برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 6 از 13 اولیناولین ... 45678 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 از مجموع 124
    Bad things are coming
    سپاس
    21,973
    از این کاربر 49,488 بار در 2,820 پست سپاس گزاری شده

The Last of Us ||| گفتگو و بحث پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول مجموعه The Last of Us که اپیزودهای آن از پانزدهم ژانویه 2023 (یکشنبه بیست و پنجم دیماه 1401) از شبکه HBO منتشر می گردد بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,707
    از این کاربر 19,978 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Last of Us ||| گفتگو و بحث پیرامون فصل اول

کم‌کم داریم میرسیم به اون قسمت معمولیای رو مخ که هی وسوسه میشی فست‌فورواردشون کنی. فکر نکنم بشه با این قسمت‌ها کنار اومد ولی باید به دید یه پیش‌مقدمه برای یه داستان عجیب‌تر بهشون نگاه کرد. اینکه اون داستان عجیب‌تر چقدر میتونه بیینده رو غافلگیرکنه مستقیم به کیفیت این اپیزود بستگی داره، حالا یه خرده ریز بشیم تو داستانای این اپیزود میبینیم چندان مفهوم نیستند یه رازهایی رو داره ولی شامل نگفتن‌هاست و به نظر نمیرسه داستان خوفی پشت این پارت باشه، حالا شاید اونایی که بازی کردند بهتر بدونند ولی تا اینجا فکر نکنم بیشتر از این بشه گفت. قسمت قبلی که بازم با افزایش بیننده همراه بود چه توی پخش آمریکا چه استریم ولی رشدش نسبت به اپیزود ۱-۲ کمتر بود. احتمالا به خاطر اپیزود قبلی ایندفعه یه رشد کمی داریم حتی کمتر از قبلی و هفته بعد که آمار این هفته بیاد میشه گفت یا رشد متوقف میشه یا حتی ریزش بیننده داریم.

3. 13 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ignorance is bliss, isn't it
    سپاس
    5,552
    از این کاربر 6,035 بار در 517 پست سپاس گزاری شده

و من همچنان درگیر قسمت سوم چی شد که این شد! داشتم عکسای بازی رو نگاه می کردم که مربوط به این قسمته و باز در حسرت و فکر که چرا اینکارو کردن! اگر همین اهداف عادی جلوه دادن و مضحک باشه که واقعا حسرت میخورم که اپیزودی که میتونست خیلی بهتر دربیاد چرا اینجوری شد؟!

اینام یه سری عکس از بازی

مشاهده محتوا اسپویلر

حیف از این شخصیت

5. 16 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,552

نقل قول نوشته اصلی توسط wlh نمایش پست ها
    کم‌کم داریم میرسیم به اون قسمت معمولیای رو مخ که هی وسوسه میشی فست‌فورواردشون کنی. فکر نکنم بشه با این قسمت‌ها کنار اومد ولی باید به دید یه پیش‌مقدمه برای یه داستان عجیب‌تر بهشون نگاه کرد. اینکه اون داستان عجیب‌تر چقدر میتونه بیینده رو غافلگیرکنه مستقیم به کیفیت این اپیزود بستگی داره، حالا یه خرده ریز بشیم تو داستانای این اپیزود میبینیم چندان مفهوم نیستند یه رازهایی رو داره ولی شامل نگفتن‌هاست و به نظر نمیرسه داستان خوفی پشت این پارت باشه، حالا شاید اونایی که بازی کردند بهتر بدونند ولی تا اینجا فکر نکنم بیشتر از این بشه گفت. قسمت قبلی که بازم با افزایش بیننده همراه بود چه توی پخش آمریکا چه استریم ولی رشدش نسبت به اپیزود ۱-۲ کمتر بود. احتمالا به خاطر اپیزود قبلی ایندفعه یه رشد کمی داریم حتی کمتر از قبلی و هفته بعد که آمار این هفته بیاد میشه گفت یا رشد متوقف میشه یا حتی ریزش بیننده داریم.
    خیلی چیزا مونده که هنوز نشون داده نشده و من در استرسم که یهو اونارو هم یه تغییراتی بدن! توی بازی من که اصلا در وادی بیل و تمایلاتش نبودم/ شاید همون یه تیکه که گفت پارتنرمه وگرنه نه بیشتر و نه کمتر در عوض بخش دوم بازی به اندازه ی کافی جبران شد! شایدم یکی از دلایلی که اکثریت بخش اولو بیشتر دوست داشتن همین مسائل بود- البته چیزی از ارزش های بخش دوم برای من کم نشد و حتی بیشتر از بخش اول دوستش داشتم ( هر چند یه مقدارم عذاب آور بود ولی ارزشش رو داشت)- یه بازی به شددددت مریض که روانت رو نابود میکنه /و با این فرمون اگه پیش برن فصل دوم واویلاست
    داشتم میگفتم که این فصل هنوز نقاط اوج داره و نمیخوام وارد جزئیاتش بشم و کلی میگم مثلا انواع دیگه اینفکتد ها رو هنوز ندیدیم- فایرفلای ها- فصل زمستون و مشکلاتش و دیوید جان ؛) - ملاقات با هنری و سم - ملاقات با تامی- و شکلگیری ارتباط بین جول و الی که امیدوارم خوب بهش بپردازن

7. 13 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

خوب قسمت چهارم هم تموم شد و یک قسمت دیگه از مردگان متحرک دیدیم،
    نمیدونم چرا اینقدر سرعت پردازش داستان پایین هست ولی توی سال 2023 با این همه گزینه برای انتخاب سریال این مدلی بخوای یه دنیای اخر الزمانی را روایت کنی موفق نمیشی مخاطب هم از دست میدی،
    البته احتمالا با پس زمینه این که سریال چندین فصل خواهد داشت و به این زودی ها تموم نمیشه دارن با این سبک روایت میکنن که از نظر من خوب در نیومده،
    باور کنید مردگان متحرک شده،
    به نظرم هر قسمت یه کارگردان باعث ضعف سریال شده، چی بگم شاید یه عده ای خوششون بیاد ولی برای سریال بازا خوب نیست
    مگر من ! من میشوم بی ت و

9. 11 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,973
    از این کاربر 49,488 بار در 2,820 پست سپاس گزاری شده

در مورد اپیزودِ جدید که حرفی نیست. مادامی که آمار بیننده ها رشد کنه و نمودارها بگن خوبه و دقیقا مطابق بازی جلو بره و البته اساتید راضی باشن، ما هم اعتراضی نداریم و خیلیم عالی

خبر جدید اینه که قسمت بعدی دو روز زودتر یعنی صبحِ روزِ شنبه هفته آینده (که صبح دل انگیزی هم هست و با محتوای جدیدِ سریال هم در یک راستاست) پخش میشه، دلیلشم اهمیتی نداره.

11. 11 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

اگه بارون بباره
    سپاس
    13,891
    از این کاربر 7,989 بار در 807 پست سپاس گزاری شده

قسمت 4
    قسمت خوب ولی کندی بود.شکل گیری رابطه جول و الی خوبه ولی داستان زوده بخاد جنگ قبیله ای رو نشون بده و باید زامبی بیشتری نشون بدن.متاسفانه تو این قسمت هیچی ندیدیم.
    جالبه کسی از تیتراژ چیزی نمیگه.با اینکه کوتاهه ولی خیلی آرامشبخش و زیباست.از معدود تیتراژهایی هست که فست فوروارد نمیزنم.
    6.5/10

13. 10 کاربرِ زیر از saeedporreza9 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,552

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedporreza9 نمایش پست ها
    قسمت 4
    قسمت خوب ولی کندی بود.شکل گیری رابطه جول و الی خوبه ولی داستان زوده بخاد جنگ قبیله ای رو نشون بده و باید زامبی بیشتری نشون بدن.متاسفانه تو این قسمت هیچی ندیدیم.
    جالبه کسی از تیتراژ چیزی نمیگه.با اینکه کوتاهه ولی خیلی آرامشبخش و زیباست.از معدود تیتراژهایی هست که فست فوروارد نمیزنم.
    6.5/10
    موسیقی بازی یکی از شاهکارهای موجود بوده و هست که روی سریالم استفاده شده... پیشنهادم اینه که همه ترک هاش رو گوش کنین - از Gustavo Santaolalla
    من از وقتی سری اولش رو بازی کردم زنگ گوشیم همینه

(The Path (A New Beginning
    دانلود

اینم تیتراژ
    The Last Of US
    اجرای زنده ش رو توی یوتیوب دیدم خیلی خوب بود- خیلی با حسه این بشر

15. 11 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    5,552

پیش نمایش قسمت ۵

دانلود

فکر کنم بلخره چشممون به جمال بلوتری چیزی روشن بشه!

17. 11 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,707
    از این کاربر 19,978 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

قسمت پنجم

دو روز زودتر پخش شد و قسمت قبلی رو شست رفت حداقل برای من. به نظرم اگه چندسال پیش انجمن بود این قسمت از اون قسمتای پربحث و جدل می‌شد مخصوصا به خاطر اون کلامی که در لفافه می‌خواد بگه ولی رو ش نمیشه. اما این روزا بزن دررویی مده و هر کسی ترجیهش بر اینه که از ورود به دامنه نظرات پرحاشیه بپرهیزه و دقیقا به همین دلیله که یه نوع گوشه‌گیری خاص با زبان کنایی مخصوص خودش ابداع کرده، شاید همه یه جورایی درگیرشن، بعضی مواقع این درگیری درونی سر بازمیکنه، بعضی مواقع شخص میتونه بخوبی هندل کنه ماجرا رو و کماکان در گوشه‌ی ذهنش بمونه و همزمان زبان کنایی ش رو هم ادامه بده و این موهبتیه شرپذیر...
    بگذریم جان این قسمت همون کلام لفافه بود. سریال در پی گیم داره حرکت میکنه و به غیر از یک تغییر اساسی از خط‌ومشی گیم فاصله نگرفته که همونم دیدید چه بلایی سر سریال آورد. البته بد هم نشد تقریبا میتونیم براحتی درباره سریال صحبت کنیم و کسی مزاحم نشه. بهتر بگم فیلتر قسمت۳ تقریبا شبیه ....ـچک‌ها عمل کرده (:

قسمت۵ به هیچ‌وجه نمیتونه اثرات دو قسمت قبلی رو پاک کنه حتی با رونمایی از بزرگترین ترس یکی از کاراکترها که میشه گفت ترس هردوتاشون هم بود. شاید کل سریال هنوز تحت پارادایم قصه بیل‌وفرانکه و احتمالا تا پایان فصل هم همینجور بمونه... و چه بهتر که باشه (:

19. 14 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

I Am Jerusalem
    سپاس
    8,516
    از این کاربر 11,143 بار در 879 پست سپاس گزاری شده

بنظرم تا به اینجا بهترین قسمت سریال بود ، صحنه درگیری از ابتدا تا انتها خوب و پرهیجان بود اون زامبی غول هم جالب و جدید بود. من چون بازی رو نکردم و نمیدونم چی به چیه بخوام با چیزی مقایسه کنم واکینگ دده ... دیر یا زود تو این جور سریال ها هیجان درگیری زامبی ها از بین میره و اینکه بهترین بخش های سریال صحنه های زامبی ها و فلش بک هاش بوده نشون میده یه ضعفی تو روایت داستان و درام دو شخصیت اصلی وجود داره. جرو معدود سریال های قابل تماشاست و از دیدنش لذت میبرم اما خیلی کیفیتش با امتیازاتش فاصله داره به حدی که اصلا ارزش بحث سر این مورد رو نداره. من کلا از چیزای اورریتد خوشم نمیاد. الکی یه چیزی رو بزرگ می کنند و اجازه نمیدند از چیزی که هست ادم لذت ببره

21. 11 کاربرِ زیر از Alex Vause بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 6 از 13 اولیناولین ... 45678 ... آخرینآخرین