برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 از مجموع 40
    شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,702
    از این کاربر 19,966 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

The Frog | بحث و تبادل نظر پیرامون سریال قورباغه

در این تاپیک می توانید پیرامون سریال قورباغه که پخش آن از تاریخ 23 دسامبر 2020 (4 دی ماه 1399) از شبکه نمایش خانگی شروع شده است به بحث و تبادل نظر بپردازید. اگر می خواهید راجع به بخش خاصی از داستان صحبت کنید لطفا استفاده از تگ اسپویلر را مد نظر قرار دهید.

Kenny McCormick
    سپاس
    556
    از این کاربر 2,666 بار در 282 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Frog | بحث و تبادل نظر پیرامون سریال قورباغه

قسمت دوم نسبت به ایرانی بودنش قوی پیش رفت و بنظرم یه پیشرفت بود اما در کل یه سری ایراد واقعا فاحش داشت که تو ذوق میزد ولی برای سریال سازی ایران چند قدم رو به جلوعه
    سبکش متغیره.بعضی وقتا یه جنایی خشنه بعضی وقتا یکم کمدی تاریک قاطی خودش داره و ابزورد میشه
    مشاهده محتوا اسپویلر
    (سکانسی که اون دوتا راجع به نوری حرف میزنن صابر ابر اون پشت زنده میشه داره با گوشیش ور میره/یا اینکه تیر میخوره و قلبش سمت راستشه و ...اینا بنظرم سکانسای باحالی بودن و یه دارک کمدی قشنگی هم توشون بود)
    شخصیت نوید محمدزاده خیلی قشنگ کار شده و هروقت که هست قشنگ سکانس سنگین میشه(اون مظلوم نماییای دوران جوونیش راحت یجور نمایش بود برای رسیدن به هدفش و یجورایی یه سایکوپتی چیزی باید باشه).سکانس قتل پدر تو صحرا خیلی خوش ساخت بود با اینکه از نظر منطق یسری چیزاشو نمیتونم باور کنم

در کل راضیم.سریال و فیلم ایرانی کلا نمیبینم و برای تنوع دلم میخواست که یه کار ایرانی حداقل قابل قبول رو دنبال کنم.قورباغه انتخاب خوبیه چون با اینکه ایرادای ریز و درشتی داره ولی از هر سریال ایرانی دیگه ای که تا حالا ساخته شده استاندارد تر و خوش ساخت تره
    *با سکانسای سگ کشی خیلی مشکل دارم.کاشکی بیشتر سعی میکردن به این کار انتقاد کنن.لیاقت این کشور همینه که روز به روز خراب تر بشه.انگشت وسط به شهرداری ت*می
    Veezus

3. 7 کاربرِ زیر از EYE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

با لبخند وارد شوید ツ
    سپاس
    4,142
    از این کاربر 20,216 بار در 1,005 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط EYE نمایش پست ها
    اون پشت زنده میشه داره با گوشیش ور میره
    [/SPOILER]
    من حس کردم داره از اون دوتا فیلم میگیره

*با سکانسای سگ کشی خیلی مشکل دارم.کاشکی بیشتر سعی میکردن به این کار انتقاد کنن.لیاقت این کشور همینه که روز به روز خراب تر بشه.انگشت وسط به شهرداری ت*می
    البته الان انجام نمیشه این سکانس 12 سال پیش بود

در مورد موزیک ممکنه کپی نباشه ولی بشدت شبیه دارکه انگار که همونه

جهنم خالیست، همه‌ی شیاطین اینجا هستند

5. 8 کاربرِ زیر از .:SiSiBK:. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,352
    از این کاربر 4,399 بار در 221 پست سپاس گزاری شده

قسمت سوم قابل قبول تر بود!
    داستانی که صابر ابر تعریف کرد واقعا برا من قابل قبول بود.

دروغ :
    شاید اگه دروغ نبود، زندان کم میومد، گلوله برا اعدام کم میومد.
    شاید کمتر خونواده ای کنار هم زندگی میکردن.
    شاید اگه دروغ نبود بیگناهی مثل من سرش بالای دار میرفت!

هنوز ورق کامل برنگشته اما امیدوار شدم فعلا ....

7. 8 کاربرِ زیر از No Country بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,132
    از این کاربر 1,704 بار در 209 پست سپاس گزاری شده

راهکاری برای دیده شدن سریال ها و فیلم های ایرانی و بعد رضایت اقشار مردم و روشنفکران : یک فیلم یا سریالی بساز که اول از وزارت ارشاد مجوز نگیره بعد وارد دعواهای حقوقی بشه بعد خیراش هر روز پخش بشه ، مردم ناامید از پخش بشن بعد یه دفعه ممیزی بخوره و پخش بشه ! حالا اگر بخش هاییش هم از سریال و فیلم های خارجی کپی شده باشه که چه بهتر اسمش رو میزاریم برداشت آزاد ! عده ای هم که طرفدار سریال هستند از سریال طرفداری می کنن و در نهایت میگن یه اثر باکیفیت دیدیم . تقریبا سرنوشت اکثر فیلم ها و سریال هایی مثل قورباغه این بوده . هدف از این حرف کوبیدن سریال یا ضایع کردن آن نیست بلکه گذری بر فیلم ها و سریال های ممیزی خورده بود . امیدوارم که قورباغه یک اثر باکیفیت باشه و قسمت به قسمت بهتر بشه
    سینه ام دکان عطاریست ... دردت چیست ؟

9. 8 کاربرِ زیر از afshin2014 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    314
    از این کاربر 1,132 بار در 145 پست سپاس گزاری شده

قورباغه اثر پر از ایرادی است که بنظرم هومن سیدی در بخشی از اون چاره ای نداشته و بخاطر نبود امکانات در سینمای ایران مجبور به اینکار شده مثلا هومن سیدی به شدت علاقه مند به فضاهای مدرن شهری از آسمانخراش گرفته تا زاغه نشین های حومه های شهرهای بزرگ هست که همشون محصول مدرنیته هستند ولی برای ساخت این اثر و این ادبیات کارکتر های اثر، باید لوکیشن و مثلا به حومه های تهران میبرد ولی اون دنبال یک معماری مدرن مثل اکباتان بوده و این باعث شده برای مخاطب ایرانی نامانوس باشه گرچه خود سیدی بزرگ شده اکباتان هست و به خوبی میدونه این سبک زندگی و ادبیات واقعا به لوکیشن نمیخوره تا اینجای کار میشه گفت خیلی مقصر نبوده ولی باقی اثر بر میگرده به سناریو که واقعا ضعیفه و پر از چاله چوله

11. کاربر زیر از erfan2086 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

wlh

سپاس
    1,141
    از این کاربر 449 بار در 47 پست سپاس گزاری شده

قسمت سوم بهتر از دو قسمت قبلی بود.
    سطح انتظاراتم را از این سریال پایین آوردم و از اول هم اشتباه بود که ازش انتظار یه سریال درجه یک در سطح بین المللی داشتم.
    در کل بهش خوشبین هستم و همین که موضوع متفاوت با درجه خشونت بالا را واسه ساخت سریال نمایش خانگی انتخاب کرده، یعنی جایی که تقریبا همه سریال هاش عاشقانه و کمدی هستن امیدوار کننده هست، حالا دیگه تا ببینیم در 13 قسمت باقی مونده چی پیش میاد.

13. 2 کاربرِ زیر از leon kennedy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Kenny McCormick
    سپاس
    556

نقل قول نوشته اصلی توسط .:SiSiBK:. نمایش پست ها

در مورد موزیک ممکنه کپی نباشه ولی بشدت شبیه دارکه انگار که همونه
    آره فیلم میگیرفته
    اگه بحث شباهت باشه بنظرم به موسیقی فیلم جوکر نزدیک تره تا دارک.من خودم به شخصه هیچ شباهتی با دارک نمیبینم
    Veezus

15. 3 کاربرِ زیر از EYE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,141
    از این کاربر 449 بار در 47 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط EYE نمایش پست ها
    آره فیلم میگیرفته
    اگه بحث شباهت باشه بنظرم به موسیقی فیلم جوکر نزدیک تره تا دارک.من خودم به شخصه هیچ شباهتی با دارک نمیبینم
    به نظر منم شیبه به جوکر هست، به خصوص موسیقی تیتراژ پایانی خیلی شبیه به قطعه Defeated Clown از موسیقی متن جوکر هست

17. 2 کاربرِ زیر از leon kennedy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Kenny McCormick
    سپاس
    556

فعلا هر قسمت بهتر از قبلی بوده...
    بدون ایراد که نیست و یسری سوتی و باگای ریز و درشت داره ولی برای ایران سبک جدید و متفاوتی داشته و داستان شبیه بهش رو هم نداشتیم و از اون مهمتر از نظر فنی نسبت به بقیه کارا خیلی استاندارد تر بوده
    ..........
    بخوایم تو سطح بین الملل نگاه کنیم خب صد درصد اصلا تو نزدیکی سطح بهترین سریالای تاریخ نیست(برکینگ بد،سوپرانوس،وایر و ...) ولی راحت از خیلی سریالای خارجی بهتر و قوی تره
    حالا طرف میاد میگه من قورباغه نمیبینم چون مثلا ایرانیه.بعد میره میشینه یه سریال درجه چندم خارجی میبینه تعریف میکنه
    با سریالای خیلی ضعیف کاری ندارم ولی برای مثال قورباغه از سریالی مثل Person of Interest (که بنظر من در سطح خودش خوبه ولی در کل معمولیه) خیلی بهتره.
    .........
    با اینکه هنوزم برای نظر کامل دادن زوده ولی قورباغه با همه ی ایراداش برای منی که تا دلتون بخواد فیلم و سریال تاپ دیدم خیلی جذاب بوده و یه پیشرفت بزرگ برای ایرانه
    Veezus

19. 4 کاربرِ زیر از EYE بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Im a Bird
    سپاس
    13,840
    از این کاربر 3,440 بار در 220 پست سپاس گزاری شده

یک سریال که خود نمی‌داند ژانرش به طور جدی کلاژ-پارودی است! البته قصدم توهین به ژانر ارزشمند و پرمغز کمدی نیست.
    از فیلم‌ساز و بازیگرانی که شرافت خود را فروختند، در مقابل مخاطب خود "که برای آن‌ها باید بسازند و اجرا کنند" به نوعی ایستادند. یا بهتر بگویم، مشخصا از شخصی که خود را به هر دستگاه و مسند قدرتی بفروشد، نمی‌توان انتظار تراوش اثر هنری ارزشمند و قابل تأملی داشت.
    به اجبار دو قسمت اول این سریال را در جمعی دوستانه دیدم، پیش‌بینی هم می‌کردم که محصولی وقت تلف کن باشد.
    کارگردانی که سال پیش در همین ایام در سمت مقابل مردم ایستاد نشان می‌دهد که درکی از جامعه و مردم ندارد یا حتی اگر داشته باشد در حقیقت شرف خود را برای کاسبی به دست فراموشی سپرده است، اندکی هم ارزش حمایت و بررسی ندارد.
    و اتفاقا ببینید چه کسی سخن می‌گوید، سپس گوش فرا دهید به سخنانش، از کوزه همان برون تراود که دروست.
    پول در جیب آدم شرافتمند و کسی که هنرش را برای مردمش خرج می‌کند واریز کنید. دلتنگ شما و ارادتمندم

21. 10 کاربرِ زیر از dazraf بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1234 آخرینآخرین