برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 3 اولیناولین 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 29 از مجموع 29
    Bad things are coming
    سپاس
    21,955
    از این کاربر 49,399 بار در 2,813 پست سپاس گزاری شده

Poker Face | تبادل نظر پیرامون فصل اول

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل اول مجموعه Poker Face که اپیزودهای آن از بیست و ششم ژانویه 2023 (پنجشنبه ششم بهمن ماه 1401) از سرویس Peacock منتشر گردیده است، بحث و گفتگو کنید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

Bad things are coming
    سپاس
    21,955

پاسخ : Poker Face | تبادل نظر پیرامون فصل اول

پایان فصل

ایده جالبی برای پایان داشتن و به بهترین شکل هم اجراش کردن.
    جایگزین کردنِ آنتاگونیست خوب انجام شد، با یه کارگردانی عالی و ریتم فوق العاده رفتیم سراغ اصل موضوع. یه مقداری اون وسطا افت کرد ولی بازم سرعت گرفت تا آخر.

قبلا گفته بودم داستانِ پس زمینه دیگه چیز زیادی برای ارائه نداره و توی همون قسمت اول تموم شده؛ جانسون اینجا با تبحر بالایی اومد یه خرده داستانی از ته مونده ی قسمت اول دراورد و باهاش ادامه سریال رو پایه ریزی کرد.
    حالا با یه داستانِ پس زمینه ی جدید طرفیم، چارلی در حال فراره و آنتاگونیستی به مراتب خطرناکتر از فصل اول دنبالشه که تقریبا هیچی ازش نمیدونیم و این دقیقا همون چیزیه که برای ادامه نیاز داشتیم.

از نظر فنی اپیزود خیلی خوبی بود.

در مجموع پایان درخوری برای یه سریال عالی بود و مهمتر از این فصل(های) فوق العاده ای در انتظارمونه.

3. 13 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,684
    از این کاربر 19,961 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

داشتم نظر کینگی رو میخوندم بدون کوت خدمتتون بگم با همچین بسطی احتمالا این الگو رو بشه الگوی جان‌ویکی اسم گذاری کرد. به نظرم اشتباه بود این داستان پس زمینه چیزیه که شما رو توی قسمت‌های حضیض به دنبال خودش میکشونه و باعث میشه وقتی اوج اپیزودهایی مثل ۵ رو میبینی با خودت اون ته‌ته‌های ذهنت بگی، "نه. از این بهتر هم وجود داره و اون داستانیه که منو تا اینجا کشونده." البته ذات سریال‌سازی همینه نمیشه خرده گرفت از اونور هم ذات بشره یکی از این خوشش میاد یکی احساس میکنه میتونست توی یک فصل جمع بشه و ماندگار بشه یکی هم احساس میکنه به محتویات ذهنیش انگولک زدند. به هر حال من موافق این سرسری رد شدن از اون صدای خوفناک اپیزود پایلوت که اونجوری چارلی رو سگ‌ترس کرد، نیستم و احساسم میگه پتانسیل هدر رفت شاید اگه یه خرده بیشتر فکر کنیم ببینیم از کجا معلوم انتهای فصل دوم یه آنتاچیچی دیگه از زیر آستین درنیارن و عین جان ویک رُسِ کار رو نکشن؟!!!

کل فصل هم زیبا بود اپیزودهای جالبی داشت که دست میذاشت رو نقطه‌های حساس ولی بهتره خودتون درکشون کنید تا اینکه کسی بخواد برداشتش رو به شما دیکته کنه. اپیزودها بیشتر سینمایی بودند و سعی میشد گره اون بخش رازآلود به سیستم چارلی وصل بشه، یادم نمیاد اپیزودی دیده باشم که نبوغ بتونه اون وجهه از رازجنایت رو حل کنه ولی خب اینم سبکیه برا خودش...

5. 8 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    13,053
    از این کاربر 2,250 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

قسمت اول و دومش خیلی خوبه و بیننده را ترغیب میکنه قسمت های بعدی را ببینه
    ولی وسط های سریال افت میکنه و فقط دو قسمت خوب داره
    و دوباره قسمت ۹ و ۱۰ خیلی خوب بود
    کلا سریال خوبی هست و بازیگرهای خوبی هم داره
    حتما پیشنهاد میشه

7. 11 کاربرِ زیر از pejmanmm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    49
    از این کاربر 260 بار در 40 پست سپاس گزاری شده

قسمت های 1 و 2 و 3 و 8 و 9 و 10 داستان قابل قبول و منطقی و پر کششی داشتن ... قسمت های 4 و 5 و 6 و 7 قابل تحمل نبودند ... بهترین قسمت هم اپیزود سوم بود نه برای مختصات سریالی و سینمایی بلکه بخاطر اون سگه .

ولی من تو قسمت دهم یک موضوعی رو نفهمیدم هر کی می دونه بهم بگه :
    مشاهده محتوا اسپویلر
    چرا استرلینگ پدر که می خواست از چارلی به عنوان دروغ سنج توی اون جلسه اش استفاده کنه بهش گفته بود گیرت بیارم می کشمت و بدتر فراریش میداد ؟

9. 7 کاربرِ زیر از ZYX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,684
    از این کاربر 19,961 بار در 1,358 پست سپاس گزاری شده

دوست عزیز این سوالت مثل یه خنجر به قلبم فرورفت/ داری از یه سری پیرمرد بیکار می پرسی که فلان چیز یادتونه؟/ اگه همون موقع میپرسیدی جوابی برات داشتیم ولی متاسفانه هر چی زیرورو کردم نشد که نشد...

نقل قول نوشته اصلی توسط ZYX نمایش پست ها
    مشاهده محتوا اسپویلر
    چرا استرلینگ پدر که می خواست از چارلی به عنوان دروغ سنج توی اون جلسه اش استفاده کنه بهش گفته بود گیرت بیارم می کشمت و بدتر فراریش میداد ؟

11. 7 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,955

قسمت های 1 و 2 و 3 و 8 و 9 و 10 داستان قابل قبول و منطقی و پر کششی داشتن ... قسمت های 4 و 5 و 6 و 7 قابل تحمل نبودند ... بهترین قسمت هم اپیزود سوم بود نه برای مختصات سریالی و سینمایی بلکه بخاطر اون سگه .

مشاهده محتوا اسپویلر
    سلام
    به نظرم یه بار دیگه اپیزود آخر رو ببینید.
    استرلینگ اولش قصدش انتقام از چارلی بود و هیچوقت فراریش نمیداد، کلیف رو مامور کرد تا پیداش کنه.
    بعدش فهمیده بود که پسرش با رقیبش توطئه ای زیر سر داشته ولی نمیدونست دقیقا اوضاع چطور بوده، چارلی رو نیاز داشت تا توی جلسه دروغ های اونا رو تشخیص بده.
    به خاطر همین وقتی کلیف، چارلی رو توی بیمارستان پیدا کرد بهش گفت که دست نگه داره و نکشتش تا زمانی که حالش خوب بشه.
    استرلینگ پدر یه گفتگو با چارلی داره که همه چی رو میگه؛ از قضیه دوستِ چارلی هم با خبر شده و دیگه از دست چارلی شاکی نیست و قصد انتقام نداره.

13. 9 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط kingnessi نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم یه بار دیگه اپیزود آخر رو ببینید.
    استرلینگ اولش قصدش انتقام از چارلی بود و هیچوقت فراریش نمیداد، کلیف رو مامور کرد تا پیداش کنه.
    بعدش فهمیده بود که پسرش با رقیبش توطئه ای زیر سر داشته ولی نمیدونست دقیقا اوضاع چطور بوده، چارلی رو نیاز داشت تا توی جلسه دروغ های اونا رو تشخیص بده.
    به خاطر همین وقتی کلیف، چارلی رو توی بیمارستان پیدا کرد بهش گفت که دست نگه داره و نکشتش تا زمانی که حالش خوب بشه.
    استرلینگ پدر یه گفتگو با چارلی داره که همه چی رو میگه؛ از قضیه دوستِ چارلی هم با خبر شده و دیگه از دست چارلی شاکی نیست و قصد انتقام نداره.
    سلام و تشکر
    استرلینگ پدر در اخر اپیزود اول تلفنی به چارلی گفت که هر جا بری گیرت میارم و میکشمت ... همین تلفن کردن رو در اول اپیزود ده دوباره تکرار کرد ... درسته ؟
    و تمام سریال براساس همین موضوع شکل میگیره که چارلی از ترس کشته شدن میزنه به جاده و اون حوادث مختلف براش پیش میاد .
    بعد یکدفعه تو اپیزود ده بعد از اینهمه تعقیب و گریز بهش میگه من تو رو برای دروغ سنجی در جلسه با رقیبام می خواستم .
    حال سوال من اینه که اگه برای دروغ سنجی می خواد پس چرا از اول ... یا اگه بگیم نظرش بعدا عوض شده ... چرا بعدا بهش نگفت که نمی خوام بکشمت ؟ ... تا چارلی دیگه این همه از ترس جونش فرار نکنه ... گذاشته تو اپیزود دهم و موقعی که دستگیرش کرده تازه داره بهش میگه .

نظر خود من اینه که این یک نقطه ضعف بزرگ تو فیلمنامه این سزیاله .

15. 5 کاربرِ زیر از ZYX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Bad things are coming
    سپاس
    21,955

سلام و تشکر
    استرلینگ پدر در اخر اپیزود اول تلفنی به چارلی گفت که هر جا بری گیرت میارم و میکشمت ... همین تلفن کردن رو در اول اپیزود ده دوباره تکرار کرد ... درسته ؟ اگر منظورت اینه که دوباره نشون داد، بله درسته. در واقع یه خلاصه ای از اتفاقات فصل تا قسمت آخر بود.
    و تمام سریال براساس همین موضوع شکل میگیره که چارلی از ترس کشته شدن میزنه به جاده و اون حوادث مختلف براش پیش میاد . اینم درسته
    بعد یکدفعه تو اپیزود ده بعد از اینهمه تعقیب و گریز بهش میگه من تو رو برای دروغ سنجی در جلسه با رقیبام می خواستم . اینم درسته
    حال سوال من اینه که اگه برای دروغ سنجی می خواد پس چرا از اول ... یا اگه بگیم نظرش بعدا عوض شده (این درسته) ... چرا بعدا بهش نگفت که نمی خوام بکشمت ؟ مثلا بعد از کِی؟ چطوری؟ کلیف مامور بود چارلی رو پیدا کنه بعد زنگ بزنه بگه چکارش کنم. اگر دقت کنی از بعد از اپیزود چهارم کلیف دیگه برخوردی با چارلی نداره (که مثلا بهش بگه عزیزم نمیخوام بکشمت بیا بریم پیش استرلینگ کارت داره). توی اون مدت استرلینگ تمام جریان رو میفهمه و این نقشه رو میکشه. منتظره تا کلیف پیداش کنه. وقتی پیداش کرد (قسمت 9) گفت صبر کن خوب بشه و برش گردون پیشم. به همین سادگی... تا چارلی دیگه این همه از ترس جونش فرار نکنه ... گذاشته تو اپیزود دهم و موقعی که دستگیرش کرده تازه داره بهش میگه .
    این که میگی چرا بهش نگفت، به کی بگه؟ چارلی که اصلا راه ارتباطی نداره. کلیف هم دستور داره پیداش کنه نه اینکه بکشتش. پس به کی بگه؟
    به کلیف؟ خب که چی بشه؟ چه توفیری میکنه. وظیفه ی کلیف پیدا کردنه. مثلا بهش بگه نمیخام چارلی رو بکشم توی کار کلیف چه تغییری ایجاد میکنه؟

نظر خود من اینه که این یک نقطه ضعف بزرگ تو فیلمنامه این سزیاله .
    در مجموع ایرادِ درستی نیست. حالا بازم نظر خودته.

17. 7 کاربرِ زیر از kingnessi بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    49

نقل قول نوشته اصلی توسط kingnessi نمایش پست ها
    در مجموع ایرادِ درستی نیست. حالا بازم نظر خودته.
    در واقع من دارم میگم اینکه راه ارتباطی به چارلی نبوده تا از اصل موضوع با خبرش کنند و چارلی تمام مدت بیخودی فرار میکرده ضعف فیلمنامه است ... وگرنه تمام دلایل شما در مورد فیلمنامه موجود منطقی و درسته ... و اگر اعتقاد دارید که فیلمنامه موجود از این لحاظی که گفتم هم ایرادی نداره بازم نظرتون محترمه

19. 6 کاربرِ زیر از ZYX بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 3 اولیناولین 123