برای استفاده از تمامی امکانات انجمن و مشاهده ی آنها بایستی ابتدا ثبت نام کنید
صفحه 3 از 7 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 از مجموع 68
    IM PATHETIC
    سپاس
    63,533
    از این کاربر 90,665 بار در 4,567 پست سپاس گزاری شده

Silo:اسرار پناهگاهی در اعماق زمین,معرفی,بحث

Silo درام آخرالزمانی علمی-تخیلی می باشد که بر اساس مجموعه کتبی به همین نام به قلم هیو هاوی و به سفارش اپل تی وی پلاس تولیدشده است.گراهام یوست که دست اندرکار ساخت آثار شناخته شده ای همچون Justified و Band of Brothers بوده,سازنده و شورانر این سریال می باشد.ضمن آنکه ربکا فرگوسن علاوه بر ایفای نقش اصلی از مدیران اجرایی مجموعه می باشد.انتشار اپیزودهای فصل اول این اثر در ده قسمت از پنجم ماه می 2023 (جمعه 15 اردیبهشت 1402)آغاز می شود.+++

خلاصه داستان:
    داستان سریال درباره آخرین ده هزار انسان باقیمانده کره زمین می باشد.مردمی که جهت حفاظت از خود دربرابر دنیای آلوده و خطرناک بیرون مجبور به زندگی در یک پناهگاه زیرزمینی(سیلو) شده اند.با این حال هیچ کس نمی داند که در چه زمانی و به چه علت این پناهگاه ساخته شده است.تمام افرادی هم که قصد پی بردن به رازهای این مکان را داشته اند جان خود را از دست داده اند.در این میان مهندسی به نام ژولیت در تلاش برای پی بردن به راز قتل یکی از نزدیکانش می باشد.با این حال پای او به طور ناخواسته به اسراری باز می شود که پرده از دروغ های بزرگی برداشته و حقایق بهت آوری را برایش آشکار می کند.++

بازیگران:

Rebecca Ferguson
    در نقشJuliette

David Oyelowo
    در نقشHolston

Lonnie R. Lynn
    در نقشSims

Tim Robbins
    در نقشBernard

Rashida Jones
    در نقشAllison

Iain Glen
    در نقشPete
    تریلر رسمی سریال:
    I dont care how long I gonna live. whether it's in a week or twenty years, there's horrible pain and sadness ahead

شفا بایدت داروی تلخ نوش...
    سپاس
    14,724
    از این کاربر 19,987 بار در 1,359 پست سپاس گزاری شده

پاسخ : Silo:اسرار پناهگاهی در اعماق زمین,معرفی,بحث

فرض کن چندین ساله توی بر و بیابونی و یکی از یه جایی بیاد یه تصویری از جاهایی نشونت بده که هر چیزی که نداری رو اونجا داشته باشه/ به نظرتون واسه ی ادامه ی این رویا حاضرید چکار کنید؟ خون بریزید؟ تحریف کنید؟ یا چی؟

3. 15 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,385
    از این کاربر 20,384 بار در 1,375 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط wlh نمایش پست ها
    فرض کن چندین ساله توی بر و بیابونی و یکی از یه جایی بیاد یه تصویری از جاهایی نشونت بده که هر چیزی که نداری رو اونجا داشته باشه/ به نظرتون واسه ی ادامه ی این رویا حاضرید چکار کنید؟ خون بریزید؟ تحریف کنید؟ یا چی؟
    مشاهده محتوا اسپویلر
    ولشه یه سوال اینایی که رفتن بیرون برای پاکسازی اون موقعی که بیرون سرسبز نشون داده میشد دوربین از دید اشخاص بود؟ دقیق یادم نیست ولی اگر اینطور باشه ممکن است همون قضیه واقعیت مجازی باشه که از درون اون کلاه مخصوص همه چیز رویایی، زمین سرسبز و آسمون آبی نشون داده بشه و احتمالش هست موقعی که اون مرد سیاه پوست (اسمشو فراموش کردم) کلاهش رو برداشت دیگه همه چی رو آلوده میدیده. دو حالت ممکن هست، حالت اول اینکه محیط بیرون سمی نباشه و یه گاز سمی درون این لباس های فضانوردی فعال بشه. حالت دوم که احتمالش به نظرم بیشتر هست اینه که محیط بیرون واقعا سمی باشه و مشکل از این لباس های فضانوردی باشه که با وجود این لباس ها هم در مقابل هوای سمی نتونن دوام بیارن. اینا رو واسه این میگم که اون مونولوگ مشهور توی سریال این بود که: چی میشه اگه همه چیزایی که شنیدیم راست باشه همراه با یک دروغ بزرگ... ممکنه واقعا بیرون آلوده باشه ولی کسایی که سیلو رو ساختن و کنترلش میکنن (آخر اپیزود ششم هم مشخص شد که تقریبا تمام مکان های مهم سیلو با دوربین چک میشن) احتمالا یه منفعتی از نگه داشتن مردم توی سیلو میبرن ولی واقعا چه منفعتی میتونه باشه؟! حکومت‌رانی خودشون؟
    Can't find yourself. Lost in your lies

5. 16 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,724

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_eun نمایش پست ها
    ولی کسایی که سیلو رو ساختن و کنترلش میکنن احتمالا یه منفعتی از نگه داشتن مردم توی سیلو میبرن ولی واقعا چه منفعتی میتونه باشه؟! حکومت‌رانی خودشون؟
    چندتا پست پایینتر گفتم سریال به سمتی میره که اکثر مخاطب هاش رو از دست میده و این نه به خاطر کندی یا عدم پیشرفت شخصیت پردازی حین سریال بلکه به خاطر نوع رویکردش به موضوعاتی هست که میخواد نشون بده و درباره شون حرف بزنه/ خیلی از نقدها به کتاب هم از همین مسئله حرف میزنند اینکه کتاب یه قاب جدیدیه برای موضوعاتی که بارها روایت شده/ واقعا فکر کنم حداقل تا پایان فصل اول مهم ترین سوال همون معماهاییه که هالستون دنبال میکرد یا بهتر بگم آلیسون و جورج اینکه این رلیک ها چی هستند و چرا هستند، تیکه تیکه پازل داستان کامل شد و از الان به نظرم فقط لذت ببرید از چند قسمت باقی مونده تا برسیم به اون نقطه ای که شاید بشه یکی از جواب های سوال دوست مون رو پیدا کرد...

7. 13 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,385

چندتا پست پایینتر گفتم سریال به سمتی میره که اکثر مخاطب هاش رو از دست میده و این نه به خاطر کندی یا عدم پیشرفت شخصیت پردازی حین سریال بلکه به خاطر نوع رویکردش به موضوعاتی هست که میخواد نشون بده و درباره شون حرف بزنه/ خیلی از نقدها به کتاب هم از همین مسئله حرف میزنند اینکه کتاب یه قاب جدیدیه برای موضوعاتی که بارها روایت شده/ واقعا فکر کنم حداقل تا پایان فصل اول مهم ترین سوال همون معماهاییه که هالستون دنبال میکرد یا بهتر بگم آلیسون و جورج اینکه این رلیک ها چی هستند و چرا هستند، تیکه تیکه پازل داستان کامل شد و از الان به نظرم فقط لذت ببرید از چند قسمت باقی مونده تا برسیم به اون نقطه ای که شاید بشه یکی از جواب های سوال دکتر رو پیدا کرد...
    اول از همه این رو بگم که اپیزود هفتم به نظرم خیلی خوب بود و لذت بردم. بازیگری ربکا فرگوسن واقعأ لذت بخش و عالی هست. کلأ بازیگری‌ها خیلی خوب بوده تا به حال. کارگردانی و فیلمبرداری هم حرفه‌ای هست و تنها چیزی که روی مخ هست کند بودن سریال هست که متأسفانه کاملأ عمدیه ولی داریم کم کم بهش عادت میکنیم! البته اپیزود هفتم در مجموع کلی سکانس هیجان انگیز داشت و پر از افشاگری بود. خب بریم سراغ اصل مطلب:

مشاهده محتوا اسپویلر
    فکر نمیکردم بعضی از حدسام درست از آب در بیان ولی پشمام! سریال بازم داره شباهتاش رو به انیمه اتک آشکار میکنه!! توی انیمه اتک اگه یادتون باشه حافظه مردم رو پاک کرده بودن و نژادهای مختلفی هم توی انیمه اتک بودن مثل نوادگان یمیر که تنها نژادی بودن که میتونستن تبدیل به تایتان بشن. حالا توی سریال سایلو چه اتفاقی افتاده؟
    اول این حدس خودم رو بازنقل کنم که:
    نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_eun نمایش پست ها
    به نظر میرسه این مردم گذشته خودشون رو فراموش کردن! و به نظر میرسه ذهن این مردم داره کنترل میشه (فعلأ حدس بهتری ندارم).
    توی سریال سایلو هم یه عده که با اسم شعله‌بان‌ها شناخته میشن، از حقیقت قبل از پیدایش سایلو باخبرن و میخوان که گذشته رو به یاد بیارن. نکته اینجاست که یه کاری کردن که حافظه اینها هم از دست بره و گذشته خودشون رو فراموش کنن. در واقع اینطور که به نظر میاد شعله‌بان‌ها تنها نژادی هستن که میتونن گذشته قبل از پیدایش سایلو رو به یاد بیارن.
    نکته بعدی اینجاست که گلوریا و کلأ شعله‌بان‌ها حقیقت رو توسط یادگارها به یاد میارن (آخرین یادگاری که جولیت پیدا کرد هم یک هارد دیسک توی اتاق گلوریا بود). به نظر میاد که شعله‌بان‌ها این یادگارها رو ساختن یا اونها رو جمع‌آوری و دست به دست میکردن تا حقیقت بیرون از سایلو فراموش نشه. در واقع این یادگارها حکم سرنخ رو دارن.
    من فقط هنوز جواب اون سوالم رو نگرفتم که چه منفعتی در نگه داشتن مردم توی سایلو میبرن...

9. 17 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    25,385

با ایده های سمی من همراه باشید:

مشاهده محتوا اسپویلر
    به نظرم نه تنها قاضی Meadows بلکه برنارد هم از سیمز دستور میگیره یعنی سیمز همه کاره این سیلو هست. البته خود این سیمز هم میتونه از بیرون این سیلو، بالاسری داشته باشه.
    یه ایده سمی دیگه در مورد سیلو دارم و اونم اینه که احساس میکنم سیلو روی زمین ساخته نشده. احتمالأ این سیلو در فضا ساخته شده و شاید دلیلش این باشه که زمین آلوده و غیرقابل سکونت شده و اینها برای نجات نسل بشریت سیلو رو در فضا و در سیاره ای دیگر ساختن که انسان ها بتونن اونجا به زندگی شون ادامه بدن. اگه این فرضیه درست باشه بنابراین ممکنه بیرون سیلو اکسیژن نباشه.

11. 15 کاربرِ زیر از peyman_eun بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

معجزه به دون آرزو اتفاق نمی افته
    سپاس
    1,414
    از این کاربر 2,518 بار در 349 پست سپاس گزاری شده

بر خلاف قسمت 6 واقعا قسمت 7 عالی بود
    به اندازه 6 قسمت قبلی داستان جلو رفت، این سه قسمت باقی مونده اگه همین جوری پیش بره از برگ ریزون ترین قسمت های سریالی خواهد بود
    قطعا جولز میره سراغ دوستش توی کافه تریا تا هارد دیسک کرک کنه
    اون جای که کنار پله های سیلو دید اون بچه مادرش کاردستی کاغذی میندازه پایین یه چیزی به ذهنش رسید، احتمالا شاید لازم بشه بعداً بپره پایین
    این دوتا نکته برام قطعی ولی این که بعدا چی بشه هنوز معلوم نیست
    بزرگترین سوال سریال هنوز بهش پرداخته نشده
    اونایی که رفتن بیرون زنده هستن؟؟؟
    و سوالی که قسمت بعد احتمالا بهش پرداخته بشه سیمز از کجا دستور میگیره و میاد اتاق کنترل؟

امیدوارم فعلا کسی از داستان حذف نشه؛ شخصیت پردازی ها جالب تر داره میشه
    مگر من ! من میشوم بی ت و

13. 17 کاربرِ زیر از Daisy بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

Crypto Researcher - Trader
    سپاس
    4,350
    از این کاربر 437 بار در 59 پست سپاس گزاری شده

قسمت‌های ابتدایی سریال خیلی کند بودند و سریال برای من از این قسمت تقریبا شروع شد. البته این کندی با چاشنی عدم پیشرفت داستان و یا داستانک‌های فرعی غیر جذاب همراه بودن که مشکلش در واقع این بوده، وگرنه اگه خط داستانی پیشرفتی داشت، این مورد به چشم نمیومد. همچنین سریال جوری نیست که بگم باید صبح اول وقت دانلود کرده و ببینم. میشه گفت با یک عنوان متوسط رو به بالا طرفیم.

ضمنا یک نقص بزرگی هم که این عنوان مثل سریال چرخ زمان داره اینه که، هنوز هیچ دیالوگ ماندگاری گفته نشده و این حداقل برای بنده اذیت کنندهiس. همچنین سریال تا به اینجا سکانس بزرگی هم نداشته که بگم ارزش دوباره دیدن یک قسمت یا کل سریال رو داشته باشه. در حالت کلی بنظر میاد بعد از پخش فصل اول، مثل سریال‌های معمولی دیگه به دست فراموشی سپرده میشه و بعد از اومدن فصل دوم، بیننده‌ها میگن خب بریم فصل دو رو هم ببینیم و برای شروعش روزشماری نخواهیم داشت.

15. 12 کاربرِ زیر از vahid-fcb بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,340 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

نقل قول نوشته اصلی توسط alimori نمایش پست ها
    یکی از معضلاتی که سریال های معمایی مثل silo و from دچارش میشن اتلاف وقت برای گره گشایی و پیشبرد داستان هست. بدین شکل که چند قسمت اول قوی شروع میشه. چند قسمت آب بندی و در جا زدن و یکی دو قسمت آخر دوباره پیشبرد داستان و کلیف هنگر برای فصل بعد. خصوصا سریال from اگه کسی دنبال میکنه میدونه چی میگم. قوی شروع شد و به نظرم فصل یک خوبی داشت. فصل دو شروع کرده به در جا زدن و آب بندی تا یکی دو قسمت آخر دوباره داستان جون بگیره. امیدوارم سیلو به این معضل دچار نشه. هر چند که توی قسمت 4 نشونه هایی از این قضیه داشت.
    خب دقیقا همین که گفتم اتفاق افتاد. قسمت یک تا سه خوب / 4 تا 7 معمولی و بعضی جاها آب بندی / 8 و 9 و 10 پیشبرد داستان و هیجان که قسمت 8 این رو نشون داد. احتمال زیاد 9 و 10 هم حتی بهتر از قسمت 8 خواهند بود و از اونجا که برای فصل بعد تمدید شده با یه کلیف هنگر اساسی فصل رو تموم کنن. البته اینا که میگم ایراد نیست . اگر سریالی از 10 قسمتش حتی 8 قسمتش هم میخکوب کننده باشه دیگه بهش میگن شاهکار . یه فرقی باید بین یه سریال خوب و شاهکار باشه دیگه. این سریال هم جزو خوب های امساله و واقعا راضیم کرده.
    مشاهده محتوا اسپویلر
    آخر قسمت 8 که ژولیت پرید پایین فکر کنم ربطی به قسمت قبلی داشت که یه بچه با مادرش یه چیز شبیه رمان مینداختن پایین. حالا فکرش چی بود پرید پایین قسمت بعد معلوم میشه.
    به نظرم شخصیت های سریال اکثرا خاکستری ان. یعنی حتی سیمز و شهردار هم که این قسمت معلوم شد همه کاره اونه هم به طور کامل سیاه نیستن. اگر بیرون از سیلو امن بود چرا به زور میخوان ژولیت رو بفرستن بیرون . یا اون جایی که اون پیرزنه از سیمز پرسید فکر میکنید پیروز میشید سیمز جواب داد مجبوریم.
    از اونجایی که اسم قسمت آخر outside هست به معنای بیرون ، به نظرم حداقل راز بیرون از سیلو رو میفهمیم و واقعا نمیدونم مسیر فصل بعد به کجا کشیده میشه. میره بیرون از سیلو یا همین داخل میمونه.
    البته چون از روی کتاب ساختن ، میشه فهمید ادامه داستان و همه راز هاش رو. ولی لذت این سریال در ندونستن و غافلگیرشدنه

17. 12 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

سپاس
    14,724

نقل قول نوشته اصلی توسط alimori نمایش پست ها
    البته چون از روی کتاب ساختن ، میشه فهمید ادامه داستان و همه راز هاش رو. ولی لذت این سریال در ندونستن و غافلگیرشدنه
    حداقل برای خود من قطعا اینجوری نیست/ تجربه گات بهم ثابت کرد میشه داستان برات کاملا افشا شده باشه ولی بازم از دیدن تک تک لحظات به اندازه سایرین لذت ببری در برخی موارد من معتقدم چه بسا بیشتر هم میشه لذت برد...
    یه موردی که میشه اینجا بدون استدلال قوی درباره ش بحث کرد اینه که پس نویسنده(خود خالق داستان اولین مخاطب اون داستانه) اصولا حین نگارش داستان نباید ازش لذت ببره چون قطعا انتهای داستان براش اسپویل شده

البته این رو اشتباه نگیرید با اینکه اسپویل کردن داستان در محیط انجمن کار درستیه چون شاید عده ای واقعا دید شما رو داشته باشن...

درباره همین سیلو بگم که من کتاب اول رو کامل خوندم و فکر کنم اپیزود 6 بود که تمومش کردم ولی چه حالا چه اونوقت سعی کردم پیش خودم نگهش دارم و صرفا با یکی از دوستان در پروفایلش راجع به ریز داستان صحبت کردیم و فکر نکنم کمتر از شما از تماشای سریال لذت برده باشم ...

19. 13 کاربرِ زیر از wlh بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

i am danger
    سپاس
    72
    از این کاربر 2,340 بار در 189 پست سپاس گزاری شده

حداقل برای خود من قطعا اینجوری نیست/ تجربه گات بهم ثابت کرد میشه داستان برات کاملا افشا شده باشه ولی بازم از دیدن تک تک لحظات به اندازه سایرین لذت ببری در برخی موارد من معتقدم چه بسا بیشتر هم میشه لذت برد...
    یه موردی که میشه اینجا بدون استدلال قوی درباره ش بحث کرد اینه که پس نویسنده(خود خالق داستان اولین مخاطب اون داستانه) اصولا حین نگارش داستان نباید ازش لذت ببره چون قطعا انتهای داستان براش اسپویل شده

البته این رو اشتباه نگیرید با اینکه اسپویل کردن داستان در محیط انجمن کار درستیه چون شاید عده ای واقعا دید شما رو داشته باشن...

درباره همین سیلو بگم که من کتاب اول رو کامل خوندم و فکر کنم اپیزود 6 بود که تمومش کردم ولی چه حالا چه اونوقت سعی کردم پیش خودم نگهش دارم و صرفا با یکی از دوستان در پروفایلش راجع به ریز داستان صحبت کردیم و فکر نکنم کمتر از شما از تماشای سریال لذت برده باشم ...

شما که کتاب رو خوندید ، فصل اول داستان کتاب اول رو در برمیگیره و فصل های بعد میره سراغ کتب بعدی ؟

21. 7 کاربرِ زیر از alimori بخاطرِ این مطلب مفید سپاس گزاری کرده اند :

صفحه 3 از 7 اولیناولین 12345 ... آخرینآخرین