برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 33
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,519
    از این کاربر 90,638 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

Squid Game:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول درام ژانر اکشن Squid Game که انتشار اپیزودهای آن از طرف سرویس Netflix از هفدهم سپتامبر 2021 (جمعه 26 شهریور 1400) )آغاز شده بحث و گفتگو بفرمایید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

چرا صلح مگه جنگیدن چشه
    سپاس
    2,253
    از این کاربر 668 بار در 65 پست سپاس گزاری شده

Squid Game:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

Squid game

داستان:
    این مجموعه 9 قسمتی داستان گروهی از افراد را روایت می کند که با یک جایزه 45.6 میلیارد پوندی در یک بازی مرموز بقا جان خود را به خطر می اندازند بازی ها هم همه شون بازی هایی که معمولا کره ای ها دوران بچگی انجام میدادن(بعضی از بازی ها برای ما ایرانی ها نیز آشناست).
    اگر دنبال یک سریال هیجانی و پاپ کورنی هستید که بخواید اخر هفته باهاش سرگرم بشید یکی از بهترین انتخاب ها میتونه باشه.
    از لحاظ هیجان و خون و خونریزی و موسیقی سریال همه این ها به حد عالی و قابل قبولی کار شده و به نظر من بخش درام این سریال برای یک سریال صرفا هیجانی خیلی زیاد بود حالا ممکنه بعضی دوستان که ببینند دوست داشته باشند این درام بیش از حد رو.
    یکی از نقاط ضعف سریال شاید نقصش تو بخش شخصیت پردازی بعضی کاراکتر ها باشه و در بعضی از جاها سریال ایراد فنی داره مثلا تو بازی موم سازی اونم جلو اون همه مامور چند تا از بازیکن ها خیلی راحت و بدون نظارت تونستن فندک روشن کنند و تقلب کنند(دوستانی که دیدن میدونن منظورم چیه).
    کلیف هنگر های بعضی از قسمت هاش عالی بود و به نظرم با توجه به سیاست نتفلیکس(دوشیدن از سریال و فیلم تا قرون آخر) احتمالا برای فصل دوم حالا یا به صورت آنتولوژی یا ادامه همین داستان تمدید بشه.
    سریال داستان بکر و عالی داره امیدوارم برای فصل های بعد بتونن از همه پتانسیل موجودش استفاده کنند.
    زیر نویس فارسی هم موجود برا سریال.
    نمره من به عنوان یک سریال هیجان انگیز و سرگرم کننده 8.5 از 10

سپاس
    13,073
    از این کاربر 2,250 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : آخرین سریالی که دیدم | قوانین در پست اول

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir divoone نمایش پست ها

Squid game

داستان:
    این مجموعه 9 قسمتی داستان گروهی از افراد را روایت می کند که با یک جایزه 45.6 میلیارد پوندی در یک بازی مرموز بقا جان خود را به خطر می اندازند بازی ها هم همه شون بازی هایی که معمولا کره ای ها دوران بچگی انجام میدادن(بعضی از بازی ها برای ما ایرانی ها نیز آشناست).
    اگر دنبال یک سریال هیجانی و پاپ کورنی هستید که بخواید اخر هفته باهاش سرگرم بشید یکی از بهترین انتخاب ها میتونه باشه.
    از لحاظ هیجان و خون و خونریزی و موسیقی سریال همه این ها به حد عالی و قابل قبولی کار شده و به نظر من بخش درام این سریال برای یک سریال صرفا هیجانی خیلی زیاد بود حالا ممکنه بعضی دوستان که ببینند دوست داشته باشند این درام بیش از حد رو.
    یکی از نقاط ضعف سریال شاید نقصش تو بخش شخصیت پردازی بعضی کاراکتر ها باشه و در بعضی از جاها سریال ایراد فنی داره مثلا تو بازی موم سازی اونم جلو اون همه مامور چند تا از بازیکن ها خیلی راحت و بدون نظارت تونستن فندک روشن کنند و تقلب کنند(دوستانی که دیدن میدونن منظورم چیه).
    کلیف هنگر های بعضی از قسمت هاش عالی بود و به نظرم با توجه به سیاست نتفلیکس(دوشیدن از سریال و فیلم تا قرون آخر) احتمالا برای فصل دوم حالا یا به صورت آنتولوژی یا ادامه همین داستان تمدید بشه.
    سریال داستان بکر و عالی داره امیدوارم برای فصل های بعد بتونن از همه پتانسیل موجودش استفاده کنند.
    زیر نویس فارسی هم موجود برا سریال.
    نمره من به عنوان یک سریال هیجان انگیز و سرگرم کننده 8.5 از 10
    اره منم سریال را دیدم و خیلی خوشم اومد
    ضعف هایی داره ولی هیجانش خوبه و تا اخرش میخوای ببینی چی میشه
    شخصیت اصلی و اون پیرمرد خیلی خوب بودن و بازیگرهای عالی داشتن

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,335 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Squid Game:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

خوبی نتفلیکس اینه یه دفعه یه سریال یا فیلم از نا کجا آباد میده بیرون که اصلا فکرشم نمیکردی وجود داره و همه رو غافلگیر میکنه. این سریال کره ای هم توی همین دسته ست و مثل بمب سر و صدا کرده. و باید بگم لیاقتش رو هم داره. داستان سریال درباره یه سازمان ناشناسی هست که افراد بی پول و درمانده رو پیدا میکنه و ازشون میخواد توی چند بازی که اکثرا هم کودکانه هستند شرکت کنند و برنده یه پول هنگفتی به جیب میزنه و هر کسی هم ببازه کشته میشه. انتخاب بین پول یا زندگی حقیرانه ؟ یه چیز بین هانگر گیمز و اتاق فرار هست. هیجان سریال بالاست و پرداخت خوبی به شخصیت ها شده. کره ای ها نشون دادن دارن از سریال های آمریکایی هم پیشی میگیرن و این سریال داره پر بیننده ترین سریال تاریخ نتفلیکیس میشه. مشتاقانه منتظر سریال های کره ی دیگه از نتفلیکس هستم. نمره 9 از 10

سپاس
    49
    از این کاربر 171 بار در 17 پست سپاس گزاری شده

سلام

همین الان قسمت آخر این سریال و دیدم و اولین سریال کره ای بودش که تا به حال دیده بودم ( انمیه و شرق و میشه گفت اصلا دوست ندارم و کم سمتش میرم ) این سریال هم به دلیل تعریف دوستان بود.

سریال دارای ژانر درام قویی ( مخصوص قسمت 6 ) و هیجان انگیز هستش.

شما اگر 2 قسمت اول و ببینید بدتون نمیاد و براتون جذاب هستش و مجبور به ادامه میشید. ( مثل خود سریال ) هر چه بیشتر که میره شخصیت ها داستان هاشون مشخص میشه و از دست دادنشون تو سریال بدتر! از لحاظ فیلم برداری و داستان میشه گفت نمره خوبی میگیره و رنگ پردازی ها هم عالی هستن.

پیشنهاد میکنم ببینید!

امتیاز من 8 از 10

اگر سریال رو ندیدید این قسمت رو باز نکنید.!!!!
    مشاهده محتوا اسپویلر

از اونجایی که پیرمرد هم دار فانی و رو گفت و برادر اون پلیس یا فرماندار زنده ست. احساس میکنم این دو شخص بازی رو با هم میگردونن و ادامه میدن. هیچ مشخص نشد که چطوری پیرمرد این همه پول به دست آورده و این کار ها رو کرده! خود سریال هم سکانس مرگ این شخصیت رو مشخص نکرد.

قسمت 6 واقعا خیلی دارم و حساسی بودش و عجیب! یونگ جی مشخص نشد کی بوده و چی شده ( منظورم از قبل هستش! مثلا علی مشخص شد که چرا اومده ولی اون نه )

تکلیف پلیس مشخص نشد ( احتمال میدم زنده باشه چون تیر خورد به کتفش و افتاد )
    تکلیف گوشی مشخص نشد
    تکلیف فرمانبر مشخص نشد و....

احساس میکنم فصل دو رو صد در صد تمدید میکنن و این بازی ادامه دار میشه و شخصیت اصلی جایگزین پیرمرد میشه!

موفق باشید!

سپاس
    7,132
    از این کاربر 1,704 بار در 209 پست سپاس گزاری شده

سریال رو دیدم و پسندیدم ولی نه مثل مانی هیست بود که برای دیدن قسمت بعد هایپ باشید نه مثل سریال های دوزاری بود که همه اش بزنید جلو تا به صحنه های اصلی برسه. اینکه در نشون دادن ذات و خوی وحشی گری انسان در مواقع سخت میخواست پیامش رو برسونه واقعا قابل تحسین بود و به بهترین نحو این کار رو کرد ولی ماجرای هر قسمت، بجز دو قسمت جایی تموم میشد که بازی تموم شده بود و ادم هیجان نداشت که بگه خب حالا چی میشه برم قسمت بعد رو ببینم ( برخلاف مانی هیست) و البته قابل پیش بینی بود که چه کسی تا مرحله آخر میره اینم یه ضعف دیگه بود. شخصیت پردازی هم تا حدودی ضعیف بود. ایده های داستان خوب بود، بازی های طراحی شده و طراحی صحنه مناسب بود و کلا می تونم بگم سریال خوبیه نه اونقدر که ازش تعریف میشه و ... ولی سرگرم کننده است و پیام های اخلاقی خوبی داره همون طور که اشاره کردم. در کل پیشنهاد می کنم ببینید ولی بدون اون توضیحات اغراق امیزی که در سایت های مختلف میبینید به سراغش برید.

البته فصل دو نداشت هم بهتر بود به نظرم
    سینه ام دکان عطاریست ... دردت چیست ؟

7. 23 کاربرِ زیر از afshin2014 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,911
    از این کاربر 13,626 بار در 1,063 پست سپاس گزاری شده

کُلا آثار سینمایی سریالی از دو بُعد قابل بررسی هستن :
    یک : فرم
    دو : محتوی

اصولا فرم یک اثر (نه بصورت صد در صد اما حداقل پنجاه درصد) باید دارای یک سری "مدیوم های خاص" سینمایی باشد و مابقی به سلیقه ی فیلمساز است که چگونه میخواهد آنرا به اصطلاح در بیاورد البته این تناسب بین مدیوم و سلیقه برای هر فیلمسازی متفاوت است گاهی مدیوم صد در صد رعایت میشود گاهی نه صد در صد سلیقه است (همچون فیلم و سریال ساز های مولف) اما در مورد سریال Squid Game قضیه همان 50/50 است البته با "چاشنی خلاقیت" کارگردان اثر Hwang Dong-hyuk نه برای هر سکانس و پلان که برای هر نمای سریال "با دقت تمام" برنامه ریخته ; دکوپاژ های خلاقانه در کنار میزانسن های دقیق باعث شده تا نما به نمای این سریال همچون یک تابلوی نقاشی بی نظیر به روح و دل مخاطب بشیند البته نکته ای که نباید فراموش شود اِلِمان "طراحی صحنه" است که رنگبندی هایش به این زیبایی و روح نوازی جلوه ی خاصی میبخشد

در فرم این سریال "خبری از کلیشه" نیست! منظورم از کلیشه همان سکانس های اکشنی است که چه در تعقیب و گریز چه در تیراندازی و رزم های تن به تن "به طرز معجزه آسایی" قهرمان های فیلم یا فرار میکنند و تیر بهشان اصلا نمیخورد یا در زرم ها همیشه برنده هستند ساختار این سریال بر اساس "تعلیق" بنا نهاده شده است

سپاس
    3,351
    از این کاربر 753 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

نمیدونم اثر بالا رفتن سنه یا بدسلیقیگی اخیر من اما جدیدا با اکثر سریال هایی که سر و صدا میکنند(خصوصا در اینستاگرام) نمیتونم کنار بیام . 2 قسمت اول سریال رو دیدم و حقیقتا بعیده ادامه بدم البته امیدوارم زود قضاوت نکرده باشم ولی مثل کویینز گمبیت و مانی هایست مثل اینکه به سلیقه ی من نمیخوره

10. 19 کاربرِ زیر از :: ERFAN :: بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,855
    از این کاربر 1,340 بار در 194 پست سپاس گزاری شده

به نظرم برای یک سریال جدا از جنبه ی هیجانی بودنش خیلی خوب تونست درام سریال رو هم رعایت کنه. مهمترین نکته برای انیمه بازا این بود که این سریال شباهت فاحشی (البته توی بازی ها نه) به انیمه کایجی داشت.
    هرکی انیمه رو ندیده بره ببینه و لذتشو ببره

12. 14 کاربرِ زیر از bbas بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    381
    از این کاربر 1,502 بار در 178 پست سپاس گزاری شده

بسیار سریال هیجان انگیز ، نفس گیر با فیلمنامه دقیق و با جزییاتی هست
    سریال با این استقبال و با توجه دقایق پایانی قسمت آخر فصل دوم خواهد داشت

14. 17 کاربرِ زیر از hgot بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین