برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 4 از 4 اولیناولین ... 234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 34 از مجموع 34
    شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,684
    از این کاربر 19,963 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

✵✵ Attack On Titan ✵✵ بحث و گفتگو پیرامون فصل چهارم

در این تاپیک می توانید پیرامون فصل چهارم انیمه AOT که پخش آن از تاریخ 7 دسامبر 2020 (17 آذر 1399) آغاز شده است، به بحث و تبادل نظر بپردازید. حتما نام قسمت مورد نظر را درج بفرمایید. اگر می خواهید در مورد بخش مهمی از داستان صحبت کنید برای جلوگیری از لوث شدن داستان برای دیگر عزیزان، حتما از تگ اسپویلر استفاده کنید.

سپاس
    8,168
    از این کاربر 7,217 بار در 698 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ✵✵ Attack On Titan ✵✵ بحث و گفتگو پیرامون فصل چهارم

Shingeki no Kyojin: The Final Season Part 2 - 79

یادم هست وقتی فصل آخر GOT رو دیدم تنها چیزی که به نظرم اومد این بود که این تغییرات شخصیت دنریس رو درک نمیکنم. اصلا متوجهش نمیشدم و بعد اون همه صبر برای دیدنش؛ کمی عصبانی بودم . این قسمت از این انیمه یه کلاس بود که چه جوری شخصیت منفعل و جیغ جیغو ارن از یه پروتوگانیست شونن وار منفعل به یکی از بهترین آنتاگونیست هایی تبدیل میشه که در تاریخ انیمه ها بوده. شعار ارن اینه" من دنیا رو برای کسایی که دوستشون دارم فدا میکنم". یک نقطه مقابل در برابر ایتاچی انیمه ناروتو ... من این قسمت رو سه بار دیدم و سکانس به سکانسش رو دوست داشتم. طراحی فوق العاده چشم های ارن و حالت تعجب دائمی زیک تو تمامی حالت ها، فوق العاده بود. شاید اون موقع که ارن داره با گریشا حرف بزنه ساعت ها تو ذهن شما رژه بره. یک کلام همه چیز تمام بود. من مانگا رو نخوندم ولی پایان GOT وار این انیمه بین جان اسنو و دنریس تارگریان در اینجا بین ارن و میکاسا گویا میخواد تکرار بشه (البته حدس میزنم ).

اتک از قسمت اولش نشون داد که یه کار متفاوته با توئیست های داستانیش هر لحظه بیشتر و بیشتر از یه انیمه معمولی به یه دنیای جذاب و گزنده تبدیل شد. هر چقدر بیشتر جلو رفت تاریک تر شد، دنیاش پیچیده تر شد (مثل مفهوم زمان که دوستمون توضیحات خیلی خوبی دادن). اما ارزش این انیمه بیشتر به خاطر این بود که بعد از 80 قسمت، اون همه مرگ به خاطر ارن حالا درک میکنیم احساس تنفر و درد ارن و بقیه رو ... چه بخوایم قبول کنیم یا نه... اتک یکی از جذاب ترین پدیده های مدیا در سال های اخیر بوده ... امیدوارم پایان بندیش ناامیدمون نکنه ... که بعیده

چشم های ارن تو این قسمت کلی دیالوگ داشت با این طراحی ها فوق العاده ...

این قسمت یکی از بهترین قسمت های بود که تا حالا تو زندگیم در مورد یه انیمه دیده بودم.
    10/10

3. 20 کاربرِ زیر از sh2012 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,972
    از این کاربر 6,073 بار در 737 پست سپاس گزاری شده

واقعا این فصل عالی بود .دیگه ادم از یه انیمه چی میتونه بخواد؟!
    به شخصه از نیمه اول راضی نبودم و بیشتر گاردم به نیمه اول فصل چهار به خاطر گرافیک و شباهت بیش از اندازه چهره کاراکترها به هم و از همه مهمتر راه کار زیک و ارن برای پایان دادن به جنگ و نفرت جهان از الدیایی ها بود که خدا رو شکر نیمه دوم مشخص شد ارن تصمیم دیگه ای داشته و گرافیک و چهره ها هم که دیگه عادی شدن برام!
    الان هم که ارن تصمیم به نابودی کل جهان ، به غیر از پارادایس گرفته ، باز هم میخوام این طور فکرکنم که ارن تصمیم دیگه ای داره!
    این نفرت ارن از دنیا طوری که بخواد نابودش کنه ، با توجه به گذشته ای که پشت سر گذاشته و دیگه اون نوجوانی که زود از کوره در میرفت نیست باعث میشه که به این نقشه ی نابودی جهانش ، درست مثل نقشه عقیم کردن الدیایی ها شک کنم!!
    ارن بعد از شنیدن حرفهای آزومابیتو و حرفهای انجمن حمایت از رعیای ییمر که توشورای بین الملل زده شد ، فهمید که جهان هیچ وقت نمیتونه از شر تفکری که نسبت به الدیایی ها داره آزاد بشه ، پس حرف زدن باهاشون بی فایده است و برای تغییر این دیدگاه جهان نیاز به یک قربانی داره ، یک قربانی بزرگ!!!
    درسته که ارن نقشه دور زدن جیک رو به فلوک و هیستوریا گفته بود ولی نقشه نهاییش رو که توش قصد داره خودش رو فدا کنه رو به هیچ کس نگفته!!(فقط به من گفته!!فقط من خبر دارم!)
    به نظرم با توجه به ویژگی تایتان مبارز که میتونه در گذشته ، آینده ای رو که هنوز اتفاق نیافتاده ببینه ، به نظرم ارن هم دقیقا میدونه داره چیکار میکنه و به واقع ارن تنها داره با فدا کردن خودش به عنوان ادم بده داستان هر دو سمت رو با هم یکی کرده و بر علیه خودش متحد میکنه تا درنهایت با نابود شدنش توسط "میکاسا" یک قهرمان دیگه ای مانند "هلیوس" رو بیافرینه! تا زمینه ساز صلح و اتحاد بین دنیا و پارادایس بشه!
    هلیوس اهل مارلی بود ولی هلیوس جدید قراره یک الدیای باشه و مردم دنیا رو از دست دشمن بشریت یعنی "ارن ییگر" نجات بده و برای این کار هم چه کسی بهتر از میکاسا؟!!
    شاید به همین خاطر بوده که ارن این همه بدو بیرا بهش گفت و اینقدر سعی داشت میکاسا رو از خودش متنفر کنه!
    کاش تو همین فصل تمومش میکردن .صبرکردن تا سال دیگه خیلی ستمه 9/10

.

5. 16 کاربرِ زیر از matiyo بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

It's easy to be a saint in paradise
    سپاس
    12,566
    از این کاربر 2,129 بار در 190 پست سپاس گزاری شده

فصل 4 قسمت 29 :
    (متن حاوی اسپویل است.)

انیمه با سکانس قسمت اول انیمه که ارن زیر درخت بیدار میشه و گریه میکنه شروع میشه ولی چیزی یادش نمیاد. این که چرا ارن گریه میکنه تو انیمه هنوز توضیحی نداده ولی بنظرم ارن کل آینده دید که چه کار های وحشتناکی باید انجام بده برای همین هم گریه میکنه. یه چیز دیگه هم کسی توی تاپیک ندیدم بهش اشاره کنه عنوان قسمت اول انیمه هم (To You, in 2000 Years) بود، حالا اینکه یمیر این خاطرات آینده نشونش داده یا خود ارن معلوم نیست بعد قسمت ۲۱ فصل ۴ (From You, 2,000 Years Ago) که یکی از بهترین قسمت های کل انیمه بود (عجیبه کسی دربارش پست نذاشته) که گذشته یمیر نشون میده، ارن از یمیر میپرسه تموم این مدت تو بودی که منو به اینجا راهنمایی کردی؟ یعنی تموم این مدت یمیر داشته ارن کنترل میکرده که انتقامش از دنیا بگیره؟ یعنی ارن هیچ حق انتخابی نداره و آينده نمیتونه عوض کنه یا خودش نمیخواد؟ منظور نویسنده از عنوان این دوتا قسمت چیه؟

اینجا ارن به این بچه میگه دلیل این کاراش فقط بخاطر نجات سرزمینش نیست میخواد کل دنیا نابود کنه چون وقتی بچه بود دنیایی که از بیرون توی کتاب ها با آرمین خونده بود با واقعیت فرق داره و وقتی فهمیده بیرون از دیوار هم انسان ها وجود دارند به کل نا امید شده و دوست داره که همه شون نابود بشند. جلوتر هم ارن در حالی که داره ملت میکشه این دیالوگ میگه:

Ever since I was born there stood those miserable walls before my eyes, Fiery water, Icy landscape , Sandy snowfields Anyone who've seen those things would be the freest person in this world.

یعنی ارن فقط بخاطر نجات سرزمین و دوستاش این کارها انجام نداده بلکه دلیل ارن خیلی خودخواهانه تر حتی میشه گفت بچه گونه باشه شاید بخاطر همین هم موقعی که این دیالوگ میگه یا حتی توی path هم شخصیت بچگی ارن نشون میده.
    این ۱۰ دقیقه اول که Rumbling نشون داد عالی بود، وقتی همه چی نابود شد یه کات میزنه رو ارن که روی ابرهاست میگه به این میگن آزادی.
    بهترین سکانس این قسمت هم برای هانجی بود بسیار عالی نواخت.

از نظر فنی هم این قسمت فقط سکانس هانجی خفن بود با چند دقیقه آخرش وگرنه انیمیشن اش مثل بقیه قسمت های این فصل بود.
    سرنوشت ارن که مشخصه تایتان ها کلاً ۱۳ سال بیشتر عمر نمیکنند ولی اینجور که اینا پیش میرن پایانش داره شبیه Code Geass میشه امیدوارم که اینطور نباشه و یک پایان متفاوت ببینیم.
    بخش بعدی یا قسمت آخرش هم پاییز 2023 میاد.

پ.ن: من دوبار این قسمت دیدم یه بار با نسخه judas یه بار هم psa، این نسخه judas دانلود نکنید که تصویرش خرابه ولی قراره یه ریپک براش بزنه. اگر با زیرنویس انگلیسی میبینید هم از ترجمه geo استفاده کنید از بقیه زیرنویس ها بهتره. بهترین زیرنویس انگلیسی اتک هم برای گروه ddy یا همون Damedesuyo که هنوز براش نزده.

7. 13 کاربرِ زیر از white_beard بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ignorance is bliss, isn't it
    سپاس
    5,552
    از این کاربر 6,035 بار در 517 پست سپاس گزاری شده

قسمت ۲۹

#شیطانِ ما... تنها.... امید ‍مونه#

‍‍‍‍‍
    ـــاسپویل‍‍‍‍‍ـــ

این انیمه داره به سمت جایی میره که نفس کشیدن رو برام مشکل میکنه. واقعا کشش این سنگینی رو ندارم. اول خواستم آروم آروم و با وقفه ببینم اما تقریبا از قسمتی که هانجی وارد عمل شد دیگه اصلا متوجه گذر این قسمت نشدم و جالب تر اینکه چطور این همه وقت اپیزودهای ۲۰ دقیقه ای به خوردمون میدادن و واقعا چطور از دیدنش سیراب می شدیم؟! من عمیقا خواهش میکنم که طول قسمت ها رو افزایش بدین! قبل از اومدن این بخش آخر خیلی شاکی بودم که چرا هی طول میکشه ( عصبانی نشین و اجازه بدین توضیح بدم!) و علتش بیشتر این بود که میخواستم زودتر بفهمم چی میشه! اما حالا که پارت اولش رو دیدم با خودم گفتم حالا که چی که تموم شه؟! یک دهه از عمرمون رو با این انیمه گذروندیم و حالا چرا باید بخوام تموم شه؟! اصلا دلم نمیخواد اونم با این وضعی که میبینم، دلم نمیخواد تموم شه و اصلا توانایی تحمل یک پایان تراژدیک رو ندارم!

همیشه برام سوال بود، اون بخشی که ارن گریه میکنه رو چرا نشون میده و تقریبا این سکانس رو فراموش کرده بودم تا اینکه اول این اپیزود دوباره نشونش داد و منم معتقدم گریه ارن به خاطر آینده و اتفاقاتی بوده که در حال حاضر داریم میبینیم. شاید به وضوح ندیده که قراره چیکار کنه اما سنگینی اعمالش اینطوری خودش رو نشون داده. بدترین وضعیت و حال رو به نظر من ارن داره. تمام مدت در امید دیدن پشت دیوار و آزادی ای بود که با آرمین درباره ‍ش صحبت میکردن اما تمام آرزوها و انگیزه ای که داشت یهو به بدترین شکل تغییر کرد و حالا شاید این چیزی که داره به دست میاره آزادی واقعی نباشه و حتی خیلی چیز هارو هم از دست بده اما لااقل میخواد به چیزی که تمام عمر دنبالش بوده برسه.
    « یه بار دیگه ازت میپرسم... ارن؛ تو دقیقا چطوری آزادی؟»

و ‍خودخواهی‍ ...! به نظر من خودخواه ترین ها مردم اوطرف دیوار بودن، پدر و مادرایی که برای راحتی و آسایش خودشون بچه هاشون رو جنگجو کردن و بچه هایی که فقط قربانی بودن و حالا حتی نمیتونن یه زندگی راحت و ساده رو داشته باشن! دوستاشون رو کشتن و تمام این اتفاقات رو رقم زدن و در نهایت نفرت و خودخواهی ارن رو به همچین موجودی تبدیل کرد- و توی این قسمت، وقتی مرگ رو جلوی چشماشون میبینن میگن که نفرت ما همچین موجودی رو ساخته
    پدر و مادرهای پشیمون!! دیگه چه فایده؟! نفرتی که تمام مدت با خودشون داشتن حالا قراره به خودشون برگرده.

چشمای قشنگ لیوای!
    چقدر لیوای تنها ‍ست؛ همون طور که گروه شناسایی همیشه تنها بودن. مرگ هانجی به شدت دردناک بود و اون موسیقی گوشنواز فصل اول و پخشش در اینجا خیلی نوستالژیک بود/ کلا موقع مرگ گروه شناسایی یا قبلش که میخواست اتفاق مهمی بیوفته این آهنگ رو میزاشت. هانجی یکی از شخصیت هایی بود که همیشه فضا رو متعادل میکرد و دوست داشتنی هم بود و سکانس رفتنش پیش بقیه اعضای گروه رو خیلی دوست داشتم و همش دنبال گروه لیوای بودم/ خصوصا پترا به خاطر عشق نافرجامش/ فک کنم دو تاشونو هم پیدا کردمــ
    « خدانگهدار هانجی... تماشا ‍مون کن.»

ما موندیم و انتظاری دوباره برای پایان یک دهه زندگی با این انیمه...
    اصلا توان تحمل پایان تراژدیک رو ندارم

تیتراژ پایانی هم قشنگ بود و با معنیـــ !

تو کجایی؟
    کجا بودی؟
    جوابی نمیدی
    کجا میری؟
    منظورت چی بود
    همش ازم دورتر میشی، حتی وقتی دنبالت میکنم
    یه پرنده، یه پروانه و شال قرمزم
    خاطرات رو به هم نریز
    فقط بزار زخم هات رو خوب‌ کنم
    دیوار، جغد و اسکله ی فراموش شده
    زمان هیچوقت متوقف نمیشه
    ثانیه به ثانیه داریم پیرتر میشیم