون بده، ولی این اتفاق نیوفتاد و فیلم راه خودش رو بخوبی رفت و عالی تموم شد. بازی ماهور الوند بطور خیلی خیلی غافلگیرکننده ای خوب بود.

جاودانگی (درام)؛ تجربه جالبی بود، خوشم اومد. همه فیلم یه پلان سکانس یکپارچه س توی یه قطار.

هجوم (نمیدونم)؛ شهرام مکری، شهرام مکری، شهرام مکری

آشغال های دوست داشتنی
    (کمدی، درام)؛ فیلم دوست داشتنی و شیرینی شده، کیفیت فیلمنامه مهمترین ویژگی این فیلمه.

شکستن همزمان بیست استخوان (درام)؛ درام خوبیه شاید تکراری بنظر بیاد ولی اینطور نیست. بازی تنابنده عالیه.

رضا (درام)؛ فیلم از لحاظ فنی خیلی خوبه، سبک کارگردان رو هم خیلی دوست داشتم. بازی ها بخصوص کار سحر دولتشاهی عالی بود.

درساژ (درام)؛ یکی از بهترین فیلمهای این لیست.

سال دوم دانشکده من (درام)؛ هیچکس مث صدرعاملی نمیتونه این داستان رو به این خوبی دربیاره.

خرس (درام)؛ خسرو معصومی کارگردان خوبیه که متاسفانه هیچوقت اونچنان که باید شناخته نشد. بازیها عالین.

اینا هم یه خورده خاص تر و تجربی ترن: آکو ، تاج محل ، تک درخت ها
    پ ن1: لیست هیچ ترتیبی نداره.
    پ ن2: زیرنویس نیاز ندارن
    پ ن3: چون نحوه اکران و پخش فیلمهای ایرانی هیچ در و پیکری نداره، تاریخ ساخت فیلمها رو نگفتم.
    پ ن4: اگر فیلمی رو دیدین و خوشتون نیومد اینجا فحش ندین، توی چت باکسم نه؛ برین تو تاپیک سینمای ایران اونجا فحش بدین زشته تاپیک سینمای ایران گوشه انجمن خاک بخوره بعد شما فیلمای روز سینمای بلغارستانو ببینید و تحلیل کنید

Bad things are coming
    سپاس
    21,952

لیست خوبای هالیوودی که توی 2020 دیدم (تقریبا کامله، البته تا الان، هنوز فصل اکران اسکاری ها شروع نشده)

Horse Girl : درام ترسناک و روانشناختی نسبتا خوبیه، بازی آلیسون بری عالیه و البته غافلگیری جالبی هم داره. فیلم فوق العاده ای نیست ولی سرگرم کننده ست. (ترسناک، درام)

The Devil All the Time : غافلگیرکننده ترین فیلم امسال بوده تا اینجا. گروه بازیگری جالبی داره و پیامی از اون جالبتر. (درام، اکشن؟)

Possessor : پسرِ کراننبرگِ بزرگ معلومه ژن خوب باباشو به ارث برده. یه فیلم کراننبرگیِ درجه یک. (ترسناک، علمی تخیلی)

I'm Thinking of Ending Things : فکر کنم مثل Marriage Story تبدیل به غافلگیری بزرگ فصل جوایز بشه. (جنایی)

Waiting for the Barbarians : سه تا بازی درجه یک و یه داستان جذاب. (تاریخی)

The Trial of the Chicago 7 : به فضای این روزها خیلی میاد و دیدنش تو این شرایط لطفِ دیگه ای داره. (درام دادگاهی)

Relic : یکی از بهترینای ژانر وحشت توی سال 2020 این درام جمع و جور استرالیاییه (درام، ترسناک)

Palm Springs : هر چیزی که اندی سمبرگ توش باشه رو باید دید (کمدی)

Extraction : میرفت به یکی از همون "اکشن مزخرفات" هالیوودی تبدیل بشه تا اینکه سر و کله گلیِ ما پیدا شد.(اکشن)

Spontaneous : یه کمدی درامِ حال خوب کنِ دوست داشتنی (کمدی، درام)

First Cow : احتمالا بهترین فیلم 2020 تا الان. (درام)

The Invisible Man : شاید سینما دیگه داستان جدیدی برای تعریف کردن نداشته باشه، ولی به ازای هر ذهن خلاقی یه فرم جدید برای تعریف داستانهای تکراری وجود داره. مرد نامرئی یه داستان تکراری رو به شکل ماهرانه ای به تصویر میکشه. (ترسناک)

اینا هم بدک نیستن:
    The Lovebird
    On the Rocks

مستندها:
    Natalie Wood: What Remains Behind : داستان زندگی و مرگ مشکوک ناتالی وود.
    A Thousand Cuts : تلاش یه روزنامه نگار فیلیپینی برای برملا کردن نقشه های دولت فیلیپین در کنترل مواد مخدر
    The Social Dilemma : فضای مجازی چیست؟
    David Attenborough: A Life on Our Planet : سیاره و انسانها.
    American Murder: The Family Next Door : وحشتِ مدرن.
    Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado : زندگی والتر مرکادوی عجیب و غریب.
    The Fight : ذهنتون رو بازتر کنید!
    Fireball: Visitors From Darker Worlds : ورنر هرتزوک

اونا که قرمز رنگن زیرنویس فارسی ندارن

سپاس
    1,352
    از این کاربر 4,399 بار در 221 پست سپاس گزاری شده

با عرض سلام به تمامی دوستان حاضر در انجمن
    تشکر میکنم از علی عزیز بابت تاپیک

توقع داشتم استقبال خوبی از این تاپیک بشه که خب فعلا ...

من تو این سالها سعی کردم فیلم های خوبی ایرانی رو ببینم و اتفاقا خیلی هم دیدم!
    لیست زیر چکیده فیلم هایی که دیدم و فک میکنم بر هر ایرانی یک بار دیدنشون اجباری (شایدم اختیاری) باشه!

جان‌دار : غافگیرانه ترین فیلم امسال برای من بود. بازی جواد عزتی هر چند در چند لحظه کوتاه تاثیرش رو تو فیلم میذاره. فیلم هم لحظات خوب و هم بد و درنهایت هم پایان قابل قبولی هم داره.

جهان با من برقص : سروش صحت کار خودشو بلده! یه کمدی خاص با لوکیشن بکر و تیم بازیگری عالی. فیلمی که رفته رفته تو عمقش فرو میرید و دوست ندارید تموم بشه!

لتیان : به معنای واقعی بعد چند سال به طبقه متوسط پرداخته شد. ( طبقه متوسط نه به معنای عام). داستان کلیشست اما کارگردان همین کلیشه رو خوب جمع کرده. بازی سارا بهرامی قابل تقدیره!

مسخره باز : در یک کلام فرم در سینمای ایران!

طلا : سینمای پرویز شهبازی و پرداختن به روابط جوانان امروزی به شکل واقیش همیشه برام جذاب بود. اگه این فیلم رو دیدید و خوشتون اومد پیشنهاد میکنم فیلم دربند رو هم ببنید.

لیست در حال آپدیت .....

5. 16 کاربرِ زیر از No Country بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,952

این فیلمها امتیازای خوبی نگرفتن ولی به نظر من لیاقتشون بیشتر از اینهاست و واقعا فیلمهای خوبین:

The Rhythm Section : همه چیزی که از یه تریلر جاسوسی انتظار داشتم رو دیدم. علاوه بر اون بازی بلیک لایولی عالی بود و از لحاظ فنی هم چندتا کار چشمگیر و جالب انجام شده بود که خیلی دوس داشتم. (درام، اکشن،تریلر)

Nobody Knows I'm Here : فیلم حال خوب کنی بود. من که دوست داشتم. (درام)

Lost Girls and Love Hotels : یه فیلم رمانتیکِ اروتیک که همه چیزش به اندازه بود. بازی بازیگرا بخصوص الکساندرا داداریو خوب بود. (درام، عاشقانه)

May The Devil Take You: Chapter 2 : نسبت به قسمت اول ضعیفتر بود ولی بازم چندتا حرکت جالب داشت که خوشم اومد. فیلم کاملی نیست ولی میشه واسه یه بار دیدن ازش لذت برد.(ترسناک)

Impetigore : این از بالایی خیلی بهتره. یه جورایی از پتانسیلش استفاده کاملی نمیکنه ولی بازم خوبه. (درام، ترسناک)

7. 18 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :