برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 12
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,516
    از این کاربر 90,635 بار در 4,566 پست سپاس گزاری شده

Arcane:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول انیمیشن Arcane: League of Legends که انتشار آن از سوی سرویس های Netflix و Tencent Video از ششم نوامبر 2021 (پانزدهم آبان 1400) آغاز شده است, بحث و گفتگو نمایید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید، تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده‌اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ مربوطه را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

I understand nothing
    سپاس
    36,350
    از این کاربر 59,462 بار در 4,705 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Arcane:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل اول

هیچی فقط اومدم اینو آپلود کنم و برم. خواهشا تا پایان قسمت سوم نگوشید!
    پ.ن: اگه ممکنه Arcane رو با بهترین کیفیت دان کنید.

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,707
    از این کاربر 19,978 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

پارت 1
    قسمت اول تا سوم
    این جو ساخت سریال یا فیلم از روی بازی به نظر ترند چندسال آیندمون بشه. از خودم راضیم که هیچ وقت اهل بازی نبودم در نتیجه تقریبا هیچی از داستان‌ها نمیدونم و برام تازگی داره. این وقتی اهمیت پیدا میکنه که بدونیم TLoU هم چندوقت دیگه پخش میشه و بهترین اثری که احتمالا از روی بازی‌ها ساخته بشه همونه. اما در مورد سریال صحنه های فایتش خوبه، صداگذاریش برای من جالب و قابل توجهه ولی داستان یکم باگ داره هر چند میشه ازش چشم پوشی کرد. ساندترک های زیبایی داره و اپنینگ با Enemy از Imagine Dragons و اون تصاویرش برام خیلی جذابه و هر قسمت حتما اونو میبینم. کلا به نظرم دنیای جالبی داره سعی میکنم جلوی وسوسه های خودم برای سردرآوردن از ریز جزئیات دنیای سریال رو بگیرم ولی نمیدونم تا کی بتونم ...
    اما امتیازهاش برام یه خورده شک برانگیزه نمیدونم این بازی چقدر طرفدار داره و چقدر طرفداراش تعصب دارند پس یه خورده منتظر بمونید تبِ سریال فروکش کنه بعد بیاید سراغش ولی من به دوستان توصیه میکنم حتما ببینید.
    دیگه ایرج بهترین ساندترک از بهترین بخش پارت اول رو گذاشت خب من چی بگم
    1080pxPSA شدیدا توصیه میشه

Bad things are coming
    سپاس
    21,973
    از این کاربر 49,488 بار در 2,820 پست سپاس گزاری شده

بعد از پایان "گیم آف ترونز" چندین پروژه ساخته شدن تا جای خالیش رو پر کنن، چندین پروژه دیگه هم در حال ساخته شدن هستن که یکی یکی شکست خوردن و احتمالا شکست خواهند خورد.

اما با دیدن دو قسمت از این سریال امیدوار شدم. شاید این سریال جانشین مناسبی باشه.
    مسیر درستی رو داره میره، کاراکترهای جذاب و متنوعی داره، داستان پر و پیمون و چند ژانری داره که میشه روش حساب کرد و مهمتر از اون سازنده های باهوشی داره که انتخاب های درستی داشتن تا اینجا.

احساس میکنم از اون دست سریالهاست که بعد از فصل دوم یا سومش تبدیل میشه به یه پدیده هواداری و اونموقع همه "آرکین" میبینن. این تاپیک سوت و کور و خلوت بعدها شلوغ پلوغ خواهد شد

برم سراغ این قسمت سوم که همه ازش تعریف میکنید ببینیم چه برایمان آورده است

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,516
    از این کاربر 11,143 بار در 879 پست سپاس گزاری شده

وقتی دیدم ایرج پست گذاشته و علی هم تعریف کرده دیگه واجب شد ببینم. تا قسمت چهارم دیدم فوق العاده بوده. با اختلاف از نظر نوع ساخت و طراحی انیمیشن بهترین چیزی بوده که دیدم، (اگر سریال Undone رو دیده باشید اونم انیمشین خاص و فوق العاده ای داشت) ، اوج این زیبایی هم تو سکانس ابتدایی قسمت چهار میشه دید. همه چیز فوق العاده است در مورد این اثر تا به اینجا. امیدوارم در ادامه هم همینقدر قوی باشه. یادم نمیاد تو این 3 سال اخیر سریالی در این حد اومده باشه! خبر تمدیدش هم که اومد پس با خیال راحت ببینید.

سپاس
    25,372
    از این کاربر 20,379 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

راستش این سریال انیمیشنی رو خیلی دوست داشتم! و مجابم کرد که بیام چند کلمه‌ای در موردش بنویسم.

داشتم به این فکر میکردم که چرا اینقدر این سریال برام جذاب بود و چرا دل تو دلم نیست که فصل دومش رو ببینم. اولین نتیجه‌ای که بهش رسیدم این بود که عاشق تصاویر و تم دارک فانتزی این سریال شدم یعنی واقعأ هم از نظر تصاویر چشم‌نواز بود و هم سینماتوگرافی جالبی داشت. به نظرم این سریال کارگردان خیلی حرفه‌ای و آینده‌داری داره. سریال روند داستانی جذابی داشت (هرچند داستانش خالی از ایراد نبود) و خصوصأ اینکه سعی میکرد که پیشرفت تکنولوژی و آینده (آرکین) رو به رخ بکشونه برام هیجان‌انگیز بود.
    دومین دلیل برای دوست داشتن این سریال قطعأ کاراکترهای جذاب داستانش بود. از "پاودر" که از یک شخصیت گوگولی تبدیل به یک شخصیت خاکستری و سپس تبدیل به آنتاگونیست فصل بعد میشه گرفته تا آنتاگونیست فوق العاده فصل اول یعنی "سیلکو". "وای" هم به عنوان شخصیت اصلی فصل اول کاریزمای خوبی داشت.
    صداگذاری‌های همه‌شون هم عالی بود. کلأ این سریال در زمینه موسیقی و صداگذاری هم عالی عمل کرده بود هرچند من از اپنینگ سریالش زیاد خوشم نمیاد ولی چند تا آهنگ خیلی خوب یکی آخر قسمت سوم و یکی آخر قسمت نهم پخش میشه که برام لذت‌بخش بودن. نه تنها سریال Arcane که اقتباس گرفته از بازی League of Legends هست بلکه خود سری بازی هم موسیقی‌های جذاب و بی‌نظیری داره (بیشتر به سبک Epic و Electronic و Alternative).
    تم دارک این سریال هم من رو یاد آثار تیم برتون میاندازه و به نظرم هیجان بالایی به سریال بخشیده بود. اکشن خوبی هم داشت و در کل به نظرم اقتباس به شدت موفقی از سری بازی League of Legends بود و داستانش هم غافلگیری‌های خوبی داشت که بیننده رو میخکوب میکرد و جوری بود که مخاطب رو مجاب میکرد که قسمت بعد رو ببینه.

امتیاز من به قسمت 1: 8.4/10
    امتیاز من به قسمت 2: 8.5/10
    امتیاز من به قسمت 3: 9.5/10
    امتیاز من به قسمت 4: 8.6/10
    امتیاز من به قسمت 5: 8.8/10
    امتیاز من به قسمت 6: 9/10
    امتیاز من به قسمت 7: 9/10
    امتیاز من به قسمت 8: 8.8/10
    امتیاز من به قسمت 9: 9.4/10

امتیاز من به کل سریال: 8.8/10

یادم نمیاد که در چند سال اخیر در بین آثار اقتباس گرفته شده از بازی‌های ویدیویی، سریالی موفق‌تر از Arcane دیده باشم. به امید اینکه سریال د لست آو آس هم خوب ساخته بشه و فیلم آنچارتد هم زیاد فاجعه نباشه.
    Can't find yourself. Lost in your lies

سپاس
    730
    از این کاربر 1,011 بار در 163 پست سپاس گزاری شده

دوستان این سریال معرکه است .منه با بیش از 70 سال سن راضی کرده. یقینا"از دیدنش لذت خواهید برد.!!!

8. 24 کاربرِ زیر از FARID_S بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,898
    از این کاربر 352 بار در 34 پست سپاس گزاری شده

برخلاف خیلی از آثار این چند سال اخیر که بر اساس بازی ها در قالب های مختلف فیلم و سریال ساخته شدند و با شکست همراه شدند، این سریال در اقتباس از دنیای League of Legends بشدت موفق ظاهر شده بطوری که از همان اول با روایت روان و واضح خود مخاطبش رو جذب سریال میکنه و این روند رو تا پایان فصل در بهترین حالت حفظ میکنه.
    یکی از مواردی که توجهم رو جلب کرد و باعث علاقه مند شدنم به این سریال شد، شخصیت پردازی خیلی خوب اون بود. شخصیت فوق العاده سیلکو، کاراکتر کاریزماتیک وای و نقطعه عطف همه اونها سیر تکاملی کاراکتر جینکس و وارد کردن آهسته و با برنامه کاراکترهای جدید به داستان .
    از لحاظ گرافیک و طراحی بصری بسیار عالی کار شده همینطور رنگ بندی دلنشین و چشم نوازی داره بطوری که در بعضی صحنه ها مجبور میشی استپ بزنی و لحظاتی به صفحه مانیتور خیره باشی و ازون لذت ببری.
    تا اینجا که اومدم بنظرم خالی از لطفه که به موسیقی متن دلنشین سریال اشاره ای نکنم که ترکیبش با صحنه های اکشن جذابیت رو دو چندان کرده که البته یکی از سیاست های رایوت گیمز همیشه همین بوده و کلن به ساخت موزیک ویدیو و تریلر های جذاب برای بازی معروفه.
    درکل Arcane هم طرفداران بازی و هم اون دسته از افراد رو که هیچ اطلاعی از بازی ندارن رو جذب و راضی میکنه و به همه پیشنهاد میکنم که حتمن ببینیدش.

پ ن: شهره آغداشلو در این سریال دوبله کاراکتر گریسون رو بر عهده داره، اصن میگن پشت هر سریال موفقی یه ایرانی هست

10. 5 کاربرِ زیر از Ray Deadman بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,973

قسمت ششم

این دو سه قسمت اخیر نسبت به شروع سریال یه مقداری افت کرده یا بهتره بگم ریتمش تغییر کرده و متفاوته.
    میشه این سه قسمت رو به عنوان مقدمه چینی برای پایان فصل در نظر گرفت و با این فرض هر سه اپیزود 4،5و6 تغییر شخصیتهایی که توی بخش اول دیدیم رو بخوبی نشون میدن.

همون اول هم گفتم که پتانسیل زیادی توی این داستان هست و احساس میکنم خیلی بهتر میشد ازش توی این پارت استفاده کرد اما بازم میشه اینو درنظر گرفت که دست نویسنده ها خیلی پُره و دارن داستان رو با حوصله و به دقت پایه ریزی میکنن.

در هر حال این سه قسمت هم لذت بخش بودن بخصوص قسمت ششم.
    خیلی مشتاقم داستان ویکتور رو ببینم و البته بخشی از داستان که خیلی برام جذابیت داره کاراکتر هایمردینگره. بخصوص اگر از اون فضا خارج بشه و بیاد کنار کاراکترهای مرکزی قرار بگیره یا حتی بهتر از این، بیاد و یه آرک داستانی جدا واسه خودش داشته باشه و یه ماجراجویی و سفر داشته باشه.

12. 23 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,973

پایان فصل
    روند اتفاقات منطقی بود ولی ایراد اینجاست که ما انگیزه کاراکترها رو نمیدونیم و نمیبینیم و همین ایراد اصلی پایان بندی فصل بود.
    عنوان قسمت آخر رو دقت کنید: "هیولایی که تو ساختی"
    این جمله خطاب به کیه؟ به سیلکو، به پیلتووری ها یا حتی به وای؟

"آرکین" بیش از هر فیلم و سریالی به گیم آف ترونز شبیهه. اونجا هم نه اژدها موضوع اصلی بود نه زامبی ها، بلکه روابط بین کاراکترها و سیاست تم اصلی بود. آرکین هم دقیقا همینه. به شدت به روز و خیلی جالبه ولی متاسفانه آخرش کم آورد.

وندر نماد انقلابیون و معترضین میانه رو و مصالحه جو بود. کسی که میشه راحت باهاش کنار اومد. سیلکو از طرف دیگه نماد انقلابیون رادیکال و تندرو بود. به راحتی نمیشه باهاشون کنار اومد و عمدتا یه حس ناسیونالیستی دارن و محدود به یه منطقه جغرافیایی هستن.

اما جینکس؛ جینکس محصول سیستم نامتعادل سرمایه داری و دموکراسی معیوب زمانه ماست. جینکس فرزند هر دوی وندر و سیلکوعه ولی هیچ شباهتی به اونها نداره. نسل جینکس دنبال استقلال منطقه ش یا مصالحه نیست، بلکه میخواد رنجی رو که کشیده به باعث و بانیش تحمیل کنه. "حالا که خانه من سوخت، سوختن خانه ات بهای حیات من است."
    توی ادبیات سیاسی امروز به امثال وندر میگن "اپوزوسیون"، به امثال سیلکو میگن "سرکرده مخالفین مسلح" و به امثال جینکس میگن "تروریستِ خطرناک"
    و اما پیلتوور: اعضای شورا که دکوری و تزئینی ان و همین ایراد اوله. غیر از مداردا و تلیس بقیه عده ای تاجر پول پرست نشون داده میشن که فقط به فکر بقای تجارتشون هستن.
    چرا سر آخر با جدایی پایین شهریا موافقت شد؟
    مداردا و تلیس نماد دموکرات ها و چپی های زمانه ن. دلشون برای پایین شهریا نمیسوزه منتها هزینه ای که باید پرداخت بشه رو تقبل نمیکنن. تلیس حاضر نیست دستشو به خون آلوده کنه پس طرح استقلال رو میپذیره، اینجوری به وجهه شون هم آسیبی وارد نمیشه. ولی باقی شورا میدونن خشونت برای تجارت خوب نیست و دلیل ساده ای واسه موافقتشون وجود داره: "هزینه نگه داری از پایین شهریا از هزینه رها کردنشون بیشتره."
    این سناریو براتون آشنا نیست؟ به وقایع اخیر افغانستان نگاه کنید تا به داستان آرکین پی ببرید.

این وسط حلقه مفقوده ای که باعث میشه پایان بندی سریال مبهم باشه انگیزه هاست نه ترتیب وقایع.
    چرا سیلکو تبدیل به سیلکو میشه؟ دلیل این نفرت از پیلتوور چیه؟ اگر پیلتوور بر پایه خشونت و خون و خونریزی ساخته شده و پیشرفت کرده باید اینو به بیننده نشون میدادن (که من فکر میکنم همینطور باشه) و در این صورت اعضای شورا دیگه فقط یه عده تاجر پول پرست (امثال ترامپ) نیستن بلکه یه عده سیاستمدار خطرناکن که بعد از سرکوب مخالفین و توی دوره آرامش تاجر شدن و پول پارو میکنن (امثال دیک چینی).

ما از اون سرکوب خونین که کاراکتر سیلکو رو شکل میده فقط یه فلش بک اول سریال میبینیم و تمام. و عملا نمیدونیم این وسط چه اتفاقی افتاده به همین خاطر انگیزه سیلکو مبهمه و شاید آخرش فکر کنیم ساختن اون هیولایی که عنوان قسمت نهم بهش اشاره میکنه کار سیلکو عه در حالی که به نظر من این درست نیست. چون ما چیزی از نحوه ایجاد پیلتوور و نحوه برخوردش با پایین شهریا نمیدونیم، همه چیز مبهمه.

کلید این مشکل کاراکتر هایمردینگره. توی پست قبلی اشاره کردم هایمردینگر باید بخش اصلی این پارت میبود ولی عملا از پایان بندی حذف شده. هایمردینگر میتونست به منِ بیننده نشون بده واقعا چه اتفاقی افتاده.

در هر حال من لذت بردم از این سریال و خیلی بهتر میشد اگر نویسنده هاش اون آخر نمی لغزیدن و بهتر تموم میکردن این فصلو. امیدوارم برای فصل دوم فلش بک های زیادی رو درنظر بگیرن و بهمون یه پس زمینه داستانی بدن از اتفاقات گذشته.

14. 24 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین