برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9
    با لبخند وارد شوید ツ
    سپاس
    4,142
    از این کاربر 20,216 بار در 1,005 پست سپاس گزاری شده

new6 Fargo : اخبار، تریلرها و اطلاعات فصل پنجم

در این تاپیک اخبار، تریلرها و اسپویلرهای فصل پنجم سریال Fargo قرار می گیرد.
    قوانین تاپیک:
    1-لطفا از قرار دادن مطالب به صورت کپی/پیستی (حتی با ذکر منبع) خودداری بفرمایید.
    2-لطفا لینک به منبع اخبار را درج نمایید.
    3-از قرار دادن لینک د.انلود اپیزودهای سریال یا دیگر مطالب غیر مرتبط و غیر خبری در این تاپیک خودداری بفرمایید.
    4-لطفا جهت احترام به حقوق سایر اعضا، مطالب حاوی اسپویلر را حتما در تگ مربوطه قرار دهید.

جهنم خالیست، همه‌ی شیاطین اینجا هستند

2. 19 کاربرِ زیر از .:SiSiBK:. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

با لبخند وارد شوید ツ
    سپاس
    4,142
    از این کاربر 20,216 بار در 1,005 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Fargo : اخبار، تریلرها و اطلاعات فصل پنجم

جان هم، جونو تیمپل و جنیفر جیسون لی برای ایفای نقش شخصیت‌های اصلی به فصل پنجم سریال Fargo پیوستند.

+

جهنم خالیست، همه‌ی شیاطین اینجا هستند

4. 20 کاربرِ زیر از .:SiSiBK:. بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,911
    از این کاربر 13,624 بار در 1,063 پست سپاس گزاری شده

فارگو و True Dtective دوتا شاهکاری بودن که واقعا یه انقلابی رو تو دنیای سریالی یکی دو دهه ی اخیر ایجاد کردن
    جفتشون هم یه وجه اشتراک داشتن : بعد از فصل یک آنچنان رو به زوال رفتن که آرتور شوپن هاور و نیجه و صادق هدایت تو زندگیشون اینطور به زوال نرفته بودن

فارگو‌ که خواست قالب رو حفظ کنه با سوژه های جدید اما خوب تو روایت داستان به گل نشست و قشنگ تو فصل سه به زور میخواست فصلو تموم کنه
    من حتی فصل ۴ رو هم ندیدم!

فارگو یه سریال آنتولوژی ـه! وقتی همچین قالبی نتونه خودشو حفظ کنه
    باید قید ادامشو بزنن سازنده ها! چرا که فصول بهم ربط نداره
    هر فصل جدید دست نویسنده ها تو همه چی بازه وقتی با تمام آزادی عملی که دارن نمیتونن باید بیخیال بشن

6. 14 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,012
    از این کاربر 3,147 بار در 327 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Luca Brasi نمایش پست ها
    فارگو و True Dtective دوتا شاهکاری بودن که واقعا یه انقلابی رو تو دنیای سریالی یکی دو دهه ی اخیر ایجاد کردن
    جفتشون هم یه وجه اشتراک داشتن : بعد از فصل یک آنچنان رو به زوال رفتن که آرتور شوپن هاور و نیجه و صادق هدایت تو زندگیشون اینطور به زوال نرفته بودن

فارگو‌ که خواست قالب رو حفظ کنه با سوژه های جدید اما خوب تو روایت داستان به گل نشست و قشنگ تو فصل سه به زور میخواست فصلو تموم کنه
    من حتی فصل ۴ رو هم ندیدم!

فارگو یه سریال آنتولوژی ـه! وقتی همچین قالبی نتونه خودشو حفظ کنه
    باید قید ادامشو بزنن سازنده ها! چرا که فصول بهم ربط نداره
    هر فصل جدید دست نویسنده ها تو همه چی بازه وقتی با تمام آزادی عملی که دارن نمیتونن باید بیخیال بشن
    اتفاقا فصل دوم فارگو هم خیلی خوب بود و کیفیت بالایی داشت
    فصل 3 و 4 یکم افت کرد ولی بازم کیفیتش ساختش و فیلمنامه متفاوتش و همچنین تیم بازیگریش ادمو متقاعد میکرد بیبنتش و بازم بخاطر تم و فضای شهرش دوست داشتنی بود
    فصل دوم ترودتکتیو درسته اصلا قابل قیاس نبود با فصل یک ولی من بازم دوسش داشتم چون اکشن و ریتم تندتری داشت و بهم چسبید خداییش
    بنظرم انتخاب واژه زوال کم لطفی هست در حق این دو سریال پیشرو و تاثیر گذار

8. 9 کاربرِ زیر از bayani بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Yo .... Miste White
    سپاس
    33,001
    از این کاربر 45,670 بار در 2,812 پست سپاس گزاری شده

کفر می‌گید چرا. من خودم فصل دوم رو خیلی دوست دارم، ولی فصل سوم قوی‌ترین و فارگویی‌ترین فصل سریال بود. بازی‌ها، داستان، فضاسازی، سورئال. جوری از خنده به خفقان تغییر لحن می‌داد که آدم توی بهت فرو می‌رفت.
    سریال‌های آنتولوژی جوری‌ان که فصل اول‌شون اگه موفق بشه، جوری میوفتن سر زبون‌ها که تا حد خدایی بالا می‌رن. نمونه‌ش td؛ بیش‌تر از این نمی‌گم که دعوا نشه از نظر من فصل دوم‌ش بهترین فصل‌ش بود، ولی باز هم سریال سطح‌بالایی نیست و توی این ژانر خیلی سریال‌های باکیفیت‌تر هست. اما «فارگو» بااین‌که فصل اول‌ش فوق‌العاده بود، ولی هر چی گذشت، بهتر شد. ولی می‌گم، اکثراً توی حال‌وْهوا وْ تازگی فصل اول گیر کردن وْ نمی‌تونن بپذیرن سریال پیشرفت کرده. برید توبه کنید :دال

10. 13 کاربرِ زیر از Raylan Givens بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Smoke WeeD EvEryDaY
    سپاس
    1,911
    از این کاربر 13,624 بار در 1,063 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط bayani نمایش پست ها
    اتفاقا فصل دوم فارگو هم خیلی خوب بود و کیفیت بالایی داشت
    فصل 3 و 4 یکم افت کرد ولی بازم کیفیتش ساختش و فیلمنامه متفاوتش و همچنین تیم بازیگریش ادمو متقاعد میکرد بیبنتش و بازم بخاطر تم و فضای شهرش دوست داشتنی بود
    فصل دوم ترودتکتیو درسته اصلا قابل قیاس نبود با فصل یک ولی من بازم دوسش داشتم چون اکشن و ریتم تندتری داشت و بهم چسبید خداییش
    بنظرم انتخاب واژه زوال کم لطفی هست در حق این دو سریال پیشرو و تاثیر گذار

قبل از شروع یه نکته ای رو بگم : کلا ذات هنر (حالا تو هر شکلی چه سینما چه تلوزیون چه نقاشی و موسیقی و ...) طوریه که یه معیار نداره که بشه گفت چیزی خوبه یا بد! همه چیز نسبیه او این نسبی بودن به حالات روحی اشخاص - فرهنگ جغرافیایی - ... و خیلی چیزا بستگی داره.

اما از نظر من سریالها یه نقطه ی عطف دارن که وقتی بهش میرسن یا در اون سطح کیفی ادامه میدن یا اینکه افت پیدا میکنن مثال : سریال بریکینگ بد خیلی آروم شروع شد در انتهای فصل یک و با ظهور شخصیت هایزنبرگ یه خیز بلند برداشت و این خیز در فصل دو ادامه پیدا کرد و در فصل سه به نقطه ی عطفی رسید که هیجان و دلهره و تعلیق و ...به زیباترین شکل به مخاطب القا کرد تو فصول بعدی تا انتها تو همون دامنه ی مورد نظر موند.

فارگو تو فصل یک یه قالب داستانی رو ارائه کرد که پیش تر همچین چیزی رو نداشتیم چرا که همچین قالبی "یه روایت داستان مدرن و خلاقانه" میخواد نمیشد بهمون شکل کلیشه ای و مرسوم سریالای درام - جنایی - پلیسی و ... روایتش کرد اولین قدم تو این روایت مدرن حضور شخصیتی به اسم Lorne Malvo در داستان بود (کاراکتری که نمونش در فصل دو نبود در فصل سه در قالب شخصیتی بنام V.M Varga ظهور کرد) در ادامه فیلمنامه در اوج سادگی (منظورم هسته ی اصلی ـه) به پیچیده ترین شکل ممکن روایت شد در واقع همیشه تو سریال فارگو برخلاف سریالهای مشابه جواب مشخص بود باید دنبال "سوال" و "چرایی ماجرا" میگشت مخاطب مثل همون اتفاقی که واسه زن لستر نیگار رخ داد شواهد و ... نشون میداد که اون اتفاق یه قتل ـه نه یه دزدی که منجر به کشتن شدن باشه! اما نحوه ی پرداخت به کاراکتر نیگارد طوری بود که یه پلیسو گیج میکرد که نه همچین آدمی یه سوسکو نمیتونه له کنه چه برسه بخواد زنشو به قتل برسونه و همین "چرایی" باعث سردرگمی پلیس تا آخرین اپیزود بود

شما تو فصل یک فارگو هم میدونستی قاتل کیه - کل جریان چیه هیچ معمایی در کار نبود ولی تا آخرین لحظه منتظر بودی ببینی چی میشه! و این نتیجه ی همون خلاقیت و روایت مدرن که گفتم که متاسفانه تو فصول بعدی رنگ باخت تو فصل سه دوباره خواستن از فرمول فصل اول استفاده کنن اما!! داستان کشش نداشت شما نمرات اپیزودهای فصل یک رو با دو و سه (بخصوص چهار) مقایسه کنی از افتی که پیدا کردن متوجه میشی "اکثرا" حس افت رو داشتن

12. 11 کاربرِ زیر از Luca Brasi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    387
    از این کاربر 830 بار در 135 پست سپاس گزاری شده

من که به شخصه خیلی این سریال را دوست دارم.
    منتظرم فصل 5 هم بیاد یه ده قسمتی کیف کنیم
    قوی ترین فصل تا اینجا هم به نظرم 1 و 3 بودش
    www.facebook.com/serial.arzan

14. 8 کاربرِ زیر از mahan birabt بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,681
    از این کاربر 19,957 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Raylan Givens نمایش پست ها
    کفر می‌گید چرا. من خودم فصل دوم رو خیلی دوست دارم، ولی فصل سوم قوی‌ترین و فارگویی‌ترین فصل سریال بود. بازی‌ها، داستان، فضاسازی، سورئال. جوری از خنده به خفقان تغییر لحن می‌داد که آدم توی بهت فرو می‌رفت.
    سریال‌های آنتولوژی جوری‌ان که فصل اول‌شون اگه موفق بشه، جوری میوفتن سر زبون‌ها که تا حد خدایی بالا می‌رن. نمونه‌ش td؛ بیش‌تر از این نمی‌گم که دعوا نشه از نظر من فصل دوم‌ش بهترین فصل‌ش بود، ولی باز هم سریال سطح‌بالایی نیست و توی این ژانر خیلی سریال‌های باکیفیت‌تر هست. اما «فارگو» بااین‌که فصل اول‌ش فوق‌العاده بود، ولی هر چی گذشت، بهتر شد. ولی می‌گم، اکثراً توی حال‌وْهوا وْ تازگی فصل اول گیر کردن وْ نمی‌تونن بپذیرن سریال پیشرفت کرده. برید توبه کنید :دال
    ببین با حرفت در مورد فصل دوم ترودیتکتیو عجیب موافقم، در مورد فصل دوم فارگو هم من به شخصه غیر از اون حرکت آدم فضایی ها توی متل، عاشق بقیش هستم و فصل دوم رو بیشتر از فصل اول دوست دارم فصل چهارم افت کاملی بود برای فارگو و ترجیح میدم در مورد فصل سوم نظر ندم

16. 8 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    263
    از این کاربر 230 بار در 27 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط wlh نمایش پست ها
    ببین با حرفت در مورد فصل دوم ترودیتکتیو عجیب موافقم، در مورد فصل دوم فارگو هم من به شخصه غیر از اون حرکت آدم فضایی ها توی متل، عاشق بقیش هستم و فصل دوم رو بیشتر از فصل اول دوست دارم فصل چهارم افت کاملی بود برای فارگو و ترجیح میدم در مورد فصل سوم نظر ندم
    از نظر من یکی از زیباترین و هنرمندانه‌ترین سکانس‌ها، همون قسمت متل و UFOها و اثر نکردن تیرها روی Bear هست. از این نگاه که انگار افسانه‌ها و یک کلاغ چهل کلاغ‌هایی که توی گفت‌ و‌ گو‌های محلی درباره‌ی این حادثه بود رو به تصویر کشیده بود (کلا بحث UFOها و اشاره بهش توی اون دوره خیلی باب بود).

سه فصل اول Fargo بی نظیر هستن و همیشه از اولین پیشنهاد‌های من برای سریال دیدن هست. هر چه کوشیدم که فصل چهارم رو ببینم، اما باز هم نیمه کاره رها کردمش! (خیلی نچسب بود لعنتی)

True detective هم که فصل اولش رو باید قاب بگیریم و مقایسه نکنیم با فصل‌های بعدش، اما فصل‌‌های دوم و سوم رو هم زیبا و به یادماندنی بودن.

پ.ن: بد نیست اشاره‌ای کنم به قسمت چهارم از فصل سوم Fargo، بازگویی داستان Peter and the wolf که همچنین یک ساز هم به هر کاراکتر نسبت داده بودن که در لحظه‌های مختلف نواخته میشد، فقط میتونم بگم بی نظیر بود!
    در کل سریال‌هایی مثل Fargo جزئیات فراوانی دارن که باید با دقت بهشون نگاه کرد (هر بار که میبینم چیزهای بیشتری دستگیرم میشه)، به ویژه تارهای نازکی که فصل‌ها رو به هم وصل میکنن!

18. 7 کاربرِ زیر از uncertainty بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :