برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 7 از 13 اولیناولین ... 56789 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 از مجموع 124
    Bad things are coming
    سپاس
    21,974
    از این کاربر 49,500 بار در 2,820 پست سپاس گزاری شده

The Last of Us ||| گفتگو و بحث پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول مجموعه The Last of Us که اپیزودهای آن از پانزدهم ژانویه 2023 (یکشنبه بیست و پنجم دیماه 1401) از شبکه HBO منتشر می گردد بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,891
    از این کاربر 7,990 بار در 807 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Last of Us ||| گفتگو و بحث پیرامون فصل اول

قسمت 5
    این قسمت کند و معمولی شروع شد و ادامه پیدا کرد،یکم دیالوگا خسته کننده بود ولی یک سوم پایانی یک قسمت کامل بود واسه خودش و تقریبا همه چیز داشت.
    امیدوارم قسمتهای باقی مونده مثل همین یک سوم باشن،سریع،هیجان انگیز و غمناک.
    7.5/10

3. 11 کاربرِ زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    467
    از این کاربر 628 بار در 63 پست سپاس گزاری شده

به نظرم قسمت 5 بهترین قسمت سریال بود تا به اینجای کار. از بهترین مؤلفه‌های بازی بهره‌ی کافی رو برد و به این بسنده نکرد و چند قدم جلوتر رفت. هر دفعه بازیش رو می‌رفتم، بخش سم و هنری برام کمی آزاردهنده بود و دلم میخواست زودتر بگذرم ازش، و هیچ‌وقت اون تأثیر حسی که قصد بازی بود رو نمی‌گرفتم. می‌فهمیدم دلیل حضورشون چیه، قرار بود یه قرینه‌سازی تو ذهن ما و جول بکنه. قرار بود جول با دیدن اونا و سرنوشتشون به این فکر بیفته که اگه دوباره گاردشو باز کنه و به الی وابسته شه و اونو مثل دخترش ببینه، ممکنه دوباره تلخ‌ترین اتفاق ممکن رو تجربه کنه و معلوم نیست بتونه از این یکی فقدان جون سالم به در ببره یا نه.

ولی چون توی بازی پیش‌زمینه‌ی کافی از این دو برادر نداشتیم، همه‌ش حس میکردم کارکردشون صرفا همینه و مثل یه ابزار باهاشون برخورد شده. واسه همین عمق زیادی نداشتن و وقتی اون اتفاق نهایی براشون میفتاد، با اینکه شوکه میشدم ولی به خاطرشون غمگین نمیشدم. ولی حالا و تو سریال وقتی به اون نمای I'm Sorry الی رسیدم واقعا بغضم گرفت. این دوتا برادر رو بیشتر شناخته بودم و کارکردشون و دلیل حضورشون چند پله عمیق‌تر شده بود برام. حالا حضورشون صرفا برای قرینه‌سازی تو ذهن جول نبود، بلکه روی الی هم تأثیر برگشت‌ناپذیری گذاشت تا برای رسیدن به اون هدفشون و پیدا کردن درمان مصمم‌تر شه و در پایان اپیزود حتی از جول هم جدی‌تر و عبوس‌تر به نظر برسه. الی حالا بی‌اندازه عصبانیه، از دست این دنیا و از دست این بیماری یا عفونت که یکی یکی آدمای دور و برش رو ممکنه ازش بگیره و اونو با بزرگترین ترسش مواجه کنه: اینکه تنهای تنها بمونه. از این عصبانیه که چرا نتونست سر قولش به سم بمونه و چرا آرزوی کودکانه‌ش برای شفا دادنش عملی نشد. اینم بگم که چقدر بلا رمزی خوب بود تو این اپیزود. باید اعتراف کنم که از اول حس خوبی به انتخابش نداشتم و می‌ترسیدم نتونه الی رو درست در بیاره. ولی هرچی گذشت بیشتر مهارتا و قابلیتاشو نشون داد و حالا دیگه هیچ شکی ندارم که انتخاب مناسبی بوده.

تنها نکته‌ی منفی به نظرم بازیگر و کلا شخصیت کتلین بود که هم این اپیزود و هم اپیزود قبلی رو خراب کرد تا حدودی. با اینکه قصه و انگیزه و هدفش خوب نوشته شده بود، ولی رفتار و منشش رو کلیشه‌ای و نچسب نمایش دادن. این جنس شخصیت منفی که موقع انجام و اجرای کارای پلید و خشونت‌آمیز رفتار مثلا «بیخیال» از خودش نشون میده جوری که انگار داره تو پارک قدم میزنه خیلی لبه تیغیه و به شدت ممکنه نتیجه‌ی بدی بده. که اینجا همینطور بود و نتونست تبدیل به شخصیت به یاد موندنی و تأثیرگذاری بشه.

در مورد صحنه‌ی‌ حمله‌ی انبوهی از کلیکرها به همراه اون بلوتر هم که دیگه حرفی نمیمونه. همه چیش با کیفیت و درجه‌یک بود. هم زمینه‌چینی حضور بلوتر هم هیجانی که تو تمام دقایقش حس می‌شد. فقط کاش مبارزه‌ی جول با بلوتر هم میدیدیم. نمیدونم در ادامه باز هم برخوردی خواهیم داشت یا نه.

5. 8 کاربرِ زیر از gollum بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    153
    از این کاربر 1,775 بار در 245 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex Vause نمایش پست ها
    بنظرم تا به اینجا بهترین قسمت سریال بود ، صحنه درگیری از ابتدا تا انتها خوب و پرهیجان بود اون زامبی غول هم جالب و جدید بود. من چون بازی رو نکردم و نمیدونم چی به چیه بخوام با چیزی مقایسه کنم واکینگ دده ... دیر یا زود تو این جور سریال ها هیجان درگیری زامبی ها از بین میره و اینکه بهترین بخش های سریال صحنه های زامبی ها و فلش بک هاش بوده نشون میده یه ضعفی تو روایت داستان و درام دو شخصیت اصلی وجود داره. جرو معدود سریال های قابل تماشاست و از دیدنش لذت میبرم اما خیلی کیفیتش با امتیازاتش فاصله داره به حدی که اصلا ارزش بحث سر این مورد رو نداره. من کلا از چیزای اورریتد خوشم نمیاد. الکی یه چیزی رو بزرگ می کنند و اجازه نمیدند از چیزی که هست ادم لذت ببره
    ببین من همین حسو به برکینگ بد داشتم. صرفن چونکه بقیه خیلی بالا میدیدنش، گارد بهش داشتم. در کل به نظرم با هر ملاکی و حالا هر جایگاهی که یه سریال داشته باشه، چه اورریتد چه آندرریتد، بدترین کار همینه که به همین موضوع فکر کنی و به دیدگاه عموم برات مهم باشه و از سریال لذت نبری. چه کاری هست اصن. حالا بقیه اصن کوبریک و فورد باشن.

×××

اپیزود خیلی خوبی هم بود. جا داره با اون اپیزود افتضاح گات مقایسه بشه.

7. 5 کاربرِ زیر از codec_pack بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ignorance is bliss, isn't it
    سپاس
    5,552
    از این کاربر 6,035 بار در 517 پست سپاس گزاری شده

قسمت ۵

خب هر چی که بود بقیه گفتن و منم باید اضافه کنم که به شدددت لذت بردم از این قسمت. چه شخصیت پردازی ای کرده بودن برای سم و هنری... منم مثل gollum با این دو شخصیت اصلا میونه ای نداشتم اما اینجا خیلی خوب بهشون پرداخته شد در حدی که دعا میکردم پایانی مثل بازی نداشته باشن! و جا داره بازم بگم که ای کاش و ای کاش برای بیل هم همینقدر وقت میزاشتن و اینطوری شخصیتش رو به گند نمیکشیدن -ـ- وقتی تونستن از سم و هنری همچین چیزی در بیارن پس چرا با بیل اینکارو کردن؟! چرا؟؟؟ بلوتر هم که محشر بود، خصوصا شیوه ی کشتنش که بارها توی بازی تجربه کردم. کلیکر دختر بچه ای هم که اومد توی ماشین و میخواست به الی حمله کنه هم به شدت برام دردناک بود- همیشه توی اینجور فیلم و سریالا دلم برای بچه ها میسوزه. امیدوارم همین طوری پیش برن و یه ورود استثنایی هم برای شمبلر ها تدارک ببینن. بلا رمزی هم کم کم داره در دلم جا باز میکنه ( هر چند نسبت بهش گاردی نداشتم ) اما حس خوبی بهش پیدا کردم. اپیزود هیجان انگیزی بود... و به امید بیشتر شدنش.

پیشنهاد میکنم پادکست تروی بیکر که برای هر قسمت سریال هست رو حتما گوش بدین.

9. 11 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,516
    از این کاربر 11,143 بار در 879 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط codec_pack نمایش پست ها
    ببین من همین حسو به برکینگ بد داشتم. صرفن چونکه بقیه خیلی بالا میدیدنش، گارد بهش داشتم. در کل به نظرم با هر ملاکی و حالا هر جایگاهی که یه سریال داشته باشه، چه اورریتد چه آندرریتد، بدترین کار همینه که به همین موضوع فکر کنی و به دیدگاه عموم برات مهم باشه و از سریال لذت نبری. چه کاری هست اصن. حالا بقیه اصن کوبریک و فورد باشن.

×××

اپیزود خیلی خوبی هم بود. جا داره با اون اپیزود افتضاح گات مقایسه بشه.
    نه خیلی متفاوته ، بریکینگ بد اصلا overrated نیست چون بهترین سریال تاریخه ، اینکه شما اصلا از breaking bad خوشت نیاد هیچ اشکالی نداره ولی اینکه من گفتم ربطی به دوست داشتن یا نداشتن نداره ، این سریال اونقدری که هواداراش و خیلی منتقدین میگند خوب نیست ، این میشه overrated .... من به اندازه چیزی که هست ازش دارم لذت میبرم نه بیشتر

11. 10 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    153
    از این کاربر 1,775 بار در 245 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Alex Vause نمایش پست ها
    نه خیلی متفاوته ، بریکینگ بد اصلا overrated نیست چون بهترین سریال تاریخه ، اینکه شما اصلا از breaking bad خوشت نیاد هیچ اشکالی نداره ولی اینکه من گفتم ربطی به دوست داشتن یا نداشتن نداره ، این سریال اونقدری که هواداراش و خیلی منتقدین میگند خوب نیست ، این میشه overrated .... من به اندازه چیزی که هست ازش دارم لذت میبرم نه بیشتر
    خب اون نظر شما هست که برکینگ بد بهترین سریال هست. خیلیا هم نظرشون اینه که فلان سریال بهترین هست.

به نظر من هم بریکینگ بد با معیار سرگرم کنندگی و جذابیت بهتر از گات یا لاست نیست و با معیار های سینمایی نظیر شخصیت پردازی و نویسندگی فاصله فاحشی با اثری مث وایر داره. اما منم از برکینگ بد خوشم میاد و ازش زده نمیشم با اینکه فکرم اینه که اورریتد هست و بیش از حدش بهش توجه شده.

من کلا از چیزای اورریتد خوشم نمیاد. الکی یه چیزی رو بزرگ می کنند و اجازه نمیدند از چیزی که هست ادم لذت ببره
    بقیه بدون توجه به فکر و احساس ما نسبت به یه اثر، ازش لذت میبرن حالا به هر اندازه. منصفانه هست که ما هم همین رویه رو پیش بگیریم.

13. 10 کاربرِ زیر از codec_pack بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

The Lannisters Aren't The Only Ones Who Pay Their Debts
    سپاس
    143
    از این کاربر 311 بار در 29 پست سپاس گزاری شده

اپیزود 5 انصافاً همه چی داشت. شخصیت پردازیش هم فراتر از خیلی فیلما و سریالای آخر الزمانی بود که تا الان دیده بودیم.

اونجاییم که اِلی از خواب بیدار میشه و میره پیش سَم و سم بهش حمله میکنه ، یجورایی استعاره از خشم و شاید انتقامش از اِلی ـی هست که قول داده بود تا صبح بیدار و کنارش باشه...

بری گاور (طراح پروستتیک بلوتر) هم شاید براتون جالب باشه ولی همونیه که نایت کینگِ GoT یا وکنای Stranger Things رو ساخته!

اونیم که نقش بلوتر رو ایفاء کرده ، بازم با گاور تو GoT همکاری داشته. قدش ~2 متر هست و یه لباس 40 کیلوگرمی پوشیده بعنوان بلوتر!

I Need You To Become The Man You Were Always Meant To Be. Not Next Year. Not Tomorrow. NOW ... i

15. 9 کاربرِ زیر از Orphée بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ignorance is bliss, isn't it
    سپاس
    5,552
    از این کاربر 6,035 بار در 517 پست سپاس گزاری شده

پیش نمایش قسمت ۶ و زمستان فرا می رسد...

دانلود

17. 11 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,974
    از این کاربر 49,500 بار در 2,820 پست سپاس گزاری شده

آزادی

قسمت پنجم

عالی شروع شد ولی کلیشه ای تموم شد.
    جذابیت سریال رابطه بین الی و جول عه که البته داره کم کم شکل میگیره ولی مسیرش درسته (قسمت قبلی تو این زمینه خیلی پیشرفت کردن و اپیزود خیلی خوبی بود). هنری تو این قسمت تاثیر خوبی روی جول گذاشت که نکته مثبتی بود.

انتظار داشتم کار جدیدی انجام بدن و غافلگیر کننده باشن، ولی دقیقا از همون موقع که ماشینها میان به سمت الی و سم و هنری معلومه قراره چه اتفاقی بیوفته؛ میتونستن یه کم خلاقیت به خرج بدن.

سکانس شروعِ اپیزود و سکانس زامبی ها بهترین سکانس ها بودن که هر دوتاشونم خیلی زود تموم شدن؛ بخصوص زامبی ها. خیلی بهتر میشد اگه اون سردسته شونو بیشتر می دیدیم و یه چندتا سکانس خون و خونریزی دیگه هم میداشت.

در مجموع قسمت خوبی بود و در مورد کیفیت کلیِ سریالم کاملا با الکس موافقم.
    پ ن1:
    بلا رمزی عالی بازی کرده.
    پ ن2:
    اگر بیل نمرده باشه، میشه به سازنده ها امیدوار بود.
    پ ن3:
    احساس میکنم HBO داره در زمینه خون و خونریزی کم کاری میکنه

19. 13 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    11,155
    از این کاربر 16,205 بار در 1,157 پست سپاس گزاری شده

>> سریال همه اون چیزهایی که از یه سریال پساآخرالزمانی انتظار داشتم رو برآورده کرده. نویسنده‌ها تعادل خیلی خوبی بین چیزهایی که می‌خوان ارائه بدن ایجاد کردن. یکم اطلاعات علمی داره که یک چارچوب مناسب برای کلیات داستان تعریف می‌کنه، انقدری درام و شخصیت‌پردازی داره که یه پیوند عمیق با کاراکترا ایجاد بشه و در نهایت هیجان، وحشت و ماجراجویی انقدر داره که کسل‌کننده نباشه و به ژانر و اقتباس خودش پایبند باشه. به‌طور کلی اقتباس اونم از روی بازی کار خیلی سختیه و ریسکش بالاست. وقتی تا حالا هیچ فیلم و سریالی که از روی بازیا ساخته‌شدن نتونسته نصف موفقیت این سریال رو هم به‌دست بیاره، خیلی راحت میشه فهمید که چقدر کارش درست بوده.

ایرادهایی که برخی از دوستان می‌گیرند واسم خیلی ملموس نبود. کدوم بازیگری می‌تونست شخصیت الی رو انقدر خوب بازی کنه؟ من که واقعا از بازیش لذت می‌برم. در مورد قسمت سوم هم اتفاقا خیلی جالب بود که ما توی یه فضای دیگه و از نگاه دیگه‌ای تونستیم کل داستان رو پیگیری کنیم. از ریتینگ‌ها توی آی‌ام‌دی‌بی هم میشه فهمید که کدوم قشر از این اپیزود خوششون نیومده. اتفاقا برای اچ‌بی‌او خیلیم نظر اینا مهم نیست، چون درآمد اصلیش از کسایی تامین میشه که این محتوا رو می‌پسندن. اگر همین روند رو به رشد رو سریال حفظ کنه، با یکی از شاهکارهای تاریخ سریال مواجهیم.

پ.ن: پوست‌شیر یا TLoU مسئله این است

21. 12 کاربرِ زیر از Julie بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 7 از 13 اولیناولین ... 56789 ... آخرینآخرین