برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 3 اولیناولین 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 21 از مجموع 21
    I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

Mocro Maffia | سفری به عمق تاریکی شهر آمستردام | معرفی و بحث

معرفی سریال هلندی و فوق العاده زیبای Mocro Maffia

Mocro Maffia

یک سریال زیبا و تحسین شده ی هلندی در مورد مافیا و جنایات سازمان یافته و نمایش بُعد پنهانی از شهر محبوب آمستردام هلند میباشد که درشلوغی این شهر گم شده و کمتر کسی از اون خبر داره . این مجموعه توسط Achmed Akkabi و Thijs Römer منحصرا برای پلت فرم Videoland طراحی و ساخته شده شده است .وقایع این سریال برگرفته از کتاب مشهوری با همین نام به قلم Marijn Schrijver و Wouter Laumans میباشد و داستان سریال از این کتاب الهام گرفته است . Mocro Maffia در سال ۲۰۱۸ در شبکه Videoland کار خودش رو شروع کرد و نکته ی جالب این هست که عوامل این سریال هیچ علاقه ای به فروختن سریال به سرویس های استریم بزرگ یا شبکه های بزرگتر رو نداشتند و تا همین اوایل سال ۲۰۲۱ که ۳ فصل از سریال پخش شده بود هنوز زیرنویس انگلیسی برای سریال موجود نبود و این نشون میده که هدف اصلی این سریال در اول پخش در هلند و کشور های Dutch زبان بوده و هیچ عجله ای برای بخش جهانی نداشتند و میشه گفت به حدی به کیفیت ساخت سریال ایمان داشتند که شکی نداشتند سریال در آینده و در بازار جهانی موفق خواهد بود برای همین تمرکز تیم سازنده بیشتر روی نویسندگی داستان و ساخت سریال بوده و الان میبینیم که بعد از ۳ سال انتظار ، تازه برای بینندگان جهانی عرضه شده و دیگه همه میتونند از این سریال پر سر و صدا و پر حاشیه ی هلندی لذت ببرند
    Mocro Maffia
    در قالب ۸ اپیزود ۴۵ دقیقه ای در فصل اول در سال ۲۰۱۸ کار خودش رو شروع کرد و مورد استقبال قرار گرفت ، بعضی از بینندگان سریال از جمله خودم این سریال رو برادر هلندی سریال ایتالیایی Gomorra میدونن به دلیل شباهت در فضا و داستان و مهم تر از اون هر دو سریال از کتاب اقتباس شدن . حتی جالب اینجاست که هم نویسنده کتاب و سازنده ی سریال Gomorra مورد تهدید مافیا قرار گرفتن و هم نویسنده و سازنده ی سریال Mocro Maffia. حتی سازندگان سریال بارها توسط افرادی ناشناس تهدید به مرگ و حتی بریده شدن سر شدن . البته نویسندگان Mocro Maffia عنوان کردن که تمام اسامی و مکان ها خیالی میباشد اما باز هم این سریال از حاشیه دور نماند و در سال ۲۰۲۰ و هنگام فیلمبرداری فردی با چهره ی پوشانده و و یک کامیون به محل فیلمبرداری حمله میکنه و با پرتاب کوکتل مولوتوف باعث میشه فیلم برداری تعطیل بشه ، البته خوشبختانه برای هیچ کسی اتفاق بدی رخ نداد. از اونجایی که سریال فوق العاده رئال و تاریک داره چهره ای متفاوت از آمستردام رو به تصویر میکشه و نشون میده که جوانان کم سن و سال و مهاجر که بیشتر عرب زبان و مراکشی , ترک و مسلمان هستند در زیر پوست این شهر چه کارهای دارن انجام میدن. همین مورد باعث خشم جامعه ی مراکشی تبار در کشور هلند شده که چندین بار به اعتراض هم کشیده شده , مراکشی ها اعتقاد دارند چهره ی بدی از مردم این کشور نشون داده شده. اما Achmed Akkabi تهیه کننده و نویسنده ی خلاق این سریال که خودش نقش بسیار مهم پاپ رو خلق کرده و نقش اون خودش در سریال ایفا میکنه, به این نکته اشاره کرده Mocro Maffia خود واقعیت این روزهای هلند است و این حقایق وجود داره ,این سریال کاملا واقعی داره مسائل پنهان این شهر که به پایتخت مواد مخدر جهان شهرت داره رو به تصویر میکشه

اما برسیم به داستان جذاب این سریال

فصل اول در مورد تحقیقات یک روزنامه نگار در مورد ترور ها و قتل های بیشماری هست که در آمستردام هلند در حال وقوع است . رومانو به همراه تیم خود سالهاست که تجارت کوکایین آمستردام را در دست دارند . یکی از افراد مهم گروه رومانو دوست قدیمی اون باپ یا ( Achmed Akkabi بازیگر و نویسنده ی معروف مراکشی که قبلا به اون اشاره کردم) هستش که مدتها با رومانو مشغول کار بوده. اما حسادت چند نفر باعث اختلاف بین این دو شده و پاپ از تیم رومانو جدا شده و گروه و گنگ خودش رو تشکیل داده ، از این به بعد این دو دوست، به دو دشمن و رقیب هم تبدیل میشوند و درگیری های بسیار جدی بین این دو گروه شکل میگیره . دو نفر از اعضای گنگ رومانو به اشتباه ۲ نفر از اعضای گنگ پاپ رو میکشند و یک جنگ بسیار بزرگ شروع میشه . جنگ بین رومانو و پاپ کل شهر رو به وحشت فرو میبره ، این جنگ بی رحم و خشن به Mocro Maffia معروف میشه . از طرف دیگه یک روزنامه نگار و یک نویسنده بسیار موفق "رین" وضعیت و تنش بین این دو گروه رو دنبال میکنند و برای پایان دادن به وحشت حاکم بر آمستردام تلاش میکنند....

Achmed Akkabi قصد داشت داستان خانواده و گروهی که با اعتیاد روبرو هستند رو به تصویر بکشه و بعد از خواندن کتاب Mocro Maffia و Wraak , این نویسنده برداشت های شخصی خودش از این دو کتاب رو در Mocro Maffia به نمایش در آورد که کار بسیار دیدنی و خاصی از آب در اومده . وی عنوان کرد که Mocro Maffia واقعا وجود داره و ما برای تصویر برداری سریال در شهر کوچیک آمستردام در چند سال اخیر ریسک بالایی کردیم و بارها تیم سازنده تهدید به مرگ شد. اما این تیم شهامت زیادی برای این ماجراجویی و خلق Mocro Maffia داشت و با شهامت به کار خود ادامه داد

دوستان مدت ۳ سال بود که تقریبا هر ماه چک میکردم ببینم زیرنویس انگلیسی برای این سریال زیبا منتشر شده یا نه ، از زمانی که تریلر سریال رو دیدم عاشق فضای سریال که بسیار نزدیک به سریال گومورا هست شدم و هر نسخه ای از سریال منتشر میشد یا پیدا میکردم رو دانلود میکردم اما زیرنویس نبود که نبود . دیگه تقریبا نا امید شده بودم و زمانی که از هومن برای زیرنویس پرسیدم گفت بیخیال اگر قرار بود بیاد تا الان اومده بود و چون ۳ سال گذشته بود دیگه امیدی نداشتم . تا دیروز با خبر شدم که ظاهرا نسخه ای از سریال با زیرنویس انگلیسی منتشر شده برای همین سریعا رفتم و دیدیم بلههههه جان جانان اومده و انتظار من به پایان رسید . از دیشب تا الان دست و پا شکسته ۳ قسمت از سریال رو دیدم و کلی برای معرفی تحقیق کردم به گونه ای که الان تا آخر سریال رو میدونم . اما اینها دلیل نمیشه ارزش ماکرو مافیا برای من کم بشه .

در مورد سریال میتونم بگم فوق العاده است و یک خوراک دوست داشتنی برای دوست داران سریال های جنایی مافیایی مثل Prófugos ،Narcos ,Narcos Mexico, Gangs of London , El Chapo,Top Boy, Gomorrah . و سریال زیبای فراری ها که به تازگی معرفی شده و .... هست که دیدن اون بهترین لحظات رو برای بیننده میسازه . نکته ی جالب این هست که این سریال یک اسپین آف کوتاه به اسم Mocro Maffia: Komtgoed داره و باید آخر فصل دوم دیده بشه ، این اسپین آف یک هفته قبل از شروع فصل سوم پخش شده و ظاهرا ۷ قسمت ۲۰ دقیقه ای داره و یک بازیگر که نقش مهمی در فصل سوم داره در این اسپین آف به سریال اضافه میشه.دوستان جنایی باز لحظه ای در تماشای این سریال تاریک و زیبا و البته نزدیک به واقعیت تردید نکنید که یکی از بهترین سریال های غیر انگلیسی زبان هست در غیر این صورت برای Mocro Maffia تاپیک نمیزدم. این نکته هم اضافه کنم که سریال دارای سکانس های حاوی خشونت ، مسائل جن سی و کلمات رکیک هستش که شاید برای همه مناسب نباشه . امیدوارم در سایت های ایرانی قرار بگیره شاید هم قرار داره چون من نگشتم و از اون مهم تر ترجمه ی فارسی بشه . پیشنهاد میکنم تریلر بسیار زیبای سریال رو تماشا کنید

I`M BACK
    سپاس
    4,347
    از این کاربر 8,222 بار در 653 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Mocro Maffia | سفری به عمق تاریکی شهر آمستردام | معرفی و بحث

نقل قول نوشته اصلی توسط hakim18 نمایش پست ها
    دوستان کسی زیرنویس انگلیسی فصل سوم رو داره؟؟
    سلام و ارادت رفیق
    زیرنویس فصل سوم و اسپین آف سریال هنوز منتشر نشده

3. 3 کاربرِ زیر از ashley_1986 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 3 اولیناولین 123