برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 24
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,517
    از این کاربر 90,638 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

(La Casa de Papel (Money Heist : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل پنجم

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل پنجم و پایانی سریال La Casa de Papel که انتشار اپیزودهای پارت اول آن از سوم سپتامبر 2021 (عصر جمعه دوازدهم شهریور 1400) از سوی سرویس Netflix آغاز می گردد، بحث و گفتگو بفرمایید(اپیزودهای پارت دوم هم سوم دسامبر یا دوازدهم آذر منتشر خواهد شد). لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

سپاس
    49
    از این کاربر 171 بار در 17 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : (La Casa de Papel (Money Heist : بحث و تبادل نظر پیرامون فصل پنجم

سلام

به هیچ وجه اگر این نیمه اول فصل 5 و ندیدید باز نکنید!

مشاهده محتوا اسپویلر

تنها سخنی که میتونم به زبون بیارم این هستش که دوست دارم نویسنده این سریال و پیدا کنم و یه بلایی سرش بیارم
    2 شخصیت قشنگ سریال کشته شدن و واقعا انگاری شبیه گیم آف ترونز داره میشه. قسمت آخر فصل 5 من دقیقا یاد سکانس hold the door سریال Game of Thrones انداخت و واقعا نباید بعضی از اتفاق ها توی این سریال ها نباشه تا لذت ببینده بیشتر شه. فصل های قبل که برلین مرد و سریال از این ه بعد هول محور پرفسور داره می چرخه که ببینم چی میخواد کنه و میشه گفت شخصیت های کارزماتیک شو از دست داده.

داستان نسبت به فصل های قبل میشه افت داشته ولی باز هم قشنگ هستش و جذاب.

3. 8 کاربرِ زیر از MrKiavash بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,974
    از این کاربر 49,488 بار در 2,820 پست سپاس گزاری شده

مشاهده محتوا اسپویلر

پایان نیم فصل

این سریال دقیقا همون چیزی رو ارائه میده که انتظارش رو داری؛ از همون اول هم همینطوری بوده شاید توی دو سه فصل اخیر کمی تکراری شده باشه ولی بازم از اصل خودش خارج نشده. برخلاف خیلی سریالهای دیگه که ادعاهایی بیشتر از ظرفیت و توانایی خودشون دارن، این سریال دقیقا اندازه خودش ظاهر میشه و شما میتونی دوستش داشته باشی یا نداشته باشی.

من از همون اول دوستش داشتم و هنوزم دارم.

این فصل هم مشابه فصل قبل شروع شد و هیجان بالایی داشت، کمی روابط بین کاراکترها توی این نیم فصل ضعیف بود ولی آخرش باز بهتر شد و پایان خوبی داشت که مارو منتظر بخش آخر نگه میداره.
    بهتر بود کاراکترهای جدید رو این فصل وارد میکردن و موکولش نمیکردن به بخش آخر.
    پ ن: چرا نایروبیِ این فصل اینقدر کم بود؟

5. 12 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,335 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

نیم فصل تموم شد و باید تا 12 آذر تو خماری 5 قسمت آخر باشیم. این 5 قسمت واقعا قوی بود و اجازه پلک زدن به من نداد .
    مشاهده محتوا اسپویلر
    دو سه تا نکته: باید دید نقش پسر برلین که مهندس الکترونیک بود توی 5 قسمت آخر چیه. نصیحت های برلین به پسرش هم باید قاب کرد زد به دیوار هر روز ببینیش. خداییش حق میگه
    آرتورو کماکان این فصل با اقتدار روی مخ بود و مثل اینکه قصد مردن هم نداره.
    و میرسیم به قسمت 5. خداییش فکر نمیکردم توکیو رو توی این سریال بکشن. اونم توی نیم فصل. و چه مرگ باشکوهی داشت با اون چشمک آخرش به گاندیا.
    الکس پینا ( خالق سریال ) هم قبلا گفته بود تلخ ترین پایان بین سریال ها رو نوشتم و مثل اینکه داره به قول خودش عمل میکنه.

در کل این 5 قسمت سراسر اکشن و هیجان بود و کاملا ارزش صبر کردن داشت.
    یه چیز دیگه هم بگم خیلی دنبال اتفاقات منطقی تو این سریال نباشید. مثل ترن هوایی سوار شین و از هیجانش لذت ببرید.

7. 10 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,155
    از این کاربر 16,204 بار در 1,157 پست سپاس گزاری شده

>> خب خدا رو شکر می‌بینم که مثل فصل 4 مجبور نیستم بیام اینجا کلی توضیح بدم که آقا این سریال هدف و داستان مشخصی داره که توی همه فصلاش با رعایت همون اصول‌هاش پیش رفته. حالا چون یه هایپی از طرف تینیجرهای مقیم اینستاگرام روش وجود داره یه سریا میان الکی سریال رو تخریب می‌کنن. در مورد این 5 قسمت هم باید بگم، قسمت 2 واقعا جزئه بدترین قسمتای کل سریال بود و از اولشم معلوم بود دقیقا چه اتفاقی میافته. قسمت 1 و 3 نسبتا متعادل بودن، هر چند پیشرفتی توی وضعیت کاراکترا ایجاد نکرد اما مقدمه‌سازی خوبی بود و گزافه گویی نداشت. اما قسمت 4 و 5 واقعا عالی بودن و لذت بردم. کلی هیجان وجود داشت و سکانس‌های اکشنش مثل همیشه در اومده بودن و از اینا مهم‌تر روابط بین کاراکترا تو این دو قسمت منو یاد فصلای اول انداخت و از اولم همین نقطه قوت سریال محسوب می‌شد. داستان برلین و خانوادشم خیلی حرکت خلاقانه‌ای برای اضافه کردن کاراکتر برای نیم فصل دوم بود و پیش‌نمایش خوبی از یه سوپرایز بزرگ بود. مطمئنن بعد اینکه سریال تموم بشه دلم واسه کاراکتراش تنگ میشه.

9. 17 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    35
    از این کاربر 843 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

من که هر فصل رو میبینم و دنبال میکنم ولی ای کاش این سریال همون فصل ۲ تموم شده بود.
    خیلی از سریال ها از یجایی به بعد فقط میشن تکرار مکررات و واقعا نباید خاطرات خوبی که ازشون داریم رو خراب کنن.
    مثلاً به نظرم این سریال ۲ فصل کافی بود واسش، گیم آف تا فصل ۵ خوب بود. نرو دتکتیو فصل ۱، فارگو فصل ۱، دکستر تا فصل ۵، ۲۴ تا فصل ۴ و خیلی های دیگه
    کمتر سریالهایی رو دیدم که بتونن تا آخر عالی باقی بمونه. بقیه واقعا فقط سریال رو خراب کردن.
    silence isn't empty it's full of answers

11. 7 کاربرِ زیر از Habibfallah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    773
    از این کاربر 3,606 بار در 381 پست سپاس گزاری شده

واقعن چرا؟؟
    این عکس العمل من توی بیشتر لحظات این فصل بود.
    درسته که سریال فقط قصدش ایجاد هیجان حتی کاذب هست. ولی خب هر چیزی باید طبق یک سری قوانین ی پیش بره. منطق حداقلی پشت اتفاقات باشه.
    من مخاطب از این سریال داستان و شخصیت پردازی درجه یک نمیخام ولی خب برای لذت بردن باید یک سری موارد حداقلی رعایت بشه.
    2تا مثال میزنم برای حرفم. حتی Breaking bad هم که یجورایی بنچ مارک شخصیت پردازی حساب میشه یک سری گاف هایی داره. مثل سوراخ شدن سقف خونه جسی با ترکیب اسید.
    یا توی فرار از زندان که نهایت اینجور ژانگولر بازی ها بود. مایکل دو تا خمیر دندون رو با دو تا ماده شیمیایی پر میکرد. توی فاضلاب با هم ترکیب میشدن و خاصیت خورندگی پیدا میکردن تا جایی که یه لوله بزرگ فاضلاب میپوسید.
    یا اینکه با 8 تو سوراخ X مانند توی یه دیوار بتنی که تازه با یدونه همزن ایجاد شده دیوار بتنی فرو میریخت. یا کل نخاله های حاصل کندن یه سوراخ بزرگ رو 5-6 نفر میریختن توی جیبشون و روی چمن ها خالی میکردن.
    ولی مسئله اینجا بود که خالق سریال این قانون رو برای خودش مینویسه که توی دنیای من همچین اتفاقی منطقیه و رعایتش هم میکنه و پاش رو از اون فراتر نمیزاره.
    ولی خب مانی هایست پره از این ژانگولر بازی هایی که دنیای سریال رو قاطی پاتی میکنه.
    روی چه حسابی سرنگ و داروی بیهوشی توی مخفیگاه پرفسور باید باشه؟
    توکیو لحظه آخر میپره تو هوا نارنجک رو میگیره و قبل فرود به زمین پرتاب میکنه نارنجک رو و از توی یک حفره نارنجک رد میشه!!! ( این رو برای کسی که سریال رو نمیشناسه تعریف کنی بدون شک فکر میکنه که داری یه گیف فیلم هندی رو براش تعریف میکنی ... از اینا که طرف با موز یه گله سرباز رو میکشه)
    سرهنگ ارتشی که تنها شرطش برای ورود به عملیات اینه که باید فقط و حتمن با تیم خودش کار کنه ولی اون مامور کچلی که توی اپیزود قبل برای قطع نخاع نشدن و رسیدگی پزشکی از موزه بیرون میاد به راحتی به تمیش وارد میشه و اتفاقن کل ماموریت رو هم به فنا میده ......
    تازه این گروه خفن ارتش که وارد میشن تفاوتی با بقیه ندارن. اونا هم بلدن فقط دستشون رو روی ماشه نگه دارن و دیوانه وار شلیک کنن.
    همه و همه و تمامی این تصمیم های عجیب و ضد و نقیض فقط برای خلق تک لحظه های خفن و به اصطلاح فک انداز گرفته شده. سرهنگ ارتشی میگه تیمم رو میاخم. اون میگه هر کدوم یه جایی هستن جواب میده همشون دم درن. یه صحنه نشون میده که 4-5 تا آدم گولاخ پشت در هستن با سر و وضع های خفن تر. یه موسیقی هم میاد روش تا ما پشمامون بریزه که چقدر اینا خفنن. بابا خفن بودن اینا رو توی داستان نشون بده. بفرستشون با یه نقشه خوب داخل مهلکه تا دهن دزدا رو سرویس کنن نه اینکه مثل بقیه تیراندازی کنن و آخر سر هم زرتی منفجر بشن.
    برخلاف دوستان که میگن سریال حرف قلنبه سلنبه نمیخاد بزنه من این عقیده رو حداقل توی این فصل ندارم. سریال هر وقتی که اکشنی برای ارائه نداره دم از آزادی میزنه. آهنگ بلا چاوتوی فصول قبل نمونه بارزش بود.
    توی فصل قبل پرفسور پول ی رو وسط جمعیت از توی بالون پخش میکن و اصلن با همین مفاهیم آزادی کلی طرفدار جمع میکنه بین مردم.
    به طرز مارول واری کاراکتر هاش وسط نبرد ها شوخی میکنن با هم.
    توی یه سکانس انگیزشی هم دزد ها رو طرد شده های جامعه معرفی میکنه ( گ.ی/ ترن.س و...) حداقل 4تا سکانس نشون بده که اینا بخاطر این مسائل رو به دزدی آوردن تا باورش کنیم یا کلن بی خیالش شو و اکشن بی مغز ت رو نشون بده.
    رابطه ریو و توکیو هم کلن تا اپیزود پنجم به حاشیه رفته بود. ولی لحظه آخر ریو یه مته برمیداره و میفته به جون سقف.. بابا مته زدن تو سقف مگه به این راحتیا هست. اونم توی این حجم... مگه اون سقف بتنی میلگرد نداره؟! مگه میشه به این راحتی بتن رو سوراخ کرد....میدونم میگین ایراد بنی اسزائیلی هست ولی خب میشد منطقی جلوه ش داد. مثلن یه فلش بک پرفسور میگفت سقف این ساختمون از جنس فلانه و با فلان تکنیک راحت میشه سوراخش کرد.
    یا اینکه توی شرایطی که نقشه کل ساختمان رو پرفسور قورت داده مونیکا که مواد زده باید یهو آسانسور مخصوص غذا رو ببینه تا بقیه فرار کنن.
    البته فاقد نکته مثبت هم نبود این فصل. برخلاف فصل قبل حضور برلین آزار دهنده نبود و به داستان سریال لطمه نمیزد. حتی شاید بشه گفت بهترین لحظات این نیم فصل متعلق به برلین بود که خیلی خوب پایه گذاری ورود یه شخصیت رو برای نیم فصل بعدی کرد. ( نه مثل فصل قبل که یهو یکی از زندانی ها همدست از آب در بیاد به عنوان توییست.)

13. 11 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    7,132
    از این کاربر 1,704 بار در 209 پست سپاس گزاری شده

خب نیم فصل رو دیدم. واقعا دوست داشتمش و حق میدم از یه طرف به دوستانی که ایراد میگیرن و از بی منطق بودنش میگن و از یه طرف به طرفداراش هم حق میدم چون واقعا هیجانش بالاست . پایان هر قسمت مجاب میکنه که قسمت بعد رو ببینیم و همین واقعا در کمتر سریالی پیش میاد معمولا کلیف هنگر ها برای قسمت اخر فصل هست ولی اینجا هر قسمت اینجوریه. در کل من به خاطر علاقه به خود پروفسور و یه جوری همزاد پنداری در شرایط سخت پیش اومده برای کارکتر ها ضعف ها رو بعضا میبینم ولی ازش میگذرم ولی این سریال از اون سریال ها میشه که چه بخوایم چه نخوایم همیشه در تاپ لیست افراد زیادی قرار میگیره که وقتی نسل بعد ازشون میپرسه یه سریال هیجان انگیز بگید ببینم میگن مانی هیست . اما در کل سوالی که پیش میاداین هست که ایا تمام سریال ها باید منطق داشته باشن یا داشتن هیجان و منطق در کنار هم سخته ؟ ایا نمیشه یه سریال بر اساس تخیل ساخته بشه ولی در دنیای واقعی اجرایی بشه ؟
    سینه ام دکان عطاریست ... دردت چیست ؟

15. 14 کاربرِ زیر از afshin2014 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,920
    از این کاربر 12,781 بار در 818 پست سپاس گزاری شده

»» با یه جمع 6 نفره نشستم این سریال رو به اصرار بقیه دیدم، متفق القول میگفتن بیا بشین داستانو از اولش میگیم چی بوده و بهترین سریاله تاریخه و نبینی عمرت به فناست، و منی که این اواخر Got و Mr Robot رو دیده بودم!!!!
    علی رغم میل باطنیم که این سریال رو دراپ کرده بودم 5 قسمت رو دیدم ،باید اول از همه بگم: از برلین بکشین بیرون و دوم، همون 2 فصل اول که خود شبکه اسپانیایی ساخت شرف داره به چند بار دیدن تا این آبدوغ خیاری که نتفلیکس ساخته. سوم : تو که 5 تا نارنجک داشتی چرا خودتو منفجر کردی همونا رو مینداختی تو اتاق سربازها کارشون رو تموم میکردی. بقیه رو هم دوستان گفتن
    امتیاز 3

17. 18 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    280
    از این کاربر 289 بار در 30 پست سپاس گزاری شده

سریال به نظر من خیلی خوب تموم شد، کاملا از پایانش راضی بودم.
    "I'd consider myself a realist, but in philosophical terms, I'm what's called a pessimist"
    Rust Cohle

19. 7 کاربرِ زیر از Elli47 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین