برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,493
    از این کاربر 90,552 بار در 4,561 پست سپاس گزاری شده

The Marvelous Mrs. Maisel:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل پنجم

در این تاپیک می‌توانید پیرامون فصل پنجم و پایانی سریال The Marvelous Mrs. Maisel که انتشار آن از چهاردهم آوریل 2023 (جمعه 25 فروردین 1402 ) از سوی سرویس ویدئویی Amazon آغاز شده است, بحث و گفتگو بفرمایید. لطفا اگر می‌خواهید در مورد قسمت خاصی بحث کنید، در ابتدا عنوان قسمت موردنظرتان را بیان کنید تا دیگران متوجه بحث شما بشوند، و از اسپویل شدن مطلب برای دوستانی که هنوز قسمت مورد نظر را ندیده اند، جلوگیری شود. در موارد ضروری استفاده از تگ اسپویلر را نیز مد نظر قرار دهید.

I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

2. 18 کاربرِ زیر از yaser63 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    35
    از این کاربر 843 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : The Marvelous Mrs. Maisel:بحث و تبادل نظر پیرامون فصل پنجم

قسمت ۱
    بعد از پخش آخرین فصل سریال Sopranos انگار بین تمام سریال ها این باب شده که فصل آخر یه فلش بک به گذشته و دوران کودکی افراد بزنن و همه هم درگیر یه بیماری روانی بودن که حداقل یه دو جلسه درمانی با یه روانشناس داشته باشن!!!
    این سریال به عنوان یک اثر در ژانر کمدی شناخته میشه ولی شخصیت اصلی کمترین سهم رو در بخش کمدی سریال داشت و پدرش و دستیارش سهم بیشتری داشتن.
    من در نکوهش این سریال این حرفارو نزدم و همچنان برام یکی از سریال هایی هست که خیلی خیلی دوسش دارم ولی خب نباید اصل رو فراموش کرد. به نظرم این اتفاق برای این سریال مثل Shameless اتفاق افتاده و ما بیشتر یه اثر درام میبینیم تا کمدی!!!
    silence isn't empty it's full of answers

4. 7 کاربرِ زیر از Habibfallah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,584
    از این کاربر 1,738 بار در 127 پست سپاس گزاری شده

تا اپیزود 8

اصلا از شیوه روایت این فصل خوشم نمیاد. درسته که فصل های قبل هم یه سیر نزولی داشت اما خب همچنان دیدنش شیرین بود و همون روایت خطی هم بهش میومد که ما هم قدم به قدم با چالش های کارکتر اصلی پیش بریم.
    این فصل یجوریه که انگار با یه بیوگرافی روبرو هستیم، درسته که "میریام میزل" الهام گرفته از یسری افراد حقیقیه ولی یه شخص واقعی نیست، نمیدونم چرا تو این فصل اصرار به این کار دارن. دعوای میچ و سوزی اونم به خاطر جول که حتی 10دقیقه هم داستانش طول نکشید، روست سوزی که یک اپیزود بهش اختصاص دادن، تعداد ازدواج های میچ، ایتان و زنش و.... نمونه ای پرت و پلا بودن داستان های این فصله. انگار هر اپیزود قراره با کلی داستان بیربط پر بشه و وسطاش هم یکم از داستان اصلی رو پیش ببرن.

به کجاها برد این امید ما را...؟

6. 8 کاربرِ زیر از Izavel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    4,749
    از این کاربر 415 بار در 50 پست سپاس گزاری شده

سلام دوستان.
    نظر من کمی متفاوت از دو دوست دیگه مون هست، البته احتمالا نظر من نمیتونه معیار سنجش باشه، چون من واقعا عاشق این سریال هستم! عاشق داستان و شخصیت هاش، موزیکش، لباسها و طراحی صحنه و تمام جزییاتش. و خب از هیچ عاشقی نمیشه توقع نظر منطقی داشت!
    میج میزل و خانواده و دوستانش از همون ابتدا یه جای خیلی بزرگ رو در قلب من و در صدر سریالهای مورد علاقه م ، از آن خودشون کردن.
    برای من سکانسهای میز غذای مهمونی های دست جمعی شون جزو خاطره انگیزترین هاست.
    و اگه تو این دنیای سیاه زشت نبودیم که واقعیت زندگی هر روز یه سیلی جدید نثارمون کنه و نفس مون رو بند بیاره، تموم شدن این سریال میتونست یکی از غصه های بزرگ این روزهای من باشه.
    اما در مورد این فصل،
    داستان موازی که در فصل پنج روایت میشه عموما راجب اینده ست و نه گذشته. و از نظر من به جز در قسمت اول که شروعش کمی گیج کننده ست، اتفاقا خیلی جالب هستن و نشونه ی اینکه ایمی شرمن پلدینو میخواسته سرنوشت شخصیتهای دوست داشتنی شو
    رو تا اخرین روزهاشون روایت کنه.
    داستان قسمت 6 و جایزه ی سوزی، جزو جذاب ترین قسمتهای فصل برای من بود و سوال بزرگی رو که در ابتدای فصل تو ذهن ما ایجاد کردن رو بلاخره جواب دادن "که چرا اینجوری شد؟؟" و ماجرا رو هم به سرانجام رسوندن!
    به نظرم در بین فصل های سریال تا تا به اینجا بیشترین بار کمدی رو فصل دوم داشته ولی من از تماشای این فصل هم بسیار بسیار لذت بردم و برای ساعاتی از آنچه در زندگی واقعی میگذشت فاصله گرفتم.
    ایمی شرمن پلدینو واقعا کارش رو خوب یاد گرفته و خیلی خیلی پیشرفت کرده. من از بس عاشق این سریال بودم چند وقت پیش سریال گیلمور گرلز که اونم ساخته ی ایمی شرمن پلدنیو هست رو تماشا کردم (هفت فصل 2000 تا 2007 )
    و با اینکه ردپای سازنده در تمام گوشه های اون سریال هم پیداست ولی این کجا و آن کجا.
    تماشای این سریال رو بسیار توصیه میکنم.

8. 10 کاربرِ زیر از eli99 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

It's easy to be a saint in paradise
    سپاس
    12,559
    از این کاربر 2,123 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

فصل 5 قسمت 9 (پایان سریال):

با اینکه این چند فصل آخر به خوبی فصل های اول نبود ولی اینقدر شخصیت ها و بازیگر ها خوبن که سریال همچنان دیدنش جذاب بود ولی منم روایت این فصل دوست نداشتم اصلاً چه نیازی بود چند دقیقه اول هر قسمت بیان آینده نشون بدن؟! همون ۱۰ دقیقه که قسمت آخر از آینده نشون دادن کافی بود.
    قسمت آخر هم عالی بود داستان خوب تموم کردند. شخصیت میزل با بازی عالی "Rachel Brosnahan" از اون شخصیت‌های به یاد‌ماندنی تلویزیون که به این زودی‌ها از یادها نخواهد رفت.

"I've just never been great at following rules"

10. 11 کاربرِ زیر از white_beard بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    1,584
    از این کاربر 1,738 بار در 127 پست سپاس گزاری شده

واقعا حیفم میاد پرونده این سریال رو با غر زدن بهش ببندم.
    شاید کلیت داستان این سریال یه کلیشه باشه که ممکنه توی هر فیلم یا سریال دیگه ای تکرار بشه اما احتمالا برای طرفدارانش یه تجربه ی تکرار نشدنیه.
    علیرغم سیر نزولیش، طی این 5سال برای من یکی از موردانتظارترین سریال ها بوده، کارکترهاش واقعا فراموش نشدنی و دوست داشتنین، سریال پر از رنگ و شور زندگیه.
    قسمت آخر خوبی هم داشت، ما که از اجرای اول گس لایت منتظر این اجرا بودیم.
    may I present the magnificent, the magical, the marvelous Mrs. Maisel
    !

به کجاها برد این امید ما را...؟

12. 8 کاربرِ زیر از Izavel بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    35
    از این کاربر 843 بار در 90 پست سپاس گزاری شده

marvelous
    واقعا سریال دوس داشتنی بود.
    طراحی لباس و طراحی صحنه سریال بیش از هر چیز دیگه به چشم میومد و چشم نواز بود.
    سریال خوبی بود که نقاط قوتش بیش از نقاط ضعفش بود. در کل اگه دنبال یه کمدی که حال خوب بهتون بده هستین، سریال خوبیه و لذت می‌برید از دیدنش
    silence isn't empty it's full of answers

14. 3 کاربرِ زیر از Habibfallah بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    770
    از این کاربر 3,591 بار در 379 پست سپاس گزاری شده

فصل پنجم شاید تنها فصلی از سریال باشه که بشه به نحوه روایت داستانش ایراد گرفت. یجورایی نویسنده های خواستن آینده تک تک کاراکتر هارو نشون بدن که خب آنچنان لزومی نداشت. یکسری جزئیات های داستانی مثل نخبه بودن استر و مشکلاتی که توی جلسه با روانپزشک مطرح میکنه، ازدواج های متعدد میج و حتی قهر طولانی مدت میج و سوزی ناتمام هستن و فقط درحد یک اشاره کوچیک و بدون کاربرد بنظر میان. مشکل اینه که دنیاو داستان سریال اونقدر گسترده نشده که کشش یک فصل 9 قسمتی رو داشته باشه و نویسنده ها با این خرده داستان ها خواستن متریال لازم رو فراهم کنن.
    اما رنگ بندی، فیلمبرداری و دنیای سریال اونقدر چشم نواز هست که این مشکلات رو تا این حد بپوشونه و مخاط رو تا انتها با خودش همراه کنه.
    نمیدونم هدف دار یا ناخواسته، خانم میزل فمینیستی ترین سریالی هست که میتونم به بقیه معرفی کنم. فمینیستی که به بیراهه نمیره و حرفای درستی رو میزنه.
    خانم میزل سریالی بود که 2فصل اول خیلی خوبی رو ارائه داد و از فصل سوم یک پله پایین اومد و در پایان کار و در لحظات آخر بازهم خاطرات فصلو اولیه رو زنده کرد.

16. 6 کاربرِ زیر از smh2011 بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :