برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 13
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,515
    از این کاربر 90,624 بار در 4,565 پست سپاس گزاری شده

✵ بحث و گفت‌و‌گو پیرامون انیمه‌های بهار 2023✵

در این تاپیک می‌توانید پیرامون انیمه های فصلی بهار 2023 بحث و گفتگو بفرمایید. لطفا در ابتدا بحث خودتان عنوان انیمه و قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

2. 21 کاربرِ زیر از yaser63 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,372
    از این کاربر 20,379 بار در 1,374 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : ✵ بحث و گفت‌و‌گو پیرامون انیمه‌های بهار 2023✵

Jigokuraku - Episode 1

موضوع این انیمه نسبتأ جذاب هست و سورس نسبتأ خوبی داره (امتیاز مانگاش حدود 8.3 هست که با اسم Hell's Paradise هم شناخته میشه). قاتلی که با دوگانگی روبرو شده در آستانه اعدام هست. بین مرگ و زندگی مردد هست که کدوم رو انتخاب کنه! حالا فرصتی برای اون به وجود اومده که برای عفو کامل به همراه قاتلان در آستانه اعدام و زندانیان دیگر به دنیای زیرین یا بهشت فرستاده بشه. در واقع هر کسی که اکسیر جاودانگی که در بهشت وجود داره رو پیدا کنه عفو کامل میشه.
    در مورد پروداکشن انیمه باید بگم که اپیزود پایلوتش حتی از اپیزود پایلوت Jujutsu Kaisen هم قوی‌تر بود. به این دلیل مقایسه‌شون میکنم که استودیو سازنده هر دو MAPPA هست. حتی به نظرم درجه تأثیرگذاری اپیزود اول Jigokuraku خیلی زیاد بود ولی اینکه انیمه توی همین لول بمونه یا بهتر یا بدتر بشه رو هنوز مطمئن نیستم. باید حداقل اپیزود دومش رو هم ببینم تا بتونم در مورد ادامه دادن یا دراپ کردنش تصمیم بگیرم. اپنینگش بهتر از اندینگش بود ولی در کل هر دوشون زیاد جذبم نکردن.
    گرافیک انیمه نسبتأ خوب هست. از انیمه‌هایی که تم سامورایی دارن زیاد خوشم نمیاد و اینم جزو اون دسته از انیمه‌هاست.

امتیاز من به اپیزود اول: 7.5/10

Tengoku Daimakyou - Episode 1

این انیمه که با نام Heavenly Delusion هم شناخته میشه، از نظر داستانی و مفهومی خیلی به انیمه The Promised Neverland نزدیکه ولی اپیزود اولش به نظر من یکم عجیب روایت شد و زمینه‌چینی خوبی نداشت!
    خب کسی که انیمه ناکجاآباد موعود رو دیده باشه، داستان این انیمه براش یه جورایی کپی برداریه ولی در عین حال داستان جذابی هست. مشکل اصلی شروع و همینطور نحوه روایت داستانه که به نظرم اپیزود اول اصلأ نباید اینجوری روایت میشد. موضوع انیمه این هست که دور تا دور این بچه ها رو دیوارها احاطه کردن و این بچه‌ها توی یه مدرسه توسط روبات‌ها بزرگ میشن. دنیای درون دیوارها شبیه قسمتی از بهشته و دنیای بیرون شبیه جهنمه. نکته اینجاست که توی اپیزود اول فقط چند دقیقه کوتاه به مدرسه پرداخته شد و سریع و بدون مقدمه پسره وارد دنیای بیرون میشه (یه چیزی شبیه به ری:زیرو که سوبارو وارد جهان دیگر شد). بعد انیمه یه تم آخرالزمانی به خودش میگیره و میبینیم همه جا غیرقابل سکونت شده و ولگردها و هیولاها جهان رو احاطه کردن (مثلأ دنیای بیرون خطرناکه و از این حرفا). پسره هم یه بادیگارد دختر داره! که البته بیشتر پسره نقش بادیگارد رو برای دختره ایفا میکنه. بگذریم...
    اپیزود اولش که اپنینگ خاصی نداشت. اندینگش هم چنگی به دل نزد. گرافیک انیمه‌اش رو پسندیدم ولی باید خیلی دارک‌تر از این حرفا بشه، از اون جنبه فان فاصله بگیره و درجه تأثیرگذاری‌اش بیشتر بشه.

امتیاز من به اپیزود اول: 7/10
    Can't find yourself. Lost in your lies

4. 17 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ignorance is bliss, isn't it
    سپاس
    5,552
    از این کاربر 6,035 بار در 517 پست سپاس گزاری شده

Jigokuraku
    قسمت اول
    #چراـ نمیتونمـ بمیرم؟#

شروع خوبی بود با یه داستان جدید و سرگرم کننده... مقدمات لازم برای تبدیل شدن به یه انیمه خوب رو داره و باید دید چطوری قراره جلو بره. فعلا با دو تا شخصیت اصلی آشنا شدیم و باید دید بقیه مجرمایی که قراره با گابیمارو رقابت کنن چه کسانی هستن. گابیمارو منو یاد یه شخصیت انیمه ای میندازه اما هر چی فکر میکنم نمیدونم کی. اپنینگ هم به شدت خوب بود در حدی که بعد از دیدن قسمت اول رفتم دوباره دیدمش. جالبه توی MAL هم خیلیا به اپنینگ اشاره کرده بودن و علاوه بر اون دید مثبتی به خود انیمه داشتن. همه منتظر یه شاهکار دیگه از MAPPA هستن.

6. 15 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    13,070
    از این کاربر 2,250 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

منم قسمت اول انیمه Jigokuraku را دیدم
    به نظرم انیمه خوب و جذابی هست و حتما ادامه میدم
    شخصیت اصلی را دوست داشتم و مشتاقم ببینم در اون جزیره چه چیزهایی هست
    کارگردانی و کیفیت انیمه هم خوب بود
    به قسمت اول امتیاز ۸.۵ میدم

8. 12 کاربرِ زیر از pejmanmm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,372

قسمت دوم انیمه Jigokuraku هم به نظرم جذاب بود و در مجموع انیمه این گارانتی رو داره بهمون میده که یکی از بهترین انیمه های استودیو MAPPA رو شاهد هستیم. خب اپیزود دوم تعدادی از کاراکترهای کلیدی معرفی شدن یعنی هم مجرمان و هم جلادان (سامورایی ها). کاراکتر اصلی داستان جزو باعرضه‌ترین پروتاگونیست‌های انیمه‌هاست (جالب اینکه با وجود اینکه به عنوان یک مجرم معرفی میشه و میدونیم مجرم یک نقش منفی محسوب میشه ولی این کاراکتر آنتاگونیست نیست و یک پروتاگونیست محسوب میشه. در واقع در این انیمه آنتاگونیست همون دربار حکومت هستن که این مجرمان محکوم به اعدام رو یا اعدام میکنند و یا به جزیره بهشت اعزام میکنند تا اکسیر رو پیدا کنند) و بخاطر همین قضیه که کاراکتر اصلی داستان قدرت ویژه و منحصر به فردی داره، لذت انیمه دوچندان شده. اندینگ اپیزود دوم هم لذت‌بخش بود. به نظرم انیمه خوب و تاثیرگذاری هست و ارزش دیدن رو داره.
    امتیاز من به اپیزود دوم: ۸/۱۰

10. 12 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    13,070
    از این کاربر 2,250 بار در 162 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_eun نمایش پست ها
    قسمت دوم انیمه Jigokuraku هم به نظرم جذاب بود و در مجموع انیمه این گارانتی رو داره بهمون میده که یکی از بهترین انیمه های استودیو MAPPA رو شاهد هستیم. خب اپیزود دوم تعدادی از کاراکترهای کلیدی معرفی شدن یعنی هم مجرمان و هم جلادان (سامورایی ها). کاراکتر اصلی داستان جزو باعرضه‌ترین پروتاگونیست‌های انیمه‌هاست (جالب اینکه با وجود اینکه به عنوان یک مجرم معرفی میشه و میدونیم مجرم یک نقش منفی محسوب میشه ولی این کاراکتر آنتاگونیست نیست و یک پروتاگونیست محسوب میشه. در واقع در این انیمه آنتاگونیست همون دربار حکومت هستن که این مجرمان محکوم به اعدام رو یا اعدام میکنند و یا به جزیره بهشت اعزام میکنند تا اکسیر رو پیدا کنند) و بخاطر همین قضیه که کاراکتر اصلی داستان قدرت ویژه و منحصر به فردی داره، لذت انیمه دوچندان شده. اندینگ اپیزود دوم هم لذت‌بخش بود. به نظرم انیمه خوب و تاثیرگذاری هست و ارزش دیدن رو داره.
    امتیاز من به اپیزود دوم: ۸/۱۰
    کاملا با پیمان عزیز موافقم
    قسمت دوم بهتر از اول بود و شخصیت های جذابی معرفی کرد
    شخصیت اصلی هم خیلی جذابه و بیننده را همراه میکنه با سریال
    امتیاز ۹ میدم

12. 12 کاربرِ زیر از pejmanmm بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Ignorance is bliss, isn't it
    سپاس
    5,552
    از این کاربر 6,035 بار در 517 پست سپاس گزاری شده

Jigokuraku
    قسمت دوم
    #گابیمارو_هولو#

قسمت خوبی بود و همچنان از دیدن تیتراژ لذت میبرم. دوست داشتم سریع تر میرفتن و میرسیدن به جزیره ولی مقدمه چینی ها نمیزاره. هر چند وجود این قسمت برای معرفی بقیه مجرما و نیم نگاهی به جلادا و از همه مهم تر دیدن دربار و حکومت بی خاصیت لازم بود. بقیه شخصیت ها هم به نظرم جذاب بودن و دوست دارم در عمل ببینم چیکار میکنن ولی خب گابیمارو با افتخار از همشون یه سر و گردن بالاتره.
    - سکانس پایانی داشت میگفت نگران نباشید، هیچ اتفاقی قرار نیست براتون بیوفته، شما دارید به بهشت میرید و پرواز اون دو پروانه مشکی نوید اتفاقات خیلی خوشی رو داد!!

14. 10 کاربرِ زیر از Nora بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,706
    از این کاربر 19,978 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

الان تو شوک هستم...
    فعلا که انیمه انجمن رو دربرگرفته و هر جایی میری انیمه‌بین‌ها در حال تصرف و پیشروی ن. چت باکس چندباری اسم این انیمه اومد و بچه‌ها تعریف کردند منم که خیلی انیمه‌بین (کمتر از تعداد انگشتان دست احتمالا) گفتم ببینم چی‌به‌چیه، اول رفتم توی IMDB انیمه ها (:‌ و امتیازش بالا بود هر چند یه قسمتش اومده و احتمالا افت کنه ولی خب پایلوت ش بدک نبود.

ما افتادیم تو دقایق اول انیمه دیدیم زیرش مینویسه لولیکون و ما هم نمیفهمیم چی میگه، پاز رو زدیم و خلاصه افتادیم تو گوگل و دیدیم به‌به اینجا چخبره، دوستان انیمه‌ای خط قرمزها رو رد کردند بله اینجوری شد که الان صفحه 25 از کتاب وزینِ لولیتا اثر ناباکوف هستم و از اونطورجاها مینویسم براتون... یه خرده زیاد بود واسه قسمت اول ولی به هر حال این چیزها واسه ما تابوست تا بیاد باهاش کنار بیاییم یه مدتی طول میکشه، اما واقعا ما با این چیزها غریبه ایم و فهمش برای ما طول میکشه؟!!!

نه، یعنی شاید شما بله ولی من نه،‌ جرقه اینجور مسائل بازم توسط همون دوست عزیز در ذهنم زده شد اونم زمانی که از عدم دلبستگیش به شعر برام گفت و بکگراند شاعرایی که همه ما نسبت بهشون احساس مثبتی داریم چقدر میتونه تاریک (؟) باشه. شاهدبازی مساله‌ای بود که جرقه ای رو در ذهن ایجاد میکنه ولی کم کم وقتی بیای جلو میبینی دوران مخوف صفوی و ارامنه، افسانه دستمال چهل باکره زندی و .... یا همین مسائل چندین ساله درباره کودک همسری و قصه‌هایی از این دست کم نیستند. پس یه موقع به سرتون نزنه فاز اخلاقیات بگیرید و بخواید این انیمه مادرمرده و ژاپون رو طبق همون لولیکون بررسی کنید که خودمون هم بدجور تو گِلِ اینجور مسائل گیر کردیم. حالا تازه از عجزو لابه عزیزانی که معتقدند صنعت سرگرمی در پی نهادینه کردنِ پدوفیلی هست خواهیم گذشت چون ارزش بحث نداره ...

فکر نکنم این انیمه رو ادامه بدم ولی پایلوت قوی ای بود صرفا برای سرگرمی کلی حاشیه قرار تولید کنه

16. 16 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,706
    از این کاربر 19,978 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

Jigokuraku
    تا اپیزود سوم
    اگه معیارم رو بذارم Shigurui این انیمه تا حالا چیز خاصی نداشته، یعنی اون صدها پله از این بهتره، چه خشونت، چه از لحاظ... و چه هنرهای رزمی و موضوع اصلی.
    خب گرافیک که بروز هست ولی اگه بخواییم بعدها بگیم شاهکار باید از زمانه خودش بزنه جلو که گرافیک اینطوری نیست. داستان هم چندان جالب نیست میشه گفت انتظار با اون انیمه خیلی بالا رفته و این یکی خیلی باید تلاش کنه...

18. 14 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,372

Oshi no Ko - Episode 1

انیمه در اپیزود اول که از نظر مدت زمان خودش معادل حداقل سه اپیزود بود هم درام و تراژدی داشت، هم کمدی، هم جنایی شد و هم معمایی... حتی سبک برشی از زندگی و از نظر برخی از جنبه‌های داستانی سبک تخیلی هم میتونیم براش قائل باشیم! خلاصه یک پکیج کامل بود!
    گرافیک کار متوسط رو به بالا هست یعنی در مجموع راضی کننده‌ست.
    اواخر اپیزود اول و اون فاز معمایی که یهو انیمه واردش شد من رو یاد انیمه Boku dake ga Inai Machi انداخت که اونم با یه اتفاق روی معمایی خودش رو نشون داد.
    از نظر کیفیت انیمه و جنبه‌های رمانتیک هم من این انیمه رو نسخه پیشرفته‌تر و بهتر از Clannad: After Story میدونم.
    انیمه تأثیرگذاری هست و حتی بعضی جاهاش توی همون اپیزود اول اشکتون رو هم در میاره ولی مهمتر از اون اینه که این انیمه یک نقد خیلی بزرگ به صنعت آیدل ژاپن و کره و شهرت‌طلبی وارد میکنه و یک کمدی سیاه هست. انیمه به نظرم بسیار نمادین و مفهومی ساخته شده.
    به نظرم داستان انیمه میتونه یه لول بالاتر هم بره و یه جورایی به مفاهیم فیلم Predestination هم نزدیک بشه!
    یه ایده خیلی سمی دارم و اونم اینه که:
    مشاهده محتوا اسپویلر
    خصوصأ اگر قاتل و پزشک و بچه آیدول یکی باشن جالب‌تر میشه! (پزشک و بچه آیدول که یکی هستن یعنی کافیه قاتل هم بهشون بپیونده!) میدونم خیلی نظرم تخیلیه ولی اگه نویسنده نابغه باشه این کار رو میکنه:دی
    هم قاتل عشقش هم قاتل خودش! دقیقا مثل فیلم Predestination

20. 13 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین