برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 20
    شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,702
    از این کاربر 19,964 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

1883 | پیش‌درآمدی بر سریال Yellowstone | بحث و تبادل نظر

در این تاپیک شما می‌توانید پیرامون پیش‌درآمد سریال Yellowstone با نام 1883 که پخش آن از 19 دسامبر 2021 آغاز شده است، به بحث و تبادل نظر بپردازید. لطفا استفاده از تگ اسپویلر را مد نظر قرار دهید.

سپاس
    14,702

پاسخ : 1883 | پیش‌درآمدی بر سریال Yellowstone | بحث و تبادل نظر

شاید تنها عیب یلواستون تقلای زیادش برای مدرنیزاسیونِ رویای آمریکاییه، ولی نه اون رویای مدرن آمریکایی که این روزها همه ازش صحبت می‌کنند و نرسیدن بهش رو برابر با شکست ایدئولوژی غرب میدونن.
    شرایدن اما، با یه چابکی خاص روایت رو بُرد به سمت غرب وحشی و اون رویای اصیل آمریکایی، جایی که هر کسی نون بازو خودش رو می‌خوره و هنوز میشه انسان های با شرافت پیدا کرد، اونجایی که معنی آزادی و فردگرایی با یه جور مماشات اجتماعی گره می‌خوره و ثمره‌ش یه داتن خوب و قابل تحمل میشه یه چیزی شبیه به کیسی.

به نظرم این سریال با دو قسمت ابتدایی غوغایی به پا کرده و بی‌جا هم نیست، یادمه دو تا پست از MrP و anzalichi منو اون اوایل از دیدن yellowstone منصرف کرد ولی به پیشنهاد مصرانه یکی از دوستانِ خارج از انجمن سریال رو دانلود کردم و دیدم، الان فکر کنم با این پیش‌درآمد میشه گفت اون مشکلاتی که دو دوستمون برای یلواستون اشاره کردند از بین رفته.

قسمت دوم شاهکاری توی وسترن تلویزیونی بود و به نظرم تا مدت‌ها این سریال نون همین اپیزود رو خواهد خورد. هر چند من از اون اپیزود اول راضی تر بودم. شخصیت مرکزی السا بود و چقدر هم خوشم اومد ازش چه از نحوه حرف زدن چه سیمای ظاهری چه بازی قشنگش.

مشاهده محتوا اسپویلر

3. 21 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,032
    از این کاربر 1,300 بار در 156 پست سپاس گزاری شده

با دیدن پست بالا شروع به دیدن سریال کردم...اپیزود دو هم که با تعریفی که کرده بودین منتظر سکانس و اتفاق حماسی و ویژه ای بودم که هر چی منتظر موندم برام اتفاق نیفتاد.
    سریال دلچسب و خیلی خوبیه و زیر زبونم مزه کرد...گل سر سبد اپیزود دو هم آقا بیلی باب تورنتون بود که نقش کوتاهی داشت و امیدوارم تو باقی اپیزودا حضور پر رنگ تری داشته باشه

5. 15 کاربرِ زیر از eric بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,702

Looking back, there were two journeys
    one was filled with danger
    , death and despair
    the other adventure and wonder
    قسمت سوم
    ایراد اساسی که به شریدن میگیرند فقدان شخصیت‌پردازی قوی برای زنانِ داستانشه. یعنی شما چه از هل اور های واتر یا سیکاریو بگی یا از ویندریور تا یلواستون نمیتونی اون کاراکتر زنِ خیلی قوی رو پیدا کنی، و همه موجودیت زنان داستان‌های شریدن گره میخوره به یه مرد خیلی قوی اما این سریال انگار هر دوی اون‌ها رو با هم داره.

شریدن با frontier trilogy ثابت کرد که ممکنه سهمی در ابداعِ اونچیزی که به عنوان نئووسترن بوجود اومد، نداشته باشه ولی حداقل پایِ نوشته‌هاش رو روی همون زمین قرار داده و این منجر به اختصاص بودجه هنگفت برای یلواستون شد چون شریدن یه Auteur ـه و با استفاده ی بجا از مولفه‌های نئووسترن تونسته اون حس نوستالژیک نسبت به وسترن رو احیا کنه.

بدنیست ببینید

1- نئووسترن چیست؟ با محوریت لوگان
    2- تئوری Auteur
    3- شریدن و نئووسترن

اما این سریال یه چیزی شبیه به وسترن های کلاسیکه و السا نقطه‌ی مرکزیشه و این یعنی شریدن که خودش بزرگ شده مزرعه‌داری و فرهنگ آمریکاییِ نشات گرفته از اونه تصمیم گرفته تمام قد به رویای خودش مبنی بر زنده نگه داشتن سبک زندگیش جامه عمل بپوشونه. حالا از کجا شروع کنه معلومه از اون اولِ اولش...

7. 21 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,702

قسمت 4

This place seems confused by the rules of night and day. Or perhaps it simply ignores them, refusing to cool when the sun fades. It's as if God has not yet decided what this place should become. Will it be desert? Will it be prairie? Every living thing is armed with thorns and horns and fangs as the land wages war on itself, seeking the answer... I knew that war. That war between what you should become, and what you could become. I looked at this place and saw my unfinished soul. I looked at this place and knew, for me... that war was over. I know what I am now. I'm a cowboy.
    +
    یه خورده تکراری میشه هر دفعه من میام حرف میزنم و مینویسم ولی از هر زاویه ای نگاه میکنم این سریال حقشه. دفعه قبل از شرایدن گفتم و اینکه چه نویسنده خوبیه مخصوصا توی ژانر وسترن و نئووسترن این دفعه همون مقدمه بالا رو با تصاویر ببینید متوجه حرفام میشید.

این دفعه صحبتم رو اختصاص میدم به سم الیوت. واقعا صدای گیراش و اون سیبیلای از بناگوش دررفته ـَش جذابیتش رو چند برابر میکنه. من جدیدا حتما بعد دیدن هر اپیزود از هر سریالی نظرات IMDB رو میخونم یادمه قسمت اول یه عزیزی از بریتانیا راجع به این سریال نوشته بود، "کاری که سم الیوت برای وسترن آمریکایی و کلا برای آمریکا انجام داده هر کسی توی هنر بریتانیا (برای بریتانیا) انجام داده بود تا الان حداقلش بهش میگفتن سِر"

امیدوارم شاهد نظراتتون توی این تاپیک هم باشم.
    فردا روزی به خاطر همین قرمزه بهم میگید بگینگ ولش، ولی باداباد

9. 22 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    2,032
    از این کاربر 1,300 بار در 156 پست سپاس گزاری شده

اپیزود ۴
    وات کن آی سِی...این اپیزود تیری بود که بر پیکره ی بیننده پرتاب شد، و منو هم به شدت زخمی کرد...غم تاثیر گذاری لابلای این اپیزود جا خوش کرده بود و با نوازش پیانوی سکانس پایانی به اندرون قلب هر زخم خورده و زنده دلی رسوخ می کنه...نجواها و گفت و گوی درونی السا در باب طبیعت وحشی بسی زیبا و شنیدنیست

11. 14 کاربرِ زیر از eric بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    0
    از این کاربر 20 بار در 3 پست سپاس گزاری شده

باید اول yellowstone رو ببینیم یا میشه اول اینو دید؟

13. 4 کاربرِ زیر از spiderman341 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,702

نقل قول نوشته اصلی توسط spiderman341 نمایش پست ها
    باید اول yellowstone رو ببینیم یا میشه اول اینو دید؟
    سلام
    یه نکته ریزی هست، سکانس پایانی قسمت دوم سریال 1883 به فصل اخیر سریال yellowstone مرتبطه ولی نه اونقدری که بشه گفت اول باید یلواستون رو دید بعد این سریال رو، البته من تا قسمت 7 سریال 1883 رو دیدم ولی فکر نکنم 3 قسمت باقیمونده هم تفاوتی بکنه. به نظر من میشه اول 1883 رو هم دید.

15. 10 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

تاتاکاعه
    سپاس
    13,918
    از این کاربر 12,781 بار در 818 پست سپاس گزاری شده

قسمت 9
    این قسمت بسی زیبا و بسی روح نواز.
    با فاصله بهترین سریال امسال و اپیزود 9 تا اینجا اوج سریال.

17. 9 کاربرِ زیر از MrP بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    728
    از این کاربر 1,007 بار در 163 پست سپاس گزاری شده

دوستان این سریال جدا" ارزش دیدن را داره حتما" ببینید و لذت ببرید (زیرنویس هم معرکه است )!!!

19. 6 کاربرِ زیر از FARID_S بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین