برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
    I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

Family Business | اولین کمدی فرانسوی نتفلیکس | معرفی و بحث

سریال Family Business یک سریال کوتاه و زیبای فرانسوی در ژانر کمدی میباشد که توسط Igor Gotesman ساخته شده.اولین فصل آن در ۲۸ ژوئن ۲۰۱۹ از Netflix پخش شد و به سرعت برای فصل دوم تمدید شد و در ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۰ فصل دوم آن پخش شد . Netflix این سریال را برای فصل ۳ در اکتبر ۲۰۲۰ تمدید کرد و احتمالا تا اواخر سال 2021 فصل سوم هم پخش میشه . هر فصل از این سریال دارای ۶ قسمت حدودا ۳۰ دقیقه ای میباشد . داستان این سریال پیرامون پسری به اسم جوزف هازان در یک خانواده ی یهودی میباشد که پدر جوزف (جرارد) صاحب یک فروشگاه قصابی قدیمی به نام Hazan Bouchrie در پاریس میباشد . از اونجایی که پدر جوزف بدهی بالا اورده و دیگه پیر شده تصمیم میگیره فروشگاه قصابی خودش رو به نام پسرش بزنه و فروشگاه رو برای جوزف به ارث بگذاره . اما جوزف متوجه میشه که تا چند ماه دیگه فروش و مصرف ماریجوآنا یا Weed در فرانسه قانونی میشه و تصمیم میگیره که مغازه ی قصابی پدر خودش رو به اولین کافی شاپ فروش ماریجوآنا در فرانسه تبدیل کنه و در این راه باید با مشکلات کنار بیاد و بتونه خانواده ی خودش رو راضی کنه , اولین نفری که با جوزف مخالفت میکنه پدر اون هست و درگیری های این پدر و پسر با هم و اتفاقات پیرامون کارکتر ها کمدی دلنشین این سریال رو شکل میده ,باید دید که جوزف در این راه موفق میشه یا بهتر بود به قصابی ادامه بده ....

دوستان Family Business یک سریال کمدی جذاب فرانسوی هستش که هم داستان جدیدی داره و هم بازیگران خوب و هم اینکه میتونم بگم یک سریال خوشساخت و خنده داره . از سال ۲۰۱۹ کار خودش رو با NETFLIX شروع کرد و تا الان ۲فصل از سریال پخش شده و برای فصل سوم هم تمدید شده که برای یک سریال غیر انگلیسی زبان اون هم در ژانر کمدی خودش میتونه یک رکورد باشه و نشان از کیفیت بالای سریال داره و البته یک موضوع جالب و جذاب که کمتر به اون پرداخته شده .
    فضای سریال با سریال های امریکایی تفاوت داره و جنس کمدی اون هم از نوع فرانسوی با یک عالمه شوخی های خنده دار و دیوانه وار هستش که میتونه یک تجربه ی خاص باشه .
    همونطور که اشاره شد اتفاقات این سریال پیرامون جوزف و خانواده ی Hazan هستش. جوزف ایده ی اولین کافی شاپ فروش ماریجوآنا رو در سر داره اما هیچ اطلاعات یا تجربه ای در این زمینه نداره ، تلاش جوزف با کمک خواهر اون و دوستان صمیمی جوزف یعنی اولیویر و علی و البته مادر بزرگ اون برای راه اندازی این Weed Shop لحظات بسیار خنده دار و جالبی رو خلق میکنه و ....

یکی از دلایل جذابیت این سریال این هست که بر خلاف بعضی از سریال های کمدی ، اینجا با تعداد زیادی بازیگر طرف نیستیم و بازیگران این سریال مادر بزرگ جوزف و پدر وخواهر جوزف و دوستان اون علی و اولیویر هستند که چرخه ی اتفاقات بین این کارکتر های کاریزماتیک میتونه جذاب و خنده دار باشه مخصوصا جرارد پدر جوزف و مادر بزرگ جوزف که جز کارکتر های بسیار جذاب این سریال هستند
    دوستان کمدی باز پیشنهاد میکنم این کمدی سر حال رو از دست ندهید و حتما و حتما سریال رو با زبان اصلی یعنی فرانسوی نگاه کنید. سریال کوتاه و جالبی هست که فصل اول اون تقریبا ۳ ساعت ( ۶ اپیزود ) هستش . ترجمه ی فارسی هم نشده . بنظر من Family Business یک سریال آندر ریتد هستش که اگر امریکا این سریال رو ساخته بود هم خیلی بیشتر برای این سریال تبلیغ میکرد و هم بینندگان بیشتری این سریال رو میشناختند
    سریال به راحتی پتانسیل چندین فصل رو داره ، با توجه به تایم ۳۰ دقیقه ای و تعداد ۶ اپیزود برای هر فصل ، میتونه راحت تا ۴ یا ۵ فصل هم پیش بره خیلی ساده و کم خرج و اگر نتفلیکس از اون تصمیم های عجیب نگیره شاید تا چند سال این کمدی فرانسوی برای تماشا جا داشته باشه

آیا جوزف موفق به راه اندازی کافه میشه ؟ آیا پدر جوزف با این کار اون موافقت میکنه ؟ آیا بیزینس خانوادگی Hazan ها دچار تغییر میشه ؟Family Business به تمام این سوالات پاسخ میده

2. 23 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347

پاسخ : Family Business | اولین کمدی فرانسوی نتفلیکس | معرفی و بحث

پایان فصل اول
    خب میتونم بگم این سریال کمدی آخر هفته ی منو ساخت و هر ۶ قسمت رو در طول دیروز و امروز تماشا کردم و خیلی لذت بردم. با اینکه تا حالا کمدی فرانسوی ندیده بودم اما خیلی زود تونستم با داستان و کارکتر های محدود سریال ارتباط برقرار کنم البته تقریبا ۲ قسمت زمان برد . Family Business یک سریال جذاب ، خنده دار ، خوشساخت و البته کوتاه بود. شاید ۶ یا ۷ کارکتر در سریال وجود داشت اما ارتباط بین همین کارکتر ها و کل کل ها و بحث های بین اونها کمدی دلنشین سریال رو شکل میده و باعث میشه این سریال یک سریال ساده اما باحال باشه
    معمولا هر قسمت جوری تموم میشه که بیننده دوست داره هرچه زودتر قسمت بعدی رو ببینه که همین مورد یکی از نشانه های جذابیت هستش . Family Business سریالی هست که میتونه ثابت کنه هنوز هم با ۶ یا ۷ بازیگر و بدور از مخارج بسیار زیاد و سرو صدا های آنچنانی و با تکیه به هنر فیلم نامه نویسی و بازیگران و در کمال سادگی میشه یک سریال جذاب ساخت که لبخند روی لب بیننده بیاره .
    اما داستان از اونجا شروع میشه که جوزف متوجه میشه که تا ۳ ماه دیگه مصرف ماریجوآنا در فرانسه قانونی میشه و تصمیم داره قصابی پدرش رو به یک کافی شاپ و مرکز فروش ماریجوآنا تبدیل کنه مشخص هستش که جرارد پدر جوزف با این کار مخالفت میکنه اما جوزف نقشه ی جالبی برای راضی کردن پدرش طراحی میکنه
    مشاهده محتوا اسپویلر
    و در اون نقشه از خواننده ای که پدش عاشقانه اون رو دوست داره درخواست میکنه که به فروشگاه قصابی جرارد بره و سعی کنه با تعریف از این گیاه نظر جرارد رو عوض کنه،

جرارد تصمیم میگیره به آمستردام بره وکمی تحقیق کنه و از همینجا جرارد هم به این تجارت جدید علاقه مند میشه و پایه و اساس این کمدی جالب شکل میگیره
    جوزف برای راه اندازی این تجارت باید خیلی تلاش کنه که این تلاش های جوزف و مخفی کاری های اون هیجان و کمدی خاصی رو به سریال اضافه میکنه و البته افرادی که به جوزف کمک میکنند که هر کدام از آنها به نوعی دیوانه هستند . از مادر بزرگ و پدر جوزف گرفته تا الیویر و علی ،دوستان اون و آیدا نامزد جوزف و البته خواهر جوزف که نقش مهمی توی سریال داره .
    در کل چون سریال کوتاه هست نمیشه زیاد در مورد داستان اون توضیح داد و البته سعی کردم بدون اسپویل یا با حداقل اسپویل این متن رو بنویسم و اگر هم جایی نکته ی کوچکی رو اسپویل کردم برای ترغیب بیننده بوده تاثیر زیادی نداره . از Family Business خوشم اومد و حتما سریال رو ادامه میدم و میرم برای فصل دوم و خیلی خوشحالم که این کمدی گمنام برای فصل سوم هم تمدید شده . میتونه حتی تا ۵ یا ۶ فصل هم ادامه داشته باشه
    امتیاز سریال هم کمتر از ۸ حقش نیست

4. 18 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347

پایان فصل دوم

قبلا کمدی زیاد میدیدم اما الان چند سالی هست که زیاد طرف کمدی
    نمیرم مخصوصا کمدی های ۷ یا ۸ فصل به بالا ، معمولا توی این سال های اخیر اگر کمدی دیدم هم سریال های کوتاه کمدی بوده که Family Business یکی از اون سریال ها بود . داستان سریال برای من جذاب بود و تا حدودی یاد سریال Weeds افتادم البته از نوع فرانسوی و در فضایی متفاوت ، شاید یکی از ویژگی های Family Business همین کوتاه بودن اون باشه که و توی هر قسمت ۳۰ دقیقه ای بیننده هم کلی میخنده و هم تا بخودش بیاد اون اپیزود تمام شده
    این فصل هم مانند فصل اول بازیگران محدودی داشت که بجز یکی دو مورد تغییر ، بقیه همون تیم بازیگری فصل پیش بودند البته توی این فصل فرصت شد تا بیشتر به اونها پرداخته بشه . توی فصل قبل دیدیم که هازان ها کلی گیاه ماریجوآنا پرورش دادن اما
    مشاهده محتوا اسپویلر
    این ماده قانونی نشد و اونها موفق به تاسیس کافی شاپ نشدن و به جای اون با ژورس رئیس یک باند خلافکار آشنا شدن و باید محصولات رو غیر قانونی به فروش برسانند

اما فصل دوم درست یک سال بعد از فصل اول رو نشون میده و میبینیم که گیاهی که مادر بزرگ پرورش داده خیلی طرفدار داره و ژورس دیگه امکان نداره به این سادگی ها دست از سر این خانواده برداره ، آیدا همسر ژوزف
    مشاهده محتوا اسپویلر
    بچه دار شده و ۳ قلو به دنیا آورده ، اما از زمانی که فهمید ژوزف و خانواده ی هازان ها دارند چه کاری انجام میدن دیگه با ژوزف زندگی نمیکنه.

برای همین ژوزف قصد داره که از بیزنس جدید خانوادگی بیرون بیاد و باید سعی کنه که خانواده ی خودش رو راضی کنه اما هازان ها دیگه دست بردار نیستند !! . داستان تا قسمت ۳ تقریبا معمولی مایل به خوب بود مثل فصل اول ، اما از قسمت سوم سریال وارد فاز جدیدی شد و شوخی ها و اتفاقات دیوانه وار و غیر قابل پیشبینی سریال شروع میشه که توی این زمینه بنظر من از فصل اول بهتر بود و خنده دار تر. تعداد بازیگران کم اما انتخاب ها فکر شده و شخصیت ها بسیار دلنشین هستند بطوری که هر یک از این ۷ یا ۸ نفر در نوع خود دیوانه هستند ، از کلمنته که رئیس دیوانه ها بگیر تا خود جرارد که هنوز نتونسته با مرگ همسر خودش کنار بیاد ، خواهر لزبین ژوزف که با رئیس پلیس شهر هم وارد رابطه شده( که برای هازان ها خطر بزرگی بحساب میاد) ، و دوستان خل و چل جوزف یعنی علی با سادگی و خنگ بازی های خودش و اولیویر .در کل از این دو فصل سریال لذت بردم و بهم چسبید ، Family Business هم سریالی هست که شاید فوق العاده نباشه اما قطعا میتونه طرفداران ژانر کمدی یا کمدی جنایی رو برای سه یا ۴ ساعت سرگرم کنه . از نظر داستانی و کیفیت ساخت هم سریال در سطح قابل قبولی هست و بنظر من میتونه تا ۵ فصل یا بیشتر هم ادامه داشته باشه
    امتیاز ۸ هم فکر میکنم برای این سریال مناسب باشه

6. 16 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    504
    از این کاربر 419 بار در 54 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط ashley_1986 نمایش پست ها
    پایان فصل دوم

قبلا کمدی زیاد میدیدم اما الان چند سالی هست که زیاد طرف کمدی
    نمیرم مخصوصا کمدی های ۷ یا ۸ فصل به بالا ، معمولا توی این سال های اخیر اگر کمدی دیدم هم سریال های کوتاه کمدی بوده که Family Business یکی از اون سریال ها بود . داستان سریال برای من جذاب بود و تا حدودی یاد سریال Weeds افتادم البته از نوع فرانسوی و در فضایی متفاوت ، شاید یکی از ویژگی های Family Business همین کوتاه بودن اون باشه که و توی هر قسمت ۳۰ دقیقه ای بیننده هم کلی میخنده و هم تا بخودش بیاد اون اپیزود تمام شده
    این فصل هم مانند فصل اول بازیگران محدودی داشت که بجز یکی دو مورد تغییر ، بقیه همون تیم بازیگری فصل پیش بودند البته توی این فصل فرصت شد تا بیشتر به اونها پرداخته بشه . توی فصل قبل دیدیم که هازان ها کلی گیاه ماریجوآنا پرورش دادن اما
    مشاهده محتوا اسپویلر
    این ماده قانونی نشد و اونها موفق به تاسیس کافی شاپ نشدن و به جای اون با ژورس رئیس یک باند خلافکار آشنا شدن و باید محصولات رو غیر قانونی به فروش برسانند

اما فصل دوم درست یک سال بعد از فصل اول رو نشون میده و میبینیم که گیاهی که مادر بزرگ پرورش داده خیلی طرفدار داره و ژورس دیگه امکان نداره به این سادگی ها دست از سر این خانواده برداره ، آیدا همسر ژوزف
    مشاهده محتوا اسپویلر
    بچه دار شده و ۳ قلو به دنیا آورده ، اما از زمانی که فهمید ژوزف و خانواده ی هازان ها دارند چه کاری انجام میدن دیگه با ژوزف زندگی نمیکنه.

برای همین ژوزف قصد داره که از بیزنس جدید خانوادگی بیرون بیاد و باید سعی کنه که خانواده ی خودش رو راضی کنه اما هازان ها دیگه دست بردار نیستند !! . داستان تا قسمت ۳ تقریبا معمولی مایل به خوب بود مثل فصل اول ، اما از قسمت سوم سریال وارد فاز جدیدی شد و شوخی ها و اتفاقات دیوانه وار و غیر قابل پیشبینی سریال شروع میشه که توی این زمینه بنظر من از فصل اول بهتر بود و خنده دار تر. تعداد بازیگران کم اما انتخاب ها فکر شده و شخصیت ها بسیار دلنشین هستند بطوری که هر یک از این ۷ یا ۸ نفر در نوع خود دیوانه هستند ، از کلمنته که رئیس دیوانه ها بگیر تا خود جرارد که هنوز نتونسته با مرگ همسر خودش کنار بیاد ، خواهر لزبین ژوزف که با رئیس پلیس شهر هم وارد رابطه شده( که برای هازان ها خطر بزرگی بحساب میاد) ، و دوستان خل و چل جوزف یعنی علی با سادگی و خنگ بازی های خودش و اولیویر .در کل از این دو فصل سریال لذت بردم و بهم چسبید ، Family Business هم سریالی هست که شاید فوق العاده نباشه اما قطعا میتونه طرفداران ژانر کمدی یا کمدی جنایی رو برای سه یا ۴ ساعت سرگرم کنه . از نظر داستانی و کیفیت ساخت هم سریال در سطح قابل قبولی هست و بنظر من میتونه تا ۵ فصل یا بیشتر هم ادامه داشته باشه
    امتیاز ۸ هم فکر میکنم برای این سریال مناسب باشه
    لطفاً خودتون. دست بکار ترجمه ش بشین تا ما هم لذت ببریم سپاسگزارم

8. 8 کاربرِ زیر از tara22 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347

نقل قول نوشته اصلی توسط tara22 نمایش پست ها
    لطفاً خودتون. دست بکار ترجمه ش بشین تا ما هم لذت ببریم سپاسگزارم
    سلام و ارادت
    راستش من در اون حد سواد زبان انگلیسی ندارم که صد درصد سریال رو متوجه بشم و کار ترجمه کار بسیار تخصصی و سختی هست که من اجازه ی چنین کاری به خودم نمیدم . اما چون این سریال خیلی فان و جالب بود از یکی از دوستان مترجم درخواست کردم که اگر امکان داره این سریال رو ترجمه کنند و خوشبختانه قبول کردن. احتمالا تا یکی دو هفته ی دیگه ترجمه شروع میشه

10. 12 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347

سلام و ارادت
    دوستان من خبر ترجمه ی این سریال رو اعلام کردم اما همون روزی که قرار بود این سریال استارت بخوره سریال ماکرو مافیا Mocro Maffia با زیرنویس پخش شد و چون مدت زیادی منتظر این سریال هلندی بودیم اول سریال Mocro Maffia ترجمه شد و ترجمه ی فمیلی بیزنس کمی با تاخیر انجام میشه و بعد از فصل دوم ماکرو مافیا اگر مشکلی نباشه این سریال کمدی جذاب هم ترجمه میشه

12. 14 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I`M BACK
    سپاس
    4,347

نقل قول نوشته اصلی توسط ashley_1986 نمایش پست ها
    سلام و ارادت
    دوستان من خبر ترجمه ی این سریال رو اعلام کردم اما همون روزی که قرار بود این سریال استارت بخوره سریال ماکرو مافیا Mocro Maffia با زیرنویس پخش شد و چون مدت زیادی منتظر این سریال هلندی بودیم اول سریال Mocro Maffia ترجمه شد و ترجمه ی فمیلی بیزنس کمی با تاخیر انجام میشه و بعد از فصل دوم ماکرو مافیا اگر مشکلی نباشه این سریال کمدی جذاب هم ترجمه میشه
    من دلم نیومد این سریال رو تنهایی ببینم و قول میدم به زودی کار ترجمه ی سریال شروع بشه
    سریالی که بعد از چند سال میتونه جای خالی Weeds رو پر کنه و یک کمدی سر حال و خنده دار به بیننده ارائه داده
    اگر کسی از سریال لینک دانلود داشت لطفا به من پیام بده

ویرایش : لینک سریال رو گرفتم و اگر کسی خواست بهم پیام بده

14. 11 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    35
    از این کاربر 843 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

فصل ۳ آخرین فصل سریاله یا ادامه داره هنوز؟
    silence isn't empty it's full of answers

16. کاربر زیر از Habibfallah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده است :

سپاس
    35
    از این کاربر 843 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

ای کاش یکی از دوستان این سریال رو ترجمه میکرد.
    فصل 3 و فکر کنم فصل آخر سریال بدون ترجمه باقی مونده
    سریال خیلی جمع و جور و خوبیه
    پیشنهاد میکنم حتما ببینین و ایشالا که یکی از دوستان مترجم هم خوشش میاد و فصل آخر رو ترجمه میکنه
    silence isn't empty it's full of answers

18. 4 کاربرِ زیر از Habibfallah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :